Co sadzicie o tzw Town/stores house?

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

MalePostNapisane by Eryk1 » 5 Oct 2013, 10:20 Co sadzicie o tzw Town/stores house?

Czy w kwocie do 145tys funtow lepszy nowy town house 2 pietrowy czy uzywany jednopietrowy. Trzy pokoje w nowym domu o tych wymiarach to juz 180tys wiec duzo. Nowy to raczej spokoj na najblizsze lata. Uzywany z tym bywa roznie. Zaleta Town hause to w tym przypadku 3 duze sypialnie. Moze ktos z Was ma taki dom i sie wypowie ponoc troche sie trzeba nabiegac ,ale za to jest ciszej na poszczegolnych pietrach.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by dario8311 » 5 Oct 2013, 10:44 Re: Co sadzicie o tzw Town/stores house?

Ja na Twoim miejscu wolalbym stary wyremontowac maja one swoj charakter a jesli chodzi o cisze to poprzez stropy i sciany slychac zazwyczaj tak samo, a powiedzmy kapitalny remont to mozesz sie zmiescic w okolo 20tys

dario8311
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 6 Nov 2012, 17:17
Reputation point: 7
Neutralny
Top
4

FemalePostNapisane by vanilia » 5 Oct 2013, 12:10 Re: Co sadzicie o tzw Town/stores house?

Eryk1, ja jednak postawiłabym na nowy dom. Wiele osób chwali sobie stare domy, do dziś nie wiem dlaczego. W nowym domu masz po pierwsze lepsze ocieplenie (tak wiem można i stary ocieplić ale to nie to samo!), po drugie w nowym domu nie masz wilgoci i jak będziesz o niego dbał to jej tam nie będzie (tak stare mury można osuszyć ale zapach pozostanie - i nikt mi nie powie że nie, byłam w kilku takich domach i niestety zapach dość specyficzny jest), po 3 masz 10 lat gwarancji na dom od NHBC i prawdopodobnie dostaniesz 5 lat od dewelopera więc przez ten okres jeśli choćby np okna Ci się osuną dzwonisz do dewelopera i sprawa załatwiona. My kupiliśmy nowy dom półtora roku temu i w życiu nie podjęlibyśmy innej decyzji. Patrząc na doświadczenia ludzi, którzy kupili stare domy muszę przyznać, że nasza decyzja była strzałem w dziesiątkę. Podam Ci choćby przykład zużycia gazu w okresie zimowym, gdzie my mamy dom wolno stojący, 4 pokoje, gdzie gas kosztuje mnie ok £65 max na miesiąc, znajomych, którzy mają stary dom 2 pokojowy typu terrace płacą ok £110. Gdzie ja dużo gotuje, temp mam ustawioną na 21st, a wyłączam ogrzewanie tylko jak idę do pracy, gdzie mój mąż przychodzi po 3-5 godzin od mojego wyjścia i ogrzewanie jest znowu włączane.
Jeśli chodzi o ciszę to niestety standardy domów czy to nowych czy to starych nie są takie jak w Polsce więc zawsze coś tam słychać, ale nie jest to znowy takie żeby nie wiem jak przeszkadzało.
Jeśli chcesz kupić dom używany pamiętaj, że nie podlega on gwarancji, a myślę że warto się nad tym zastanowić. Niestety nie mogę wypowiedzieć się na temat domów dwupiętrowych, bo nam takie domy zwyczajnie się nie podobały, wiadomo ciepło zawsze ucieka do góry, warto też o tym pomyśleć przy wyborze takiego domu. Rozejrzyj się może jakie ceny są domów jedno piętrowych o przybliżonej wielkości jaka Cię interesuje, czasem warto dopłacić parę groszy więcej i mieć wszystko "pod ręką". Pozdrawiam i życzę udanego wyboru :)
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
4

MalePostNapisane by Eryk1 » 5 Oct 2013, 12:56 Re: Co sadzicie o tzw Town/stores house?

Jestesmy juz w trakcie kupowania to polska prawniczka namieszala mi w glowie zeby kupic stary dom. Ale znam osoby , ktore zaluja ze kupily stary i przyznaja sie ze wolalyby nowy. I faktycznie rachunki w nowych domach czesto sa nawet o polowe mniejsze. Takze decyzja zapadla :) Co do town house ma tez swoje plusy imprezka w living room a na drugim pietrze cisza:) No i naprawde za takiej samej wielkosci pokoje w I pietrowym domu musialbym zaplacic 195 tys Objezdzilismy deweloperow z okolicy ,wiec rozeznanie w temacie jest. Szkoda ze nie wypowiedzial sie nikt majacy taki dom. Na anglojęzycznych forach znalazlem info ze na ostatnim piętrze mozna wylaczyc grzejnik , bo i tak jest cieplo:)

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by dario8311 » 6 Oct 2013, 12:57 Re: Co sadzicie o tzw Town/stores house?

Eryk1 jeszcze jest kwestia tego ze jesli znasz sie na rzeczy ewentualnie masz kogos zaufanego w temacie budowlanki to napewno mozna wiele zdzialac poprzez remont jezeli chodzi o docieplenie nowych domow to jest z tym roznie oczywiscie wszyscy deweloperzy spelniaja wymogi ale kwestia jest tez urzytych materialow do ocieplenie a np docieplajac stary dom masz na to wplyw np poprzez grubosc welny, styropiany, kingspana do tego mozesz wygluszyc stropy i scianki dzialowe wybierajac samemu material do tego przeznaczony. Co do zuzycia gazu w starym ale wyremontowanym domu to tez niebedzie wielkie jezeli zamontujesz nowy piec ktore sa na dzien dzisiejszy oczywiscie bardziej ekonomiczne to bedzie ono na zadowalajacym poziomie. Kolejna sprawa to wilgoc nie jest ona problemem jesli wiesz co robic i niestety niezgodze sie z opinia ze zapach zostanie bo nie jesli remont jest kapitalny i zostal sprawnie przeprowadzony, nowe tynki itd. Ale oczywiscie jest wiele zachodu z remontem a nowy to poprostu gotowy dom, takze Twoj wybor

dario8311
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 6 Nov 2012, 17:17
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Eryk1 » 6 Oct 2013, 14:51 Re: Co sadzicie o tzw Town/stores house?

No ale doliczajac te wszystkie koszta kupe nerwow i balaganu to lepiej kupic nowy i miec swiety spokoj :))

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by -marcin-24- » 6 Oct 2013, 16:46 Re: Co sadzicie o tzw Town/stores house?

Cześć,
ja wraz z żona kupiliśmy nowy dom niecały rok temu i powiem ze była to super sprawa.
Tak jak wy przeglądaliśmy rynek nieruchomości, zastanawialiśmy się nad nowym i starym.
Przede wszystkim trzeba sobie policzyć stary dom to rożnie od 80 do 140 tysięcy w zależności od dzielnicy i stanu tej nieruchomości. Do tego trzeba zacząć doliczać wymianę dachu( czasami ), nowe ogrzewanie i docieplanie domu.
Zamontowanie nowej kuchni, wymianę podłóg, robienie ścian naprawdę dużo jest tego patrząc na doświadczenia naszych znajomych.
My policzyliśmy i wyszło nam ze lepiej będzie zdecydować się na nowy.
Dodatkowo powiem też, że teraz nowe domy wyposażone są w panele słoneczne spełniają normy energetyczne. Dużo domów ma kategorie energetyczna B lub nawet A. Łatwiej i taniej jest załatwić wszystkie formalności prawne.
Ja osobiście bym doradzał wybór nowego domu.:)

-marcin-24-
Początkujący
 
 
Posts: 15
Joined: 13 Oct 2007, 19:52
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by tomtor » 6 Oct 2013, 19:51 Re: Co sadzicie o tzw Town/stores house?

My mamy dwupietrowy tzn. trzypoziomowy. Kupiony jako nowy, bardzo dobrze nam sie sprawuje, chociaz az tak cieplo na ostatnim pietrze nie jest by mozna wylaczac grzejniki.
Imprezke w salonie, tez slychac na ostatnim pietrze :lol:
Mieszkalismy w starych jednopietrowych i przyznam sie szczerze ze latania po schodach wcale sie tak nie odczuwa.
Minusem jest tylko to, ze dol jest odpowiednio mniejszy przy tej samej liczbie sypialni.

tomtor
Raczkujący
 
 
Posts: 58
Joined: 10 Jan 2008, 02:06
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Eryk1 » 9 Oct 2013, 04:51 Re: Co sadzicie o tzw Town/stores house?

Jak z kosztami ogrzewania takiego domu?

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to DOM I OGRÓD