A to sie porobilo. Znaczy nasi porobili.

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 18 Dec 2015, 18:46 A to sie porobilo. Znaczy nasi porobili.

Poniewaz zabraklo takiej wiadomosci na glownej stronie naszego ulubionego forum, pragne sie podzielic: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink

Tiaaa...

Pozdrawiam
PS. Najbardziej mi sie podoba jeden z komentarzy: 'To przestaje k..a byc smieszne.'

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by andrzejj » 18 Dec 2015, 19:24 Re: A to sie porobilo. Znaczy nasi porobili.

Koło tego cyrku nie stałem przez chwilę HAHAHA !!
User avatar
andrzejj
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Joined: 8 Jul 2012, 19:45
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lesny69 » 23 Dec 2015, 12:57 Re: A to sie porobilo. Znaczy nasi porobili.

https://youtu.be/hu1a3xT9db0
To link do filmu ktory nie zawiera komentarzy i opinii "ekspertow". Tylko suchy material. Szczegolnie warty obejrzenia dla tych co nie do konca sie orientuja czym byl okragly stol, magdalenka i wydarzenia po 89 i nie tylko. Pozwala zrozumiec o co dzisiaj sie toczy spor.
User avatar
lesny69
Rozeznany
 
 
Posts: 125
Age: 35
Joined: 27 Aug 2012, 06:47
Location: Quinton
Reputation point: 43
Pokojowy
Top
3

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 23 Dec 2015, 20:57 Re: A to sie porobilo. Znaczy nasi porobili.

Dawno temu oglądałem kawałek i nie dałem rady przełknąć do końca tego "wiekopomnego dzieła" nadwornego buldoga PiSu - Kurskiego.

A nie uważasz, że tytuł w 100% pasuje do tego co zostało opisane w linku podanym przeze mnie?

I żeby nie było - nie chodzi mi o to kto i kogo a jedynie 'w jaki sposób'.
Aż się nasuwa stwierdzenie - Przyganiał sagan garnkowi...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by lesny69 » 23 Dec 2015, 21:27 Re: A to sie porobilo. Znaczy nasi porobili.

Film Kurskiego - FAKT, z tym że to "suche" materiały archiwalne - zero komentarza - bo chyba go nie wymaga. Gdyby go wydano miesiąc temu, można by to zrozumieć jednoznacznie. Jednak to film z 94 roku. Z perspektywy czasu, i wiedzy do której dzisiaj w dobie internetu można z łatwością dojść staje się on wyjątkowo aktualny.

Co do Twojego linku mógłbym się posłużyć podobną argumentacją - artykuł pod patronatem "obrońcy demokracji" Michnika. Jednak takie odbicie piłeczki niczego nie wnosi. Bo czy mamy dzisiaj jakiekolwiek obiektywne media? Z jednej strony tzw. "główny nurt" z drogiej - wPolityce itp.

Pozostaje poruszać się po obu stronach i wyciągać wnioski samemu. Osobiście lubię kanał YT Podziemna TV - smutne jest to że ten człowiek jak sam to określa "przekonuje, przekonanych"

Wydaje mi się, że również łatwiej obserwować to co się dzieje w kraju z naszej perspektywy. Gdy nie jesteśmy faszerowani "faktami" z każdej strony.
User avatar
lesny69
Rozeznany
 
 
Posts: 125
Age: 35
Joined: 27 Aug 2012, 06:47
Location: Quinton
Reputation point: 43
Pokojowy
Top
4

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 24 Dec 2015, 09:13 Re: A to sie porobilo. Znaczy nasi porobili.

Znam te fakty.

Mam nadzieję, że również zauważyłeś FAKT, o której nastąpiła cała 'akcja'.
I trzeba by znać całość sprawy - od początku.
Nie wierzę, że wojskowy odmówił wykonania prawidłowego rozkazu przekazania stanowiska i kluczy (ktore notabene na bank były u oficera dyżurnego, o ile znam wojskowe procedury). Natomiast jestem głęboko przekonany, że było to na zasadzie -
'Proszę o natychmiastowe opuszczenie pomieszczeń i zdanie kluczy. Od 5 minut ja rządzę w tym grajdołku, a od 2ch minut został Pan poddany śledztwu z którego i tak nic nie wyniknie, ale jest to podstawa do wykopania Pana ze stanowiska. Procedury? Jakie procedury! Mamy to w d.... MY teraz rządzimy!'
A skoro odmówił takiej formie, to dorobili klucze i weszli nocą. Przekonując przekonanych, ze 'służby specjalne działają 24/dobę'. To był najzabawniejsy argument w TEJ sytuacji.

Jeśli nie zauważasz arogancji obecnej władzy, która takową zarzucała przeciwnikom pare lat temu podając siebie jako prawych i sprawiedliwych, to na nic moje zdanie.
Jestes przekonany.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by lesny69 » 24 Dec 2015, 09:50 Re: A to sie porobilo. Znaczy nasi porobili.

Akurat ja nie odnosiłem się do tego konkretnego przypadku. Miałem raczej na myśli całokształt tego co się dzieje.

Co do tego przypadku, to też obnażył trochę aktualny szum medialny - NATO krótko zwięźle i na temat wyjaśniło, że to żaden ich ośrodek, tylko w praktyce centrum szkoleniowe powstałe za porozumieniem kilku sojuszników. Czy naprawdę uważasz, że jeśli jakakolwiek władza zrobiła by "zamach" w takim miejscu to by się to nie obyło bez poważnych konsekwencji z dowództwa NATO? No ale był temat na chwile dla niektórych mediów który wpasował się do reszty. Coś jak "afera parkingowa" z źle zaparkowanym autem prezydenta :D Szkoda, że gdy zapadał wyrok w tym samym dniu odnośnie Afery marszałkowskiej temat nie trafił nawet na "główną" w TVN24 ale miejsce dla artykułu o tym, że sałata jest bardziej szkodliwa niż boczek się znalazło.

Co do zachowań władzy, dziwie się czasem co do formy wykonywania niektórych rzeczy. Niepotrzebnie podsyca to atmosferę. Żeby uściślić nie jestem zwolennikiem PIS'u - i dla mnie ta partia nie ma za wiele wspólnego z prawicą.

Jednak gdy obserwuję cały ten wrzask o "zagrożeniu demokracji"... Żeby było śmieszniej reprezentowany przez takie autorytety jak Kwaśniewski, Komorowski, Kalisz, Giertych itp. Dla mnie to tak jak by iść w marszu w obronie praw dzieci z pedofilami u boku ;)
User avatar
lesny69
Rozeznany
 
 
Posts: 125
Age: 35
Joined: 27 Aug 2012, 06:47
Location: Quinton
Reputation point: 43
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by michal8 » 24 Dec 2015, 10:34 Re: A to sie porobilo. Znaczy nasi porobili.

Mnie dziwi i śmieszy to, że na ten cały KOD nabierają się zwykli ludzie, nawet widziałem na zdjęciach z manifestacji ze swojego miasta znajome twarze :) PiS można lubić lub nie, ale to suwerenne społeczeństwo dało im prezydenta i samodzielne rządy w Polsce i trzeba to szanować bez względu na poglądy. Można zrozumieć, że krzyczą osoby takie jak Lis czy Michnik, którym źródełko z kasą powoli zaczyna wysychać, można rozumieć niektórych artystów, którym poprzednia władza dawała pieniądze na różne przedsięwzięcia, ale jak widzę zwykłych, przeciętnych ludzi wierzących w te piękne hasła za którymi stoi "nieskazitelna" PO czy "antysystemowa" Nowoczesna (życiorys pana Petru rzeczywiście antysystemowy :) ), to nie wiem czy śmiać się czy płakać...
User avatar
michal8
Rozeznany
 
 
Posts: 132
Joined: 20 Aug 2013, 08:44
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wielkimar » 25 Dec 2015, 00:46 Re: A to sie porobilo. Znaczy nasi porobili.

michal8 wrote:Mnie dziwi i śmieszy to, że na ten cały KOD nabierają się zwykli ludzie, nawet widziałem na zdjęciach z manifestacji ze swojego miasta znajome twarze :) PiS można lubić lub nie, ale to suwerenne społeczeństwo dało im prezydenta i samodzielne rządy w Polsce i trzeba to szanować bez względu na poglądy. Można zrozumieć, że krzyczą osoby takie jak Lis czy Michnik, którym źródełko z kasą powoli zaczyna wysychać, można rozumieć niektórych artystów, którym poprzednia władza dawała pieniądze na różne przedsięwzięcia, ale jak widzę zwykłych, przeciętnych ludzi wierzących w te piękne hasła za którymi stoi "nieskazitelna" PO czy "antysystemowa" Nowoczesna (życiorys pana Petru rzeczywiście antysystemowy :) ), to nie wiem czy śmiać się czy płakać...


Chyba mylisz Petru z Kukizem.
Jaki z Petru antysystemowiec ?...Z kukiza zresztą też :D

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by testowy » 5 Apr 2016, 23:01 Re: A to sie porobilo. Znaczy nasi porobili.

Czytam ten wątek i może już nie o całej nocnej akcji,
a tak bardziej ogólnie,
patrząc na to co się dzieje, zaczynam kibicować PiSowi...
zresztą sukces PiS będzie też oznaczał sukces Polski,
nie lubie Jaro, że o Maciarewiczu nie wspomnę,
nie akceptuję klerykalności zmierzającej do utworzenia państwa semireligijnego,
ale kiedy czytam np. Wyborczą,
to mam wrażenie, że szybciutkimi krokami idzie w kierunku takich gazet,
jak Fakt czy Super Express albo takich portali jak fronda.pl
wcześniej owszem, byli stronniczy, ale trzymali jakiś poziom,
ostatnio zobaczyłem artykuł o deputacie węglowym,
z nagłówka wynikało, że rząd postanowił wypłacać z budżetu deputat,
komuna wraca itp,
dopiero z treści dość mętnej wynikało, że to inicjatywa obywatelska,
by uporządkować sprawę deputatu,
ale będzie to kosztować 400 mln zł,
google... gus... portal górniczy...
bo jeszcze taki jeden mnie podkurzył,
no i się okazuje, że nie komuna, bo deputat był i jest od 100 lat,
że i tak obciąża budżet i że cały koszt deputatów to 288 mln,
ale i tak większość już wyrobiła sobie zdanie,
to tylko jakaś tam mało znacząca sprawa z punktu widzenia całego kraju,
i tak ze wszystkim...
klasyk – obywatel drugiego sortu,
no bo kto zechce uważnie posłuchać całego wywiadu z Jaro,
by się przekonać, że mowa była o donosicielach i zdrajcach,
a ludzie potem jak te barany łażą w tych schizofrenicznych marszach KOD
z kartką, jestem obywatel drugiego sortu,
nawet skąd inąd sympatyczny Maciuś Sthur do chóru dołącza,
napisałem schizofrenicznych marszach,
no bo skoro KOD z definicji jest antypatriotyczny,
bo opowiada się za wspólnym dobrem jakim jest Unia,
to na marszach powinni puszczać odę do radości,
a nie piosenki Kaczmarskiego,
i jeszcze ten dziennikarzyna z TVN,
„panie prezesie, czy przeprosi pan Polaków za drugi sort?”
i to z taką agresją, by sprowokować, żeby materiał był...
jak ktoś nazwał rzecz po imieniu to nie ma za co przepraszać,
a jeżeli ktoś uznał, że może to było trochę nietaktowne,
że można było jakoś delikatniej...
to pytanie powinno brzmieć,
czy przeprosi pan donosicieli, za nazwanie ich drugim sortem,
i tak na każdym kroku,
nóż się w kieszeni otwiera
All tragedies are finished by death; all comedies are ended by a marriage (Bayron).
User avatar
testowy
Zaangażowany
 
 
Posts: 1028
Joined: 28 Sep 2008, 16:21
Location: i owszem, głównie w soboty
Reputation point: 78
Poczciwy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK