przepisy drogowe w UK

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

FemalePostNapisane by ktosienka » 19 Feb 2008, 22:38 przepisy drogowe w UK

Tak sobie jezdze po lewej stronie od jakiegos czasu i ostatnio zaczelam zastanwaic sie nad tym czym roznia sie angielskie przepisy ruchu drogowego od polskich. Moze moglibyscie sie podzielic swoja wiedza na ten temat aby unikanac nieswiadomego lub pozwolic na w pelni swiadome ich lamanie:)

Ja slyszalam o tym, ze jesc i pic nie mozna za kolkiem, a przepis dotyczacy kozystania z komorek w samochodzie zabrania nawet trzymania w reku komorki w czasie jazdy ( a nie jak w polskim prawie kozystania z niej). Niemniej te informacje nie sa sprawdzone. Nurtuje mnie to, czy prawo dopuszcza tutaj palenie papierosow w czasie prowadzenia samochodu i czy moge w jakikolwiek inny sposob lamac tutejsze prawo jesli jezdze w sposob wyuczony za kolkiem w Polsce.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by x.x.x...x.x.x » 19 Feb 2008, 23:16 Re: przepisy drogowe w UK

ktosienka wrote:......jesli jezdze w sposob wyuczony za kolkiem w Polsce


Ja bym proponowal nie wjezdzac na ronda w prawo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

x.x.x...x.x.x
Rozeznany
 
 
Posts: 218
Age: 39
Joined: 18 Sep 2006, 19:47
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Fok@ » 19 Feb 2008, 23:50 Re: przepisy drogowe w UK

w czasie jazdy nie mozna rozmawiac przez telefon, palic, jesc. Cos mowili w radiu ze maja zamatowac kamery specjalne ktore maja wlasnie wylapywac te wykroczenia. Zasada pierwszenstwa przejazdu jest taka sama (pojazd po prawej stronie ma pierwszenstwo). Przy zielonym swietle przy skrecie w lewo nie musimy sie martwic o pieszych poniewaz zawsze beda mieli czerwone. Nie ma czegos takiego jak obowiazek wlaczonych swiatel mijania nie wazne w jakjej porze roku. Nie mozna poruszac sie bus lane'm, zatrzymywac sie na podwójnej zółtej. W niedziele nie trzeba placic za publiczne miejsca do parkowania (nawet te z parkometrami) Prywatnych raczej to nie dotyczy, no moze byc co najwyzej jakas znizka. Narazie tyle co mi przychodzi do glowy, ale z checia poslucham opinni innych :)
User avatar
Fok@
Rozeznany
 
 
Posts: 196
Joined: 11 May 2006, 09:46
Location: Birmingham
Reputation point: 29
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 20 Feb 2008, 14:25 Re: przepisy drogowe w UK

No właśnie jak to jest z tymi bus lane'ami? Słyszałem że po 18 00 mozna po nich jezdzic plus w weekendy caly dzien, ale nie jestem na 100% pewien więc się wolę trzymać z dala, może ktoś rozwieje wątpliwości?

Co do komórkowiczów to łatwo poznać czy ktoś gada - jeśli auto przed toba jedzie tak z 10 mil poniżej dozwolonej prędkości i zbliża sie na przemian to do krawężnika to do osi jezdni - radzę zachować dystans, kierowca bankowo gada przez telefon :D
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 20 Feb 2008, 17:35 Re: przepisy drogowe w UK

Zolta podwoja linia - to zakaz parkowania,
ale co z pojedyncza zolta?

Kiedys pytalam takiego pana, ktory wystawia mandaty za zle parkowanie/nie uiszczenie oplaty i powiedzial ze na zadnej zoltej nie mozna parkowac.....

Spotkalam sie jeszcze z czyms takim jak pas drogowy na dwupasmowej jezdni z napisem 2+. Zlokalizowany po lewej stronie tak jak bus lane, przeznaczony dla aut w ktorym jada co najmniej dwie osoby.

Z tymi komorkami sprawa nadal dla mnie nie jasna- mam wbudowany w komorke glosnik- jesli gadam przez komorke prowadzac i nie trzymam jej w reku to lamie prawo czy nie, albo z zestawem sluchawkowym? Czy samo wybranie numeru kiedy stoje na swiatlach lub w korku np jest wykroczeniem czy nie?

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 21 Feb 2008, 20:47 Re: przepisy drogowe w UK

proponuje zajrzec do kodeksu drogowego. a z tym 2+ - to widzialas na ulicy fort park way rd? i tez to obowiazuje w konkretnych godzinach. do telefonu - zestaw glosnomowiacy lub sluchawkowy, ktorego obsluga nie wymaga odrywania rak od kierownicy. co do zoltej pojedynczej - parkowanie mozliwe w wyznaczonych godz , chyba nocnych, jesli dobrze pamietam.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by ROBERT 100 » 22 Feb 2008, 15:45 bus lane

witam co do bus lane to na calej dlugosci prawie kazdej jest tak srednio co 150yardow znak informujacy kiedy mozna sie nia poruszac i tak na jednej z ulic dwupasmowej gdzie jesdnym pasem jest wlasnie taka bus lane nie pamietam nazwy ulicy to jest ta gdzie sie jedzie np.z Chemsley wood do centrum i jest sklep lidla a potem szpital po lewejto znak informuje ze obowiazuje od 6am. do 7pm Mon-sat. czyli czyli po 19tej.do rana i cala niedziele mozna sie po niej poruszac. a np.na drodze A38 w obydwa kierunki tez jest bus lane i nie wiem czy mozna caly czas czy wcale poniewaz sa tam znaki na ktorych byla takowa informacja ale wszystkie na calej dlugosci w obydwu kierunkach sa zamazane.wiec albo mozna bez ograniczen albo wcale tego nie wiem.

ROBERT 100
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 15 Feb 2008, 19:41
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by *pawel* » 19 Apr 2008, 21:17 Re: przepisy drogowe w UK

ktosienka wrote:Zolta podwoja linia - to zakaz parkowania,
ale co z pojedyncza zolta?


PODWOJNA ZOLTA TO JEST TAK JAK W POLSCE ZAKAZ ZATRZYMYWANIA SIE I POSTOJU A POJEDYNCZA ZAKAZ POSTOJU.
User avatar
*pawel*
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Age: 43
Joined: 23 Oct 2007, 15:45
Location: BIRMINGHAM
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA