F I L M Y

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MalePostNapisane by Manitou » 29 May 2011, 20:15 Re: F I L M Y

bogini8 wrote:
malpa3000 wrote:Black Swan"
obejrzalam ale spodziewalam sie czegos lepszego..mozna oejrzec przy wolnej chwili ale nie zachwyca.


Ja właśnie jestem po i muszę przyznać ,ze ostatnie 20 min oglądałem z otwartą gębą (a przecież kuśfffa nie cierpię baletu).Początek,fakt może trochę przynudzać ale warto to przetrwać :) Dla mnie w skali od 1 do 10 mocna 8. Polecam.
User avatar
Manitou
Rozeznany
 
 
Posts: 299
Joined: 19 May 2007, 15:00
Location: Wyspa Dr.Moroue
Reputation point: 8
Neutralny
Top
3

FemalePostNapisane by dorotajab » 16 Sep 2011, 13:59 Re: F I L M Y

testowy wrote:a ja znalazłem w necie to:
http://www.cineworld.co.uk/films/4184?f ... gent=false
pl film w angielskich kinach, o!
zamierzam się wybrać,
był już ktoś może?


kolejny film:
Bitwa Warszawska 1920
http://bham.pl/aktualnosci/2287-bitwa-w ... j-brytanii

MockingSoul wrote:Szkoda, że hollywood zaśmieca repertuar kin swoimi typowymi komediami, które moim skromnym zdaniem zawierają poczucie humoru na poziomie podstawówki, ewentualnie gimnazjum. Nie chcę tu oczywiście nikogo urazić, ale każdy ma w końcu prawo do własnej opinii. Przydałoby się znacznie więcej ambitnych dzieł, które coś wnoszą i zachęcają do dyskusji.


ten film sie chyba nadaje co?
ciotka dorotka klotka :D
User avatar
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posts: 1110
Age: 41
Joined: 11 Oct 2006, 15:09
Location: Great Barr
Reputation point: 143
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by joannanobig5 » 25 Nov 2012, 10:20 Re: F I L M Y

witam! ktos poleci jeszcze jakies dobre horrory/dreszczowce oprocz wymienionych tutaj do tej pory?
ja z ostanio obejrzanych moge polecic - martyrs,kronika opetania,nienarodzony.
stare ,dobre horrory to - zejscie, lek wysokosci (vertige),wzgorza maja oczy,nocny pociag z miesem, statek widmo, mgla, cube,amityville, pluje na twoj grob (I split on your grave - nowsza wersja), sierota, przypadek 39 (case 39), sila strachu (hide and seek), ostatni dom po lewej.
- na razie tylko tyle sobie przypomnialam :)
poprosze i wpisanie kolejnych wartych obejrzenia filmow
NIE PLACZ Z POWODU FACETA - MAKIJAZ WAZNIEJSZY! DON'T CRY BECAUSE OF MEN - MAKE-UP IS MORE IMPORTANT!

joannanobig5
Początkujący
 
 
Posts: 40
Joined: 17 Jun 2012, 15:06
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 25 Nov 2012, 11:08 Re: F I L M Y

Właśnie czytam sobie psychologię akademicką i jestem w rozdziale o emocjach i mówią docenty, że ośrodki odczuwania przyjemności i strachu znajdują się w mózgu w bezpośredniej bliskości. Oglądanie horrorów i odczuwanie strachu zatem na zasadzie indukcji pobudza tez ośrodek przyjemności. Ot i cała tajemnica dlaczego lubimy się bać :)
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by joannanobig5 » 25 Nov 2012, 12:33 Re: F I L M Y

do plazermen - ja lubie sie bac ale tylko i wylacznie na filmach :)
NIE PLACZ Z POWODU FACETA - MAKIJAZ WAZNIEJSZY! DON'T CRY BECAUSE OF MEN - MAKE-UP IS MORE IMPORTANT!

joannanobig5
Początkujący
 
 
Posts: 40
Joined: 17 Jun 2012, 15:06
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 25 Nov 2012, 19:01 Re: F I L M Y

Obejżałem Loopera... średni to dużo powiedziane. Czy ktoś może oglądał już atlas chmur???
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by broken85 » 2 Feb 2013, 15:16 Re: F I L M Y

Cześć.Jeśli ktoś ma ochotę to polecam ''Zależni Nie Zależni''- seria programów o uzależnieniach w reżyserii Artura Sochana i Michaliny Taczanowskiej.
http://www.youtube.com/watch?v=ipmx-g75d_g

broken85
Początkujący
 
 
Posts: 22
Age: 38
Joined: 21 Feb 2012, 08:46
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 2 Feb 2013, 17:55 Re: F I L M Y

obejżałem w kinie atlas chmur. Tyra czaszkę i polcam choć jest dłuuugi. 3h. Poza tym ralf demolka.. i madagaskar3
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by jacek19819 » 5 Feb 2013, 12:55 Re: F I L M Y

Szukam muzyki z filmu Offender film świetny. Głównie piosenka z 1.41 godziny. Dzięki Pozdrawiam
Doceniajmy kobiety każdego dnia, a nie tylko o święta!!!!!!!!!
User avatar
jacek19819
Raczkujący
 
 
Posts: 99
Age: 42
Joined: 13 Jan 2013, 14:56
Location: Worcester
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 5 Feb 2013, 17:27 Re: F I L M Y

Hunteros30 wrote:obejżałem w kinie atlas chmur. Tyra czaszkę i polcam choć jest dłuuugi. 3h.

Obejrzałem, po zachęcie syna (był w kinie 3 czy 4 razy).
Nie styrał mi nic.
Tak w ogóle poza genialnymi Hanksem i Agentem Smithem, kolorowymi obrazkami, praca kamery, efektami - nic nie zostawił w pamięci. Żadnej intrygującej myśli, zagwozdki, czy niedopowiedzenia.
Chyba, że ktoś mi wyjasni, czego nie zrozumiałem. Bo jak dla mnie w tym filmie nie ma kompletnie nic. Ale moze za dużo oczekiwałem - czegoś w stylu Matrix'a, Incepcji, k-Pax'a....

Jak szybko się znalazł tak szybko poleciał.

Szkoda czasu moim zdaniem.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 5 Feb 2013, 19:53 Re: F I L M Y

Adam film się ogląda a nie się śpi.Kwestia gustu i zrozumienia. Co do kolejnych filmów to co najmniej dziwny wydał mi się "prometeusz" kompletnie jakby reżyserowi zabrakło chęci na porządne zakończenie i konkretną fabułę. Czy ktoś oglądał może "nędzników"?
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 5 Feb 2013, 20:52 Re: F I L M Y

Hunteros30 wrote:Adam film się ogląda a nie się śpi.Kwestia gustu i zrozumienia.(...)

I tu cie zaskoczę - nie spałem. Oglądałem bardzo uważnie.
Co do gustu się nie wypowiadam, a własnie całe halo, że go za cholerę nie zrozumiałem. Może byś coś podsunął? Coś co by dało do myślenia, pozwoliło zrozumieć ten patchwork z różnych opowiadań/światów/czasów/historii połączonych twarzami aktorów i wspólną melodią?
Tak dochodzę do wniosku, że aktorom kazali grać różne role, żeby było taniej :D Wiadomo - jedna gaża :)
Chyba, że - jak napisałem - czegoś nie zauważyłem.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 5 Feb 2013, 21:10 Re: F I L M Y

Wystarczy uważnie oglądać i łączyć fakty. Prawda jest taka że nawet na przerwie na siusiu tracisz coś wątkowego.Wszystkie te historie łączy jedno. Co to już proponuję jeszcze raz obejrzeć i wsłuchać się w tekst wypowiadany przez Sonmi prawie na końcu filmu. Wykłada ona prawie jak na tacy widzowi o co tu chodzi. Sam film tyra czaszkę bo zmusza do zapamiętania tylu wątków i historii na raz i próbować je połączyć. swoja drogą tyra też tyłek bo trochę boli siedzenie 3h w fotelu kinowy. ;)
:mrgreen:
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 5 Feb 2013, 23:29 Re: F I L M Y

Nie wystarczy uważnie oglądać (tak, oglądałem z uwagą i BEZ przerw na siusiu). Jeśli historie łączy tylko jedno, to są to postaci. Ale podejrzewam, że nie to miałes na myśli. Czy może tekst Sonmi masz na myśli "our lives ain't our own"? Zdanie samo w sobie bzdurne a udająca strasznie głęboka myśl? Taka Holiłódzko-amerykańska "philozophia". Jak napisałem, film nie tyra czaszki i - co najważniejsze - nie wciąga, nie frapuje. Jak dla mnie jest to patchwork. Zszyte grubymi nićmi osobne historie na siłę próbujące wmówić "wartość przesłania" i "jedność". A tak na prawdę łączy je tylko podszewka. I czasami użyty ten sam materiał w różnych miejscach.
Jeśli inaczej to odczytujesz, podziel się SWOIMI spostrzeżeniami, bo jak na razie to nic od siebie nie powiedziałes poza kilkoma ogólnikowymi stwierdzeniami.

A potem ludzie piszą głupoty o "kultowym" filmie... filozofia tłumu...
O iluż to "kultowych" filmach w życiu słyszałem, o których nikt już dziś nawet nie pamięta...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 6 Feb 2013, 12:22 Re: F I L M Y

Od i powiedzial... Poprostu może sam urosłeś do tak wysokiej rangi gdzie kazdy film dla Ciebie to chryja?Wygłosiłem moja opinie o tym a jak widze za wszelka cene probujesz mnie sprowokowac do polemiki.To co mialem to napisalem.ocena koncowa Atlasu chmur nalezy do widza czyli kazdego z nas
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

PreviousNext

Return to HYDE PARK