Bn H7 hid xenon conversin kit

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by piopaw » 20 Sep 2011, 10:32 Bn H7 hid xenon conversin kit

Czy już ktoś może kupował coś takiego http://www.ebay.co.uk/itm/BN-H7-HID-XEN ... 3f0c113958 i jak to działa w praktyce.

piopaw
Rozeznany
 
 
Posts: 158
Age: 42
Joined: 7 Dec 2007, 18:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 20 Sep 2011, 11:28 Re: Bn H7 hid xenon conversin kit

kolejne gowno, ktore wymyslaja pseudo "wiejscy tjuningowcy". po pierwsze klosze od zwyklych zarowek nie sa przystosowane do zarnikow, wypala ci sie od temperatury, po drugie nie maja ani samopoziomowania ani spryskiwaczy. bedziesz wszystkim swiecil po oczach, lubisz jak podczas jazdy, ktos ladnie cie oslepia?

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by maniek2140 » 20 Sep 2011, 12:23 Re: Bn H7 hid xenon conversin kit

ja mam cos takiego po
1 nie sluchaj tego buraka
2 jesli masz lampy soczewkowe ze spryskiwaczem to zakladaj i tyle ja mam i spoko nic sie nie dzieje
a tego f.... wyzej nie sluchaj pozdro

maniek2140
Raczkujący
 
 
Posts: 54
Joined: 12 Jan 2007, 22:08
Reputation point: -7
Wyśmiewca
Top
0

PostNapisane by Guest » 20 Sep 2011, 12:43 Re: Bn H7 hid xenon conversin kit

maniek2140, dobre, sprawdzales kiedys czy nie oslepiasz innych czy jestem zapatrzonym w siebie mistrzem drog? ps. burakow i f... szukaj w swojej rodzinie, mysle, ze szybko znajdziesz.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by maniek2140 » 20 Sep 2011, 14:13 Re: Bn H7 hid xenon conversin kit

znalałem szybko tylko ze w twojej pozdrawiam

maniek2140
Raczkujący
 
 
Posts: 54
Joined: 12 Jan 2007, 22:08
Reputation point: -7
Wyśmiewca
Top
0

PostNapisane by Guest » 20 Sep 2011, 21:21 Re: Bn H7 hid xenon conversin kit

po samej tresci wypowiedzi widac do jakiej grupy uzytkownikow aut kolega sie zalicza... szkoda slow, ale wiejskiego tjuningu nie da sie niestety wymazac z tej planety, swoja droga nie bylo by tak zabawnie czasami ogladajac wasze auta :)

Guest
 
 
Top
2

MalePostNapisane by Adrian2712 » 20 Sep 2011, 22:27 Re: Bn H7 hid xenon conversin kit

Kolego piopaw na Twoim miejscu nie montowałbym pseudoxenonow na własną rękę,bo faktycznie moze to dac calkiem odwrotny efekt,a i policja sie moze przyczepic.Pozdro

Dodano: -- 20 wrz 2011, o 22:37 --

maniek2140 wrote:ja mam cos takiego po


Pewnie w swoim wypasionym PASSACIE :grin:
User avatar
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posts: 195
Joined: 18 Mar 2011, 15:21
Location: B'ham
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 21 Sep 2011, 13:27 Re: Bn H7 hid xenon conversin kit

Jezeli twoj samochod nie jest przystosowany do ksenonow nie ma spryskiwaczy i samopoziomowania to obleje MOT, od tego roku zmieniaja sie przepisy radze poczytac google twoim przyjacielem.

Maniek2140 widze ze zielonego pojecia nie masz nie kazda soczewka jest przystosowana do HID, co z tego ze fajnie wyglada jak oslepia innych.
Wiem wiem co sobie pomyslisz nie Ciebie oslepia to wszystko ok .
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 21 Sep 2011, 19:23 Re: Bn H7 hid xenon conversin kit

Mało kto rozumie, że żarówka to nie wszystko - ważny jest klosz i odbłyśnik. O przekroju/oporze przewodów elektrycznych nie wspominając...
A potem czyta się o samozapłonie samochodów :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 21 Sep 2011, 20:48 Re: Bn H7 hid xenon conversin kit

piopaw wrote:kolejne gowno, ktore wymyslaja pseudo "wiejscy tjuningowcy". po pierwsze klosze od zwyklych zarowek nie sa przystosowane do zarnikow, wypala ci sie od temperatury, po drugie nie maja ani samopoziomowania ani spryskiwaczy. bedziesz wszystkim swiecil po oczach, lubisz jak podczas jazdy, ktos ladnie cie oslepia?


Bzdura, nic sie nie wypala, xenony sie nie grzeja.
Jesli zalozy je na swiatla soczewkowe to nie bedzie oslepial, przeciez zarowna stylizowana jest na orginalna zwykla H... wiec ogniskowa jest taka sama poza, barwa swiatla. Pamietac trzeba o ustawieniu swiatel podczas duzego zaladunku ale to w kazdym przypadku nawet ze zwyklymi zarowkami.
Sryskiwacze tak na prawde gowno daja, sa w stanie oczyscic lefrektor z nie wielkiej ilosci kurzu i nic wiecej.

Alzak wrote:Jezeli twoj samochod nie jest przystosowany do ksenonow nie ma spryskiwaczy i samopoziomowania to obleje MOT, od tego roku zmieniaja sie przepisy radze poczytac google twoim przyjacielem.


Bzdura, od trzech lat mam i bez problemu przechodzi nawet z pozycyjnymi LED (o bialej barwie.

Piopaw, jesli masz soczewkowe siatla to zakladaj, bez powronania lepiej wszystko widac na nieoswietlonych dorgach.
Upewnij sie ze zestaw ktory masz zamiar kupic ma dobze ekranowane przewody zeby ci radia nie zaklucaly.
I polecam ci barwe 6000k SAa sniezno biale z delikatna poswiata niebieskiego.
Idealny kompromis miedzy zywotnoscia a jasnoscia zarowki.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 42
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
1

PostNapisane by Guest » 21 Sep 2011, 22:06 Re: Bn H7 hid xenon conversin kit

Thomas, co powiesz na to:
jeżeli będziesz miał zderzenie czołowe lub jakiekolwiek inne zdarzenie na drodze to będzie Twoja wina bo masz nielegalne oświetlenie i mogłes oślepić. Nie dostaniesz zadnego odszkodowania a i poniesiesz dosyc spore koszta.
To tyle co moge powiedzieć.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 22 Sep 2011, 03:21 Re: Bn H7 hid xenon conversin kit

http://www.dft.gov.uk/vosa/repository/11%20008.pdf

i wszystko na temat to ze twoj samochod zdawal przez tyle lat nie oznacza ze po Grudniu 2011 bedzie zdawal ...

Dodano: -- 22 wrz 2011, o 03:24 --

Alzak wrote:Jezeli twoj samochod nie jest przystosowany do ksenonow nie ma spryskiwaczy i samopoziomowania to obleje MOT, od tego roku zmieniaja sie przepisy radze poczytac google twoim przyjacielem.


thomas wrote:Bzdura, od trzech lat mam i bez problemu przechodzi nawet z pozycyjnymi LED (o bialej barwie.


na twoim miejscu sprawdzilbym jak sie grzeja rezystory przy tych LEDowych postojowkach
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
2

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 22 Sep 2011, 12:22 Re: Bn H7 hid xenon conversin kit

Nie wiem dokładnie, jak jest tutaj, (choć wydaje mi się, ze zapewne podobnie) ale w Polsce, aby samochód mógł jeździć legalnie po drodze, musi zostać dopuszczony do ruchu.
Dopuszczenie do ruchu odbywa się poprzez testowanie samochodu i samochód uzyskuje homologację. Homologacja obejmuje KONKRETNY model samochodu. Czyli - z punktu widzenia prawodawcy - Ford Focus Hatchback z silnikiem 1,8 Diesel jest zupełnie innym samochodem niż ten sam Ford Focus Hatchback z silnikiem 1,8 benzyna. Ale również Ford Focus 1,8 TDCi Hatchback jest innym samochodem niż Ford Focus 1,8 TDCi Sedan. _Każdy_ element wyposażenia mający wpływ na zachowanie samochodu i interakcję z innymi samochodami na drodze jest uwzględniony w procesie homologacyjnym.
Dlatego po, powiedzmy założeniu haka do samochodu, albo włożeniu kratki samochód musi przejść przegląd w wyznaczonym punkcie, aby uzyskać dopuszczenie do ruchu. I zostaje to zapisane w dokumentach samochodu i wbite w dowód.
To, że wielu użytkowników tego nie robi/diagnostów tego nie sprawdza/policjantów na to przymyka oko nie oznacza automatycznie, że coś takiego jest zgodne z prawem. W końcu kiedyś może się znaleźć taki, co nie przymknie. Albo ubezpieczyciel będzie szukał powodu do wykręcenia się od niepłacenia ubezpieczenia powypadkowego.
Jazda bez ubezpieczenia też nie jest legalna, a wielu to robi...

Moje zdanie jest takie - chcecie się samemu podkładać i dawać powód do kopnięcia Was w d...? Up to you...

Pozdrawiam
PS. A taka zmiana świateł to jest "nieautoryzowana ingerencja w konstrukcje samochodu".

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by Guest » 22 Sep 2011, 17:47 Re: Bn H7 hid xenon conversin kit

ja tylko nie zycze koledze Thomas, aby mial powiedzmy przygode z bentleyem continentalem :) bo wtedy ubezpieczalnia napewno nie przymknie oka przy wyplacie odszkodowania za calkowite zniszczenie auta. To nie passacik gdzie przymykaja oko i placa. Wtedy kolega bedzie mial co splacac przez pare lat. Pozdrawiam tjuningowcow

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 22 Sep 2011, 19:12 Re: Bn H7 hid xenon conversin kit

Draco wrote:Thomas, co powiesz na to:
jeżeli będziesz miał zderzenie czołowe lub jakiekolwiek inne zdarzenie na drodze to będzie Twoja wina bo masz nielegalne oświetlenie i mogłes oślepić. Nie dostaniesz zadnego odszkodowania a i poniesiesz dosyc spore koszta.
To tyle co moge powiedzieć.


Trudno powiedziec bo skoro mam wazny MOT ktory sprawdza stan techniczny i miedzy innnymi rodzaj oswietlenia i ustawienia to pojazd jest dozwolony do ruchu.

Na dowod tego, kilka lat temu pojechalem na mota i gosciu chcial mi oblac przez to ze mialem ledy. Glownym jego argumentem byl fakt iz owe ledy bialy barwy nie sniezno bialej lecz delikatnie blekitnej, wiec jeszcze na podnosniku zamienialem ledy na zwykle zeby przeszlo. Na nastepny raz mialem juz ledy o czystej bialej barwie.

Przepisy moze sie zieniaja od przyszlego roku tego nie wiem wiem tylko tyle ze ostani mot przeszlo bez problemu i byl robiony tydzien temu.
Jesli nawet przepisy sie zmienia to co za problem zmienic zarowki na stare....simple...

I taka dodatkowa mysl odnosne tego czolowego z bentleyem, czy taki Sir wlasciciel moze oskarzyc mnie o oslepienie w kazdym przypadku?
Nie legalne HID nie znaczy ze oslepia a zwyklymi zarowkami tez mozna oslepic...czyz nie?

Dodano: -- 22 wrz 2011, o 19:19 --

Draco wrote:kolejne gowno, ktore wymyslaja pseudo "wiejscy tjuningowcy". po pierwsze klosze od zwyklych zarowek nie sa przystosowane do zarnikow, wypala ci sie od temperatury, po drugie nie maja ani samopoziomowania ani spryskiwaczy. bedziesz wszystkim swiecil po oczach, lubisz jak podczas jazdy, ktos ladnie cie oslepia?


Nie wiem skad te cyniczne wyzwiska? Jesles taki prawy gosc, rozsadny szaraczek nie wyruzniajacy sie z tlumu???
Jeszcze do niedawna kozaczyles jezdzac na polskich blakach, naginajac niektore przepisy a niektore lamiac.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 42
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA