Prawo wynajmu

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MalePostNapisane by Tyler » 16 Sep 2019, 09:09 Prawo wynajmu

Witam.

Budynek, w którym mieszkam przeszedł w ręce innej agencji mieszkaniowej. Nowego kontraktu nie dostałem ale dowiedziałem się przez telefon, że mój stary kontrakt został automatycznie przedłużony, odnowiony na kolejne pół roku. Tak się właśnie zastanawiałem czy to jest w ogóle legalne, bo ja nic nie podpisywałem, nikt mnie wcześniej nie poinformował z tej nowej agencji, że kontrakt zostanie przedłużony na kolejne 6 miesięcy. Stąd moje pytanie, czy tak można? Na razie nie planuję się wyprowadzić ale nawet gdybym chciał to okazuje się, że nie mógłbym, bo mam kontrakt przedłużony automatycznie na pół roku i czynsz do końca tego okresu płacić muszę.

Czy nowa agencja, która przejmuje budynek może bez wiedzy lokatora przedłużyć mu umowę wynajmu na pół roku bez jego wiedzy?
Ktoś się orientuje w tym temacie?
Czy ja mam prawo domagać się jakiejś kopii tego nowego kontraktu, którego nawet na oczy nie widziałem? Dodam tylko, że warunki się nie zmieniły, czynsz nie wzrósł, wszystko jest jak było ale sam fakt, że nikt mnie o niczym nie poinformował jest po prostu dziwny. Tymbardziej, że ja nowej umowy wynajmu nie podpisywałem, a tu się okazuje, że jest ona na zasadzie fixed term.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
User avatar
Tyler
Początkujący
 
 
Posts: 29
Age: 36
Joined: 23 Apr 2008, 20:25
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE

Who is online

Users browsing this forum: No registered users