Gdzie schronisko dla bezdomnych

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

PostNapisane by KA i PE » 3 Mar 2009, 17:59 Re: Gdzie schronisko dla bezdomnych

11 odpowiedzi przez 2 dni a tylko ( aż!!) 2 od momentu propozycji rozstania sie z jakas drobna kwota...................................... ja mysle ze to kliniczny przyklad rozbieznosci miedzy teoria i praktyka.....

pozdr

pe

KA i PE
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 3 Mar 2009, 18:34 Re: Gdzie schronisko dla bezdomnych

KA i PE wrote:a moze ktos ma pokoj wolny pokoj do wynajecia? moze zrobmy sciepe po 2 czy 3 dychy zeby mieli przynajmniej gdzie mieszkac przez kilka tygodni. inne nacje potrafia sie wspierac.


Niestety PE. Ludzilismy sie ze moze obalimy stereotypy. :neutral:
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 42
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 3 Mar 2009, 21:22 Re: Gdzie schronisko dla bezdomnych

a ma ktos wogole kontakt z ta dziewczyna?
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 3 Mar 2009, 21:28 Re: Gdzie schronisko dla bezdomnych

ja myslalem ze skoro ktos byl na tyle odwazny zeby zgniesc w sobie dume i poprosic o pomoc to znaczy ze jest juz w sytuacji z ktorej nie widzi wyjscia i trzeba mu podac reke. kilka osob okazalo sie byc tego samego zdania, i znalezli w sobie tyle przyzwoitosci zeby nie dyskutowac bez sensu o przyczynach czegos tam i potepiac tylko po cichu zadzwonili i cos zrobili. tylko tyle. jak wspominalem wczesniej, inne nacje sa znane z tego, ze wspieraja swoich w klopotach, to buduje imperia. popatrzcie na zydow, na wlochow, nawet na ci***ak. tylko polacy to taki ludek ktory zyje sobie 'sam sobie'....... eeeeh, nie chce mi sie gadac.

pozdr

pe


aha, jesli kogos to interesuje, to ci ludzie na razie pomieszkaja tam gdzie sa.nie wiadomo jak dlugo sie da, ale na razie tam zostana. bardzo by pomoglo gdyby ktos cos wiedzial o jakiejkolwiek pracy. moze byc nocna, ciezka itp. to by w zasadzie zalatwilo sprawe.

KA i PE
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 3 Mar 2009, 21:47 Re: Gdzie schronisko dla bezdomnych

pe, ale czy ja na kogos naskakuje? zadalam proste pytanie. nie mam zielonego pojecia, gdzie oni mieszkaja, rownie dobrze moze byc to coventry.
co do odwagi, wiesz niestety sa tacy tez , kotrzy taka prosbe o pomoc napisza bez mrogniecia okiem.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anek » 4 Mar 2009, 12:04 Re: Gdzie schronisko dla bezdomnych

... z tego co wyczytalam na poczatku to tu jest przede wszystkim prozba o informacje a nie o pomoc... ;)
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
User avatar
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1682
Age: 43
Joined: 15 Aug 2006, 19:58
Location: Sutton Coldfield
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by gosiulek » 4 Mar 2009, 13:00 Re: Gdzie schronisko dla bezdomnych

wydaje mi sie, ze wystarczy tak naprawde zainteresowac sie .Mysle, ze w podobnej sytuacji moglby sie znalezc kazdy z nas, bo przeciez wystarczy utrata pracy i swiat sie wali...Ale my potrafimy tylko narzekac, oceniac, debatowac: dlaczego tak sie stalo?, chyba musza byc nieodpowiedzialni skoro doprowadzili do takiej sytuacji?analizowac czy to jest prosba o rade czy pomoc...A wystarczy zadzwonic i porozmawiac z nimi, poznac ich i wtedy uznac czy chce im pomoc czy tez nie.pomyslec w jaki sposob moge im pomoc..Naprawde wystarczy niewiele aby zobaczyc usmiech drugiego czlowieka ;-))

gosiulek
Początkujący
 
 
Posts: 48
Joined: 6 May 2008, 12:28
Location: bIRMINGHAM-BYDGOSZCZ
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 4 Mar 2009, 17:39 Re: Gdzie schronisko dla bezdomnych

Jest podany numer kom. wystarczy zadzwonic i sie zapytac o adres
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 42
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by testowy » 9 Mar 2009, 09:47 Re: Gdzie schronisko dla bezdomnych

właśnie znalazłem ten temat,
chętnie dołączę do każdej formy pomocy,
w tej sytuacji wydaje mi się, że kluczową sprawą jest znalezienie pracy,
a z pracą krucho, sam coś o tym wiem,
więc może tak,
jeżeli jest na forum więcej osób szukających zajęcia to może zróbmy spotkanie,
w grupie znajdą się różne osoby,
jeden ma narzędzia, ktoś zna dobrze angielski, ktoś ma doświadczenie itp,
w grupie mamy szansę na znalezienie rozwiązania,
np. zróbmy firmę, najprościej remontową,
założenie działalności w UK to bułka z masłem,
jedyny problem to szukanie zleceń,
nie mam pojęcia czy to dobry pomysł,
ale czemu nie spróbować?
User avatar
testowy
Zaangażowany
 
 
Posts: 1028
Joined: 28 Sep 2008, 16:21
Location: i owszem, głównie w soboty
Reputation point: 78
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by bluebery » 12 Mar 2009, 22:30 Re: Gdzie schronisko dla bezdomnych

Macie kontatkt z justyna75 ?? Wszystko u niej ok? Jesli wciaz nie przekazcie jej ze powinna sie udac do Citizens Advice Bureaux np. na West Bromwich , 22 Lombard Street B70 8RT jesli przyjdzie wczesnie rano ( 8.00) stanie w kolejce to ja przyjma jesli nie podaje tel. 0121 569 2998. Jest mozliwosc rozmowy z tlumaczem jesli to konieczne. Tam udzielaja darmowych porad i nie tylko, jest prawnik i osoby od spraw tego typu. Rade tam sie udac.
Z rzeczy materialnych pomoge tez co moge.
Justyna75 dasz rade. :-)
User avatar
bluebery
Rozeznany
 
 
Posts: 189
Joined: 10 Mar 2009, 23:25
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 12 Mar 2009, 23:17 Re: Gdzie schronisko dla bezdomnych

bluebery wrote:Z rzeczy materialnych pomoge tez co moge.


No to dzialaj!!! justyna75 podala telefon w poprzednich postach.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 42
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by mieszko » 25 Mar 2009, 12:07 Re: Gdzie schronisko dla bezdomnych

mam pytanie czy tej parze juz ktos pomogl jakby co to moge wesprzec ich troche finansowo dajcie znac

mieszko
Początkujący
 
 
Posts: 20
Joined: 18 Nov 2008, 12:40
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VirusJah » 27 Mar 2009, 11:20 Re: Gdzie schronisko dla bezdomnych

Jeżeli ktoś ma z nimi kontakt to proponuje poinformować ich o ofertach pracy które się pojawiły na stronie job.bham.pl
It was my decision to get clean, I did it for me
Admittedly I probably did it subliminally for you
So I could come back a brand new me, you helped see me through
And don't even realise what you did, believe me you

VirusJah
Rozeznany
 
 
Posts: 229
Age: 34
Joined: 25 Jan 2008, 19:06
Location: Oldbury
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by RAF108 » 28 Apr 2009, 13:25 Re: Gdzie schronisko dla bezdomnych

prawde mowiac jest w tym przypadku pena spora kozysc, tzw szczescie w nieszczesciu. w uk nikt nie moze wyzucic nikogo na bruk a szczegulnie jesli mieszka z dzieckiem. W takim przypadku zada sie od wlasciciela pisemnego oswiadczenia o jego decyzji i z takim oswiadczeniem idzie sie do urzedu ktory nazywa sie nighborehood office i tam sklada sie podanie o tzw emrgency accomodation i jest sie wtedy pierwszym na liscie do mieszkania socjalnego. najwiekszy blad jaki mozna w tym przypadku zrobic to dac sie zastraszyc wlascicielowi i wyprowadzic sie, (tracisz wtedy duza szanse na mieszkanie socjalne)
User avatar
RAF108
Początkujący
 
 
Posts: 27
Age: 59
Joined: 28 Oct 2007, 13:58
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 28 Apr 2009, 17:08 Re: Gdzie schronisko dla bezdomnych

wszystko to prawda, jednakze trzeba miec dziecko zarejestrowane w systemie child benefit i u jakiegos lekarza. tzrba istniec w systemie, a ci panstwo niestety nie istnieli

pe

KA i PE
 
 
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE