Fenomen mieszkania socjalnego

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

FemalePostNapisane by Drya » 15 Oct 2011, 22:42 Re: Fenomen mieszkania socjalnego

hmm ..parę dni minęło i zero odpowiedzi...
Może jej się nazwa pomyliła albo robi państwo w ...uja i przy okazji nas tutaj .
A tu jesteśmy po to by sobie pomóc a nie komplikować


malaroksi- dostałam list i mam band 6.I mi to pasuje .Nigdzie się nie spieszę :)
Czytałam wiele for na temat domów socjalnych w uk .
Opnie to przeważnie w formie krzyku,że lenistwo i tylko liczą na pomoc państwa
i takich ludzi zalicza sie do patologi .
Zastanawia mnie,skąd taka opinia wrzucania wszystkich do jednego worka.
I doszłam do wniosku,że wiele ludzi tak chciałoby mieć jak Ci co w ich mniemaniu zaliczają się do "patologi" Jak bardzo łatwo to napisać ...prawda?

"Nie czyn drugiemu co Tobie nie miłe" .. :wink:

Drya
Raczkujący
 
 
Posts: 62
Joined: 1 Jul 2011, 21:47
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by marhewka1 » 31 Oct 2011, 14:43 Re: Fenomen mieszkania socjalnego

Zadko tu zagladam a tu prosze...
Otoz mam uciazliwa sasiadke ale coz zrobic mieszkanie jest naprawde tanie bo place ze wszystkim 450 funtow miesiecznie i juz nic mnie nie interesuje nawet internet jest wliczony wiec sie jakos przemeczymy. Dom rowniez kupilam na kredyt ale go wynajmuje angielskiej rodzinie bo chwilowo sytuacja mnie zmusila i nie musze nikomu ze szczegolami sie tlumaczyc wiec jak komus cos nie gra to trudno. Mam tylko nadzieje ze juz nie dlugo wroce na swoje. Z kredytem jest tak ze jak sie go wezmie to trzeba go splacac bo bank nie poczeka a tak po wynajeciu kredyt splaca sie sam. Pozdrawiam

marhewka1
Początkujący
 
 
Posts: 15
Age: 44
Joined: 11 Apr 2011, 13:11
Location: Birmingam
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by anika m » 1 Nov 2011, 10:20 Re: Fenomen mieszkania socjalnego

no widzisz marhewka każdy sobie tak próbuje układać życie i podejmować decyzję żeby mu było łatwiej,Ty również kombinujesz sobie tak zeby ci było łatwiej a nie ciężej wynika z tego co piszesz.Nie ma co oceniać innych jak się nie zna ich sytuacji,jedni czekają cierpliwie,drudzy wolą kupić sami na kredyt a swój budrzet reperują w inny sposób a jeszcze inni nic nie robią tylko czekają jak im z nieba spadnie...koniec kropka;)nie ma się co ekscytować. Ja się zgadzam z opinią kogoś wyżej niech forum służy do wymiany doświadczeń a nie skakaniu sobie do oczu...
Drya czyli to wy macie liczby w swoim councilu? w Birmingham są literki. Ciekawa jestem jak to się w ogóle ma do oczekiwania,długo się czeka na takie mieszkania?

anika m
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 43
Joined: 22 Mar 2011, 13:50
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Drya » 2 Nov 2011, 13:54 Re: Fenomen mieszkania socjalnego

Tak mam liczbę ,band 6 i nie wiem ile się czeka ,jak tu piszą to zależy jaki masz band .
Ile się czeka ,nie wiem ..na razie glosuję :P

Drya
Raczkujący
 
 
Posts: 62
Joined: 1 Jul 2011, 21:47
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bubu » 2 Nov 2011, 16:39 Re: Fenomen mieszkania socjalnego

Drya, ja tez mialam band 6 na poczatku i czekalam jakies niecale 2lata, dostalam niedawno mieszkanie, napewno na dom czekalabym dluzej

bubu
Raczkujący
 
 
Posts: 82
Joined: 3 Sep 2008, 10:43
Location: tipton
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by anika m » 2 Nov 2011, 20:26 Re: Fenomen mieszkania socjalnego

dziewczyny a któraś z was w ogóle jest na liście Birmingham i umie powiedzieć jak to u nich wygląda?

anika m
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 43
Joined: 22 Mar 2011, 13:50
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by eric27 » 3 Nov 2011, 14:20 Re: Fenomen mieszkania socjalnego

marhewka1 wrote: Nie dlugo w angli bedzie sie bardziej oplacac nie pracowac, miec duzo dzieci i pobierac benefity a i tak zyc lepiej niz tym ktozy pracuja



Wydaje mi się,że już tak jest.Wystarczy spojrzeć na pakistańskie i somalijskie rodziny.

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posts: 434
Joined: 14 Sep 2008, 12:54
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Drya » 3 Nov 2011, 21:16 Re: Fenomen mieszkania socjalnego

anika m wrote:dziewczyny a któraś z was w ogóle jest na liście Birmingham i umie powiedzieć jak to u nich wygląda?

Nie rozumiem o co pytasz i u kogo co wygląda,rozwiń pytanie .

eric27 wrote:marhewka1 napisał(a):
Nie dlugo w angli bedzie sie bardziej oplacac nie pracowac, miec duzo dzieci i pobierac benefity a i tak zyc lepiej niz tym ktozy pracuja



Wydaje mi się,że już tak jest.Wystarczy spojrzeć na pakistańskie i somalijskie rodziny


a na angielskie to nie ? a na rodaków ? są wielodzietne rodziny również .

Drya
Raczkujący
 
 
Posts: 62
Joined: 1 Jul 2011, 21:47
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by anika m » 4 Nov 2011, 09:38 Re: Fenomen mieszkania socjalnego

Drya,pytałam czy ktoś jest na liście Birmingham city council,bo widzę że w każdym councilu jest trochę inaczej,chociażby że u niektórych są liczby u innych literki a jeszcze gdzie indziej kolory...Stąd moje pytanie o Birmingham.Niektóre councile mają tylki kilka ofert domów(flatów ) wtygodniu inne kilkanaście na tydzień z których możesz coś zaznaczyć. Mam nadzieję że teraz jaśniej to napisałam;))pozdrawiam:)

anika m
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 43
Joined: 22 Mar 2011, 13:50
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Gaba76 » 8 Nov 2011, 18:47 Re: Fenomen mieszkania socjalnego

witam
moze wydam sie troche niedzisiejsza, ale mam takie pytanko: czy ktos moglby mi podac adres jakiejs stronki gdzie sie moge dowiedziec wiecej na temat mieszkan z councila? jak wpisuje w wyszukiwarke google council house to mi wychodza jakies bzdury zupelnie nie zwiazane z tym czego szukam (nie wiem o co chodzi) czy moze nie ma zadnej strony tylko trzeba sie do nich zglosic osobiscie?
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
User avatar
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posts: 339
Age: 47
Joined: 1 Sep 2011, 21:33
Location: Tipton
Reputation point: 49
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 8 Nov 2011, 21:57 Re: Fenomen mieszkania socjalnego

Gaba76, Skoro jesteś z Walsall to podam Ci stronkę z Walsall http://www.chooseandmove.co.uk/index.asp
a tu masz z Sandwella http://www.sandwellhomes.org.uk/index.asp bywają domy w Walsall nawet więc blisko :)
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
1

FemalePostNapisane by Drya » 9 Nov 2011, 00:13 Re: Fenomen mieszkania socjalnego

Masz P.w. gabi
anika m Ty pytasz ogólnie o Birmingham ,powiedz gdzie mieszkasz a ktos na pewno będzie umiał Ci odpowiedzieć
O ile wiem to jest podział metropolitarny i trudno tu odpowiedziec na Twoje pytanie .

maloraksi -może jakas kawka ?

Drya
Raczkujący
 
 
Posts: 62
Joined: 1 Jul 2011, 21:47
Reputation point: 7
Neutralny
Top
1

FemalePostNapisane by anika m » 9 Nov 2011, 10:52 Re: Fenomen mieszkania socjalnego

Drya ja mieszkam w okolicach Rednal wiéc zupłnie z innej strony niż wy i widzę że głównie informacje dotyczą waszych okolic:( dlatego też pytałam ogólnie o council Birmingham.Bo z tego co ja rozumiem wy bidujecie w innych councilach niż Birmingham. Ta strona o której ja mówię to birminghamhomechoice.Pozdrawiam:)

anika m
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 43
Joined: 22 Mar 2011, 13:50
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Gaba76 » 9 Nov 2011, 19:04 Re: Fenomen mieszkania socjalnego

malaroksi, dzieki bardszo za namiary :) to nie koniecznie musi byc Walsall, mieszkamy tutaj bo akurat tak nam sie trafilo.
chetnie przejze obie stronki bo mam raczej skape informacje na temat calej procedury a z tego co czytam z postow to albo sie wiele pozmienialo albo mi ktos glupot naopowiadal ;)
nie chce tu na forum konsultowac wszystkiego co do tej pory slyszalam w tym temacie, lepiej bedzie jak sobie poprostu poczytam i ewentualnie dopytam o to czego nie bede mogla znalezc :)
jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam :)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
User avatar
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posts: 339
Age: 47
Joined: 1 Sep 2011, 21:33
Location: Tipton
Reputation point: 49
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 9 Nov 2011, 21:54 Re: Fenomen mieszkania socjalnego

Drya wrote:maloraksi -może jakas kawka ?
Oj Ja bardzo chętnie :) Nawet zakupiłam młynek by móc się cieszyć świeżo zmieloną :) Dawno nie piłam i tak mnie naszło :D
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE