Internet z Virginmedia - kolejne problemy. help!

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp
Witam. Mam problem z rachunkiem od uslugodawcy "Virginmedia". Internet zamowilem 30 kwietnia umowe podpisalem 4 maja. Zamowilem sobie pakiet 10 mb ktory mial mnie wynosic 20funtow co miesiac -5 funtow przez 3 miesiace czyli 15funtow potem 20. Dzis ostrzymalem rachunek z Virgina 50 funtow jak to zobaczylem to cisnienie mi podskoczylo :evil: Ja wiem, ze oni sobie biora z gory pieniadze za nastepny miesiac bo wyczytalem to u nich na stronie ale podliczylem sobie wszystko i powinno byc 45funtow do zaplaty a nie wiem skad wzielo sie te 50funtow :-| skoro przez 3 miesiace place po 15f to na madry rozum kazdy z nas moze sobie policzyc ile to wyjdzie. 15f (za instalacje Quick start) + 15f za rachunek z maja + nastepny miesiac czerwiec 15f = 45f prawda? wiec nie wiem czemu przyszlo mi do zaplaty 50f :-| dodam, ze rachunki place przez Direct Debit. Moze ktos z was byl w podobnej sytuacji i wytlumaczy mi mniej wiecej o co tutaj w tym wszystkim chodzi bo ja tego nie kminie :\ Jutro do nich zadzwonie bo przed chwila dostalem maila z tym nieszczesnym rachunkiem a juz jest pozna godzina zeby do nich dzwonic. Z gory dziekuje za interesowanie tematem. Przepraszam, za brak polskich znakow :wink: Mam nadzieje, ze sie doczytacie :)

Pozdrawiam.
User avatar
Sebool_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 161
Age: 34
Joined: 3 Feb 2010, 23:48
Location: Newtown/B'ham
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

A jki masz internet?Chodzi mi jakie polaczenie?telefoniczne czt radiowe?Zreszta wejdz na strone Virgina i sie zaloguj do swojego konta,tam masz szczegolowy rachunek.

kamix1234
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Joined: 16 Aug 2009, 21:48
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

No skoro dostałeś rachunek, to zapewne masz tam poszczególne pozycje - co za co i ile. Nie podzieliłeś się jednak z nami tą wiedzą.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Chodzi o to, ze nie moglem zalogowac sie na ebillu poniewaz gdy probowalem wejsc na strone ukazywal mi sie Server Error pewnie cos robili przy serwerze ale na szczescie przed chwila zarejestrowalem sie na ebillu i mam dokladny rachunek teraz juz wiem co za co mam zaplacic :) ale powiedzcie mi jedno... czemu jak place Direct Debit to licza mi tez w tym "Handling Charge" 5funtow? przeciez place karta a nie na poczcie czy w banku :-| Jak skladalem zamowienie to podalem karte itp. nie kminie tego... musze jednak jutro do nich zadzwonic i sie dogadac, ze chce placic tylko i wylacznie Direct Debit. Zawsze jakies sa problemy z tym Virginem :\ a mozecie mi powiedziec cos na temat internetu z o2? slyszalem, ze nie ma takich problemow jak z Virginem i w tej cenie maa lepsze oferty od Virgina :)

@kamix1234 Mam lacze szerokopasmowe a radiowki to chyba nie maja tutaj to nie Polska :-P

@AdamBoltrykMi rachunek nie przyszedl poczta ja korzystam z ebilla wiec wczesniej dostalem tylko wiadomosc na maila, ze mam zaplacic 50f i nie pisalo za co to tylko tak ogolnie bylo napisane :)
Last edited by Sebool_uk on 20 May 2010, 22:32, edited 2 times in total.
User avatar
Sebool_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 161
Age: 34
Joined: 3 Feb 2010, 23:48
Location: Newtown/B'ham
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

No wlasnie ja mam :razz: i jestem bardzo zadowolona.Virgina mialam 2 razy i napewno trzeciego nie bedzie.Zostaje z O2.

[ Dodano: Czw Maj 20, 2010 23:35 ]
A no i ma lepsze oferty od Virgina.wczesniej placilam z V.18 £ za nizsza predkosc, a teraz place 10 £(jesli masz kom w o2) za szybsze polaczenie-i to sie da odczuc.oprocz tego na Start dostalam router za 30£ ale za to pierwsze trzy miesiace za free i...oprocz tego doladowali mi telefon za 50 £

kamix1234
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Joined: 16 Aug 2009, 21:48
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

kamix1234 wrote:No wlasnie ja mam :razz: i jestem bardzo zadowolona.Virgina mialam 2 razy i napewno trzeciego nie bedzie.Zostaje z O2.

Wlasnie zaluje, ze wzialem z Virgina ale to bylo tak na szybko 3 raz podpisalem z nimi umowe i za kazdym razem sa problemy. Gdy chcialem zamowic z o2 neta to nie mieli na wlasnosc swoich lini telefonicznych i musialbym zamowic z BT line rental koszta 128f (za gniazdko) + 11f za linie rental co miecha + koszta neta z o2... nie mialem tyle pieniedzy zeby wybulic na gniazdko z BT dlatego wzialem Virgina ale gdy juz podpisalem z nimi umowe to o2 wprowadzilo swoje linie telefoniczne bez dodatkowych kosztow za zalozenie. Wkurzylem sie troche bo pisalo u nich na stronie dzien wczesniej Coming Soon a gdy juz mialem na drugi dzien neta z Virgina to na stronie o2 byla dostepna oferta line rental... poprostu nie mialem szczescia wrrr jak zwykle :twisted: no coz bede musial sie z nim przemeczyc chyba, ze zerwe umowe bo mam jeszcze 2 tygodnie na wypowiedzenie :)

//EDIT//

kamix1234 dobrze Ci chodzi ten net z o2? predkosci sa realne czy zanizane? zazdroszcze Ci ja sie wpakowalem w kolejne bagno :( tak mysle zeby zerwac umowe z Virginem bo jeszcze nie zaplacilem im rachunku dopiero 8 czerwca mi sciagna z karty pieniadze. Ja tez dostapem od nich router (popsuty) maja mi przyslac nowy... hehe caly Virgin echh :evil:
Last edited by Sebool_uk on 20 May 2010, 22:42, edited 4 times in total.
User avatar
Sebool_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 161
Age: 34
Joined: 3 Feb 2010, 23:48
Location: Newtown/B'ham
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

Nie wiem czy to radiowka czy jakis inny :neutral: :-P po prostu wywiercili mi dziure w scianie i tylle :mrgreen:

kamix1234
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Joined: 16 Aug 2009, 21:48
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

kamix1234 wrote:Nie wiem czy to radiowka czy jakis inny :neutral: :-P

Na pewno masz internet ADSL ktory leci przez linie telefoniczne :grin: a za pewne masz w domu router jak pisalas powyzej to internet masz bezprzewodowy no prawie tak jak radiowy hehe :mrgreen:
User avatar
Sebool_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 161
Age: 34
Joined: 3 Feb 2010, 23:48
Location: Newtown/B'ham
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

Wiesz co mam teraz 54,0 Mbps.Bym musiala zobaczyc w papierach ile mam predkosci bo nawet nie wiem ale na moj gust chodzi duuuzo szybciej niz V.Zreszta w V tez nigdy nie bylo takiej jak oferuja.A telefon z Bt tez mam :wink: ale linie juz mialam takze tylko aktywacja

[ Dodano: Czw Maj 20, 2010 23:47 ]
Sebool_uk wrote:
kamix1234 wrote:Nie wiem czy to radiowka czy jakis inny :neutral: :-P

Na pewno masz internet ADSL ktory leci przez linie telefoniczne :grin: a za pewne masz w domu router jak pisalas powyzej to internet masz bezprzewodowy no prawie tak jak radiowy hehe :mrgreen:

Z tymi dziurami to bylo kiedys :-D :-D :-D ,teraz owszem,mam linie telefoniczna i router tez mam :-P

kamix1234
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Joined: 16 Aug 2009, 21:48
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

Wierze Ci, ze internet na pewno lepiej chodzi niz w Virginie :) na razie tyle ile mi oferuje taka predkosc otrzymuje od nich wiec z tym problemu nigdy nie mialem tylko z tymi rachunkami zawsze cos nie tak bylo :neutral: Pamietam jak dawniej mialem intetnet z Telewestu tam nigdy nie bylo problemow z rachunkami. Prawie 2 lata mialem podpisana z nimi umowe ale odkad Telewest przejal Virgin to sie zaczelo robic nie ciekawie i od tamtej pory zawsze sa problemy a ich obsluga klienta jednym slowem mowiac jest do d... :evil: Nie dbaja o swoich klientow i wychodza na tym jak zablodzki na mydle.
User avatar
Sebool_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 161
Age: 34
Joined: 3 Feb 2010, 23:48
Location: Newtown/B'ham
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

Oj tak,a ile ja sie do nich na wydzwanialam...az w koncu mi powiedzieli ze to nie ich wina ze nie mam netu tylko ja musze system przeinstalowac :roll: a koniec koncow bez tego sie obeszlo :wink:

kamix1234
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Joined: 16 Aug 2009, 21:48
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

Powiem Ci, ze ja 2 lata do tylu mialem podoba sytuacje gdyz mialem u nich internet 10mb potem zmienilem na 20mb i tutaj zaczely sie problemy bo w rzeczywistosci zamiast 20mb mialem niecale 4mb :mrgreen: zadzwonilem do nich to wiesz co mi powiedzial kolo? ze chodze po Polskich stronach www dlatego tak internet wolno chodzi i wspomnial tez o reintalacji systemu i kazal mi odwirusowac kompa xD to ja mu podziekowalem za ten telefon bo nie moglem ze smiechu wytrzymac :mrgreen: zawsze tak gadaja jak masz problem u nich z internetem za kazdym razem jest to wina uzytkownika a nie ich normalnie lubie ich hehe :roll:
User avatar
Sebool_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 161
Age: 34
Joined: 3 Feb 2010, 23:48
Location: Newtown/B'ham
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

Ale to tez wina sprzedawcow.Mnie przy zakupie poinformowali ze nie bede miala predkosci(zalozmy 20 mb)tak jak jest napisane w umowie, tylko DO 20mb
Ide spac,rano trzeba wstac,dobranoc

kamix1234
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Joined: 16 Aug 2009, 21:48
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

Jak tez jak zamawialem neta u Virgina to powiedzieli mi, ze bede mial do 10mb i w rzeczywistosci przewaznie predkosc sie waha w granicach 9.2/9.8mb wiec nie narzekam jak na razie zobaczymy co bedzie dalej. Ponizej daje screena z testu :)

Image

Ja tez juz lece w kimono bo dzis mialem dzien pelen wrazen trzeba sie z tym przespac :) dziekuje za zainteresowanie tematem. Dobranoc :wink:

Pozdrawiam.
User avatar
Sebool_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 161
Age: 34
Joined: 3 Feb 2010, 23:48
Location: Newtown/B'ham
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

Sebool_uk wrote:Witam. Mam problem z rachunkiem od uslugodawcy "Virginmedia". Internet zamowilem 30 kwietnia umowe podpisalem 4 maja. Zamowilem sobie pakiet 10 mb ktory mial mnie wynosic 20funtow co miesiac -5 funtow przez 3 miesiace czyli 15funtow potem 20. Dzis ostrzymalem rachunek z Virgina 50 funtow jak to zobaczylem to cisnienie mi podskoczylo :evil: Ja wiem, ze oni sobie biora z gory pieniadze za nastepny miesiac bo wyczytalem to u nich na stronie ale podliczylem sobie wszystko i powinno byc 45funtow do zaplaty a nie wiem skad wzielo sie te 50funtow :-| skoro przez 3 miesiace place po 15f to na madry rozum kazdy z nas moze sobie policzyc ile to wyjdzie. 15f (za instalacje Quick start) + 15f za rachunek z maja + nastepny miesiac czerwiec 15f = 45f prawda? wiec nie wiem czemu przyszlo mi do zaplaty 50f :-| dodam, ze rachunki place przez Direct Debit. Moze ktos z was byl w podobnej sytuacji i wytlumaczy mi mniej wiecej o co tutaj w tym wszystkim chodzi bo ja tego nie kminie :\ Jutro do nich zadzwonie bo przed chwila dostalem maila z tym nieszczesnym rachunkiem a juz jest pozna godzina zeby do nich dzwonic. Z gory dziekuje za interesowanie tematem. Przepraszam, za brak polskich znakow :wink: Mam nadzieje, ze sie doczytacie :)

Pozdrawiam.



Z virgin są same problemy i jedyne wyjście to wydzwaniać do usr*** śmierci i sie kłócić.
Ja mam za sobą 2 lata comiesięcznych przygód z virginem. Zmieniłabym na coś innego, ale to wiązałoby się z założeniem nowej linii. Więc jestem skazana na virgin.
Moja walka o te 5 funtów, które liczą za prowadzenie trwała w moim przypadku pół roku. Aż w końcu oddali mi tą kasę. Trzeba po prostu wydzwaniać aż trafi się na kompetentną osobę w call centre.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA