To jest smaczne

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.

FemalePostNapisane by mam37 » 9 Mar 2013, 06:28 Re: To jest smaczne

wanilia tylko kochana pamietaj musi mieć minimum 1200 wat bo inaczej je ugotujesz nie upieczesz
najlepsze są te duże ja mam 2 jedna na 1400 wat i jest na gofry kwadratowe a druga ma 1200 i jest na te serca wiem ze kiedys na jedne sie mówiło gofty a na drugie te sreca inaczej ale za olere nie mogę sobie przypomieć jak :P

Dodano: -- 9 mar 2013, 07:34 --

a co do temata to ja już gotuje rosołek miam miam
no i wiecie co może to nie należy do potraw obiadu ale uwielbiam robic zapiekanki takie zwykłe na chlebku lub bulce z pieczarkami czy kiełbaska i serkiem miam miam jako dziecko mama musiała mi to robić na przemian raz zapiekankę raz chlebek smazony w jajku to sa takie moje wspomienia
a i w czasie kryzysu pamiętam ze uwielbiałam chlebek z metka

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by bawa31 » 9 Mar 2013, 06:45 Re: To jest smaczne

vanilia, ty mnie narobiłaś smaka tą babką ziemniaczaną z boczkiem :grin: jedłam ją raz w życiu u mamy mojej koleżanki i rzeczywiście niebo w gębie :P

Dodano: -- 9 mar 2013, o 06:46 --

mam37, chleb opiekany w jajkach to ulubione śniadanie mojego starszego syna :grin: w każdy weekend muszę mu robić :shock:
widziałam, że ty też dezerterujesz do mnie jak mawia P-C witam serdecznie :grin:
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Joined: 1 Sep 2008, 13:14
Reputation point: 35
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by mam37 » 9 Mar 2013, 07:08 Re: To jest smaczne

tak tam robi sie juz nudno to trza isc dalej po za tym rozumiemy sie doskonale więc jak bym mogła nie hahah

Dodano: -- 9 mar 2013, 08:09 --

a do do chlebka to widać dziś zaś dyzurujesz na sniadanie z patelnia hahah

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by bawa31 » 9 Mar 2013, 07:14 Re: To jest smaczne

mam37, zgadza się, bo mi synuś nie da żyć ;) specjalnie na weekend kupuję polski chleb bo najlepiej się do tego nadaje, choć niektórzy wolą z tostowego :roll:

Dodano: -- 9 mar 2013, o 09:16 --

tosty francuskie zrobione i pożarte :D teraz pora pomyśleć o obiedzie... niech będzie potrawka z kurczaka, z ryżem i zielonym groszkiem oraz do tego placki ziemniaczane dla marudy :lol: smacznego dnia kochani ;)
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Joined: 1 Sep 2008, 13:14
Reputation point: 35
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 9 Mar 2013, 10:58 Re: To jest smaczne

P-C wrote:Grunt, by były piersi. Małe, duże... Nie ma znaczenia. Do tego kulki ziemniaczane w panierce:-) I pieczone pieczarki na maśle:-)
no nie a ten znowu o cyckach zaczyna :D:DD::D

Ja uwielbiam kuchnie wloska spaghetti bolognese, lasagne pizze,
z polskiej kuchni duzo rzeczy bigos, kugiel, pierogi,golabki bez zawijania i zawijane tez;))
tortille z kurczakiem lub wedzonym lososiem,
ryby wszystkie prawie , lososia ubostwia i nadmorskie klimaty fladra dorszyk etc..

a z deserow sernik, sernikobrownie, nalesniki z serem i owocami, gofry, cynamonki i muffnki :)) oraz tarta z budynem i owocami mmmm :)))

Dodano: -- 9 mar 2013, o 11:00 --

Aha dzis na obiad ryba po grecku z ryzem na goraco :)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Ela Eriska » 9 Mar 2013, 11:43 Re: To jest smaczne

marek55 a tą zołze to z czym się je? :D :D :D

Dodano: -- 9 mar 2013, 12:47 --

bogini8smakowity masz dzisiaj obiadek...a mogę prosić o przepis?wprawdzie rybka po grecku zazwyczaj zarezerwowana na Wigilię,ale chętnie sprobowałabym w wersji z ryżem.
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 47
Joined: 13 May 2011, 16:05
Reputation point: 31
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by kurier1111 » 9 Mar 2013, 11:54 Re: To jest smaczne

witam.. smaczny temacik hehehe..ja lubie pizze z Big Johnsa :D.. a tak na serio nalesniki w kazdej postaci.. do tego zupka pomidorowa lub ogorkowa.. skromne,ale pyszne :P lubie tez bigos mysliwski,do tego piwko ;) welna,nie welna aby du... pupa pelna ( slowa mojej babci ) :D
...
User avatar
kurier1111
Rozeznany
 
 
Posts: 132
Joined: 27 Nov 2011, 09:46
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Ela Eriska » 9 Mar 2013, 12:10 Re: To jest smaczne

kurier1111 przypomnialeś mi te już dawno zapomniane słowa babci,moja podobnie mawiała :) mhm wzruszające wspomnienie z dzieciństwa przy okazji :) i zapach gorącego chleba,w całym domku pachniało nim,och pyszności...uwielbiałam...
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 47
Joined: 13 May 2011, 16:05
Reputation point: 31
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by Guest » 9 Mar 2013, 12:35 Re: To jest smaczne

Jajecznica raz w tygodniu to obowiązek z różnymi dodatkami pieczątki kiełbasa pomidory itd.... Im wiecej tych dodatków tym lepiej. Pierogi ruskie naleśniki z serem i pieczarkami, naleśniki ze szpinakiem, zupa grochowa, placek po węgiersku, gyros, golabki, barszcz z uszami, krokiety. Belgijskie frytki z sosem amerykańskim i hamburger maizon o Boże jak sobie pomyśle o tym daniu to aż mi silnika leci kiedyś bardzo często jeździłem do Belgi miałem tam swój ulubiony bar i tam zawsze jadłem te frytki i hamburgera ja wiem, ze brzmi to idiotyczne ale trzeba tego spróbować w tym barze, żeby wiedzieć o czym mówię.

Dodano: -- 9 mar 2013, o 12:35 --

Jajecznica raz w tygodniu to obowiązek z różnymi dodatkami pieczątki kiełbasa pomidory itd.... Im wiecej tych dodatków tym lepiej. Pierogi ruskie naleśniki z serem i pieczarkami, naleśniki ze szpinakiem, zupa grochowa, placek po węgiersku, gyros, golabki, barszcz z uszami, krokiety. Belgijskie frytki z sosem amerykańskim i hamburger maizon o Boże jak sobie pomyśle o tym daniu to aż mi silnika leci kiedyś bardzo często jeździłem do Belgi miałem tam swój ulubiony bar i tam zawsze jadłem te frytki i hamburgera ja wiem, ze brzmi to idiotyczne ale trzeba tego spróbować w tym barze, żeby wiedzieć o czym mówię.

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by bawa31 » 9 Mar 2013, 12:52 Re: To jest smaczne

kurier1111, i Ela Eriska, babcie to skarb pod każdym względem :grin: mnie moja kojarzy się z mlekiem prosto od krowy - zawsze jak jeździłam na wakacje stałam przy dojeniu krowy z garnuszkiem i czekałam aż mi naleje :D wujek natomiast do końca życia będzie mi się kojarzył ze smakiem chałwy, którą uwielbiam :D
zadziwiające jak ważne w naszym życiu osoby kojarzymy ze smakami, zapachami czy dźwiękami :wink:

Dodano: -- 9 mar 2013, o 12:54 --

xxxx, ja lubię jajecznicę z papryką mmmmm :P

Dodano: -- 9 mar 2013, o 12:56 --

bogini8, jeśli chcesz zamieść przepis w wątku jak prosiła Ela Eriska, to miejsce ma także temu służyć :grin: spaghetti, lazania i pizza to częste dania w moim domu, bo moje chłopaki uwielbiają kuchnię włoską :wink: pozdrawiam
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Joined: 1 Sep 2008, 13:14
Reputation point: 35
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by kurier1111 » 9 Mar 2013, 13:39 Re: To jest smaczne

bawa31

ja krowe nawet doilem..hahahahahahaha :D

pssss.. a tak na marginesie :D czym sie rozni krowa od byka ? hahaha:P
...
User avatar
kurier1111
Rozeznany
 
 
Posts: 132
Joined: 27 Nov 2011, 09:46
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bawa31 » 9 Mar 2013, 18:28 Re: To jest smaczne

kurier1111, znam 8) byk się uśmiecha jak go doisz :lol:



Image




Bogracz, bardzo sycący i naprawdę pycha :grin: Załączam przepis dla tych, którzy chcieliby ugotować samodzielnie


1kg wołowiny
2 duże cebule
2 czerwone papryki
3-5 ziemniaków(zależnie od wielkości)
5 dużych pomidorów(mogą być z puszki - w zimie nawet lepiej dodać takie)
smalec(jeśli ktoś nie toleruje może być olej)
1-2 ząbków czosnku
1 łyżka przecieru pomidorowego
przyprawy(sól, kminek,pieprz, papryka słodka i ostra, ziele angielskie-6szt, liść laurowy-3 szt)

na zrobienie ciasta
5 łyżek mąki
3 łyżki wody
jajko

W rozgrzanym garnku roztopić smalec lub olej i obrumienić umyte, i pokrojone w kostki 2/2cm mięso. Osobno przesmażyć pokrojoną w kostkę cebulę, oraz pokrojoną w paseczki paprykę i pomidory pokrojone w kostkę. Połączyć z mięsem, dodać przyprawy i posiekany lub rozgnieciony w prasce czosnek. Zalać szklanką wody, dusić pod przykryciem uzupełniając wodę w miarę potrzeby aż mięso będzie odpowiednio miękkie. Ziemniaki pokroić w kostkę, dodać do mięsa, zalać wodą tak, żeby składniki były przykryte i gotować do miękkości. W międzyczasie z mąki, jajka i wody zrobić ciasto. Zagotować osoloną wodę i przy pomocy łyżki kłaść kluseczki średniej wielkości(jakieś 2cm/1cm). Po ugotowaniu odcedzić. Kiedy ziemniaki w bograczu zrobią się miękkie dołożyć koncentrat pomidorowy, wsypać kluseczki i gotować jeszcze około 20-30 minut razem. Bogracz powinien mieć konsystencję gulaszu, zupy gulaszowej. Podobnie jak bigos odgrzewany nie traci na smaku a wręcz przeciwnie, robi się coraz smaczniejszy. Danie jest sycące samo w sobie, ale super smakuje podane z chlebem. Smacznego :D
Last edited by bawa31 on 9 Mar 2013, 21:46, edited 4 times in total.
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Joined: 1 Sep 2008, 13:14
Reputation point: 35
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Ela Eriska » 9 Mar 2013, 21:09 Re: To jest smaczne

bawa31 ale wykwintnie i smakowicie wygląda Twój bogracz mniam,super ze dodasz przepis :) z chęcią wypróbuje,również poproszę o przepis na lazanie.
Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę :)
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 47
Joined: 13 May 2011, 16:05
Reputation point: 31
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by bawa31 » 9 Mar 2013, 21:27 Re: To jest smaczne

Ela Eriska, znalazłam chwilę i dodałam przepis na bogracz dzisiaj, więc jutro mogę podać kolejny na lazanię :grin: Również miłego wieczoru życzę
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Joined: 1 Sep 2008, 13:14
Reputation point: 35
Pokojowy
Top
1

MalePostNapisane by P-C » 9 Mar 2013, 22:40 Re: To jest smaczne

Ale fotkę bogracza to nie ze swego stołu dałaś. A może Twoja wersja ładniejsza?
Ponad wątły umysł Twój bądź...
User avatar
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posts: 377
Age: 52
Joined: 5 Jun 2011, 16:18
Location: Chelmsley Wood
Reputation point: 61
Poczciwy
Top
0

PreviousNext

Return to KUCHNIA