n power duzy rachunek ratunku

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

FemalePostNapisane by anarek7 » 22 Jan 2010, 11:20 n power duzy rachunek ratunku

witam szukam informaqcji na temat rachunku w n power moze ktos mial podobny problem placilismy rachunek 100 funtow co miesiac przez cale lato i zime dodam ze wszystko jest na prád teraz przeszedl nam rachunek ze mamy do zaplacenia jeszcze 1600 funtow do miesiaca grunia zmienilismy mieszkanie w styczniu i przyszedl nam rachunek za ten jeden miesiac jeszcze 700 funtow czy to w ogole jest mozliwe ??? dzwonilismy do n power i mowia ze tak im wychodzi i wszystko jest dobrze gdzie szukac pomocy moze ktos ma namiary na jakiegos prawnika ? prosze o pomoc
Last edited by anarek7 on 1 Jan 1970, 00:00, edited 1 time in total.

anarek7
Rozeznany
 
 
Posts: 121
Joined: 3 Oct 2009, 08:24
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 22 Jan 2010, 11:28 Re: n power duzy rachunek ratunku

http://bham.pl/forum/viewtopic.php?t=50 ... t=rachunek
Tu ktos mial podobny problem z brittish gas.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by majka20 » 22 Jan 2010, 11:35 Re: n power duzy rachunek ratunku

witaj. również miałam podobny problem z n-power Ł1900.00 rachunku za 6 miesięcy. Spisałam liczniki przed podłączeniam się do n-power i nie miałam problemu z weryfikacją rachunku. Jeżeli nie masz stanów liczników z dnia podłączenia do n-power skontaktuj się z poprzednim dostawcą prądu i poproś o stany liczników z ostatniego rachunku tzw"final bill". Ja mam w domu wszystko na prąd z wyjątkiem ogrzewania i w okresie od mniej więcej marca do pażdziernika opłacam tylko prąd - około Ł150.00 na 3 miesiące, więc moim zdaniem rachunek jest zdecydowanie przesadzony. powodzenia.

majka20
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 17 Sep 2007, 14:15
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by katarzyna123 » 22 Jan 2010, 13:23 re rachunek n power

Witam serdecznie
chcialabym troszke doradzic w sprawie rachunku bo mam do czynienia z takimi sprawami codziennie. Po pierwsze nalezaloby sprawdzic stany licznika Panstwa w dniu w ktorym sie Panstwo wprowadzili oraz w dniu wyprowadzki czy rzeczywiscie zgadzaja sie z licznikami podanymi na rachunku. Po drugie jesli Panstwo placili po £100 co trzy miesiace to w takiej sytuacji prawdopodobie nigdy nie byly spisywane liczniki przez n power. Nalezy systematycznie co 3miesiace podawac aktualne liczniki aby uniknac takich sytuacji z doplata. Na poczatekdoradzam sprawdzenie liczknikow i wykonanie telefonu do n power czemu jest taka nadplata i czemu nie spisywali licznikow. zycze powodzenia m.

katarzyna123
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Age: 36
Joined: 7 Oct 2009, 20:09
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by jasia85 » 22 Jan 2010, 19:46 Re: n power duzy rachunek ratunku

Witam
Mam podobna sytuacje z tym ze juz od roku , od momentu wprowadzenia sie do domu nie otrzymalam zadnego rachunku z npower. co smieszniejsze agencja podala mi informacje ze licznik za prad mam w british gas. Wyslalam list z upomnieniem sie o rachunek i otrzymalam list iz licznik zarejestrowany jest w npower. Wiec wyslalam list do npower. Sama jestem ciekawa co mi odpisza. Byc moze ze licznik nie jest zarejestrowany w ich firmie.... Smiech mnie ogrania jak widze jaki nielad jest w tutejszych firmach...

jasia85
Początkujący
 
 
Posts: 11
Age: 38
Joined: 29 Sep 2009, 12:58
Location: Kwidzyn
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 22 Jan 2010, 22:24 Re: n power duzy rachunek ratunku

Moim zdaniem sami sobie stwarzacie takie problemy! :roll:
W interesie kazdego z nas (lokatora) jest trzymanie "porzadku" jesli chodzi o rachunki.
Wprowadzam sie, dzwonie do dostawcy, podaje stan licznika. Ja osobiscie uaktualniam co miesiac. Na kazdym rachunku sprawdzam zuzycie czy sie zgadza z moimi zapiskami i place. Zadnych estimated i zaliczek "na oko", bo mam nauczke z przeszlosci. :neutral: Przy wyprowadzce, dzwonie ponownie i prosze o rachunek koncowy. Ot tyle...
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by rad » 23 Jan 2010, 10:55 Re: n power duzy rachunek ratunku

Mam podobny problem, tylko iż ostatni rachunek miałem w kwietniu 2009. Dzwoniłem na początku grudnia, to mi powiedzieli iż mieli problem z systemem, i wyślą w ciągu kilku dni. Dostałem. Żarówki. Nic więcej... Czy jest szansa na zmianę dostawcy energii, jeżeli mam zaległości u nich? U innego może taniej wyniesie, spłacając zaległości.

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 23 Jan 2010, 12:02 Re: n power duzy rachunek ratunku

agg wrote:Moim zdaniem sami sobie stwarzacie takie problemy! :roll:
W interesie kazdego z nas (lokatora) jest trzymanie "porzadku" jesli chodzi o rachunki.
Wprowadzam sie, dzwonie do dostawcy, podaje stan licznika. Ja osobiscie uaktualniam co miesiac. Na kazdym rachunku sprawdzam zuzycie czy sie zgadza z moimi zapiskami i place. Zadnych estimated i zaliczek "na oko", bo mam nauczke z przeszlosci. :neutral: Przy wyprowadzce, dzwonie ponownie i prosze o rachunek koncowy. Ot tyle...

A zeby to bylo takie proste wtym systemie niekompetentnych nieuzytkow.
Mimo ze wszystko mam dopilnowane i poplacone, to wisi nade mna jakies fatum. Pzrynajmniej raz w miesiacu (czasem wiecej) dostaje listy od komornikow scigajacych mnie za rzekomo niezaplacone rachunki. Wczoraj nawet dostalam list ze w ciagu 2 tygodni wyniasa mi moje dobra na pokrycie niby niezaplaconego podatku.
Jak juz mowilam wszystko mam poplacone i po kilku telefonach, zszarpaniu nerwow zawsze sie okazuje ze nic nie musze placic tylko jakis pracownik sie pomylil.
Ostatnio scigal nas komornik za rachunki za mieszkanie w ktorym nigdy nawet nie bylam i nie mam pojecia gdzie jest.
A teraz walczymy a eonem. Wyprowadzajac sie z mieszkania zglosilismy telefonicznie ze sie wyprowadzamy zaplacilismy co bylo do zaplacenia. Dla pewnosci wyslalismy jeszcze list. Teraz po 2 latach znow komornik. Eon twierdzi ze nie ma zadnego zgloszenia, ze sie wyprowadzilismy, a to ze mieszkamy teraz gdzie indziej dla nich nie znaczy ze nie mieszkamy tez pod adresem za ktory nas scigaja.
Wiec czsem nie jest to takie proste.

Aczkolwiek licznikow pilnowac trzeba. Spisywac regularnie i nie dac sie wrobic.
Teraz jedyne co moga dla was zrobic to rozlozyc dlug na raty.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by WLOD » 23 Jan 2010, 18:12 Re: n power duzy rachunek ratunku

Witam najlepszym sposobem na rachunki za prad i gaz jest zamontoanie licznikow top up czyli na karte mailem tez taki problem ale po wyjasnieniu zmienilem liczniki na karte i mam spokoj zero rachunkow jest to moze toszke drozsze ale spie spokojnie

WLOD
Początkujący
 
 
Posts: 46
Joined: 15 Jul 2007, 09:10
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 23 Jan 2010, 19:44 Re: n power duzy rachunek ratunku

Moim zdaniem sami sobie stwarzacie takie problemy!


powiedz, że ty od zawsze wszystko wiedziałaś i sobie ich nie stwarzałaś pani przemądrzała...


agg wrote: Zadnych estimated i zaliczek "na oko", bo mam nauczke z przeszlosci.


a tu prosze sama sobie odpowiedziałaś. również miałaś takie problemyu jak oni a udajesz taką co wszystko wie od poczatku...

bez komentarza.

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 23 Jan 2010, 21:10 Re: n power duzy rachunek ratunku

Draco wrote:powiedz, że ty od zawsze wszystko wiedziałaś i sobie ich nie stwarzałaś pani przemądrzała...

Draco wrote:a tu prosze sama sobie odpowiedziałaś. również miałaś takie problemyu jak oni a udajesz taką co wszystko wie od poczatku...

bez komentarza.

to po co komentujesz :?: :roll:

miales zly dzien :?: zabawny jestes :-D

jako jedyny w tym watku nie piszesz na temat :twisted:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by moniavika » 25 Jan 2010, 10:17 Re: n power duzy rachunek ratunku

Fakt faktem sami jestesmy cvzasami sobie winni.
Wiadomo,ze w momencie kiedy wprowadzamy sie do nowego domu musimy zrobic kilka podstawowych rzeczy:
-spisac liczniki za gaz i prad:
-zglosic zmiane adresu wszedzie gdzie to potzrbne;
-zglosic zmiane najemcy (przepisac rachunki na siebie lub partnera);
-systematycznie podawac stany licznikow(a jak nie mamy na to czasu to po prostu zmienic liczniki na klucze lub karty a nie miec miesiecznych rachunkow lub kwartalnych);
-zglosic do councila o tax;
-zglosic o wode;

no i pewnie jeszcze kilka innych.
Ale jezeli sami dopilnujemy wplat i bedziemy miec potwierdzenia zaplat to nie am problemow pozniej.

Anarek w twoim przypadku istnieje mozliwosc,ze wprowadziliscie sie do zadluzonego domu i nikt z was nie podal stanu licznikow na dzien wejscia.Tak wiec istnieje mozliwosc,ze rachunki placicie za kogos innego.
Prokrotnie takie sytuacje sie zdarzyly.
Zadzwon tam i tak jak juz tu bylo pisane podaj stany licznikow na dzien kiedy tam zamieszkales.A od teraz po prostu pamietaj,ze trzeba dzwonic tam i podawac co miesiac stan licznikow.I problemu nie ma.Podajesz stan a oni wysylaja rachunek.To jest w obowiazku najemcy aby dopilnowal takich rzeczy.Bo ci panowie lub panie z gazowni lub elektryki moga przyjcs odczytac liczniki lub nie.Moga tez nikogo nie zastac wiec przyjda za kolejne 3 miechy a dlug narasta...
Coz warto pomyslec jezeli sie nie jest obowiazkowym o przjsciu na karte lub kluczyk jak juz pisalam.
Wychodzi to drozej,ale nie zuzyjesz ponad stan.Jak braknie kasy to po pradzie i juz.Trzeba na nowo doladowac.
Powodzenia
If you don't aim at anything you achieve nothing (jeśli do niczego nie dążysz, nic nie osiągniesz)
User avatar
moniavika
Rozeznany
 
 
Posts: 227
Age: 47
Joined: 1 Mar 2007, 13:44
Location: Birmingham
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by zwierzakfm » 25 Jan 2010, 12:43 Re: n power duzy rachunek ratunku

Generalnie tak jak ludzie pisali, spisywac liczniki i czesto zglaszac do dostawcy. jedyna szansa na duzy dlug to poprosic o rozlozenie na raty.
Tak troche odbiegne od tematu i cos napisze na temat licznikow top up...nie zdziwcie sie jezeli tez dostaniecie za nie rachunek. Ja tak przynajmniej mialem z nPowerem kiedy kupilem dom. ten chory system ma tak, ze placisz za top up ale pozniej potrafia przyslac rachunek "wyrownawczy" za ewentualne zmiany cen w trakcie uzytkowania licznika.
User avatar
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 13 Oct 2007, 23:44
Location: Worcester
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 25 Jan 2010, 15:02 Re: n power duzy rachunek ratunku

Ja tak przynajmniej mialem z nPowerem kiedy kupilem dom. ten chory system ma tak, ze placisz za top up ale pozniej potrafia przyslac rachunek "wyrownawczy" za ewentualne zmiany cen w trakcie uzytkowania licznika

A ja miałam tak że mimo licznika na karte przysłali mi czek na kwote 120pound co było miłym zaskoczeniem bo zwrócili mi te pieniądze :)

No i najważniejsza sprawa zawsze zanim podpiszecie inwentarz przed wprowadzeniem się do danego mieszkania poszukajcie liczników i każcie osobie z agencji czy komu tam kto wynajmuje by spisał liczniki na inwenarzu równoczesnie spiszcie sobie je na kartke by podać do dostawcy oczywiście sprawdzcie czy osoba spisująca nie zrobiła błędu przy spisywaniu , potem w razie kłopotów macie potwierdzenie.
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 28 Jan 2010, 08:12 Re: n power duzy rachunek ratunku

anarek7 wrote:(...)placilismy rachunek 100 funtow co miesiac przez cale lato i zime (...)

Ooo... To strasznie dużo... 1200 funtów rocznie za prąd.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE