Szkło zabezpieczająco-dekoracyjne na ścianę w kuchni

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 14 Apr 2014, 13:04 Re:

Thomas wrote:Jak nie wejda pod szafki to co za problem przewiesic szafki wyzej czy niżej?
(...)

Utrudniony dostęp do tych powieszonych wyżej?
Siniaki na czole od tych powieszonych niżej?

Wiem, że może Ci być obce pojęcie ergonomii, ale jak już się robi kuchnię swoją, dla siebie, to powinna być przystosowana do konkretnej osoby, a nie wieszanie "aby wisiało" (jak to niestety robi wielu).

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 14 Apr 2014, 13:25

Stary oczym ty mowisz?
Przeciez te szkła z polski przeznaczone sa do tego samego celu co tutaj miedzy blaty a wiszące szafki. Tu zapewne moze chodzic o kilka centymetrow. Jakos w polsce nie walilem sie w glowe i nie potrzebowalem drabiny zeby cos sięgnąć a dopiero uk nie zaznalem ergonomii.
Probujesz pisac cos madrego piszac idiotyczne niedorzeczne rzeczy..

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 42
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

No u mnie teraz wisi szafka nad blatem 38cm ,szafki mam otwierane do góry i zawsze kiedy wyciągam kawę muszę robić unik , dlatego chcę podnieść na tyle by było wygodnie dla mnie i dla mojego , ja do najniższych nie należę a mój jest jeszcze wyższy i też non stop coś wyciąga z szafek . Tak więc te 55 cm to jest ten ideał . Podając wymiary chodziło mi bardziej o to , że firmy przewozowe które oferują 15f za 30kg nie honorują takich rozmiarów, zazwyczaj suma wszystkich boków nie może być dłuższa niż 170cm , no ale to nie zmienia faktu , że jeżeli nie wymyślę tutaj niczego sensownego, to jednak będę się dowiadywać w Polsce ,bo pewnie nawet z przesyłką ubezpieczoną wyjdzie mnie to tyle, co tutaj bym kupiła byle co ,co za 2 lata będę znowu próbowała zmienić (dokładnie 2 lata temu robiłam remont kuchni,nowe szafki ,blaty , wymiana zlewu ,baterii,lampy,drzwi,finanse nie pozwalały na przeróbki tego typu by przenieść zlew czy piec, więc ściany i ustawienie mebli zostało tak jak pierwsze były i cały czas miałam niedosyt ,teraz już widzę co się dzieje jeśli nie ma się okapu, zbyt nisko szafki piec koło lodówki itd,czas dokończyć to tak by było już idealnie a nie, by patrzeć co znowu jest nie tak ). Jakbyście mieli namiary na jakiegoś pewnego kuriera to proszę o dane na priv ...
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 14 Apr 2014, 14:31

Nic nie kosztuje zadzwonić i zapytac sie o ponad wymiarowa przesylke. A wysylalem z pl do uk zestaw kol z oponami i zapłaciłem 30f.
Najwazniejsze jest jak to bedzie zapakowane. Szklo w brew pozorom nie jest takie kruche :-)
Co do wysokosci szafek nie ma jakis norm. Kolega co montuje kuchnie ma jakis wymiar ktorego sie trzyma. Jedynie okap z tego co pamietam nie moze byc niżej jak 650mm (musialbym potwierdzic) nad palnikami.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 42
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

malaroksi, może tutaj znajdziesz to czego szukasz :)
http://www.opticolour.co.uk/kitchens_wi ... alled.html
swoją drogą fajny pomysł :)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
User avatar
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posts: 339
Age: 47
Joined: 1 Sep 2011, 21:33
Location: Tipton
Reputation point: 49
Pokojowy
Top
4

Gaba76, Dzięki , akurat to jest to o co mi chodzi , do tego zauważyłam prawidłową nazwę tego "splasback" i otworzyły się wreszcie okna na google :D :roza:
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

Splash back to niekoniecznie nazwa na to szklo ktorego szukasz bo splash backiem moze byc wszystko co znajduje sie np w miejscu gdzie jest kuchenka
Fachowa nazwa to Lacobel napewno to znajdziesz w google

dario23
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 16 Jan 2012, 23:54
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to DOM I OGRÓD