Polish Milenium Club - za czy przeciw.

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

FemalePostNapisane by ratownik12 » 12 Oct 2014, 10:31 Polish Milenium Club - za czy przeciw.

Czy komukolwiek zależy na tym, co stanie się z Polskim Klubem, którego patronatem jest nasza parafia w Birmingham?
Jakiś czas mnie tu nie było, ale po powrocie to co zobaczyłem zszokowało mnie totalnie.

Chciałbym tylko zorientować się czy są użytkownicy forum, których cokolwiek ta sytuacja interesuje, czy ktokolwiek interesuje się tematem i czy ewentualnie znajdą się osoby chętne do reaktywacji Polskiego Klubu ale w innym miejscu.

Z tego co się zorientowałem, to za chwilę Polski Klub przestanie istnieć, a budynek kościół pewnie sprzeda.

Jeśli są osoby chętne do podjęcia dyskusji i ewentualnych działań w tym temacie to proszę o kontakt.
Myślę że są możliwości aby reaktywować klub.

Pozdrawiam.

ratownik12
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 7 Sep 2014, 14:22
Reputation point: -11
Wyśmiewca
Top
0

MalePostNapisane by michal8 » 12 Oct 2014, 11:51 Re: Polish Milenium Club - za czy przeciw.

Ten klub już zdaje mi się, że jest na wykończeniu. Byłem tam u fryzjera w marcu, wyszedłem zadowolony. Kiedy poszedłem tam znowu w lipcu, to zamknięty na cztery spusty, łącznie z "The Karczmą" i karteczka, że otwierają po wakacjach we wrześniu :P Dno i pięć metrów mułu, biorąc pod uwagę ilu Polaków tu siedzi i jakie tradycje i historię ta placówka ma.
User avatar
michal8
Rozeznany
 
 
Posts: 132
Joined: 20 Aug 2013, 08:44
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ratownik12 » 12 Oct 2014, 13:28 Re: Polish Milenium Club - za czy przeciw.

Więc można zorganizować coś nowego i lepszego w innym miejscu.

ratownik12
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 7 Sep 2014, 14:22
Reputation point: -11
Wyśmiewca
Top
0

MalePostNapisane by [Wojtek] » 12 Oct 2014, 14:44 Re: Polish Milenium Club - za czy przeciw.

Co masz na myśli mówiąc że niedługo przestanie istnieć? Często bywam tam na piątkowym jam session ale o zamknieciu nic nie słyszałem a nie ukrywam że lubię to miejsce i trochę mnie to obchodzi ;-)
A zamknięte ostatnio było chyba ze względu na remonty...

[Wojtek]
Raczkujący
 
 
Posts: 53
Age: 33
Joined: 19 Jan 2014, 18:13
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wielkimar » 12 Oct 2014, 17:32 Re: Polish Milenium Club - za czy przeciw.

Ratownik...nie uda Cie się zdublować czegoś co jest i funkcjonuje.
Próbujesz wydaje mi się uzyskać korzyści dla siebie, chcąc przejąć nazwę i tradycje.

Skąd masz takie rewelacje, jak zamknięcie Polskiego klubu ?

Założyłeś profil chyba tylko po to aby Wylewać wiadra pomyj na klub Polski i Parafię...czuć jadem :D i siarką :twisted:


Ps. Ty nawet w wątku o meczu robisz OT. ( chyba, że uznać należy tą krótką wzmiankę o meczu)

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by greggy » 12 Oct 2014, 18:09 Re: Polish Milenium Club - za czy przeciw.

A co wlasciwie w tym klubie sie dzieje nie bylem ale ciekawi mnie to probowalem znalezc strone ale nie moge . Jest tam cos dla dzieci czy nie wiem bede wdzieczny za info pozdr

greggy
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 4 May 2014, 17:38
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ratownik12 » 12 Oct 2014, 18:11 Re: Polish Milenium Club - za czy przeciw.

wielkimar wrote:Ratownik...nie uda Cie się zdublować czegoś co jest i funkcjonuje.
Próbujesz wydaje mi się uzyskać korzyści dla siebie, chcąc przejąć nazwę i tradycje.

Skąd masz takie rewelacje, jak zamknięcie Polskiego klubu ?

Założyłeś profil chyba tylko po to aby Wylewać wiadra pomyj na klub Polski i Parafię...czuć jadem :D i siarką :twisted:


Ps. Ty nawet w wątku o meczu robisz OT. ( chyba, że uznać należy tą krótką wzmiankę o meczu)
W odpowiedzi na powyższą wiadomość z góry powiem że prowokacja nieudana. Nie ma żadnego jadu, ani siarki ani innych związków chemicznych a jedynie spostrzeżenia. Poprzedni forumowicz również się wypowiedział na ten temat, dosyć dosadnie.

Wnioski same przychodzą i trzeba być ślepym, aby nie zauważyć do czego to zmierza. Jak nadmieniłem wcześniej, kiedyś to był Polski Klub. Teraz nazywa się tylko tak ale nic z tym nie ma wspólnego.

Założenie innej placówki, w innym miejscu, pod inną nazwą nie będzie żadną trudnością. Na nazwie mi nie zależy, jak również nie interesują mnie żadne korzyści - jak nadmieniłeś związane z nazwą (przyznam szczerze że nie wiem jakie) bo nazwa jednym kojarzy się źle a innym lepiej.

Z twojej wypowiedzi wywnioskować można, iż masz coś wspólnego z parafią bądź karczmą. Każdy ma prawo do wypowiedzi. Ale nie martw się - twoich tzw "zysków" nikt nie zamierza ci odebrać.

Głównym celem samego wpisu, było jednak pobudzenie do dyskusji. Okazuje się jednak, że niektórzy od razu sięgają po ciosy poniżej pasa, czyli cel osiągnięty. Uderz w stół a nożyce się odezwą, jak mówi stare Polskie przysłowie.


NIE ZALEŻY MI NA NAZWIE, NA MIEJSCU, NA KNAJPIE, NA CZYMKOLWIEK INNYM. CHCIAŁBYM ABY ISTNIAŁO MIEJSCE, GDZIE MOŻNA UCZYĆ SIĘ JĘZYKA NIEODPŁATNIE, GDZIE MOŻNA ZJEŚĆ DOBRE POLSKIE JEDZENIE, GDZIE MOŻNA SPĘDZIĆ CZAS I SPOTKAĆ ZNAJOMYCH.
NIECH LUDZIE ZAKŁADAJĄ I OTWIERAJĄ TAM SWOJE MAŁE PLACÓWKI, NIECH ZARABIAJĄ I DAJĄ PRACĘ INNYM, NIECH MAJĄ ZYSKI DLA SIEBIE. PO TO WŁAŚNIE MA ISTNIEĆ TO MIEJSCE.

Tam tego nie ma a było. Była mała restauracja z dobrym jedzeniem, była szkoła, był sklepik, można było się ostrzyc i kupić książkę polską. Było wiele innych rzeczy. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał pomóc innym w nauce języka, założeniu stowarzyszeń foto czy piłki czy innych sportów i regularnym spotkaniu się, organizowaniu eventów różnego rodzaju. Trzeba tylko chcieć, zachęcić innych do uczestnictwa.

Co do parafii naszej - wybacz ale dalsze komentarze z racji normalnej przyzwoitości zostawię dla siebie. Niedawno słyszałem dyskusję starszych rodaków, którzy wyraźnie powiedzieli że chodzą do kościoła ale angielskiego. Na pytanie dlaczego - nastała cisza. Nikt nie chce się wypowiadać. Więc i ja pozwolę sobie nie komentować pewnych rzeczy.

Co do samego funkcjonowania - powiedz mi co tam funkcjonuje i jak? JAM SESION? Raz jest, raz nie ma. Prywatne imprezy ludzi, którzy jak zapłacą za lokal to się bawią. Zabawy?

A co dla tych którzy przyjeżdżają teraz, nowych osób. Żadnej pomocy, informacji nic nie ma. Jak nie maja kogoś na miejscu to błądzą. Wstyd i żenada a inni to widzą. A jak cię widzą tak cię piszą.

Piszesz niepoważne rzeczy drogi forumowiczu, nieprawdziwe i niechlubne. Tradycję każdy nosi w sercu, krzewi ją w domu i praktykuje. Nie potrzeba klubu do tego aby to istniało.
Dochodzi do tego mnóstwo innych przesłanek.

Ten post i wypowiedzi, tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że warto założyć i spróbować wystartować z nową placówką, nawet na małą skalę.

Pozdrawiam wszystkich.

Dodano: -- 12 paź 2014, 18:16 --

greggy wrote:A co wlasciwie w tym klubie sie dzieje nie bylem ale ciekawi mnie to probowalem znalezc strone ale nie moge . Jest tam cos dla dzieci czy nie wiem bede wdzieczny za info pozdr



Co się dzieje?
proszę oceń sam, zadzwoń, zapytaj, porozmawiaj.

http://www.parafiabirmingham.org.uk/ind ... &Itemid=12

ratownik12
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 7 Sep 2014, 14:22
Reputation point: -11
Wyśmiewca
Top
0

MalePostNapisane by wielkimar » 12 Oct 2014, 18:27 Re: Polish Milenium Club - za czy przeciw.

Dużo napisałeś, naprawdę dużo.
Tylko, że w stylu pewnej partii w Polsce...Ja coś wiem ale nie powiem.

Mała restauracja mówisz była ?...z dobrym jedzeniem ? :D Jadłeś coś w niej ?
(Nie nie mam żadnych koneksji z karczmą) .

Szkoła była...pewnie, że była i dzięki temu, że już jej tam nie ma szkoła się rozwija .
( tu mam powiązania ) :D

Sklep był...ale konkurencji nie wytrzymał ( to też wina klubu ? )

Parafia...z nią mam tyle wspólnego co każdy katolik.


Reszty nie będę komentował, bo chcę ale nie muszę 8)


Powodzenia życzę w otwieraniu " Nowego " centrum dla polonii w B'ham.

Ps. Za długie elaboraty piszesz...to jest forum nie sejm.



Dodaj jeszcze to a i tak to nie wszystko ;)
cześć organizacji w klubie

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by mahol » 12 Oct 2014, 19:35 Re: Polish Milenium Club - za czy przeciw.

Koleś jest dobry, parafia w Birmingham winna wszystkiemu co złe... no mi się wydaje, że gdyby nie parafia, klub już dawno by nie istniał, rzygać mi się chce, jak ktoś pisze, że specjalnie ściągają klub na dno, żeby go sprzedać... co do samej parafii, wydaje mi się, że poza tą stroną, to jedyne miejsce gdzie Polacy integrują się między sobą, no może poza sporadycznymi koncertami lub innymi tego typu wydarzeniami...
tak czy siak, lecz swoje kompleksy w inny sposób... próbujesz utworzyć nowy Polski Klub, uczyć angielskiego, pomagać nowym imigrantom, założyć bibliotekę i milion innych rzeczy oczywiście za friko? chłopie, Ciebie nawet na polsat za 19,99zł/miech nie stać, zejdź na ziemię, do roboty, na siłownie, na piwo, do parku pobiegać, zrób coś dla siebie, bo za dużo dumasz...
pozdro
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
User avatar
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posts: 319
Age: 39
Joined: 10 Oct 2007, 12:01
Location: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ratownik12 » 12 Oct 2014, 20:05 Re: Polish Milenium Club - za czy przeciw.

Generalnie nie zwykłem być nieuprzejmy - i tak to zostawię. Mógłbym napisać kilka epitetów w stylu poprzedników, ale myślę że to strata czasu - szkoda zniżać się do niższego poziomu myślenia i zachowania. Czas pokaże swoje. Przez takich jak wy, tak właśnie wygląda to miejsce, tak nas poostrzegają inni.
Pozdrawiam.

ratownik12
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 7 Sep 2014, 14:22
Reputation point: -11
Wyśmiewca
Top
0

MalePostNapisane by [Wojtek] » 13 Oct 2014, 20:25 Re: Polish Milenium Club - za czy przeciw.

Piszesz głupoty więc reakcja nie powinna cię dziwić. Swoją drogą jedzenie w karczmie jest bardzo smaczne. Nie bywam tam fakt faktem tak często jak bym chciał bo nie ukrywam że w cenie niektórych potraw wolę jednak ucztować gdzie indziej. Nie zmienia to faktu że polecam. Fryzjer jeszcze jakiś miesiąc temu działał. Nie wydaje mi się żeby w tak krótkim czasie coś się zmieniło.

Pozdrawiam

[Wojtek]
Raczkujący
 
 
Posts: 53
Age: 33
Joined: 19 Jan 2014, 18:13
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wielkimar » 13 Oct 2014, 20:34 Re: Polish Milenium Club - za czy przeciw.

ratownik12 wrote:Generalnie nie zwykłem być nieuprzejmy - i tak to zostawię. Mógłbym napisać kilka epitetów w stylu poprzedników, ale myślę że to strata czasu - szkoda zniżać się do niższego poziomu myślenia i zachowania. Czas pokaże swoje. Przez takich jak wy, tak właśnie wygląda to miejsce, tak nas poostrzegają inni.
Pozdrawiam.


Gdzie ty widzisz jakieś epitety pod swoim adresem ???.

...oj po prostu nie dano Ci się wykazać "userze" ratownik12.
Tyle do Ciebie.

Teraz do reszty :D

Swoją drogą fajny kierunek obrał, poobrażać, oczernić, napisać stek bzdur a na koniec uznać, że to on jest ofiarą ... :D
Żałosna próba, choć do końca nie wiem o co mu chodzi...rozgrzeszenia nie dostał ?, czy go z klubu wyrzucili za kołnierzyk od dresu :lol: .

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ratownik12 » 14 Oct 2014, 10:28 Re: Polish Milenium Club - za czy przeciw.

wielkimar wrote:
ratownik12 wrote:Generalnie nie zwykłem być nieuprzejmy - i tak to zostawię. Mógłbym napisać kilka epitetów w stylu poprzedników, ale myślę że to strata czasu - szkoda zniżać się do niższego poziomu myślenia i zachowania. Czas pokaże swoje. Przez takich jak wy, tak właśnie wygląda to miejsce, tak nas poostrzegają inni.
Pozdrawiam.


Gdzie ty widzisz jakieś epitety pod swoim adresem ???.

...oj po prostu nie dano Ci się wykazać "userze" ratownik12.
Tyle do Ciebie.

Teraz do reszty :D

Swoją drogą fajny kierunek obrał, poobrażać, oczernić, napisać stek bzdur a na koniec uznać, że to on jest ofiarą ... :D
Żałosna próba, choć do końca nie wiem o co mu chodzi...rozgrzeszenia nie dostał ?, czy go z klubu wyrzucili za kołnierzyk od dresu :lol: .



Jak widać prostota nie jest ci obca.
Chyba trochę zbyt daleko to zaszło.

Prawda jest taka - karczma może i wygląda ładnie. Nie ma jednak nic wspólnego z profesjonalną restauracją, kiepsko podane, drogo i kiedy się nie wejdzie to pustki. Jedzenie co do jakości też bez komentarza. Remonty? Jakie remonty? Gdzie ty tam widzisz remonty? 8 lat temu wyglądało to tak samo jak teraz. Sklepik konkurencji nie wytrzymał? A gdzie ty tam widzisz konkurencję? Jakoś przez 4 lata był i nagle się zmył. A może czynsz mu gwałtownie wzrósł, lub po prostu ludzi nie było bo zmierza to wszystko w konkretną stronę. Karczma za chwilę też będzie miała tyle ludzi że drzwi nie zamkniesz.
Warto zainteresować tym lokalne media. Nie ma księgarni, nie ma fryzjera, nie ma szkoły, nie ma tam już nic.
Kompletnie nic - rozumiecie. Nic prócz karczmy i pustego budynku który pozostał. Żenada.
Klub - kiedyś tętnił życiem dziś to dno i 5 m mułu jak [u]napisał bezstronny poprzednik
przed całą tą niefrasobliwą dyskusją. Nie tylko ja to widzę. A może się mylę :D - pewnie klub tętni życiem, pomaga rodakom, jest mnóstwo inicjatyw, generalnie ludzie walą drzwiami i oknami.[/u]


Przestańcie pisać żałosne komentarze próbując obronić cokolwiek bo to nic nie da. Widać od razu kim jesteście i w jakim celu to piszecie. Zbyt wiele osób nie bierze udziału w tej dyskusji, tylko wy dwaj z zębami bronicie klubu więc wnioski nasuwają się same.

Generalnie mogą sprzedać tą placówkę, oddać do miasta, zrobić cokolwiek - nie obchodzi mnie to. Zaoszczędzi to Polakom wstydu.

Na tym zakończę całą tą dyskusję bo nie ma sensu.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

ratownik12
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 7 Sep 2014, 14:22
Reputation point: -11
Wyśmiewca
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 14 Oct 2014, 12:22 Re: Polish Milenium Club - za czy przeciw.

to chyba slepy jestes jak sierpien wrzesien remont byl w srodku nawet biuro parafii bylo zamkniete bo prowadzone byly remonty

sam przestan pisac zalosne komentarze i zobacz cos wiecej niz czubek wlasnego nosa
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 33
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ania11981 » 14 Oct 2014, 17:39 Re: Polish Milenium Club - za czy przeciw.

Witam, pewnie prawda lezy gdzies posrodku i obrazanie sie nawzajem nie ma wielkiego sensu. Niestety musze sie zgodzic ze klub wyglada mocno przygnebiajaco. Gdy tam weszlam pierwszy raz przypomnialy mi sie czasy glebokiej komuny i po niby remoncie niewiele sie zmienilo. Mam dwoje malych dzieci i poza zbiorkami zuchow na ktore chodzimy nic tam sie nie dzieje co mogloby nas zaniteresowac. Moim zdaniem wine za to ponosimy my wszyscy, gdyby kazdemu choc troche zalezalo i wykazal troche inicjatywy i checi pewnie byloby inaczej. Na zbiorki przychodzi garstka dzieci a chyba bardziej niz przez ZHP nie da sie krzewic polskosci. Wiec takie narzekanie ze nic sie nie dzieje (wiem co mowie bo sama czesto narzekam :)) jest nie do konca sprawiedliwe, bo jak juz ktos cos zorganizuje to brak chetnych zeby w zajeciach uzestniczyc. takze chyba kazdy powinien sie uderzyc w piers :) Parafia? Mi nie przeszkadza a od czasu jak jest ksiadz Grzegorz msze na godziné 13 wrecz mnie zachwycaja. Jedna rzecz, ktora mnie denerwuje i ktorej nie moge zrozumiec to brak porzadnej strony internetowej. Tyle moich wypocin :) pozdrawiam

ania11981
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Age: 43
Joined: 31 Jul 2012, 17:46
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK

cron