Kupno mieszkania ?

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MalePostNapisane by domel220 » 20 Aug 2010, 13:30 DOM Mieszkanie

Oj OJ Adam złe miesce na te dyskusje pytałes mowiłem sprawdzasz nie wierzysz ale kto pyta nie bładzi ....
Pare osob ma tu racje ale wiekszosc do wierutne bzdury ....bzdury
Jesli chcesz brokera wiesz gdzie go znalesc jesli masz kogos za 99 penow daj mi znac zatrudnie go dla siebie a co kazdy chce zarobic

:-P :-P pozdrawiam dan

domel220
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Joined: 10 Jan 2008, 19:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kamalena » 25 Oct 2010, 11:39 Re: Kupno mieszkania ?

ok, kto szuka nie bladzi :) mozesz znalesc osoba, ktora wynajdzie Ci kredyt bez zadnej oplaty z Twojej strony (moge podac kontakt na priv jesli ktos potrzebuje). Taka osoba jest tylko doradca, a nie przedstawicielem zednego banku. Mozesz kupic dom z 0% wkladu wlasnego jako firs buyer (jesli sie kwalifikujesz). Wtedy od bakmu bierzesz np 60 % a od developera reszte, ktora spalasz w ratach na zasadzie czynszu. Czyli lacznie Twoj kredyt wynosi 100%. Jak kltos mowi, ze to bzdura to polecam http://www.direct.gov.uk/en/HomeAndComm ... DG_4018090 i podobne zanimzaczniecie sie sorzeczec.

kamalena
Początkujący
 
 
Posts: 49
Joined: 2 Sep 2009, 00:36
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 16 Nov 2010, 10:15 Re: Kupno mieszkania ?

Galadriela
A ja z całkiem innej beczki - przed kupnem domu (zwłaszcza pierwszego) polecam obejrzeć chociaż jeden odcinek "Help! My house is falling down" na kanale 4. Właśnie kończy się drugi odcinek, będą jeszcze cztery co tydzień o tej porze.
Wiem, że to kreacja na potrzeby programu, ale pokazanie problemów jakie można odkryć w ślicznym domku (świeżo lub mniej świeżo kupionym) przyprawia o dreszcze...
Może ktoś po obejrzeniu programu będzie trochę więcej wiedział na co zwracać uwagę przed decyzją o kupnie.
Dzięki za info o tym programie! Oglądam na youtube i naprawdę niezłe niespodzianki są w niektórych domach :roll:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ann11281 » 16 Nov 2010, 14:13 Re: Kupno mieszkania ?

Ja polecam śledzenie cen domów na http://www.houseprices.co.uk/ - oczywiscie jesli mniej wiecej jestescie zdecydowani, co do okolicy. Mozna zapisac sie na liste mailingowa i bedziecie dostawac info, kied jakis dom w wybranej okolicy zostanie sprzedany i za ile. Mozna tam tez sprawdzic, za ile ktos kupil Wasz potencjalny dom-jesli bylo to chyba do 10 lat wstecz.
Co do doradcow, ja polecam wybrac sie do co najmniej 2-zobaczyc, czy znajda wam podobne oferty, a potem samemu poszukac na http://www.moneysupermarket.com/ i porownac z wynikami od doradcow.
Ja znalazlam kredyt lepszy niz doradcy dzieki tej wyszukiwarce. Korzystalam tez z innyc,ale ta okazala sie dla nas najbardziej trafna. Doradcy nie maja w ofercie wszystkich rodzajow kredytow i bankow. Np w naszym przypadku najlepszy okazal sie dla nas kredyt z HSBC, ktorego zaden z 2 doradcow, u ktorych bylismy nei posiadal w ofercie.
Ja nie wierzylam, ze mozna tak latwo znalesc kredyt i poszlam potwierdzic nasz wybor u doradcy (barddzo mila pani)- przyznala,ze HSBC ma lepsza oferte niz ona znalazla.
User avatar
ann11281
Rozeznany
 
 
Posts: 270
Joined: 14 Nov 2007, 16:12
Location: Oldbury
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by zwierzakfm » 17 Nov 2010, 18:36 Re: Kupno mieszkania ?

ann11281, jezeli ta Twoja pani doradczyni nie miala pojecia o tym jaki kredyt jest dostepny w banku to ja bym za rady takiej pani podziekowal. To byla Polka czy jak?
moj doradca byl (jest) tzw "independent", ma dostep do sporej gamy kredytow, od zwyklych w bankach do kredytow udostepnianych przez instytucje finasowe, ktore ciezko jest znalezc w wyszukiwarkach.
nie mowie, ze kredyty w bankach sa zle, ale chodzi mi o wiedze tych "doradcow".
User avatar
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 13 Oct 2007, 23:44
Location: Worcester
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ann11281 » 17 Nov 2010, 18:49 Re: Kupno mieszkania ?

zwierzakfm wrote:ann11281, jezeli ta Twoja pani doradczyni nie miala pojecia o tym jaki kredyt jest dostepny w banku to ja bym za rady takiej pani podziekowal. To byla Polka czy jak?
moj doradca byl (jest) tzw "independent", ma dostep do sporej gamy kredytow, od zwyklych w bankach do kredytow udostepnianych przez instytucje finasowe, ktore ciezko jest znalezc w wyszukiwarkach.
nie mowie, ze kredyty w bankach sa zle, ale chodzi mi o wiedze tych "doradcow".


Nie, nie byla to Polka. Drugi doradca tez nie byl Polakiem. Pani byla z Conellsa, a drugi byl independent. Mieli dostep do "sporej gamy kredytow"- ale nie do wszystkich- nie mieli akurat HSBC. Zastrzezen do ich wiedzy nie mialam.
User avatar
ann11281
Rozeznany
 
 
Posts: 270
Joined: 14 Nov 2007, 16:12
Location: Oldbury
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agnieszkal30 » 26 Nov 2010, 14:07 Re: Kupno mieszkania ?

witam.
jestem tu nowa chciałabym żebyście przybliżyli mi temat zakupu domu bez wkładu własnego.czy jest taka mozliwosc i jakie sa szanse aby kupic w ten sposob domek.bardzo prosze o pomoc w tej sprawie.

agnieszkal30
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Age: 48
Joined: 26 Nov 2010, 13:44
Location: Coventry
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 26 Nov 2010, 18:19 Re: Kupno mieszkania ?

Ja wlasnie jestem w trakcie kupna domu, wiez mi ze jesli znajdziesz wogule kredytodawce ktory udzieli ci kredyt z nislim depozytem to zedrze z ciebie ile sie tylko da.
Tak naprawde akceptowalne oprocentowanie i warunki sa od 15% depozytu (moim znaniem)
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 42
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by agnieszkal30 » 26 Nov 2010, 18:50 Re: Kupno mieszkania ?

Tomas
dziekuje za info.Myslisz ze niema szans na znalezienie kredytu na dom bez wkł☻adu własnego tak???szkoda bo czytalam o np.dofinansowaniu przez panstwo przy zakupie pierwszego domu w Anglii ale niewiem czy jest taka opcja.
Jeśli ktoś wie coś konkretniej na ten temat bardzo prosze o pomoc.bardzo mi na tym zależy.czekam na jakies info-będę bardzo wdzięczna.

agnieszkal30
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Age: 48
Joined: 26 Nov 2010, 13:44
Location: Coventry
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 26 Nov 2010, 20:44 Re: Kupno mieszkania ?

agnieszkal30 wrote:Tomas
dziekuje za info.Myslisz ze niema szans na znalezienie kredytu na dom bez wkł☻adu własnego tak???szkoda bo czytalam o np.dofinansowaniu przez panstwo przy zakupie pierwszego domu w Anglii ale niewiem czy jest taka opcja.
Jeśli ktoś wie coś konkretniej na ten temat bardzo prosze o pomoc.bardzo mi na tym zależy.czekam na jakies info-będę bardzo wdzięczna.


Ktos mi o tych dofinansowaniach wspominal ale nie znalazlem nigdzie nic na ten temat.
Niektórzy deweloperzy oferuja jakby wplacenie za Ciebie depozytu, ale nie wnikalem w ten temat.

Ogolnie jak ja szukalem kredyt na 10% depozytu to moj doradzca znalazl mi ok 12 ofert ale tylko 2 byly do zaakceptowania. Niestety te banki odrzucily nasza aplikacje ze wzgledu na ich jeden warunek czyli posiadania u nich konta osobistego przez ostatnie 3 lata. Musielismy wiec dac 15% zeby miec wiekszy wybor kredytodawcow.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 42
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 26 Nov 2010, 21:23 Re: Kupno mieszkania ?

Thomas, my ci goraco kibicujemy...... i czekamy na szczesliwy final :-)
co tam, jak tam?

pe

KA i PE
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by Nikita » 26 Nov 2010, 22:19 Re: Kupno mieszkania ?

Hej.
Dofinansowania dla osob kupujacych pierwszy dom (tzw. fist time buyers) sa nadal. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz na: www.orbithomebuyagents.co.uk
Tak w skrocie to najpopolarniejsze formy pomocy to Homebuy Direct i Sharenowneship (New Build HomeBuy)
W przypadku Homebuy Direct panstwo razem z developerem udzielaja ci nieoprocentowanej przez pierwsze 5 lat pozyczki w maksymalnej kwocie 30 % wartosci nieruchomosci, a na pozostale 70% bierzesz kredyt. Depozyt wymagany jest w wysokosci 5% lub 10% (naliczane od tych 70% wartosci nieruchomosci). Trzeba spelnic tez kilka warunkow, np. dochod nie przekraczajacy 60 tys , itd. Jest to dostepne na nowe domy i w tylko wybranych developmentach.
Shared ownership polega na tym, ze bierzesz kredyt na 25% - 75% nieruchomosci, a za pozostala czesc, ktorej nie posiadasz placisz czynsz do housing association. Ogolny koszt miesieczny w takiej opcji wychodzi nizszy niz jakbys miala kupic 100% domu i wymagany jest tez nizszy depozyt (tez 5% -10% od udzialu ktory bedziesz brala). Z czasem, najwczesniej po roku mozesz zwiekszac swoj udzial, ale nie musisz. Domow w tej opcji jest wiecej i sa to zarowno domy stare jak i nowe.

Poza tym rowniez sami developerzy, bez udzialu panstwa rowniez maja rozne preferencyjne warunki zakupu nowych domow, takie jak udzielenie pozyczki na depozyt (deposit match) czy shared equity (dzialajaca na podobnej zasadzie co Homebuy Direct, ale maksymalnie 25% wartosci nieruchomosci). Szczegoly na ten temat znajdziesz juz u konkretnych developerow :)

Mam nadzieje, ze to w miare jasno wyjasnilam (nie jest to nic skomplikowanego tylko trudniej wyjasnic w skrocie).
Pozdrawiam serdecznie.

Nikita
Początkujący
 
 
Posts: 43
Joined: 2 Mar 2007, 09:09
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 26 Nov 2010, 22:45 Re: Kupno mieszkania ?

KA i PE wrote:Thomas, my ci goraco kibicujemy...... i czekamy na szczesliwy final
co tam, jak tam?


Na razie dałem Ci odpocząć:-) Ale pewnie juz niedlugo... :mrgreen:

Valuation zrobiona.
prawnicy przyslali papiery do wypelnienia z prosma zalaczenia zaliczki (300f), juz wyslalismy i czekamy...
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 42
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 27 Nov 2010, 07:04 Re: Kupno mieszkania ?

to pamitaj, ze wodka sie juz chlodzi...........

pe

KA i PE
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by agnieszkal30 » 27 Nov 2010, 09:40 Re: Kupno mieszkania ?

Thomas wrote:
KA i PE wrote:Thomas, my ci goraco kibicujemy...... i czekamy na szczesliwy final
co tam, jak tam?


Na razie dałem Ci odpocząć:-) Ale pewnie juz niedlugo... :mrgreen:

Valuation zrobiona.
prawnicy przyslali papiery do wypelnienia z prosma zalaczenia zaliczki (300f), juz wyslalismy i czekamy...


dzieki za info.
a moze znasz jakies namiary na doradców kredytowych najlepiej polaków zeby mogli nam przybliżyc jakies oferty kredytów.
pozdrawiam

agnieszkal30
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Age: 48
Joined: 26 Nov 2010, 13:44
Location: Coventry
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE