Brak organizacji broniacej polskich spraw w UK

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MalePostNapisane by rakas » 17 Dec 2013, 11:06 Re: Brak organizacji broniacej polskich spraw w UK

Drodzy zainteresowani!
Poszperalem troche w temacie i okazuje się ze nie jast tak zle jak by się wydawalo. W odrebie Midlands dziala kilka organizacji (glownie w Birmingham, Coventry) które preznie promuja i pomagaja srodowisku imigrantow w regionie. Jest organizacja typowo biznesowa z regularnymi spotkaniami jest również organizacja niosaca pomoc i reprezentujaca Polonie w rejonie (nawet 2 organizacje).
Osobiscie uwazam ze takie grupowanie nie jest dobrym rozwiazaniem. Lepiej mieć jedna dobrze i preznie dzialajaca grupe z duza liczba aktywnych reprezentantow niż kilka grup z kilkoma osobami.
Warto może się zastanowic czy nie lepiej przylaczyc się do czegos już istniejacego. Możemy zrobic to cala nasza mala grupka jak będziemy wiedzieli dokladnie czego oczekujemy i co chcielibyśmy osiagnac.
Nie mogę zamiescic tutaj odnosnikow do grup które odnalazlem ale chetnie podziele się nimi na PW jeżeli jest ktos zainteresowany.

PS. Spotkanie jak najbarziej naal aktualne!

rakas
Początkujący
 
 
Posts: 16
Joined: 8 Dec 2013, 16:50
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

Tak jak John na chwile przepadlem ,ale sprawy nie pozostawilem bez drobnych ruchow. W styczniu wpadne do Bham na spotkanko. Mam maly zarys rejestracji, funduszy i dzialalnosci takiej zeby nie trzeba do tego dokladac. Czy to ruszy to zobaczymy na spotkaniu. Bez przynajmniej kilku osob z roznych dziedzin (pracy i wyksztalcenia) bedzie ciezko to ruszyc ale no coz - nikt nie obiecywal ze bedzie latwo ;-)
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
User avatar
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 483
Age: 51
Joined: 14 Oct 2006, 18:39
Location: Ha'il Saudi Arabia
Reputation point: 76
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by mam37 » 18 Dec 2013, 09:08 Re: Brak organizacji broniacej polskich spraw w UK

rakas, organizacja biznesowa ktora istnieje polega na na tym iż spotykają się koledzy koleżanki z różnych środowisk jak prawnik lekarze właściciele firm iróżne osobistości typu malarze itp
Nie polega ona na promowaniu polaków ani niema nic z tym wspólnego. Panowie i Panie wymieniają się doświadczeniem zawodowym piją pifko i opowiadają anegnoty
Znam tych ludzi grupka jest coraz mniejsza ostatnio w wtorek tydzien temu bylo zaledwie 5 osób z tego jedno malżeństwo więc nie powoływala bym sie na ta organizację co do innych to nie znam . Uwazam że warto się spotkać pogadam najwyżej napijemy sie kawusi i się poznamy ale jestem pełna nadziei że kilka mądrych głów coś wymyśli każdy z nas ma jakieś doświadczenia zawodowe życiowe nieważne ważne by checi były reszta pójdzie sama
pozdrawiam i zycze wesołych świąt :))

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

Szczesliwego Nowego Roku dla wszystkich!

Chcialbym tylko przypomniec o nadchodzacym spotkaniu:

Data: 19 Stycznia
Miejsce : Polska Karczma Polish Millennium House, Bordesley St, Birmingham B5 5PH
Czas: 16.00


Do zobaczenia!

rakas
Początkujący
 
 
Posts: 16
Joined: 8 Dec 2013, 16:50
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by rad » 7 Jan 2014, 18:05 Re: Brak organizacji broniacej polskich spraw w UK

Ktoś z Walsall wybiera się? Nie znam B'ham.

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

ja sie wybieram tak jak mówilam będę na pewno nie wiem co z tego wyniknie ale przynajmiej sie kawki napijemy moje pytanie to ile osób bedzie bo trzeba zamowic stolik strasznie duzo ludzi tam jest w niedziele takze stolik zamówie ale musze wiedziec ile osob

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

Witam

Ja bede. Tylko pytanie jak odnajdziemy sie w tlumie, a druga sprawa jesli jest tam tak duzo ludzi czy bedzie mozna tam spokojnie pogadac i posiedziec. Nie wiem, nigdy tam nie bylem wiec pytam?

Pozdrawiam

JohnQ
Początkujący
 
 
Posts: 21
Joined: 24 Jul 2013, 19:16
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

Też chętnie się zjawie.
User avatar
lesny69
Rozeznany
 
 
Posts: 125
Age: 35
Joined: 27 Aug 2012, 06:47
Location: Quinton
Reputation point: 43
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by rad » 8 Jan 2014, 19:41 Re: Brak organizacji broniacej polskich spraw w UK

Może wpierw gdzieś się spotkamy, a później razem pójdziemy na "zebranie"?

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

rad wrote:Może wpierw gdzieś się spotkamy, a później razem pójdziemy na "zebranie"?


Ja osobiscie jestem za ta opcja. Poczekajmy az wszyscy zainteresowani wypowiedza sie na ten temat i wtedy wszyscy zdecydujemy.

Pozdrawiam

JohnQ
Początkujący
 
 
Posts: 21
Joined: 24 Jul 2013, 19:16
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by GIWI » 8 Jan 2014, 22:26 Re: Brak organizacji broniacej polskich spraw w UK

Witam. Uwazam,ze powyzsza propozycja to rozsadne rozwiazanie w
przypadku gdy nikt nikogo nie zna.

GIWI
Rozeznany
 
 
Posts: 179
Joined: 27 Aug 2011, 18:01
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

W niedziele u katolikow w karczmie generalnie to mozemy sie spotkac i napic piwa bo spokojnie porozmawiac nie ma szansy. Moze jednak jakis spokojniejszy i nie tak oblegany pubik ktos zna???

Dodatkowo tam cholernie trudno zaparkowac.....
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
User avatar
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 483
Age: 51
Joined: 14 Oct 2006, 18:39
Location: Ha'il Saudi Arabia
Reputation point: 76
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by rad » 8 Jan 2014, 23:22 Re: Brak organizacji broniacej polskich spraw w UK

Może na Moor street, skąd autokary kursują do PL? Wtedy można będzie podjąć decyzję, dokąd się udamy, w zależności od ilości przybyłych osób...

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by GIWI » 9 Jan 2014, 08:40 Re: Brak organizacji broniacej polskich spraw w UK

Moge zasugerowac spotkanie kawalek od centrum tzn. w Oldbury, ktore jest na M5, junction 2. Mamy tu 2 duze ,przyjemne puby z duzymi parkingami bezplatnymi tylko kilometr od zjazdu. Tu organizowalismy spotkania Polakow i miejsce podobalo sie. Wydaje sie ,iz kazdy przyjedzie autem, wiec nie powinien sprawiac trudnosci dojazd kawalek od centrum.
Proponuje jako alternatywe do centrum Pub Brewers Fayre Lakeside, Wolverhampton Road, Oldbury, B69 2BH.

GIWI
Rozeznany
 
 
Posts: 179
Joined: 27 Aug 2011, 18:01
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by rad » 9 Jan 2014, 08:50 Re: Brak organizacji broniacej polskich spraw w UK

Ja mam do dyspozycji komunikację miejską.

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK