jak zarezerwować mieszkanie z council house????

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...
Witam.Proszę o pomoc!!! Dziś dostałam Registration Certificate z Council House, co oznacza, że mogę rezerwować sobie mieszkanie na stronie councilu.Tylko mam jeden problem, bo we wszystkich,po zalogowaniu się,które mi wyskakują jest taka notka "Nie mozesz ubiegac sie o te nieruchomosc, poniewaz nie wymagasz zakwaterowania w domu opieki srodowiskowej". Nie wiem co ma zrobić??? czy to sie może zmienić przy kolejnych propozycjach??? czy co mam z tym zrobić??? prosze o pomoc zorientowanych w temacie.z góry dziękuję

marta11155
Początkujący
 
 
Posts: 42
Joined: 2 Jul 2008, 18:41
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

a mozesz mi podac ta stronke .... bylam by w stanie bardziej pomoc. ja korzystam z www.birminghamhomechoice.org.uk

sandra
Początkujący
 
 
Posts: 26
Age: 40
Joined: 27 Aug 2006, 09:46
Location: ZIELONA GORA
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

Ja korzystam z tej samej strony. Już chyba wiem dlaczego nie mogłam zarezerwować żadnego mieszkania. przy każdym proponowanym mieszkaniu pojawiają się symbole np. ilość sypialni, rodzaj ogrzewania itp. i przy każdym z tych mieszkań był symbol "shelter". czyli, że ja nie mogę go zarezerwować, bo to są jakieś domy opieki środowiskowej. a skoro ja nie wymagam takiej opieki to nie mogę tego domu zarezerwować. a powiedz sandra mi jak możesz czy zdarzyło Ci się coś takiego, że z tego powodu nie mogłaś zarezerwować domu? dzięki za zainteresowanie tematem.

marta11155
Początkujący
 
 
Posts: 42
Joined: 2 Jul 2008, 18:41
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

ogolnie to jak mi poinformowano z counsilu to oni do ciebie sami zadzwonia z propozycja mieszkania ale w miedzy czasie mozesz szukac mieszkania przez ta stronke. jesli ci sie nie udaje zarezerwowac domu to oznacza ze nie spelniasz jakis tam warunkow np. nie lapiesz sie to przedzialu wiekowego,albo wybralas mieszkanie z zaduza iloscia sypialni niz ta co podalas w aplikacji...

nie wiem czy cie tez informowano na tej stronce masz wypisanego 'landlorda' jesli interesuje ci zakup takiego mieszkania po 5 latach to musisz wybrac landlorda z counsilu bo tylko wtedy masz szanse kupna

sandra
Początkujący
 
 
Posts: 26
Age: 40
Joined: 27 Aug 2006, 09:46
Location: ZIELONA GORA
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

To już wszystko rozumiem. Fajnie, że napisałaś mi o takich rzeczach,bo nikt mnie nie poinformował o możliwości wykupu mieszkania tylko z councilu. w ogóle to myślałam, że ja sama muszę sobie znaleźć mieszkanie i je bukować. Nie wiedziałam, że oni też szukają czegoś dla mnie. także fajnie.A powiedz mi jeszcze czy orientujesz się w odczytaniu symboli w rubryce "priority", tak po zalogowaniu się????.Ja nie bardzo wiem jak je odczytać. dzięki za pomoc.

marta11155
Początkujący
 
 
Posts: 42
Joined: 2 Jul 2008, 18:41
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

no wiec jest to informacja w ktorej jestes grupie A,B,C,D....osoby z dziecmi, niepelnosprawne czy samotne sa w innych grupach.od tego w ktorej grupie jestes zalezy jak szybko dostaniesz mieszkanie....no i jeszce jest podana data od kiedy przyznano ci numer

sandra
Początkujący
 
 
Posts: 26
Age: 40
Joined: 27 Aug 2006, 09:46
Location: ZIELONA GORA
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

rozumiem,rozumiem. Tylko , że ja dokładnie nie wiem co to znaczy i jak odczytać te cyferki. czy wiesz może gdzie znaleźć oznaczenia tych cyferek???? i mam tam datę ,zgadza się. mam też cyferkę .To chyba oznacza ile dostałam punktów??? dzięki za informacje

[ Dodano: Wto Cze 01, 2010 16:51 ]
Miałam na myśli literki, a nie cyferki:-) sorki za pomyłkę

[ Dodano: Czw Cze 03, 2010 20:10 ]
Nie rozumiem o co w tym wszystkim chodzi :cry: W tym tygodniu znowu są mieszkania, których nie mogę rezerwować :-( pomocy!!! czy ktoś miał taką sytuację???? proszę o jakieś informacje, bo nie wiem czy dzwonić do councilu i zapytać o co chodzi, czy coś jest nie tak??? czy muszę czekać na mieszkania, które nie będą ze znaczkiem "shelter"???? czy powinnam w jakiś sposób starać się o to bym to ja dostała tytuł "shelter"???? a wogóle to pojawiło mi się na stronie councilu tylko 6 ofert i to same mieszkania w bloku. czy to normalne??? pomóżcie prosszę!!!!!

marta11155
Początkujący
 
 
Posts: 42
Joined: 2 Jul 2008, 18:41
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

a pamietasz co zaznaczalas w aplikacji moze sie pomylilas i zaznaczylas tylko wiezowce???
powinnas dostac informacje w ktorej jestes'' BAND''-grupie moze byc BANDA, BANDD niepamietam dokladnie oznaczej ja jestem w BANDD czyli aplikowalam sie sama

a moze w tej dzielnicy co zaznaczylas sa tylko wiezowce?

sandra
Początkujący
 
 
Posts: 26
Age: 40
Joined: 27 Aug 2006, 09:46
Location: ZIELONA GORA
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

marta11155 wrote:W tym tygodniu znowu są mieszkania, których nie mogę rezerwować :-( pomocy!!! czy ktoś miał taką sytuację????

Oczywiście że są mieszkania, których nie możesz licytować. Jeśli np. Ci przysługuje 2 sypialniowe, to TYLKO TAKIE możesz licytować, a 1 sypialniowych i 3 sypialniowych nie możesz - mimo, że są na stronie, są dla Ciebie niedostępne. Czasem poza liczbą sypialni są jeszcze jakieś dodatkowe warunki - niektóre mieszkania są od jakiegoś wieku, niektóre bez dzieci itp. Dla Ciebie dostępne są te, które po zalogowaniu powinny być oznaczone "properties you are eligible for" czy jakoś podobnie.

marta11155 wrote: wogóle to pojawiło mi się na stronie councilu tylko 6 ofert i to same mieszkania w bloku. czy to normalne??? pomóżcie prosszę!!!!!

W niektórych tygodniach to normalne. Większość councilowskich mieszkań to bloki - a czego się spodziewałaś? Samych willi z basenami?

Naprawdę nie chce mi się powtarzać, zacytuję samą siebie z bardzo podobnego wątku sprzed paru miesięcy: wszystko co potrzebne jest w otrzymanych pismach i na stronach www, do których te pisma odsyłają. Brytyjczycy naprawdę piszą wszystko "jak krowie na rowie" i w większości przypadków wystarczy to dokładnie i _ze zrozumieniem_ przeczytać. W razie problemów z angielskim poszukać pomocy w przetłumaczeniu, ale koniecznie NAJPIERW trzeba dokładnie zrozumieć otrzymane i udostępnione informacje, a potem dopiero podnosić panikę, że czegoś nie ma, coś nie działa i nie wiadomo dlaczego.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

Sandra, dostałam taką informację. Jak się zaloguję to rzeczywiście jest tam BANDC. Ja myślałam , że każda literka to jakiś skrót. No to pozostało mi być cierpliwą i czekać:-) Sandra dzięki za pomoc.

[ Dodano: Pią Cze 04, 2010 19:21 ]
Galadriela, poza karteczką z numerem PIN nie otrzymałam z councilu nic więcej, więc to chyba zrozumiałe, że mogę czegoś nie wiedzieć. Jest to dla mnie coś nowego. Mam nadzieję,że jak już to wszystko przejdę to będę mogła pomóc, z wyrozumiałością, komuś, kto będzie potrzebował takiej pomocy.

marta11155
Początkujący
 
 
Posts: 42
Joined: 2 Jul 2008, 18:41
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

marta11155 wrote:Galadriela, poza karteczką z numerem PIN nie otrzymałam z councilu nic więcej

Trudno mi w to uwierzyć. Widziałam tu formularze zdrowotne, w których tłumaczono ile to jest 30 minut (że to tyle ile trwa telenowel w telewizji) i trudno mi uwierzyć, że w takiej dość skomplikowanej sprawie jak licytacja mieszkań do karteczki z PINem nie było jakiejś instrukcji, manula czy chociaż ulotki z podstawowymi informacjami jak się tym mechanizmem posługiwać.

Popatrzyłam na tę stronę i jest tam napisane, że powinnaś mieć przynajmniej Registration certificate - piszesz zresztą o nim w swojej pierwszej wiadomości, to niby on jest tą Twoją "karteczką z PINem"? Czy jednak ma trochę więcej treści? Powinien przynajmniej mówić ile masz punktów i jakie mieszkanie Ci przysługuje
"When you join the Housing Register, we write to you with a registration certificate. This tells you how many housing points you have and what type of properties you can bid for."
Na mur beton istnieje do tego jeszcze jakaś ulotka wyjaśniająca zasady licytacji, może po prostu trzeba było o nią poprosić.

Zresztą cały mechanizm jest wyjaśniony na tej stronie, dokładnie to co Ci napisałam w poprzedniej wiadomości.
"You can view all of our available properties here. You can only bid for properties that you are eligible for. If you log on before you start viewing properties, you will only be shown properties you are eligible to bid for."
"You may only bid for a property that is suitable for your household size. We will advise you in your registration certificate what property size you can bid for."

Mają też bardzo ładne FAQ, nie będę go przecież tu przepisywać...

marta11155 wrote:Mam nadzieję,że jak już to wszystko przejdę to będę mogła pomóc, z wyrozumiałością, komuś, kto będzie potrzebował takiej pomocy.

Trzymam za słowo.
Jak na razie Ci którzy się tu o to pytali skrupulatnie znikali stąd zaraz jak udawało im się rozgryźć mechanizm...
A do rozgryzienia zazwyczaj wystarczyło im dokładnie przeczytać i zrozumieć już posiadane informacje, że znów zacytuję
Najpierw
"dostalismy wszystkie informacje w liscie jak się logować (...) teraz jak juz cos znajdę i chcę licytować to nie mogę i nie wiem dlaczego"
a potem
"sprawa się wyjaśniła,nie możemy licytować mieszkań powyżej 2 pokoi (...) ja tego nie wiedziałam i chciałam licytować mieszkania 3 pokojowe".

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

Być może od czasu kiedy Ty starałaś się o mieszkanie coś się zmieniło. Tak dokładnie Registration Certificate, to ta karteczka z PINem i ID. Bez jakichkolwiek wyjaśnień, bez informacji jakie mieszkanie mi przysługuje,bez ulotki z zasadami licytacji, bez ilości punktów, bez niczego. To ile mam punktów widzę dopiero po zalogowaniu się i grupę w której jestem. Nie wiem czy to takie dziwne, że nie wiem, czy nie wiedziałam o co w tym wszystkim chodzi skoro council nie przysłał mi wyjaśnień. Nie próbowałam nawet rezerwować mieszkań z większa ilością sypialni niż potrzebuję.Mam wrażenie, że są różne sytuacje, jak zresztą widać po mojej, czy Twojej sytuacji.Szkoda, że niektórzy nie potrafią, czy nie chcą tego zrozumieć. Jeśli nie masz ochoty mi pomóc to nie musisz. Nie chciałam odrazu dzwonić to councilu, tylko najpierw chciałam rozpoznać się w sytuacji.Ale najwyraźniej powinnam poprosić ich o wyjaśnienia i jakąś instrukcję.

marta11155
Początkujący
 
 
Posts: 42
Joined: 2 Jul 2008, 18:41
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Nie starałam się o mieszkanie, nie wiem skąd Ci to przyszło do głowy. Mam z tą problematyką kontakt niejako zawodowy.

Moje cytaty po polsku wprawdzie pochodzą sprzed paru miesięcy - z takiego samego wątku http://bham.pl/forum/viewtopic.php?t=6108 - ale te po angielsku pochodzą z całkiem świeżutkiej dzisiejszej wersji strony http://www.birminghamhomechoice.org.uk/ ponieważ to ona została w tym wątku przywołana a Ty potwierdziłaś, że właśnie z niej korzystasz. Oczekujesz że forumowicze mają jakieś nowsze wieści niż dzisiejsza wersja rozpatrywanej strony?

Oczywiście, że są różne sytuacje - tym bardziej dziwne jest, że nie podając żadnych szczegółów _Twojej_ sytuacji oczekujesz, że ktoś z forum zgadnie dlaczego masz problemy z licytacją.
I doprawdy nie chwytam, czego ci jacyś niektórzy nie potrafią czy nie chcą zrozumieć.
I oczywiście, że odpowiedzi na pytania trzeba NAJPIERW szukać u organizatora, nie na forum. Według mojej wiedzy dostałaś tu rady kompletnie nieprawdziwe i jeśli oprzesz się tylko na nich możesz stracić nie tylko czas, ale może i jakieś okazje przejdą Ci koło nosa.

Acha, poza FAQ na omawianej stronie znalazłam po prawej 40 stronicowy User guide - właśnie taki manual/instrukcję miałam na myśli. Jestem przekonana, że znakomita większość ewentualnych problemów tam jest wyjaśniona (nie, nie zamierzam go przeczytać żeby Ci na forum odpowiedzieć co oznaczają Twoje literki żebyś Ty przypadkiem nie musiała się wysilać). A skoro jest taki duży, to trudno się dziwić coucilowi, że go nie drukują w tysiącach żeby wysłać każdemu aplikantowi, a tym bardziej że nie opowiadają jego treści każdemu z nich osobiście... Jednak jest przecież dostępny.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

marta11155 nic sie nie przejmuj jesli masz jakies pytania chetnie na nie odpowiem i nie przejmuj sie kims kto najwidoczniej ''pozjadal wszystkie mozgi''

:wink:

sandra
Początkujący
 
 
Posts: 26
Age: 40
Joined: 27 Aug 2006, 09:46
Location: ZIELONA GORA
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

sandra wrote:''pozjadal wszystkie mozgi''
:?: :?: :?: Chyba będę miała ostrzeżenie od admina ale JA PIER...DOLE CO ZA TEKST ! :mrgreen:
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE