Dziwny rachunek

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

FemalePostNapisane by joanna1 » 25 Jun 2012, 11:39 Dziwny rachunek

Witam,może ktoś mi doradzi co robić,otóż w marcu otrzymałam dom z councila,wszystkie rachunki przeniosłam ze starego na nowe.Gaz i prąd miałam na rachunek,teraz mam na kartę i tzw.palucha,dostawcy nie zmieniałam.Dwa tyg. temu otrzymałam rachunek na kwotę 156L za prąd i gaz z firmy SSE ,na rachunku jest nawet mój numer konta,a ja nigdy nie miałam do czynienia z tym dostawcą,i nie wiem nawet skąd mam nadany ten numer (nazwisko też z błędem).
Napisałam do nich list z prośbą o wyjaśnienie,dlaczego mam płacić skoro gaz i prąd mam na kartę nie na rachunek,i o co chodzi w ogóle.W odpowiedzi dziś otrzymałam kolejne ponaglenie do zapłaty,z groźbą iż jeśli nie zapłacę w ciągu 7 dni,podadzą mnie do rejestru długów,nawet nie wspomnieli o moim do nich liście,zero informacji tylko -zapłać.Nic z tego nie rozumiem.Czy ktoś mógłby mi doradzić co w tej sytuacji zrobić?

joanna1
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 10 Oct 2009, 20:07
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by LadyHekate » 25 Jun 2012, 12:26 Re: Dziwny rachunek

a list wyslalas do nich z potwierdzeniem odbioru? jesli tak, to masz dowod, ze list im wyslalas. a jesli nie to moga powiedziec, ze nic nie dostali.
najlepiej zadzwon do nich- napewno jest podany nr. Byc moze to rachunek z poprzedniego mieszkania ...nie pamietasz czy mialas jakis nierozliczony okres??
bo u mnie tak bylo, ze na nowe mieszkanie, w ktorym jest prad i gaz na karte przyszedl nam niemaly rachunek za prad...i sie okazalo po przedzwonieniu do nich, ze naleznosc dotyczy poprzedniego mieszkania.
zadzwon i sie dopytaj- gdyby sie okazalo,ze to za poprzednie mieszkanie zawsze mozesz rozlozyc na miesieczne raty...
najlepiej zadzwonic- bedziesz od razu wiedziec
User avatar
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posts: 160
Age: 34
Joined: 27 Apr 2011, 18:22
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by joanna1 » 25 Jun 2012, 13:17 Re: Dziwny rachunek

Dziękuję LadyHekate:),zadzwoniłam,pan powiedział że list do nich dotarł,wszystko wyjaśnione i mam zignorować ten rachunek,na moje pytanie skąd mają moje dane i numer konta skoro nie mam z nimi umowy,zbył mnie,mam się nie martwić i niczego nie płacić.To ich pomyłka.uff

joanna1
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 10 Oct 2009, 20:07
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by LadyHekate » 25 Jun 2012, 15:01 Re: Dziwny rachunek

joanna1, dobrze,ze sie wyjasnilo :)
ja zawsze wole zadzwonic i nie zastanawiac sie o co chodzi...
dziwne tylko,ze mieli Twoje dane :roll:
User avatar
LadyHekate
Rozeznany
 
 
Posts: 160
Age: 34
Joined: 27 Apr 2011, 18:22
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by damian1991 » 26 Jun 2012, 16:48 Re: Dziwny rachunek

LadyHekate, popieram, najlepiej zadzwoni.c i się dopytać, cokolwiek by to było.. pozdrawiam

damian1991
Początkujący
 
 
Posts: 23
Age: 33
Joined: 25 Jun 2012, 17:00
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Czarna123 » 26 Jun 2012, 16:57 Re: Dziwny rachunek

a znacie tego dostawce pradu i gazu SSE co wlasnie Joanna dostalas od nich rachunek.gdyz na poczatku czerwca zmienilismy dom i wlasnie mamy tego dostawce i tak naprawde nie mielismy wyboru zmiany ;/ wiec nie wiem nic na temat tego dostawcy czy sa tani,czy drodzy...jesli ktos wie prosze o informacje..dzieki z gory

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posts: 191
Joined: 31 May 2012, 17:52
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE