Zbieżność kół

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by adasiek99 » 21 Mar 2012, 16:16 Zbieżność kół

witam, moze mi ktos napisac gdzie w okolicy wolverhampton, ewentualnie birmingham mozna tanio ustawic zbieznosc?i nie chodzi mi tu o jakis renomowany zakład, szukam takiego gdzie zrobia to w miare tanio i od reki, moze byc tez osoba prywatna, wie ktos mozze> czekam na wszelkie informacje..

adasiek99
Początkujący
 
 
Posts: 38
Joined: 13 Jun 2010, 20:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Nadijka » 21 Mar 2012, 21:56 Re: Zbieżność kół

Chapel Tyres Ltd
12 High St, West Bromwich , B70 6JX, sprawdzone, bylismy u panow z kazddym autem, koszt okolo 20 funtow, robia od reki.

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posts: 148
Age: 40
Joined: 11 May 2009, 12:12
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Adrian2712 » 22 Mar 2012, 00:41 Re: Zbieżność kół

adasiek99 wrote:nie chodzi mi tu o jakis renomowany zakład, szukam takiego gdzie zrobia to w miare tanio i od reki, moze byc tez osoba prywatna,
Kolego adasiek99 szczerze radziłbym Ci jednak troszkę dopłacić i ustawić zbieżność w renomowanym zakładzie,wiem to z doświadczenia-miałem tu kiedyś polskie auto, w którym wymieniałem przednie zawieszenie a co za tym idzie musiałem ustawić tez i zbieżność.Podobnie jak Ty szukałem jakiegoś taniego zakładu,niestety po ustawieniu zbieżności w pseudowarsztacie pojechałem do Polski(zrobiłem ok.2000km) i okazało się ,ze obie przednie opony są do wymiany i oczywiście ponownie zbieżność do roboty,ale co tanie to drogie.Pozdrawiam
User avatar
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posts: 195
Joined: 18 Mar 2011, 15:21
Location: B'ham
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 22 Mar 2012, 05:09 Re: Zbieżność kół

Adrian2712, Powiem Ci z doświadczenia, że różnie z tym bywa.
W miejscowości z której pochodzę było kilka jak nie kilkanaście warsztatów samochodowych. A i tak na zbieżność to się jeździło do "dziadka" który ustawiał bez oprzyrządowania - "na sznurek". I jakoś skutecznie poprawiał wszystkie ustawienia kół aut :) A "na sznurek" bo głównym (jak nie jedynym) przyrządem jakim się posługiwał to był poziom, czy też jak kto woli - wahadełko.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 22 Mar 2012, 08:44 Re: Zbieżność kół

chyba w duzym fiacie na szurek ustawiales ... a nie w samochodach z wielowahaczowym zawiasem
Last edited by Alzak on 22 Mar 2012, 11:57, edited 1 time in total.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by adasiek99 » 22 Mar 2012, 09:28 Re: Zbieżność kół

dziekuje za odpowiedzi:) zastanowie sie nad tym podanym adresem a kwikfitem, temat zamkniety

adasiek99
Początkujący
 
 
Posts: 38
Joined: 13 Jun 2010, 20:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 22 Mar 2012, 11:47 Re: Zbieżność kół

Alzak wrote:chyba w duzym fiacie na szurek ustawiales ... a nie w samochodach z wielowachaczowym zawiasem

Zdziwił byś się...
Urządzenia służą tylko do kontroli kątów i tylko UŁATWIAJĄ oraz zwalniają z myślenia. Nie wpływają w żadnym stopniu na to pod jakim kątem ma stać koło w danym modelu samochodu.
I tylko mi jeszcze powiedz, że w samochodach z wielowaHaczowym zawieszeniem do ustawiania zbieżności używasz jakichkolwiek urządzeń, a nie rąk i kluczy...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 22 Mar 2012, 11:55 Re: Zbieżność kół

Ja osobiscie nie robie nic bo nie mam urzadzen I kwalifikacji do wykonywania tego typu napraw ...

Stac mnie na samochod to stac mnie na mechanika prosta zasada...

Chcialbym wiedziec co bys pomyslal o warsztacie gdzie jedziesz na ustawianie zbieznosci i widzisz jak mechanik sie zabiera do tego z poziomica i sznurkiem...


Przywiazuje duza uwage do wyposazenia warsztatu w ktorym mam zostawic swoj samochod, wiem ze wyposazenie to nie wszystko ale pokazuje o profesjonalnym podejsciu wlasciciela.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 22 Mar 2012, 14:06 Re: Zbieżność kół

Siur, podzielam Twoje zdanie. I podejrzewam, że 99% kierowców tak samo. Aczkolwiek i tak każdy jeździł "do dziadka na sznurek". I podejrzewam, że też byś jeździł, jak raz czy drugi byś wyjechał z renomowanego, wyposażonego warsztatu i wciąż było coś nie tak z samochodem. A po wizycie u niego - wszystko w porządku.
Bo tak to działało w tym przypadku :)

A co do profesjonalnego podejścia do tematu - wyposażenie wskazuje jedynie na zasobność portfela/wielkość kredytów. Ja oceniam profesjonalizm po tym jak ktoś się zabiera do pracy

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 22 Mar 2012, 14:18 Re: Zbieżność kół

No tak ja tez nie oddam samochodu do kogos kto nie ma pojecia o pracy ale ma dobry sprzet , jednak w nowych samochodach czasami ten sprzet jest niezbedny do wykonania pracy szybko I bezproblemowo.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by natka38 » 25 Mar 2012, 08:28 Re: Zbieżność kół

Nadijka wrote:Chapel Tyres Ltd
12 High St, West Bromwich , B70 6JX, sprawdzone, bylismy u panow z kazddym autem, koszt okolo 20 funtow, robia od reki.


Czy ktoś może potwierdzić, że warto?

natka38
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 25 Mar 2012, 08:04
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by konrad_uk24 » 25 Mar 2012, 12:27 Re: Zbieżność kół

2 tyg ustawialem w warsztacie Halls Tyre Centre ltd, Chapel Street, Handsworth i szczerze polecam. Koszt za wszystkie 4 kola -30f, przednie 20. Daja tydzien na test i gdybyc `cos` sie nadal dzialo bezplatna korekta. oczywiscie wszystko na poczekaniu

konrad_uk24
Początkujący
 
 
Posts: 49
Age: 41
Joined: 24 Jun 2008, 23:02
Location: Walsall
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0


Return to MOTORYZACJA