Mieszkanie Socialne

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

FemalePostNapisane by magdunia22 » 9 Jul 2010, 17:09 Re: Mieszkanie Socialne

Hej
A co sadzicie o agencji mieszkaniowej HEART MIDLANS czy wiecie cos na ten temat?? własnie oczekuje na pismo czy sie kwalifikuje? Jak tam sprawa wyglada,czy tak samo jak w councilu?? dziekuje pozdrawiam :-)
Grzeczne dziewczynki ida do nieba,niegrzeczne maja niebo na ziemi:):):)
a tak przy okazji,ile potrzeba slow by nas uslyszano w chwili ktorej milczymy

magdunia22
Rozeznany
 
 
Posts: 264
Age: 40
Joined: 3 Oct 2006, 11:45
Location: ladywood
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by menia111 » 21 Jul 2010, 18:01 Re: Mieszkanie Socialne

mam pytanko... jestem w ciazy, zwolnili mnie z pracy, przepracowalam tam tylko lacznie pol roku, wiec nie naleza mi sie zadne swiadczenia. Wiem, ze moge starac sie o mieszkanie ze wzgledu na to ze jestem w ciazy. Jak mam zaczac to zalatwiac? pomozecie??

menia111
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 21 Jul 2010, 17:16
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by izabellka81 » 24 Jul 2010, 12:50 Re: Mieszkanie Socialne

menia, jezeli pracowalas i dowiedzieli sie ze jestes w ciazy i ztego tytulu cie zwolnili to mozesz walczyc o swojer, zapisz sie do zwiazkow zawodowych i mozesz walczyc o odszkodowanie bo zwalnianie z pracy tylko ze jestes w ciazy to dyskryminacja i jest to niezgodne z prawem. to po pierwsze, dziewczyny czesto boja sie powiedziec pracodawcy (niewazne czy agnecja czy nie) ze sa wciazy BŁĄD, wtedy wlasnie jestesmy nietykalne!!!! ja mialam przeboje ze swoja agencja, nie chcieli mi placic za zwolnienie lekarskie, to postraszylam ich zwiazkami i zaraz zmienili spiewke, a wiadomoz e chodzi im o kase, na ludziach chca zarobic, ale nie trafili na naiwna, ja wiem jakie mam prawa!
po drugie wiem ze o mieszkanie socjalne mozesz sie starac jak przepracujesz 12 miesiecy w Anglii. ale zawsze mozesz pojsc do agencji i zapytac a nawet wypelnic papiery-co szkodzi, nic i nic tez nie kosztuje! jak masz jakies jeszcze pytania pisz do mnie na priv

pozdr
Image

izabellka81
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Age: 43
Joined: 11 Jul 2008, 09:57
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 24 Jul 2010, 20:27 Re: Mieszkanie Socialne

moga zwolnic cie w ciazy jesli pracujesz na umowe-zlecenie, a oni juz zlecenia dla ciebie nie maja lub zwolnic w sytuacji redukcji etatow.
o mieszkanie socjalne starac sie zawsze mozesz, a to jakie masz szanse w otrzymaniu jego to juz inna sprawa. to, ze jestes akurat w ciazy wcale nie daje ci duzych szans.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by kindzulinaa » 24 Jul 2010, 22:26 Re: Mieszkanie Socialne

agg wrote:o mieszkanie socjalne starac sie zawsze mozesz, a to jakie masz szanse w otrzymaniu jego to juz inna sprawa. to, ze jestes akurat w ciazy wcale nie daje ci duzych szans.

Zgadzam sie z powyzszym.
User avatar
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posts: 877
Age: 37
Joined: 28 Jun 2007, 22:48
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Galadriela » 25 Jul 2010, 09:43 Re: Mieszkanie Socialne

menia111 wrote:mam pytanko... jestem w ciazy, (...) nie naleza mi sie zadne swiadczenia.

Z innego forum:
"Ok. 2 lata temu z naszego miasteczka deportowano Polke w ciązy,
ktora stracila prace i przebywala w UK bez zadnych srodkow utrzymania i nie
potrafila przedstawic zadnych dokumentow odnosnie pracy poniewaz pracowala
nielegalnie sprzatajac. W UK przebywac mozesz TYLKO pracujac lub majac inne
srodki na swoje utrzymanie."
http://forum.gazeta.pl/forum/w,37418,11 ... cznej.html

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by izabellka81 » 28 Jul 2010, 12:49 Re: Mieszkanie Socialne

Galadriela wrote:
menia111 wrote:mam pytanko... jestem w ciazy, (...) nie naleza mi sie zadne swiadczenia.

Z innego forum:
"Ok. 2 lata temu z naszego miasteczka deportowano Polke w ciązy,
ktora stracila prace i przebywala w UK bez zadnych srodkow utrzymania i nie
potrafila przedstawic zadnych dokumentow odnosnie pracy poniewaz pracowala
nielegalnie sprzatajac. W UK przebywac mozesz TYLKO pracujac lub majac inne
srodki na swoje utrzymanie."
http://forum.gazeta.pl/forum/w,37418,11 ... cznej.html


okej, ale my mowimy o legalnej pracy a nie o pracy na czarno, wiadomo ze wtedy nie masz prawa do niczego!
Image

izabellka81
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Age: 43
Joined: 11 Jul 2008, 09:57
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Galadriela » 28 Jul 2010, 17:34 Re: Mieszkanie Socialne

izabellka81 wrote:okej, ale my mowimy o legalnej pracy a nie o pracy na czarno, wiadomo ze wtedy nie masz prawa do niczego!

Mówimy o legalnej pracy, którą menia111 straciła po przepracowaniu tylko 6 miesięcy.
Żadna różnica, czy teraz nie pracuje wcale, czy pracuje na czarno - w obu przypadkach nie może udowodnić posiadania żadnego legalnego źródła utrzymania.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by izabellka81 » 29 Jul 2010, 16:19 Re: Mieszkanie Socialne

Galadriela wrote:
izabellka81 wrote:okej, ale my mowimy o legalnej pracy a nie o pracy na czarno, wiadomo ze wtedy nie masz prawa do niczego!

Mówimy o legalnej pracy, którą menia111 straciła po przepracowaniu tylko 6 miesięcy.
Żadna różnica, czy teraz nie pracuje wcale, czy pracuje na czarno - w obu przypadkach nie może udowodnić posiadania żadnego legalnego źródła utrzymania.


6 miesiecy wystarczy zeby dostawac statuory maternity jak nie od pracodawcy to z job centre, a pay slipy badz umowe ma, ktora podpisala z pracodawca, jezeli mowicie o legalnej pracy. wiec to sa dowody swiadczace o pracy, nie jestem tylko pewna czy trzeba miec koniecznie wczesniej przepracowsne 12 miesiecy?
Image

izabellka81
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Age: 43
Joined: 11 Jul 2008, 09:57
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 29 Jul 2010, 16:33 Re: Mieszkanie Socialne

Ja tak troche z tematu zbocze i pozwole sobie zapytac na czym polega szał mieszkan socjalnych? Znajomi maja socjalne i placa czynszu jakiegos tam i oplat innych tyle samo co my wynajmujac normalnie, fakt maja o jedna sypialnie wiecej no ale za to musieli wziac to co im dali bez mozliwosci wyboru miejsca itd... Dlaczego wiec ludzie tak bardzo zabiegaja o te mieszkania?
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Anastazja » 29 Jul 2010, 21:33 Re: Mieszkanie Socialne

Moze dlatego ,ze po jakims czasie(chyba po 5 latach) mozna takie mieszkanie wykupic za nieduze pieniadze.Mi na szczescie juz przeszla ochota by takowe mieszkanie dostac.Wczesniej rowniez mialam parcie na socjal,ale teraz wynajmujemy bardzo ladne mieszkanko za rozsadna cene landlord tez w porzadku wiec czego chciec wiecej :-P
Andzia
Image
User avatar
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posts: 820
Joined: 1 Jan 2007, 15:59
Location: Birmingham
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by menia111 » 23 Aug 2010, 07:47 Re: Mieszkanie Socialne

agg mysle ze mam wieksze szanse ... panstwo stawia mnie moze nie na samym poczatku kolejki bo kobiet w ciazy jest wiele, ale napewno nie na koncu... Kobieta w ciazy mimo wszystko ma pierwszenstwo a panstwo daje to mieszkanie zeby malenkie dziecko zanim sie urodzi mialo dach nad glowa a rodzicow bylo stac na Jego utrzymanie...

[ Dodano: Pon Sie 23, 2010 08:50 ]
Anastazja ma racje... pozniej mozna je wykupic na duzo mniejsze pieniadze.... ale tez nie kazdemu sie trafi super mieszkanie za super cene z super landlordem...

[ Dodano: Pon Sie 23, 2010 08:51 ]
ewela 119 - szansa wyboru jest trzykrotna... dwa razy mozna odmowic... trzecie juz trzeba wziasc...

menia111
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 21 Jul 2010, 17:16
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by kamil@ » 6 Sep 2010, 21:17 Re: Mieszkanie Socialne

dokladnie 2 tygodnie temu dostalismy z mezem i 2 dzieci eksmisje,poniewaz moj landlord zostal bankrutem i bank zabral mu dom,w ktorym mieszkalimy :-| w ciagu 2 dni musielismy sie spakowac bo zamki mieli wymieniac a oczywiscie nikt nie raczyl nas poinformowac o dacie eksmisji!!!!!!pomimo,ze bylismy w sadzie na rozprawie.Obecnie mieszkamy w hotelu,ktory dal nam council i juz popadam w depresje na tych 20m bez kuchni i zastanawiam sie jak dlugo jeszcze poczeekam na oerte mieszkaniowa :cry: :cry: :cry:

kamil@
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 14 Jun 2009, 16:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 6 Sep 2010, 21:32 Re: Mieszkanie Socialne

kamila@ a nie mozecie po prostu wynajac innego mieszkania w tym czasie :?:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by kamil@ » 7 Sep 2010, 13:37 Re: Mieszkanie Socialne

wiesz agg nie specjalnie moge, po pierwsze wszedzie chca kontrak z ostatniego mieszkania a mi taki sie skonczyl pól roku temu i moj kochany :evil: landlord nie chcial mi dac nowego bo oczywiscie nie mógl bo juz byl bankrutem tylko ja o tym nie wiedzialam, a po drugie juz tak dalego zaszlam tyle sie wykrzyczalam,swoje wyplakalam i szkoda by bylo mojej pracy....mam teraz nadzieje,ze w miare sszybko to potrwa i znajdziemy w koncy swoje miejsce,jestesmy PRIORYTET NEED wiec sama szukan czegos na URBAN CHOICE nie b ede czekala az council mi znajdzie...

kamil@
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 14 Jun 2009, 16:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE