Kupno domu na sprzedaz

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MalePostNapisane by Polak0958 » 13 Jan 2008, 19:15 Kupno domu na sprzedaz

Witam wszystkich na forum.

Jak w temacie, chce kupic dom zeby go wyremontowac i sprzedac w Anglii.

Obecnie jestem wlascicielem prywatnej firmy budowlanej ltd. Wszystko sie jakos kreci, sa zarobki, przyjmujemy Polakow, na statemencie konta firmowego obrot zeszlego miesiaca to 9 tys. funtow itp idp. Problem w tym, ze to za malo na splate dlugow z okresu przed zalozeniem firmy bo natrzaskalismy tego na okolo 8 tysiakow (pozyczka w hsbc, karta kredytowa, council tax itp itp.). Teraz nadrabiamy i splacamy. Dobrym pomyslem byloby kupno domu, wyremontowanie go w dwa miesiace i sprzedanie za wiecej jednak nasuwa sie pytanie...czy my w ogole dostaniemy taki kredyt typu buy to sell? Chodzi mi o kredyt 100%-owy bez depozytu bo narazie to bida z nedza, kase na remont i oplaty bym zalatwil. W sumie naszym mocnym argumentem jest to, ze nie placimy nikomu za robocizne ktora tutaj jest droga, tylko sami remontujemy. Dodatkowo, jak bank da kase na dom to dom przeciez nie ucieknie a za kilka lat podwoi sie wartosc w razie braku splaty, poza tym tego typu dzialanie obliguje nas do zaplacenia early repayment fee, ktore tez nie jest male. Z ktorej strony by nie patrzec, to bank by na nas zarobil. Prosze o pomoc, trzeba w koncu wyjsc z tych dlugow.

W przyszlym tygodniu planuje isc do doradcow, bankow itd, jednak najpierw chcialbym zasiegnac porady rodakow na obczyznie.

Dzieki i pozdrawiam,
Artur.

Polak0958
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 13 Jan 2008, 19:07
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 13 Jan 2008, 21:18 Re: Kupno domu na sprzedaz

a moze masz namiar na takiego gnojka kurdupla mariuszka z erdington, ktory tez robi remonty ale pie@#$li robote.

tak nie na temat troche, ale jak slysze o polakach - remontowcach to zaraz mi sie przypomina

pe

KA i PE
 
 
Top
0

MalePostNapisane by gnom » 14 Jan 2008, 09:16 Re: Kupno domu na sprzedaz

Witam

Jezeli chodzi o Twoja sytuacje, to mysle ze moglbym Ci pomoc.

W chwili obecnej banki zaostrzyly swoje kryteria przyznawania kredytow hipotecznych.
Wynika to po pierwsze z krachu na rynku nieruchomosci w USA (tam banki zbyt latwo przyznawaly kredyty hipoteczne, bardzo czesto nie weryfikujac odpowiednio kredytobiorcow pod katem ich splacalnosci), po drugie na rynku angielskim niedawno prawie ze upadl 4 co do wielkosci kredytodawca. Z tego tez powodu w chwili obecnej banki nie udzielaja 100% kredytu na zakup nieruchomosci. Jednakze moja wiedza odnosi sie do osob prywatnych, nie zas do firm. Z tego tez tytulu byc moze bedziecie mogli wziac cala pozyczke bez uiszczania depozytu.

Moja rada: najpierw porozmawiaj z bankiem, w ktorym twoja firma ma konto bankowe. Zobacz jakie jest ich stanowisko. Jezeli ich oferta Cie nie zadowoli, wyslij prywatna wiadomosc do mnie. Mam kontakty z kilkoma tzw. ''mortgage brokers'' tzn osobami, ktore maja dostep do wielu kredytodawcow i zajmuja sie wlasnie posrednictwem miedzy kredytodawcami a kredytobiorcami.

Poza tym musisz miec takze na uwadze, gdy kupujesz dom do remontu, to jezeli jest w nim powazna wada konstrukcyjna (np odnosnie konstrukcji nosnej, czy wypoziomowania scian) zaden kredytodawca nie udzieli Ci kredytu. W takich wypadkach bardzo czesto trzeba wplacac 100% wartosci nieruchomosci w gotowce.

Pozdrawiam i zycze powodzenia:
gnom

gnom
Początkujący
 
 
Posts: 21
Age: 44
Joined: 11 Jan 2008, 11:46
Location: Gdańsk
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Silver » 16 Apr 2008, 19:14 Re: Kupno domu na sprzedaz

Z takimi biznesami jest podobnie jak w polsce,bank umozliwia wykonanie remontu w wyznaczonym terminie.Jest to tak zwany pomost i w tym czasie ustalonym remont musi zostac wykonany,jak nie to chata i robota jaka zostala wykonana przepada.Biznes bardzo bezpieczny i intratny dla ludzi ktorzy sa sumienni i uczciwi.Po wykonaniu remontu dom wystawiany jest na sprzedaz, kazdy bierze swoje i mozna szukac nastepnego.Najpierw trzeba znalezc taki dom aby cala operacja byla oplacalna,poniewaz ty za ten interes odpowiadasz cywilnie,nawet jesli masz LTD Company.Reszte zalatwi odpowiednia agencja i bank.Obsluguje takich klientow, wiec jesli masz jakies pytania napisz chetnie pomoge.

Silver
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 21 Feb 2007, 08:54
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by mareczek25 » 5 Jul 2008, 23:15 Re: Kupno domu na sprzedaz

czesc hmm nie wiem jak zaczac gdyz jestem nowy :) no ale od razu przejde do rzeczy ja i moja dziewczyna myslimy nad kupnem domu w uk oczywiscie bylismy w banku a tam powiedzieli ze moga przyznac nam okolo 95 procent od kwoty jaka bysmy chcieli 95 % nawet bylem zdziwiony ze az tyle ale pytanie brzmi jezeli zdecydujemy sie na kredyt i powiedzmy dostaniemy na splate go 15 lat to czy powiedzmy po po pieciu latach moge go sprzedac splacic bank i wrucic do polski?

mareczek25
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Age: 41
Joined: 13 Jun 2007, 18:46
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 6 Jul 2008, 14:22 Re: Kupno domu na sprzedaz

Mozesz zawsze, tylko zalezy jaki wezmiesz kredyt, chodzi o fixed rate ja mam np 5 lat tzn, ze przez 5 lat mam stala -niska rate i jezeli sprzedam w tym czasie to place od 5 do jednego % oplat, jezeli sprzedam po tym okresie fixed rate to juz zadnych oplat nie ma, plusem fixed rate jest to ze masz jakies 2,5% mniejsza rate kredytu niz normalnie, to jaest takjakby "promocja" z tym , ze na jakis czas.
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by mareczek25 » 6 Jul 2008, 16:47 Re: Kupno domu na sprzedaz

dzieki za tak szybka odp. masz jakies wskazowki co do kupna tzn co nalezy lepiej zrobic i na co uwazac aby sie nie wkopac ? i jaki lepiej kredyt wybrac?napisales- ja mam np 5 lat tzn, ze przez 5 lat mam stala -niska rate i jezeli sprzedam w tym czasie to place od 5 do jednego % chodzi ci o wysokosci kredytu ? pytam bo naprawde jestem zielony co do spraw bankowych w uk! z gory dziekuje!!!!!!!

mareczek25
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Age: 41
Joined: 13 Jun 2007, 18:46
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 6 Jul 2008, 21:57 Re: Kupno domu na sprzedaz

Jezeli bank dal ci promese to szukaj domu, jak znajdziesz to idz do banku i bierzesz wtedy adwokata, tylko wez sobie takiego co jest na miejscu, ktorego bedziesz moigl wziasc za morde, zeby sie bujal. jezeli splace kredyt tzn sprzedam dom przed uplywem pieciu lat to place taka umowna kare uzalezniona od czasu ile mi pozostalo do tych 5 lat, po pieciu latach rata idzie mi do gory, ale m0oge wziasc natepny fixed rate na jakikolwiek okres i wtedy ta rata bedzie znowu nizsza i stala, chodzi tu chyba o takie zwiazanie sie z bankiem.

[ Dodano: Nie Lip 06, 2008 22:58 ]
to nie jest takie straszne jak sie wydaje, scody sie moga zaczac jak przestaniesz splacac regularnie itp
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Slawek80 » 14 Sep 2008, 17:51 Re: Kupno domu na sprzedaz

. . . . . . . .. .... .
Last edited by Slawek80 on 15 Sep 2008, 20:57, edited 2 times in total.

Slawek80
Początkujący
 
 
Posts: 14
Age: 26
Joined: 13 Dec 2007, 12:27
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 15 Sep 2008, 18:03 Re: Kupno domu na sprzedaz

[ Dodano: Pon Wrz 15, 2008 19:04 ]
Slawek80 wrote:Dzieki za przeczytanie mojego postu.


nie bylo latwo stary, ale dalem rade........... mam prosbe, nie pisz wiecej :-(

pe

zaraz kos powie ze sie czepiam, ale po prostu przetlumaczenie tego tekstu zajelo mi 3 godziny. nie wszystkie slowa byly w slowniku, ale to pewnie slownik do dupy......................................

pe

KA i PE
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Slawek80 » 16 Jan 2009, 05:40 Re: Kupno domu na sprzedaz

Nie badz taki k... do przodu f...

Slawek80
Początkujący
 
 
Posts: 14
Age: 26
Joined: 13 Dec 2007, 12:27
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE