Ściemnianie obrazu na ekranie

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MalePostNapisane by soniac » 20 May 2009, 11:32 Ściemnianie obrazu na ekranie

Bardzo często korzystam z tej funkcji jeśli długo czytam z ekranu laptopa.
Do tej pory miałem Windows XP, i aby ściemnić obraz robiłem tak;
prawą myszką naciskałem PROPERITES, potem , SETTING, potem ADVANCED itd., itd., ...
aż w końcu dochodziłem do opcji ściemniania lub rozjaśniania ekranu.

Teraz stałem się posiadaczem VISTY, i nie mam zielonego pojęcia jak ściemnić obraz?
Bardzo proszę o wskazówki, ale takie elementarne, jak najprościej ukazane bo nie znam się na komputerach.
I najlepiej po angielsku, bo windowsa Viste mam angielskiego.
Dziękuję.
User avatar
soniac
Rozeznany
 
 
Posts: 245
Joined: 24 Jun 2007, 20:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 20 May 2009, 12:24 Re: Ściemnianie obrazu na ekranie

jesli to jest laptop to na pewno ma klawisz 'function' [Fn] i na gorze na ktorychs klawiszach ma niebieskie/zielone ikonki sloneczka z plusem i minusem. naciskasz fn (trzymasz) i rozjasniasz czy sciemniasz odpowiednim sloneczkiem.jesli nie to klikasz na ikone baterii i tam masz 'more power options' wsrod nich jest 'adjust display brightness'. w domowym nie pamietam (na pewno tez sa 'power options'). sprawdze kiedy dotre do domu

pozdr

pe

KA i PE
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 20 May 2009, 12:45 Re: Ściemnianie obrazu na ekranie

Sloneczka sa na klawiszach F7 i F8.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by soniac » 20 May 2009, 23:01 Re: Ściemnianie obrazu na ekranie

Nie mogę w to uwierzyć :!: Wyobraźcie sobie że kilka lat zasięgałem nawet odpłatnie tak wiele podstawowych informacji na temat funkcjonalności komputera i setki razy zapytywałem o ściemnianie obrazu, aż tu nagle taka informacja :-) Nie mogłem w to uwierzyć ! Pewno życie bym przeżył a obraz ściemniał i rozjaśniał w laptopach tracąc tak wiele czasu. Dziekuję za te informacje najmocniej jak mogę :-)

ps.
czy można gdzieś znaleźć informacje na temat wszystkich istniejących skrótów itp, klawiszy w laptopie?
Dziękuję.
User avatar
soniac
Rozeznany
 
 
Posts: 245
Joined: 24 Jun 2007, 20:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 21 May 2009, 07:46 Re: Ściemnianie obrazu na ekranie


KA i PE
 
 
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 21 May 2009, 07:50 Re: Ściemnianie obrazu na ekranie

soniac wrote:(...)
ps.
czy można gdzieś znaleźć informacje na temat wszystkich istniejących skrótów itp, klawiszy w laptopie?
Dziękuję.

Wiesz, co producent i laptop (a nawet konkretna seria) to inne rozwiązanie. To co robiłeś, to rozwiązanie systemowe - z windy - i działa niezależnie od sprzętu. A słoneczka (czy tez inne ikony) na którychś tam klawiszach, to rozwiązanie sprzętowe. A te są różne.
Stąd, jak podał Ka i Pe - google (ew. instrukcja obsługi lub guide) Twoim przyjacielem w konkretnych przypadkach :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by soniac » 8 Jun 2009, 21:48 Re: Ściemnianie obrazu na ekranie

A czy istnieje taka możliwość aby bez użycia myszki, czyli tylko na klawiszach móc zamykać strony internetowe, i bez potrzeby najeżdżania strzałką na krzyżyk ( w górnym prawym rogu) ? Czyli dotykam np. przycisk CTRL, i znika strona.
Może można spersonalizować jakiś przycisk klawisza, co np. jest możliwe w mojej świetnej myszce. Niestety do 8 calowego netbooka wolał bym żadnej myszki nie nosić z sobą.
To samo pytanie mam co do chowania tylko stron, co myszką robi się najeżdżając na krótką poziomą linię, również w górnym prawym rogu pulpitu.
Dziękuję.
User avatar
soniac
Rozeznany
 
 
Posts: 245
Joined: 24 Jun 2007, 20:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Amigo_uk » 7 Aug 2009, 11:57 Re: Ściemnianie obrazu na ekranie

zamkniecie bierzącego okna CTRL + F4
przemieszczanie sie po pootwieranych oknach i uruchomionych aplikacjach ALT + TAB
minimalizowanie wszystkich otwartych okien: Klawisz WINDOWS + M
chcesz wiecej?
Przegladarka firefox:
ALT + F4 zamkniecie przegladarki
ALT + T otwarcie nowej pustej zakladki
CTRL + TAB - przemieszczanie sie po otwartych zakladkach
ALT + F4 zamkniecie bierzącej zakladki

To w zasadzie temat na odrebny artykuł...
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA

cron