A ja mam takie pytanko

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MalePostNapisane by Kwidzynkowo » 16 Aug 2007, 08:18 A ja mam takie pytanko

Witam serdecznie!
Planuje kupic palmtopa z GPS, a niestety nie orientuje sie jaka firma jest tania i dobra. Podczas moich poszukiwan wytypowalem dwa:

- Mio P550 GPS Pocket PC (okolo 230£ komplet), http://www.globalpositioningsystems.co. ... 94d8911dfb

- Acer E305 300MHz / 128MB. (okolo 120£)
http://www.pricerunner.co.uk/pi/28-8517 ... oduct-Info

Co polecacie? :???:
A moze kompletnie inny zestaw? Zaznaczam, ze nie zalezy mi bajerach typu telefon, aparat itp. w jednym. Po prostu ma to byc nawigacja sat. a przy okazji notatnik itp. No i cena tez gra role.
Z gory dziekuje za pomoc
Pozdrawiam forumowidzow. :mrgreen:

Kwidzynkowo
Początkujący
 
 
Posts: 14
Age: 44
Joined: 7 Aug 2007, 07:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 16 Aug 2007, 08:52 Re: A ja mam takie pytanko

Ja polecam tomtoma, nigdy nie mialem okazji pracowac na palmtopach odnosnie navi, ale uzywam tomtoma od dluzszego czasu i jestem zadowolony
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by koliberek » 16 Aug 2007, 09:08 Re: A ja mam takie pytanko

hej, przejżyj sobie w porównywakach cen, czesto tam ludzie dodaja komentarze. nie znam niestety namiarów na angielskie porównywarki. Pozdrawiam
koliberek ;)

"Jutro ktoś obcy będzie miał absolutną słuszność, mówiąc to, cośmy myśleli i czuli przez cały czas." Ralph Waldo Emerson, esej "O poleganiu na sobie"

koliberek
Początkujący
 
 
Posts: 47
Age: 45
Joined: 5 Aug 2007, 15:55
Location: Karkonosze
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Kwidzynkowo » 16 Aug 2007, 09:39 Re: A ja mam takie pytanko

Dzieki za tak szybkie odpowiedzi, niestety w porownywarkach nie znalazlem zadnych komentarzy, a Tom Tom raczej odpada, glownie dlatego, ze do palmtopa moge sciagnac mapy ktore pokrywaja 100% terenu Polski, a z rego co wiem Tomtomowskie tylko 60%. No i jeszcze jedno pytanko: czy mapy do tomtoma (europa) sa dodatkowo platne? czy trzeba tez dokupic jakas karte pamieci?
Pozdrawiam

Kwidzynkowo
Początkujący
 
 
Posts: 14
Age: 44
Joined: 7 Aug 2007, 07:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 16 Aug 2007, 09:47 Re: A ja mam takie pytanko

widzisz nier wiem jak do palmtopa, ale do tomtoma to mapy sa za free i walisz je na dysk ja mam w miare nowe mapy z maja, ale musze zainstalowac mapy najnowsze przed urlopem na poprzedniej bylo cos kolo 50% pokrycia, ale jezeli chodzi o adresy to bylo 99% pod drzwi, wiec nie wiem co sie dzieje z tymi brakujacymi 50% w pokryciu, chyba ze chodzi o to iz, jedziesz i droga ci sie konczy w polu?
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Kwidzynkowo » 16 Aug 2007, 11:42 Re: A ja mam takie pytanko

Hmm no ja tez nie mam pojecia o co w tym chodzi, a moglbys podac mi konkretny model tomtoma ktory masz? Chodzi mi o to zeby kupic cos sprawdzonego, jesli jednak wybiore tomtoma.
A byles z tomtomem juz w Polsce? Ciekawy jestem jak sie sprawdza.

Kwidzynkowo
Początkujący
 
 
Posts: 14
Age: 44
Joined: 7 Aug 2007, 07:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 16 Aug 2007, 13:04 Re: A ja mam takie pytanko

ja posiadam go700 z dyskiem, ale polecam tego co jest obecnie go910, tego drugiego ostatnio widzialem za 200 uzywanego , tego pierwszego kupisz za 100, W Polsce oczywiscie bylem i na tych ostatnich mapach bylo juz ok, sprawdalem po swoim miescie, byly nawet malutkie uliczki osuiedlowe , nie wiem moze gdzies na wsuiach sa problemy, an poprzednich mapach w moim miescie byly tylko 2 ulice miasto ok70-80 tys mieszkancow, teraz jest ok. Nawet fotoradary mozna do Polski wgrac, tylko nie mozna uzywac informacji o korkach, bo nie obejmuje polski, tomtom dziala bardzo dobrze nie gubi zasiegu, kup ktorys z tych dwoch modeli, tego pierwszego juz nie dostaniesz raczej nowego, zreszta kup obojhetnie jakiego tomtoma, tylko z dyskiem
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Krzysiek » 16 Aug 2007, 15:40 Re: A ja mam takie pytanko

koliberek wrote:hej, przejżyj sobie w porównywakach cen, czesto tam ludzie dodaja komentarze. nie znam niestety namiarów na angielskie porównywarki. Pozdrawiam


http://www.doorone.co.uk/

Krzysiek
Rozeznany
 
 
Posts: 149
Joined: 4 May 2006, 06:52
Location: Acocks Green
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Lukaas85 » 16 Aug 2007, 18:33 Re: A ja mam takie pytanko

Ja mam MIO550, jestem bardzo zadowolony. Mam zestaw map na cala Europe, na Polske extra dodatki i polski lektor/ka.
Poza tym do pracy tez sie przydaje :wink: Ma Windowsa, kalendarz itp dodatki ktore w komórce nie zawsze sa najwygodniejsze do uzycia.
What would Elvis do?
User avatar
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1619
Age: 39
Joined: 20 Jun 2006, 22:26
Location: GłowaWłasnaOsobista
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by koliberek » 17 Aug 2007, 11:45 Re: A ja mam takie pytanko

https://www.navigon.com/site/pl/pl/shop ... elist/1084

...inna opcja, ale podobno niezłe... cena znacznie większa jednak,
pozdrawiam


p.s. jeśli to nie pilny zakup to przeczytaj:

http://biznes.interia.pl/news/elektroni ... 61072,1781
koliberek ;)

"Jutro ktoś obcy będzie miał absolutną słuszność, mówiąc to, cośmy myśleli i czuli przez cały czas." Ralph Waldo Emerson, esej "O poleganiu na sobie"

koliberek
Początkujący
 
 
Posts: 47
Age: 45
Joined: 5 Aug 2007, 15:55
Location: Karkonosze
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Kwidzynkowo » 17 Aug 2007, 21:43 Re: A ja mam takie pytanko

kurczę, to ja już naprawdę nie wiem co tu zrobić.
I tom tom i Mio wyglądają atrakcyjnie. Zakup nie jest aż tak pilny, bo wlaściwie będę potrzebowal nawigacyjnej pomocy w dostaniu się do polskiej ambasady we wrzesniu, żeby wyrobić paszport mojej maleńkiej córeńce, ale jeszcze mam trochę czasu. Z drugiej strony cz,esto jeżdżę w delegacje z pracy i niestety często się wtedy gubię :mrgreen:
Ale firma i tak mi placi kilometrówke więc nie ma problemu. :roll:
W każdym razie dziękuje za wszystkie pomocne posty :roza:
Pozdrawiam sserdecznie

Kwidzynkowo
Początkujący
 
 
Posts: 14
Age: 44
Joined: 7 Aug 2007, 07:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 17 Aug 2007, 23:37 Re: A ja mam takie pytanko

tom tom jest jak windows w kompie....
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by biff30 » 19 Aug 2007, 13:22 Re: A ja mam takie pytanko

mio p350 dobra sprawa tylko karte tak ze 2 gb a program zawsze z nety morzesz sciagnac polecam tom tom 6 niezle mnie wozi bylem w polsce i zadnych problemow ewentualnie jak cos to mam program z mapami europy prawie calej z polska pozdro
pije by paść padam by wstać wstaje by pić , pije by żyć

biff30
Rozeznany
 
 
Posts: 174
Age: 48
Joined: 17 Aug 2007, 20:37
Location: redditch/tarnobrzeg
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Kwidzynkowo » 20 Aug 2007, 11:44 Re: A ja mam takie pytanko

Hmm, wszedlem sobie na stronke www.tomtom.com i nie ma tam tom toma 6, ale znalazlem tomtom1 za 169 funciakow. czy te mapki beda pasowaly na ten sprzet? czy to jednak musi byc tom tom 6?
Pozdrawiam

Kwidzynkowo
Początkujący
 
 
Posts: 14
Age: 44
Joined: 7 Aug 2007, 07:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by biff30 » 20 Aug 2007, 14:08 Re: A ja mam takie pytanko

tom tom 1 to kompletna nawigacja i zadnych mapek juz nie dograsz a tom tom 6 to wlasnie wersja na comorki i plantopy
pije by paść padam by wstać wstaje by pić , pije by żyć

biff30
Rozeznany
 
 
Posts: 174
Age: 48
Joined: 17 Aug 2007, 20:37
Location: redditch/tarnobrzeg
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA