brak katalizatora

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by adas1980 » 15 Jun 2010, 21:36 Re: brak katalizatora

ale jak sie robi mape to sie inaczej mierzy afr a nie sonda lambda, odczyt z sondy idzie do ecu, a przy robieniu mapy odczyt ze swojej zabawki wsadzonej w du.pe auta idzie do laptopa w ktorym sie robi mape np za pomoca swinki smt6 itp

adas1980
Początkujący
 
 
Posts: 15
Joined: 12 May 2010, 09:06
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 15 Jun 2010, 21:39 Re: brak katalizatora

adas1980 wrote:dlaczego mam jezdzic po parkingu? bo ty tak piszesz?

(...)

Nie, nie dlatego, że ja tak piszę. Ale skoro wiesz wszystko lepiej od nas (po lekturze powyższych Twoich odpowiedzi na posty innych) to po kiego grzyba się nas pytasz? Nie rozumiem.

Zadaj sobie pytanie - po co są badania techniczne/MOT? W każdym kraju są przepisy dopuszczające pojazdy mogące się poruszać po drogach publicznych. Czy jest bezpieczny dla innych użytkowników drogi, dla środowiska etc. Wszystkie koncerny/modele aut mają robione badania dopuszczające dany model do ruchu. Dlatego nowym samochodom nie trzeba robić przeglądów co roku, a dopiero po 5 latach. Dopuszczana do ruchu jest dana _konstrukcja_ . A wycięcie katalizatora, tłumika, czego tam chcesz jeszcze zalicza się do _zmiany konstrukcji_ i jako taka powinna być zgłoszona w odpowiednim urzędzie i powinieneś uruchomić procedurę DOPUSZCZENIA do ruchu, a nie tylko przegląd MOT. Podejrzewam, ze nawet nie wiesz, że "głupia" wymiana lamp z H4 na H7 również powinna podlegać takiemu obowiązkowi? Bo to jest zmiana w konstrukcji.

Ale jak pisałem - jesteś dorosły, rób jak uważasz.

A tego typu przepisy są między innymi przeciwko takim właśnie debilom
(...)niezla byla zabawa jadac kolo 200km/h przez zabudowany na trasie wawa>>>lublin. (...)


Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by adas1980 » 16 Jun 2010, 07:14 Re: brak katalizatora

zle podejrzewasz, i nie nazywaj mnie debilem siurku

adas1980
Początkujący
 
 
Posts: 15
Joined: 12 May 2010, 09:06
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 16 Jun 2010, 08:19 Re: brak katalizatora

Dodam tu swoje 3 grosze tak dla sprostowania, MOT należy wykonać w momencie kiedy auto ukończy swój 3rok "życia".
niezla byla zabawa jadac kolo 200km/h przez zabudowany na trasie wawa>>>lublin. Aż się normalnie krzyczeć chce! Ludzie nie macie innego sposobu na pozbywanie się kompleksów "małego fiutka" ? Przez takich kompleksiarzy którzy się w ten sposób dowartościowują giną niewinni ludzie :!:
A z tego co idzie wywnioskować że tylko się chciałeś pochwalić autem i zrobić reklame swojemu chłopakowi w wa-wie bo na razie to nie przyjąłeś żadnej uwagi do siebie.
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by zwierzakfm » 16 Jun 2010, 11:57 Re: brak katalizatora

adas1980 wrote:ale jak sie robi mape to sie inaczej mierzy afr a nie sonda lambda, odczyt z sondy idzie do ecu, a przy robieniu mapy odczyt ze swojej zabawki wsadzonej w du.pe auta idzie do laptopa w ktorym sie robi mape np za pomoca swinki smt6 itp


jasne, masz racje. chodzi mi tylko o to, ze jak robisz nowa mape to i tak musisz podpiac sie do ECU. powinienies wtedy miec tez mozliwosc odczytania sondy lambda (ktora podaje aktualny AFR). po co korzystac z zewnetrzengo czujnika, ktory nie wiadomo jak jest zkalibrowany, jak odlaczysz laptopa i czujnik to silnik pozniej i tak bedzie korzystal z sygnalu sondy lambda. mapa moze nie byc tak dobrze dopracowana, bo silnikowa lambda bedzie pokazywala co innego.
jeszcze wracajac do wycinania kata to wiem, ze w PL jest to bardzo popularny sposob na podniesienie mocy(w PL nie ma badania spalin). ale naprawde jestem ciekaw czy przejdzie ci MOT bez problemu, jak zdecydujesz sie na jego wyciecie.
User avatar
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 13 Oct 2007, 23:44
Location: Worcester
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by adas1980 » 16 Jun 2010, 12:23 Re: brak katalizatora

co to forum katolickie jest?...do posta 2 wyzej, chyba masz kompleksy i problemy z wnioskowaniem, typowy polaczek, a teraz do zmywaka jedz

adas1980
Początkujący
 
 
Posts: 15
Joined: 12 May 2010, 09:06
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 16 Jun 2010, 12:35 Re: brak katalizatora

adas1980 wrote:zle podejrzewasz,(...)

Ja nic nie podejrzewam. Po Twoich wypowiedziach ja to wiem.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Previous

Return to MOTORYZACJA