Uważajcie na Polaków !

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

PostNapisane by Guest » 3 Dec 2015, 00:53 Re: Uważajcie na Polaków !

Ja bym umieścił członka rodziny po przyjacielu, ale te pojęcia tez sie wzajemnie nie wykluczają bo członek rodziny może być przyjacielem. Znajomych kolegów w życiu ma sie wielu ale przyjaciół mozna policzyć na palcach jednej ręki.

Ja nie licząc oczywiście rodziców, w których zawsze mam oparcie, mojej kobiety i jedynego dziadka, których mi pozostał to są "przyjaciele-członkowie rodziny" mam jeszcze jedna taka osobę, której ufam bezgranicznie i z która poznałem sie w przyslowiowej biedzie. Byliśmy w takich sytuacjach, ze jeden drugiego mógł tak wysterowac i wpakowac w takie problemy, ze nie wygrzebal by sie z nich do końca życia ale żaden tego nie zrobił. Dzisiaj mimo, ze nasze losy potoczyły sie tak, ze on tam ja tu i czasem na jakas dłuższa rozmowę cieżko jest znaleść czas i nie odzywamy sie do siebie 2-3 miesiące to i tak jak, któremuś dzieje sie krzywda to ten drugi zostawi wszystko i pomoże. Takich relacji z ludzmi życzę wszystkim.

Guest
 
 
Top
6

MalePostNapisane by Thomas » 3 Dec 2015, 10:58

Amen
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by anetorh » 10 Jan 2016, 11:39 Re: Uważajcie na Polaków !

Ja niestety stwierdzam, że też co miasto to troszkę inna mentalność Polaków... Ale to prawda ja też jestem zrażona nieco... przez to że nagminnie kłamią, piją, sypią k...wami na prawo i lewo, interesują się nieprzeciętnie plotami, a do tego wydaje się większości, że nie wiadomo jakiego pana boga za nogi złapali. Do tego wydaje się wielu, że są na super poziomie bo zarabiają tyle, że stać ich a wynajem czegoś i pochlanie w weekend. Przykro się patrzy na takich ludzi, zwłaszcza wtedy kiedy ledwo potrafią sklecić zdanie w j. polskim o angielskim nie wspomnę, podstawówki ledwo pokończyli a tutaj nagle uważają się za nie wiadomo jakich "panów".
Co ciekawe rozmawiając z polakami okazuje się, że większość przyjechała tutaj głownie za pieniędzmi, a najgorsza jest ta część której te parę funtów uderza do głowy bo cały czas przeliczają ile to jest w zł.
Ale również zauważyłam, że osoby, które tutaj przyjechały nie tylko za kasą, a przede wszystkim aby żyć bo nie do końca podobało im sie w Polsce, są bardziej normalne, życzliwe i uśmiechnięte.
Co do tych przyjaźni.... no cóż....te z PL, które były tutaj, się pokończyły. Ci ludzie się pozmieniali kompletnie.

anetorh
Początkujący
 
 
Posts: 19
Joined: 7 Sep 2013, 12:20
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by krisbrumm » 12 Jan 2016, 07:01 Re: Uważajcie na Polaków !

Zgadzam się w pełnej rozciągłości z przedmówczynią. 90% (niestety) to niesamowie prymitywy i prostaki.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK