Rasizm

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MalePostNapisane by John.Q » 21 Aug 2006, 17:17 Rasizm

Czy uwazacie, ze Polacy sa rasistami?

John.Q
Raczkujący
 
 
Posts: 75
Joined: 18 Aug 2006, 21:10
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Lukaas85 » 21 Aug 2006, 17:27 Re: Rasizm

Uwazam z jesli nie jestesmy rasistami to na pewno dlugo uczymy sie przyzwyczajania do odmiennosci jakiejkolwiek.
Jest tu ktos dluzej niz rok, dwa? Droga osobo, wciaz sie przygladasz na egzotyczny ubior Hindusa badz Arabowi?
Kierujemy sie stereotypami: pierd* Murzyn, 'smierdzacy ciapuch' (NIE MOJE SLOWA!), burak z Polski (TAKZE NIE MOJE). :neutral:
What would Elvis do?
User avatar
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1619
Age: 39
Joined: 20 Jun 2006, 22:26
Location: GłowaWłasnaOsobista
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by rafal » 21 Aug 2006, 17:52 Re: Rasizm

Mysle ze Polacy mieszkajacy tu wiele sie ucza i tez zmieniaja swoje poglady a czasami odwrotnie... . Ja myslalem ze nie jestem rasista i bede tolerowal wszystko , ale nie moge sie przekonac do murzynow czasami sie boje, ich zachowanie (czasami)jest niczym malpiszona z dzunglii . :lol:
User avatar
rafal
Stały Bywalec
 
 
Posts: 545
Age: 42
Joined: 20 Jun 2006, 21:39
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Adam » 21 Aug 2006, 18:15 Re: Rasizm

Lukaas85 wrote:Jest tu ktos dluzej niz rok, dwa? Droga osobo, wciaz sie przygladasz na egzotyczny ubior Hindusa badz Arabowi?

Ja się w sumie nie przyglądam, na początku może trochę.
Jednak jak widzie to, w jaki sposób żyją ludzie z Afryki lub Pakistanu ..
(chodzi mi oto ze rzucają śmieci gdzie popadnie, pala papierosy czy trawę w autobusach, albo słuchają muzyki z telefonu na cały głos, już nie wspomnę o ich brudnych sklepach gdzie półki są tak brudne za aż się klei, dodatkowo ich obyczaje i jeszcze to, co się słyszy o terroryzmie)..to niestety nie sprawia ze podchodzę do tych ludzi z pewnym dystansem.
Co nie znaczy ze ich nie lubię albo jestem rasistą mam wiele znajomych z różnych krajów, jestem ciekawy ich kultury (która nie musi mi wcale odpowiadać) z chęcią zwiedzam różne kraje z pewnością pojadę tez do Indii czy Pakistanu, bo przecież ci ludzie oprócz tego co nas w nich drażni maja do zaoferowania wiele rzeczy których moglibyśmy się od nich nauczyć a przynajmniej ktore watro poznać.
User avatar
Adam
Administrator
 
 
Posts: 769
Joined: 12 Mar 2006, 18:45
Location: Birmingham
Reputation point: 33
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by piotr gruszka » 21 Aug 2006, 18:20 Re: Rasizm

szkoda gadac

piotr gruszka
Początkujący
 
 
Posts: 12
Age: 48
Joined: 5 Jul 2006, 10:30
Location: katowice
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Edyta » 27 Aug 2006, 21:15 Re: Rasizm

A mi sie wydaje ze nawet jak ktos przyjezdza tutaj i nie byl rasista to tutaj nim zostanie:-)mimo ze ja nie jestem rasistka twierdze tak ze wzgledu na to,ze widze jak ludzie ktorzy maja do czynienia na codzien z ci..a czy murzynami jak ich oceniaja.
Zreszta to dlugi temat :mrgreen:

A co do brudnych sklepow "ci..a" i brudnych ulic-wlasnie mam "przyjemnosc"(na szczescie ostatni tydzien) mieszkac na takiej dzielnicy-nic przyjemnego!! :neutral:
User avatar
Edyta
Zadomowiony
 
 
Posts: 973
Age: 45
Joined: 11 Aug 2006, 18:00
Location: Polska
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Dariuszuk.bloog.pl » 29 Aug 2006, 16:28 http://dariuszuk.bloog.pl

To ich styl i sposob na zycie.
Zamieszkalem z katolikami i poznalem jak zyja. Dom katolika w UK poznasz po tym ze papier toaletowy nigdy nie jest w ubikacji tylko pod lozkiem, to prawdziwy skarb jakiego sie dorobili pieciofuntowcy i pilnuja jak skarbu. Student zabiera jedzenie z kuchni i nie myje po sobie. Zkraju cuieklem przed takimi co sa oczadzeni oparami wina mszalnego a ich umysly sa administrowane przez wladce umyslow po klimakterium. Tam nawet Radek Sikorski obywatel UK jest ministrem obrony niezbornych intelektualnie. Berecikowym pokoleniem parafianek i ich majatkiem administruje podobno zresocjalizowany faszysta wychowanek Hitlera. Tam na utrzymaniu 50 tys. ksiezy i zakonnic z kasy panstwa wychodzi ze ca trzeci zolnierz ustawiony w szeregu to kleryk i zakonnica oczywiscie za pieniadze z kontrybucji nalozonej na parafianki co na biodra wziely odpowiedzialnosc za bledy rodzicow.ITD.itp.
Last edited by Dariuszuk.bloog.pl on 1 Jan 1970, 00:00, edited 1 time in total.

Dariuszuk.bloog.pl
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 22 Jul 2006, 11:28
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Yardley » 30 Aug 2006, 18:07 Re: Rasizm

do dariuszuk: sorki ale mysle ze troche odbiegles od tematu RASIZMU chyba ze zostales skrzywdzony przez 50tys ksiezy i zakonnic :) a to ze ktos zabiera jedzenie - to zlodziej, ze nie myje po sobie - takie wychowanie . mnie to nie dziwi! Ja uwazam sie za katolika i nie trzymam papieru pod lozkiem i nienalezy tak oceniac wszystkich... pozdro
User avatar
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posts: 367
Age: 43
Joined: 23 Jun 2006, 18:25
Location: Yardley
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Lukaas85 » 8 Sep 2006, 20:31 Re: Rasizm

Dariusz-ju-kej -3m sie tematu chlopczyku!!
What would Elvis do?
User avatar
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1619
Age: 39
Joined: 20 Jun 2006, 22:26
Location: GłowaWłasnaOsobista
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Shon » 12 Sep 2006, 22:09 Re: Rasizm

tylko krowa nie zmienia.... czy jak to było :)

a rasistami jestesmy choc zapewne tych tak normalnych objawów, zauwazalnych dla cywilizacji krajów zachodnich, rasizmu u siebie niestety nie zauwazamu a czemu bo jestesmy zacofani zasciankowi i ograniczani myslowo nazucanym nam sposobem myslenia


a oznaką ze powoli sie to zmienia jest ten własnie post :) dzięki :P

choc pod lupą szukac takowego tematu na terenach ... ble ble :)

a jakie ty wnioski wyniosłes z tego tematu John. Q :cool: i własciwie dla czego takowe trudne pytanie? :)
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Image
User avatar
Shon
Zadomowiony
 
 
Posts: 957
Age: 52
Joined: 3 Aug 2006, 07:10
Location: B&ham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by John.Q » 13 Sep 2006, 17:28 Re: Rasizm

Witam wszystkich

Jesli chodzi o ten temat to bylem poprostu ciekawy, jakie jest wasze zdanie w tej kwestii. Wielokrotnie slyszalem czy to w polskiej telewizji czy w innych mediach, ze Polska jest krajem otwartym i toleracyjnym a to niestety wedlug mnie nie jest do konca prawda. Wiadomo, ze przeszlosci jako jeden z niewielu krajow europejskich przyjelismy Zydowska spolecznosc do siebie, pomagalismy(nasi dziadkowie i babcie) im przetrwac w czasie wojny. Natomiast obecnie sytuacja zmienila sie i nie jest juz tak ladnie. Gwarantuje, ze gdyby nagle sie u nas zwiekszyla populacja osob o innym kolorze skory niz bialy, spowodowaloby duze napiecia, z krucjata ojca Rydzyka na czele i bojowkami LPR. Wedlug mnie, jesli mamy stac sie czlonkiem tej europejskiej spolecznosci, powinnismy zapomniec o uprzedzeniach i traktowac kazdego za to jakim jest czlowiekiem, jak pracuje a nie jaki ma kolor skory.

Z powazaniem

John Q

John.Q
Raczkujący
 
 
Posts: 75
Joined: 18 Aug 2006, 21:10
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Shon » 13 Sep 2006, 18:26 Re: Rasizm

Yardley wrote:...Ja uwazam sie za katolika ...


a tak apstrachując od papieru to zobacz co znalzłem w wikpedi

"Rasizm i religia
Pastor King podczas słynnego przemówienia
Powiększ
Pastor King podczas słynnego przemówienia

Próbom wdrożenia społecznego podziału na rasy prawie zawsze towarzyszą usprawiedliwienia o naturze religijnej. Najstarszym przykładem jest tu prawdopodobnie system warn, zintegrowany z hinduizmem, który przetrwał do dziś od czasów inwazji indoeuropejskich Ariów na tereny negroidalnych Drawidów, między XIX a XVI w. p.n.e. (słowo warna w sanskrycie jest też słowem kolor). Usprawiedliwienia religijne propagowano także w kościołach chrześcijańskich w USA podczas okresu legalnego niewolnictwa.

W II poł. XX w. pojawiło się wielu przywódców religijnych, którzy potępiali rasizm. W USA pastor King w swoich słynnych mowach domagał się, aby amerykanie różnych kolorów skóry mogli żyć razem jako równi obywatele. W RPA o pojednanie między białymi i czarnymi apelował biskup Tutu. W uhonorowaniu swoich zasług na rzecz walki z rasizmem obaj ci przywódcy religijni otrzymali pokojowe nagrody Nobla."
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Image
User avatar
Shon
Zadomowiony
 
 
Posts: 957
Age: 52
Joined: 3 Aug 2006, 07:10
Location: B&ham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Lee » 13 Sep 2006, 19:33 Re: Rasizm

witam
Jezeli chodzi o polakow to ja uwazam ze nie jestesmy rasistami.
Ale brak nam tolerancji do ludzi ktorzy maja inny kolor skory.Nie ma tego u nas w kraju i nie potrafimy tak jak np anglicy traktowac obcokrajowcow.I jeszcze przez wiele lat sie to nie zmieni.

:mrgreen:
"Szansa spotkania interesujących ludzi mniej zależy od tego, gdzie się bywa, a bardziej od tego, kim się jest"
Najnowsza moja muzyczna produkcja !!!
http://leebham.wrzuta.pl/film/a9iLJU4XS ... video_edit
User avatar
Lee
Stały Bywalec
 
 
Posts: 510
Age: 43
Joined: 2 May 2006, 21:44
Location: Birmingham
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 14 Sep 2006, 20:13 Re: Rasizm

Murzyni nie lepsi - rzucać puszką z pędzącego auta w białasa (mnie) jadącego rowerem i głupio rżeć to też nic fajnego z ich strony. Kumple mieli tosamo w autobusie wczoraj - 8 murzyna walą puchami w głowę - jakiś nowy sport chyba - traf polaka puchą czy co?

Ja tam wszystko jestem w stanie zrozumieć, mieszkałem już w niejednym kraju, ale nie rozumiem czemu tu policja i inne instytucje odpowiedzialne nie potrafią się zająć młodymi gnojami niezależnie jakiego koloru gnoje są. W niemczech jak mieszkałem tego problemu nie było - full kultura.
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Shon » 14 Sep 2006, 20:49 Re: Rasizm

na szczescie rozmawiamy o polakach


plazermen wrote:... 8 murzyna walą puchami w głowę - jakiś nowy sport chyba - traf polaka puchą czy co?


to w m.... gnoja i z kopa w przepone i w nogi haha

jakies Cie skrajnosci spotykają az mi sie wiezyc niechce
proponuje w totka zagrac 10% z wygranej damnie :)

pozdrawiam
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Image
User avatar
Shon
Zadomowiony
 
 
Posts: 957
Age: 52
Joined: 3 Aug 2006, 07:10
Location: B&ham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK