co zrobic zeby odzyskac depozyt

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MalePostNapisane by cudnycudak » 4 Oct 2008, 20:22 co zrobic zeby odzyskac depozyt

Wpłaciłem agencji Legal props depozyt ta agencja dala ten depozyt mojemu Landlordowi Tony Smith za 2 plamki na dywanie oraz 2 rysy na scianie obciażyli mnie kwota 560 depozytu wpłaciłem 770 do jakiej organizacji mam sie zgłosic zeby oddali mnie przynajmiej czesc straconego depozytu

cudnycudak
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 4 Oct 2008, 17:32
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wojtaszek » 5 Oct 2008, 07:12 re

Nie wiem co mozesz poradzic i czy cos poradzisz. My kiedys przy takich pierdołach, bo te zniszczenia to pierdoły wolelismy kupic płyn do dywanów i sami przejechac czy zamalowac sciane. Niestety z depozytu staraja sie odciagnac wynajmujacy ile sie da. Żadne koszta tak naprawdę. I to ci moge zasugerować na przyszłosc.

wojtaszek
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Joined: 17 Feb 2007, 12:28
Location: B'ham
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 5 Oct 2008, 09:17 Re: co zrobic zeby odzyskac depozyt

Ja mialem kiedys taki problem z depozytem, zadzwonili do mnie po opuszczeniu mieszkania, ze trawa przerosnieta, ze plamki na scianie, ze plamki na wykladzinie, kupilem na ebayu odkurzacz piaracy nowy za 70 funtow z plynami i przesylka upralem wykladzine skosilem trawe, sciany wyczyscilem, mialem pecha bo w miedzyczsie zalaly sie panele w lazience i bardzo napuchly, cale szczescie juz tego nie widzeli, a z depozytu wzieli ok30 funtow na jakies kwiatki, moghlem to zaakceptowac , bo wiedizalem, ze z mojej wina beda panele do wymiany. Agencja DEREK spires z Bearwood, godna polecenia, jak ktos szuka sdomu do wynajmu.
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 5 Oct 2008, 09:25 Re: co zrobic zeby odzyskac depozyt

Mnie też obcięli na pół tysiaka prawie za jakieś pierdółki ale agencja Albrigt Estates. Ja ich poprosiłem o oryginały rachunków za te wymuszone "usługi" to trochę zmiękli i oddali więcej forsy, ale generalnie to jest taka złodziejska metoda dorabiania sobie tych firm. Następnym razem trzeba zrobić dokładny rekonesans ze zdjęciami przy wprowadzaniu sie i sporządzić superszczegółowy spis wszystkich najdrobniejszych nawet usterek i dać agencji do podpisania i zatrzymać jedną kopię. I koniecznie poukładać rzeczy dokładnie tak samo jak były. Ja po roku nie pamiętałem gdzie niektóre graty były, to mnie też skasowali za "missplaced items". Samo zbagatelizowanie malej plamki grzyba między kafelkami w łazience przy wprowadzaniu sie kosztowało stówkę.
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by yoki » 5 Oct 2008, 10:54 Re: co zrobic zeby odzyskac depozyt

plazermen wrote:Następnym razem trzeba zrobić dokładny rekonesans ze zdjęciami przy wprowadzaniu sie i sporządzić superszczegółowy spis wszystkich najdrobniejszych nawet usterek i dać agencji do podpisania i zatrzymać jedną kopię.


my zdjec nie robilismy,ale przy wprowadzeniu dostalismy wlasnie taki rekopis i razem z landlordem spisywalismy wszystkie uszczerki.Widzialam,ze chcial sie od tego wymigac,ale z nami nie ma tak latwo.Zrobilismy kopie od razu i zapytalismy o tenancy deposit scheme ,ktory dostalismy po dwoch tygodniach.
Last edited by yoki on 5 Oct 2008, 12:12, edited 1 time in total.

yoki
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jun 2008, 09:39
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by asia77 » 5 Oct 2008, 11:59 Re: co zrobic zeby odzyskac depozyt

yoki zrobila najlepiej, tenancy deposit scheme chroni przed wlascicielem mieszkania co nie chce oddac depozytu za dwie plamki. trzeba bys ostroznym, wspolczuje.
"Mastering others is strength; mastering yourself is true power."
User avatar
asia77
Rozeznany
 
 
Posts: 173
Age: 43
Joined: 4 Mar 2008, 19:51
Location: wroclaw
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by yoki » 5 Oct 2008, 12:16 Re: co zrobic zeby odzyskac depozyt

ostroznym i troche zorientowanym w sytuacji.Nie mozna brac mieszkania "na zywiol" trzeba wczesniej poszukac informacji o naszych prawach... jezeli nie bedziemy sie upominac o swoje-bedziemy latwym kaskiem dla takich wlasnie oszustow... a pozniej pozostaje placz,stracone nerwy i pieniadze....

yoki
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jun 2008, 09:39
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

None specifiedPostNapisane by potatos » 28 May 2009, 09:45 Re: co zrobic zeby odzyskac depozyt

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... tlumaczone recznie , co robic gdy nie mozna odzyskac kasy. :mrgreen:

potatos
Raczkujący
 
 
Posts: 72
Joined: 29 May 2006, 03:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE