Zwrot Depozytu

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MalePostNapisane by rad » 22 May 2011, 17:29 Zwrot Depozytu

Witam,
doszły mnie słuchy, iż landlord może potrącić z depozytu, jeżeli dom/mieszkanie nie zostanie posprzątane przed opuszczeniem.
Jeżeli to prawda, prosiłbym o jakiś link do odpowiedniego "paragrafu".

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 324
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 22 May 2011, 18:50 Re: Zwrot Depozytu

"paragrafu" na to nie ma, za to powinno byc wyjasnione w kontrakcie najmu.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
-1

PostNapisane by wili » 22 May 2011, 19:27 Re: Zwrot Depozytu

po prostu posprzatac po sobie :wink:

wili
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by Nadijka » 22 May 2011, 20:31 Re: Zwrot Depozytu

Moze byc w umowie najmu ze wlasciciel oczekuje, w przypadku wyprowadzki, ze nieruchomosc bedzie w takim samym stanie w jakim ja Wam oddawal. Tez nie slyszalam o zadnym paragrafie na ten temat, ale obilo mi sie o uszy ze wlasciciel nie oddal czesci depozytu dlatego chocby, ze zostaly na ogrodzie czarne worki albo trawa nie byla skoszona.
A czy wlasciciel wplacil depozyt na konto panstwowe? Deposit Protection Service na przyklad czy cos innego, powinniscie miec potwierdzenie tego, jesli nie mozecie sie ubiegac o trzykrotnosc depozytu z tego co pamietam.

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posts: 148
Age: 40
Joined: 11 May 2009, 12:12
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 22 May 2011, 20:42 Re: Zwrot Depozytu

rad, niestety moze :) nam ucieli na szczescie tylko 30£ za czyszczenie dywanu plus jedna nie wymieniona spalonazarowke :D:D:D ;)
zalezy od landlorda jeden przymrozy oko na szystko a drugi przyczepi sie nie wypielonego ogrodka i kropki na scianie. niestety trafiaja sie tacy ktorzy ucinaja sobie na czym sie da albo nie chcia oddawac... dlatego wazne jest zeby :
Nadijka wrote:A czy wlasciciel wplacil depozyt na konto panstwowe? Deposit Protection Service na przyklad czy cos innego, powinniscie miec potwierdzenie tego
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 39
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by rad » 23 May 2011, 08:41 Re: Zwrot Depozytu

Sytuacja jest taka, obecnie mieszkamy we czwórkę. Dwóch kolesi się wyprowadza. Mają problem ze zrozumieniem, co to jest porządek. Wanna nie myta po kąpieli? "A po co, brudna nie jest". Podczas prania, proszek w zlewie i w naczyniach, "rozsypał się".
Bardziej się rozchodzi o to, aby "przymusić" ich, do wysprzątania pokojów. Podejrzewam, iż utrata części depozytu, działała by na nich motywująco.

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 324
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 23 May 2011, 13:27 Re: Zwrot Depozytu

rad wrote:Bardziej się rozchodzi o to, aby "przymusić" ich, do wysprzątania pokojów. Podejrzewam, iż utrata części depozytu, działała by na nich motywująco.
tak czy siak musza to zrobic bo sluzacych nie ma. a na kogo jest wynajem? ty wynajmujesz od kogos dom, a im pokoje?czy jak to wyglada?czy kazdy z was podlega bezposrednio pod landlorda i to on bezie sprawdzal stan pokoi?bo jesli tak to landlord im utnie czesc depozytu za wynajeta ekipe sprzatajaca,jesli nie to pytanie czy macie miedzy soba jakas umowe?
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 39
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by rad » 23 May 2011, 23:17 Re: Zwrot Depozytu

Dom jest na mnie i kolesia. We dwóch jesteśmy na kontrakcie. On się wyprowadza, ja zostaję, i wypłacam mu depozyt. Landlord, zostawił nam rozliczenie.

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 324
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by wili » 23 May 2011, 23:52 Re: Zwrot Depozytu

w banie im daj to sie naucza! :grin: :grin:

wili
 
 
Top
-5

MalePostNapisane by wypasiony » 24 May 2011, 03:28 Re: Zwrot Depozytu

Rad na przyszlosc nie daj sie wplatac w szemrane interesy. Potrzebujesz mieszkac to zloz wniosek na council mieszkanie. Nie trzeba czekac dlugo.... :idea:
User avatar
wypasiony
Początkujący
 
 
Posts: 37
Joined: 5 Nov 2010, 17:43
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 24 May 2011, 08:50 Re: Zwrot Depozytu

rad wrote:Dom jest na mnie i kolesia. We dwóch jesteśmy na kontrakcie. On się wyprowadza, ja zostaję, i wypłacam mu depozyt. Landlord, zostawił nam rozliczenie.


To jestes teraz w nieciekawej sytuacji, mieszkaliscie wszyscy, wszyscy korzystaliscie z tego domu i pewne rzeczy w jakims tam stopniu zostaly zuzyte lub zniszczone. Teraz koles sie wyprowadza i dostaje cala czesc swojego depozytu, Ty zostajesz, przy wyprowadzcce jesli landlord sie do czegos przyczepi pieniadze stracisz tylko ty mimo ze korzystaliscie z tego wszyscy. Najlepsza chyba opcja byloby zebys teraz Ty tez sie wyprowadzil i zeby ewentualne szkody zostaly pokryte przez Was po rowno. Wtedy nikt nie bedzie stratny. Wszystko jednak zalezy od landlorda bo jak juz ktos pisal jeden przymknie oko na drobny balagan czy zniszczenia a inny przedstawi Ci fikcyjny rachunek za sprzatanie i zgarnie caly Twoj depozyt. Duzo zalezy od tego co masz w kontrakcie, my np mamy zaznaczone ze mamy myc okna conajmniej 2 razy w roku i co iles tam kosic trawe w ogrodku :lol:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 24 May 2011, 14:08 Re: Zwrot Depozytu

Gdzieś kiedyś był taki motyw, że komuś potrącili z depozytu za inne rozmieszczenie przedmiotów jakie były w domu na wyposażeniu.
Dlatego mam dokumentację fotograficzną jak się wprowadzałem i odłożę wszystko tak jak było. Włącznie z pudełkiem herbaty w szafce w kuchni. A co :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 24 May 2011, 15:52 Re: Zwrot Depozytu

AdamBoltryk wrote:Dlatego mam dokumentację fotograficzną jak się wprowadzałem i odłożę wszystko tak jak było. Włącznie z pudełkiem herbaty w szafce w kuchni. A co
tez mam takowa, lacznie z kazdym schodkiem na gore :)))
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 39
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 24 May 2011, 15:55 Re: Zwrot Depozytu

wypasiony wrote:Rad na przyszlosc nie daj sie wplatac w szemrane interesy. Potrzebujesz mieszkac to zloz wniosek na council mieszkanie. Nie trzeba czekac dlugo.... :idea:


"council mieszkanie", pomijajac sam zwrot ktory mnie rozbawil, jak mozesz namawiac kogos zeby staral sie o mieszkanie miejskie przeznaczone dla ludzi ktorzy nie sa w stanie z roznych przyczyn poradzic sobie w zyciu na tyle zeby kupic wlasne, albo wynajac prywatnie.

http://en.wikipedia.org/wiki/Council_house

przeczytaj sobie, zwlaszcza 'decline' i 'social stigma'....

pozdr
pe

KA i PE
 
 
Top
2

FemalePostNapisane by agg » 25 May 2011, 09:49 Re: Zwrot Depozytu

bogini8 wrote:
AdamBoltryk wrote:Dlatego mam dokumentację fotograficzną jak się wprowadzałem i odłożę wszystko tak jak było. Włącznie z pudełkiem herbaty w szafce w kuchni. A co
tez mam takowa, lacznie z kazdym schodkiem na gore :)))

tez mam zdjecia :wink: wymienialam wykladziny i robilam jeszcze pare rzeczy w domu na "+", wiec wszystko udokumentowane.
kazdy ma inne pojecia czystosci. dla jednego moze byc "czysto", a wg drugiej osoby niekoniecznie.
dlatego dobrze jak w kontrakcie jest zaznaczone, jak u eweli, co MUSI byc zrobione. u mnie np. tez jest napisane, ze okna musz byc umyte nie wiecej niz miesiac przed oddaniem domu -> czyt. czyste :)
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE