Oplaty

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MalePostNapisane by Machina » 30 Jul 2011, 22:54 Oplaty

witam, mam pytanie czy jesli wynajmuje u kogos jednosobowy pokoj, place regularnie od ponad pol roku czy gdy wylatuje na wakacje, byloby fair gdyby wlasciciel kazal mi placic za ten czas pieniadze? Gdy mnie tam nie bedzie. Sa to 3 tygodnie, i nie mamy sporzadzonej jakiejkolwiek umowy. Co o tym sadzicie? prosze o spostrzezenia

Machina
Początkujący
 
 
Posts: 39
Joined: 7 Mar 2011, 19:25
Reputation point: -2
Neutralny
Top
-2

FemalePostNapisane by ewela119 » 30 Jul 2011, 23:06 Re: Oplaty

Ciebie tam nie bedzie ale osoba ktora podnajmuje Ci pokoj i tak bedzie musiala zaplacic czynsz, council, rachunki. Gdybys sam wynajmowal/a mieszkanie czy to od agencji czy od landlorda tez musialbys zaplacic pomimo wyjzdu na wakacje. Nie wiem na jakiej zasadzie placisz, czy masz kwote ustalona z gory czy wszystko zalezy od rachunkow, mysle ze jedyne o co mozesz sie domagac to obnizenie oplat ze wzgledu na to ze nie bedziesz korzystal z wody czy pradu przez te 3 tyg ale tak naprawde to taka znizka to dobra wola osoby wynajmujacej Ci ten pokoj
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Adrian2712 » 30 Jul 2011, 23:48 Re: Oplaty

Oczywiście ze jest to fair,chociażby nawet dlatego,ze mimo Twojej nieobecności właściciel nie może z tego pokoju korzystać bo nadal są tam Twoje rzeczy.Jeśli chodzi o rachunki to za czas Twojego pobytu na wakacjach płacić za rachunki typu:woda,gaz,prąd nie powinieneś bo z niczego nie używasz,jedynie co to Council Tax.
User avatar
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posts: 195
Joined: 18 Mar 2011, 15:21
Location: B'ham
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 30 Jul 2011, 23:56 Re: Oplaty

Machina, normalna rzecza jest ze ze sie placi nawet przy wyjazdach.
jakbys wynajmowal sam mieszkanie twoj landlord nie przyjalby wyjasnienia ze mu nie zaplacisz :)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 39
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 31 Jul 2011, 07:22 Re: Oplaty

mysle ze administrator powinien przeniesc pytanie do dzialu 'glupie pytania'

pozdr
pe

KA i PE
 
 
Top
2

MalePostNapisane by zwierzakfm » 31 Jul 2011, 08:14 Re: Oplaty

KA i PE wrote:mysle ze administrator powinien przeniesc pytanie do dzialu 'glupie pytania'


nic dodac, nic ujac ;-)
User avatar
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 13 Oct 2007, 23:44
Location: Worcester
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Machina » 31 Jul 2011, 09:54 Re: Oplaty

Jak zwykle znalazły się osoby, które nie potrafią konkretnie odpowiedzieć na pytanie, i z tego co mi wiadomo, kto pyta nie bladzi, jednocześnie wiedząc, ze nie ma głupich pytań są głupie odpowiedzi. Osoba, ktorym wiedza to, dziękuje za odpowiedzi. W pytaniu chodziło mi o koszty zmienne, prąd, gaz etc. Pozdrawiam

Machina
Początkujący
 
 
Posts: 39
Joined: 7 Mar 2011, 19:25
Reputation point: -2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 31 Jul 2011, 10:57 Re: Oplaty

Machina, to sa tylko 3 tygodnie, nie 2 m-ce wiec i koszta niewielkie.
tak jak powyzej, nie wiem na jakich zasadach tam mieszkasz, ale w takich sytuacjach normalnie sie placi. tez kiedys dzielilam dom z innymi ludzmi i pomimo moich czy innych wyjazdow kazdy placil normalnie. kiedys wyjechalam na 6 tygodni i tez nie bylo mowy, zeby jakies "znizki" z tego powodu robic. wynajmowanie mieszkania/pokoju to jest zobowiazanie, a na wakacje nikt(podnajmujacy) nie kaze Ci jechac. ;)
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Machina » 31 Jul 2011, 14:56 Re: Oplaty

Aqq rozumiem Ciebie. Nie mam zadnej umowy sporzadzonej, i to nie ja podpisuje umowe z landlordem ktory bierze za to mieszkanie czynsz w okolicach 450-500f, a mieszkaja w tym domu jeszcze 4 osoby i to one biora od nas pieniadze za wynajem 300f za miesiac. Gdyz to im placimy za czynsz a one placa landlordowi 450f. Wiec pozostale kwote uzpelniaja oni plus oplaty. Gdy poszedlem do agencji dawno temu gdy szukalem pracy kazali mi potwierdzic adres zamieszkania Wlasciciel wynajmuje mi ten pokoj bez wiedzy landlorda, czyli tak jakbysmy mieszkali na "dziko". Wiem, ze zapewne takie przypadki sie zdazaja, dlatego te okolicznosci nie sprzyjaja , stad napisalem te kilka postow i kazalem o spostrzezenia, gdyz liczylem ze wlasciciele wezma to pod uwage. Tyle :)

Machina
Początkujący
 
 
Posts: 39
Joined: 7 Mar 2011, 19:25
Reputation point: -2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 31 Jul 2011, 21:02 Re: Oplaty

Jak wyżej napisali - zabierzesz ze sobą swoje rzeczy z pokoju na ten czas - możesz domaga się zmniejszenia czynszu. Twoje rzeczy zostają w pokoju - płacisz. Guzik z pętelką Cie powinno obchodzić co wynajmujący/landlord robi z tymi pieniędzmi i jaki ma koszty. I to bez względu na to czy masz jakąś umowę, czy nie.
Spróbuj w telekomunikacji/gazowni/wodociągach/gdziekolwiek poprosić o zmniejszenie rachunków bo jesteś na urlopie. _Nikt_ nie zmniejszy Ci ryczałtów/abonamentów. To Twoja sprawa, że nie korzystasz.
A wynająłeś pokój za kwotę zawierającą rachunki. Jeszcze jakby było czynsz + rachunki, to nad częścią udziału w rachunkach można dyskutować. A jak masz stałą kwotę, to masz.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 31 Jul 2011, 22:28 Re: Oplaty

Machina wrote:Wlasciciel wynajmuje mi ten pokoj bez wiedzy landlorda, czyli tak jakbysmy mieszkali na "dziko". Wiem, ze zapewne takie przypadki sie zdazaja
nie zdazaja sie tylko sa norma ;) tak tutaj mieszkaja ludzie i nie ma w tym nic dziwnego.
wczesniej mieszkalismy z ludzmi i wyjezdzajac na wakacje placilismy cala kwote bo byla stala,znizek nie bylo...
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 39
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Dalijka » 1 Aug 2011, 09:40 Re: Oplaty

My kiedys podnajmowalismy pokoj jednej parze i jak oni wyjezdzali to odliczalismy z rachunkow im,ale tylko za gaz i prad,reszte placili normalnie jak wczesniej bylo ustalone.Wiec mysle,ze musisz sie [poprostu dogadac z tym kto Ci ten pokoj wynajmuje,bo przeciez wiadomo,ze jak Cie nie ma to nie uzywasz gazu ani pradu wiec dlaczego masz placic za kogos?
Daily
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK GENIUSZ,NIEKTÓRZY Z NAS SĄ TYLKO MNIEJ UPOŚLEDZENI NIŻ INNI.
User avatar
Dalijka
Rozeznany
 
 
Posts: 185
Age: 44
Joined: 4 Dec 2010, 16:54
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE