Wazne pytanie o council house

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

FemalePostNapisane by ania1111 » 26 Nov 2010, 20:46 Wazne pytanie o council house

Witam
mam pytanie o mieszkanie socjalne bowiem kilka miesiecy temu wypelnilam dokumenty dostalam swoj band i od kilku miesiecy bukowalam mieszkania socjalne na stronie councilu.2 dni temu przyszedl list w odpowiedzi na jeden z bukowanych mieszkan mianowicie ze jestesmy nominowani do tego mieszkania i data spotkania(nieoficjalnego)w biurze.w liscie byly rowniez papiery do wypelnienia z owej agencji oraz informacje ze na spotkanie musze wziasc wszytskie dokumenty i zdjecie.Mam takie pytanie czy ktos sie orientuje czy to oznacza ze dostalismy to mieszkanie czy moze jest kilka rodzin i mamy przyjechac z papierami i oni wtedy zadecyduja kto to dostanie?bardzo prosze o jakies informacje pozdrawiam ania

ania1111
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 26 Nov 2010, 20:40
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kamix1234 » 26 Nov 2010, 23:10 Re: Wazne pytanie o council house

Raczej nie mozliwe zeby bylo kilka rodzin na jeden dom.W naszym przypadku bylo prawie tak samo,dostalismy list ze spisem co mamy wziac ze soba(masa dokumentow)ale zdjec na pewno nie potrzebowalismy.Jak pojedziesz z tymi dokumentami to umowisz sie na nastepne spotkanie,tj ogladanie domu,jesli Ci sie nie spodoba to mozesz odmowic i po ok 3 mies dadza Ci nastepna oferte.Pamietaj ze ofert jest tylko 3.Jesli 3 odmowisz to dopiero po roku mozesz znow skladac aplikacje do councilu i "bidowac"
A patrzylas na stonie councilu czy akurat ten dom co licytowalas widnieje u ciebie na pierwszym miejscu?

kamix1234
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Joined: 16 Aug 2009, 21:48
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by maja » 27 Nov 2010, 10:22 Re: Wazne pytanie o council house

dziwne,ze spotkanie w biurze,my bylismy na 2 miejscu jak dostalismy informacje,ze mamy byc o danej godzinie i dacie pod adresem domu,tylko wczesniej musielismy zadzwonic i potwierdzic,ze bedziemy,zabrac ze soba dwa dokumenty ze zdjeciem i polegalo to na tym,ze jak ludzie,ktorzy byli na 1 miejscu zrezygnuja,to my decydujemy czy chcemy to mieszkanie

[ Dodano: |27 Lis 2010|, o 10:33 ]
kamix-po jakich 3 miesiacach?pierwsze mieszkanie,ktore ogladalam to tez bylam na 2 miejscu,kobieta ktora byla na 1 miejscu zrezygnowala i przyszla moja kolej ale tez zrezygnowalam i facet,ktory przyjechal na spotkanie z nami (na ogladanie zapraszaja 3 rodziny) powiedzial mi,ze tego samego dnia tylko w godzinach wieczornych moge znow bidowac i tak bylo,wieczorem znow bidowalam i pod jedna chata znow bylam na 2 miejscu i po paru dniach dostalam info o spotkaniu i ogladaniu chatki,tym razem wzielam ja i w ten sam dzien dostalam klucze i dali mi tydzien na przeprowadzke,czyli od odmowienia jednego mieszkania o przyjeciu drugiego minal 1 tydzien

maja
Początkujący
 
 
Posts: 18
Age: 44
Joined: 23 Mar 2007, 14:02
Location: Ward End Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ania1111 » 27 Nov 2010, 11:44 Re: Wazne pytanie o council house

no wlasnie nei wiem jak to odbierac gdyz bukowalam mieszkania w wolverhampton a przyslali mi ta kartke w odpowiedzi na bukowane miszkanie z biura w Darlston i przyslali rowniez papiery do wypelnienia bardzo podobne do ych co wypelnialam w wolver.dlatego nie wiem czy dostalam juz to mieszkanie czy jestem nominowana do niego ale nie jako jedyna i po co znow wypelnianie tych samych papierow co na samym poczatku tutaj.niestety nie wiem jak sprawdzic ktora jestem na liscie i czy tomieszkanie jest moim pierwszym na liscie:(

ania1111
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 26 Nov 2010, 20:40
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kamix1234 » 27 Nov 2010, 12:40 Re: Wazne pytanie o council house

Maja- zle sie wyrazilam...Jesli odmowisz 1 dom to musza ci zagwarantowac nastepna oferte do 3 mies po odmowie pierwszej(ale zakrecilam)Czasami jest tak ze po odmowie pierwszego mieszkania licytujesz ale jestes na dalszych pozycjach w kolejce do mieszkania,wtedy musza Ci zagwarantowac nastepna oferte do 3 mies po pierwszej ito wcale nie musi byc jedna z tych co licytujesz
Ja pisze na swoim przykladzie,jestesmy po odmowie 1 mieszkania ,caly czas biduje ale nie schodze ponizej 20 pozycji.
I u nas na ogladaniu mieszkania byla tylko 1 rodzina-my

kamix1234
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Joined: 16 Aug 2009, 21:48
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by maja » 27 Nov 2010, 13:20 Re: Wazne pytanie o council house

nie wiem jak to jest gdy sie odmowi 3 razy,bo ja odmowilam tylko raz a za drugim juz wzielam,dwa mieszkania byly w bloku,szybciej mozna dostac bo mniej ludzi sie o nie stara,balam sie blokow ale jestem zadowolona,cicho,cieplo i bez grzyba i pokoje sa nawet duze,a domy np z ogodem to bylo ciezko,60 lub 154 miejsce,male szanse,zeby szybko cos dosac,a tak mamy mieszkanko fajne a po roku moge starac sie o inne,tylko nie wiem czy bede chciala,polecam bloki,oczywiscie nie wszystkie,bo sa takie do ktorych balabym sie wejsc nawet na chwilke

[ Dodano: |27 Lis 2010|, o 13:28 ]
ania-a co do Ciebie to nie mam zielonego pojecia o co chodzi,zadzwon do nich albo idz i sie zapytaj

maja
Początkujący
 
 
Posts: 18
Age: 44
Joined: 23 Mar 2007, 14:02
Location: Ward End Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by oliwka_26 » 27 Nov 2010, 15:42 Re: Wazne pytanie o council house

Mieszkania councilowskie sa teraz przydzielane w troszke inny sposob i mozna teraz online szukac mieszkan i wybierac. Oczywiscie jest to uzaleznione od ilosci puntkow jakie sie ma. Nazywa sie to Choice Based Lettings.
W danym dniu jest mieszkanie, ktorym kilka osob( rodzin) jest zainteresowanych. Wedlug puntacji kazdy ma przydzielony number od 1 do 6 i osoba z numerem jeden ma pierszenstwo wyboru. Jesli ona sie nie zgodzi osoba z numerem dwa ma prawo wyboru i tak dalej, az ktos zdeycyduje sie na to mieszkanie.

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posts: 196
Joined: 20 Dec 2006, 22:09
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE