Drodzy Panowie :)

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

FemalePostNapisane by kiya21 » 20 Oct 2010, 19:03 Drodzy Panowie :)

Otoż zamierzam kupic samochod :] jestem mlodym kierowca (mam rok prawo jazdy) i na dniach planuje kupno samochodu, chcialabym tylko zapytac sie jakie modele powinny mnie interesowac?? pozdrawiam Magda

kiya21
Początkujący
 
 
Posts: 18
Age: 32
Joined: 21 Sep 2010, 10:15
Location: Wolver/Bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by maniek2140 » 20 Oct 2010, 19:21 Re: Drodzy Panowie :)

najlepiej najtansze i zmalym silnikiem zeby placic niskie ubezpieczenie pozdraiwam

maniek2140
Raczkujący
 
 
Posts: 54
Joined: 12 Jan 2007, 22:08
Reputation point: -7
Wyśmiewca
Top
0

FemalePostNapisane by kiya21 » 20 Oct 2010, 19:28 Re: Drodzy Panowie :)

maniek2140 wrote:najlepiej najtansze i zmalym silnikiem zeby placic niskie ubezpieczenie pozdraiwam


a co sadzisz o ford fiesta 1,3 silnik ??

kiya21
Początkujący
 
 
Posts: 18
Age: 32
Joined: 21 Sep 2010, 10:15
Location: Wolver/Bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by MrFranek » 20 Oct 2010, 20:27 Re: Drodzy Panowie :)

sprawdzona konstrukcja, silnik niezbyt skomplikowany, tanie czesci i chyba lancuch rozrzadu jak sie nie myle:) pozdrawiam

MrFranek
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 10 Sep 2010, 16:06
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by dworek » 20 Oct 2010, 22:10 Re: Drodzy Panowie :)

witam , moze jeszcze podaj jakis przedzial cenowy to bedzie latwiej cos polecic , ja osobiscie polecam seata ibize 1.2 benzynka rocznik tak po 2003 roku , swietne autko i ladne , ja osobiscie kupilem taki swojej kobiecie i jest bardzo zadowolona , pozdrawiam i powodzonka

dworek
Początkujący
 
 
Posts: 41
Joined: 24 Aug 2007, 22:44
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kiya21 » 20 Oct 2010, 22:27 Re: Drodzy Panowie :)

dworek wrote:witam , moze jeszcze podaj jakis przedzial cenowy to bedzie latwiej cos polecic , ja osobiscie polecam seata ibize 1.2 benzynka rocznik tak po 2003 roku , swietne autko i ladne , ja osobiscie kupilem taki swojej kobiecie i jest bardzo zadowolona , pozdrawiam i powodzonka


mnie raczej autka nikt nie kupi hehe :)), musze miec autko z tanim ubezpieczeniem, poniewaz ucze sie full time i dorabiam w weekendy, wiec tak abym mogla je utrzymac :) dlatego myslalam tak cenowo pomiedzy 600-700f

kiya21
Początkujący
 
 
Posts: 18
Age: 32
Joined: 21 Sep 2010, 10:15
Location: Wolver/Bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by marcinm1 » 20 Oct 2010, 22:46 Re: Drodzy Panowie :)

jak chcesz się wyróżnic od tych polaczków co kupują w lidlu zupki i za pena zabiją to proponuje
VOLKSWAGEN BEETLE ceny 2000 -3000 i masz coś fajnego i niedrogiego.

A jak coś co dobrze jezdzi to Mazde 3, a jak coś nie kobiecego to focusa, ktory się swietnie prowadzi, jak coś niedrogiego ale wciaz ok to golfa 4.

dobrze , że nie ma silnikow 0.5 L bo pewnie kazdy by polecal.

Zyje się raz a te 10-20 funtow wiecej za ubezpiecznie miesiecznie nie zbawi.

marcinm1
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 10 Sep 2009, 16:02
Location: Polska centrum
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by michu86 » 21 Oct 2010, 00:13 Re: Drodzy Panowie :)

Droga Madziu, najlepiej wybrać auto z 1-6 grupy ubezpieczeniowej, przykłady samochodów masz tutaj http://www.ukwebstart.com/listcarinsurance.html, dobrze by było gdyby samochód był zarejestrowany na doświadczonego kierowcę, który ma zniżki, DUŻE zniżki :D dla przykładu, ja kupiłem samochód na tatę, mam 60% zniżek z Polski i jestem "named driver" na 4 innych samochodach i płacę 15 funta na miesiąc za Comprehensive,
stawka ubezpieczenia zależy też od dzielnicy w jakiej mieszkasz i od tzw. volountary excess
Pozdrawiam

michu86
Początkujący
 
 
Posts: 19
Joined: 17 Oct 2009, 20:32
Location: Wolverhampton
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by giowanni77 » 21 Oct 2010, 02:59 Re: Drodzy Panowie :)

marcinm1 wrote:jak chcesz się wyróżnic od tych polaczków co kupują w lidlu zupki.


a ja chciałbym się dowiedzieć co masz przeciwko rodakom robiącym zakupy w lidlu ???? sam robie tam zakupy ,jak i wielu moich znajomych i nie uważam abyśmy należeli do grupy ludzi których określasz że "zabiją za pena"

giowanni77
Raczkujący
 
 
Posts: 55
Age: 47
Joined: 11 Jun 2010, 12:42
Location: West Bromwich
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 21 Oct 2010, 05:35 Re: Drodzy Panowie :)

michu86 wrote:(...) ja kupiłem samochód na tatę, mam 60% zniżek z Polski i jestem "named driver" na 4 innych samochodach i płacę 15 funta na miesiąc za Comprehensive,
(...)

siur, tylko w tym momencie TOBIE nie leci staż bezwypadkowej jazdy. I jak Ty coś nabroisz, to Tato straci swój no-claim bonus....

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 21 Oct 2010, 07:45 Re: Drodzy Panowie :)

interesuje sie samochodam dosc dlugi czas i jezeli moge Ci cos poradzic to nigdy nie jedz sama ogladac samochodu wiadomo kobiety troszke gorzej znaja sie na mechanice i nie wylapia wszystkich wad samochodu (jezeli jakiekolwiek wylapia)

A jako samochodzik polecam seata arose malutki w sam raz do nauki oszczedny no i produkowany przez koncern volkswagena

[ Dodano: Czw Paź 21, 2010 08:53 ]
AdamBoltryk wrote:
michu86 wrote:(...) ja kupiłem samochód na tatę, mam 60% zniżek z Polski i jestem "named driver" na 4 innych samochodach i płacę 15 funta na miesiąc za Comprehensive,
(...)

siur, tylko w tym momencie TOBIE nie leci staż bezwypadkowej jazdy. I jak Ty coś nabroisz, to Tato straci swój no-claim bonus....

Pozdrawiam


Powodzenia zycze z takim mysleniem sam sobie narobi problemow jezeli tylko spowoduje wypadek z jego winy a szkoda bedzie kosztowala ubezpieczalnie duzo pieniedzy to maja w zwyczaju sprawdzac kto tak naprawde jest osoba najczesciej uzytkujaca samochod
takie podawanie taty jako pierwszego nazywa sie fronting i w przypadku wykrycia tego przez ubezpieczalnie ubezpieczenie jest wypowiadane i sam musi pokryc wszystkie koszta

A i tata tez ma wtedy problemy bo fronting jest karalny

Sprawdzenie tego jest bardzo proste sa sasiedzi kamery w pracy a jezeli wypadek zdazyl sie na drodze do pracy to wszystko jasne

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 21 Oct 2010, 08:00 Re: Drodzy Panowie :)

Ja polecam japończyka. Bo jeśli kupować stare auto i ma się nie psuć to żadne fordy czy volkswageny. Suzuki swift dwójka z 98 czy 00 roku będzie perfekt. Jest ich trochę na ebay'u są mega tanie, najczęściej z małym przebiegiem i gwarantuje że pojeździ taka maszynka bez praktycznie żadnych awarii do 160 000 km. Poczytaj opinie o nich - sa to praktycznie bezawaryjne auta. Dostępne z silnikami 1.0 i 1.3 Polecałbym ten większy jednak, bo dynamika w mieście sie przydaje. Sam jeździłem podobną konstrukcją przez 3 lata tyle że od subaru i z napędem na cztery łapki i nie miałem najmniejszego problemu z furką, a wyciskałem z niej siódme poty codziennie (wystarczy popytać ludzi z którymi jeździłem, którzy odmawiali zawsze zdrowaśki jadąc ze mną ;p). I nie słuchaj tekstów typu: bierz forda czy opla bo części tanie - bierz lepiej takie auto co części nie trzeba zmieniać co rusz. Co z tego że tanie części, kiedy gówniane i zaraz znowu polecą.

Przykadowa swiftówka http://cgi.ebay.co.uk/1998-SUZUKI-SWIFT ... 4aa5802529

Powodzenia w karierze kierowcy :)
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 21 Oct 2010, 08:36 Re: Drodzy Panowie :)

kiya21 wrote:musze miec autko z tanim ubezpieczeniem, poniewaz ucze sie full time i dorabiam w weekendy, wiec tak abym mogla je utrzymac :) dlatego myslalam tak cenowo pomiedzy 600-700f

Jesteś bardzo młoda, a i dochodów nie masz zbyt wielkich, więc poszukiwania zacznij od sprawdzania ubezpieczenia, np gocompare.com, moneysupermarket.com, www.comparethemarket.com, etc. Obawiam się, że w Twoim przypadku, suma ubezpieczenia będzie krotnością wartości pojazdu.
Weź sobie kogoś do oglądania, kto się na samochodach zna. Małe, tanie samochody są najbardziej zajechane z wszelkich dostępnych na rynku (uczniowie, nowi i młodzi kierowcy) i najbardziej się na takowych można nadziać.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 21 Oct 2010, 14:00 Re: Drodzy Panowie :)

moim pierwszym autem, ktore zakupilam a jeszcze prawa jazdy nie mialam byl fiat punto 2, 1,2 wtedy 7-letni. ekonomiczny, tani w utrzymaniu, prosta konstrukcja i jak masz brata czy kolege co najmniejsze pojecie o smaochodach maja to bez problemu i czesci wymienia. wiem, ze akurat dobrze trafilam, bo jak go kupowalam to wiekszosc napraw technicznych byla zrobiona/wymieniona, babka kupe kasy wylozyla. takze taki fuksik :)
w tamtym czasie, na moje mozliwosci lepszego zakupu nie moglam zrobic :)

[ Dodano: Czw Paź 21, 2010 15:01 ]
pamietaj, ze im strasze i tansze auto tym bardziej zajechane no i wiecej napraw bedzie do zrobienia...
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by michu86 » 21 Oct 2010, 15:32 Re: Drodzy Panowie :)

Alzak wrote:interesuje sie samochodam dosc dlugi czas i jezeli moge Ci cos poradzic to nigdy nie jedz sama ogladac samochodu wiadomo kobiety troszke gorzej znaja sie na mechanice i nie wylapia wszystkich wad samochodu (jezeli jakiekolwiek wylapia)

A jako samochodzik polecam seata arose malutki w sam raz do nauki oszczedny no i produkowany przez koncern volkswagena

[ Dodano: Czw Paź 21, 2010 08:53 ]
AdamBoltryk wrote:
michu86 wrote:(...) ja kupiłem samochód na tatę, mam 60% zniżek z Polski i jestem "named driver" na 4 innych samochodach i płacę 15 funta na miesiąc za Comprehensive,
(...)

siur, tylko w tym momencie TOBIE nie leci staż bezwypadkowej jazdy. I jak Ty coś nabroisz, to Tato straci swój no-claim bonus....

Pozdrawiam


Powodzenia zycze z takim mysleniem sam sobie narobi problemow jezeli tylko spowoduje wypadek z jego winy a szkoda bedzie kosztowala ubezpieczalnie duzo pieniedzy to maja w zwyczaju sprawdzac kto tak naprawde jest osoba najczesciej uzytkujaca samochod
takie podawanie taty jako pierwszego nazywa sie fronting i w przypadku wykrycia tego przez ubezpieczalnie ubezpieczenie jest wypowiadane i sam musi pokryc wszystkie koszta

A i tata tez ma wtedy problemy bo fronting jest karalny

Sprawdzenie tego jest bardzo proste sa sasiedzi kamery w pracy a jezeli wypadek zdazyl sie na drodze do pracy to wszystko jasne


Ojojojoj....
Troszkę nie zrozumieliście... Ja jestem głównym kierowcą -"main driver", zniżki są ubezpieczone. Oczywiście mam też swoje zniżki, które nadal mi lecą :) Co do wypadku w drodze do pracy, to mi to nie grozi gdyż nie pracuję :) Ponad to mam jeszcze prywatne ubezpieczenie OC od szkody na osobie i mieniu. Do tego dochodzi " Legal protection" w pakiecie z breakdown cover więc mogę śmigać o nic się nie martwiąć. /buziaki Pędraki

michu86
Początkujący
 
 
Posts: 19
Joined: 17 Oct 2009, 20:32
Location: Wolverhampton
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA

cron