Przyzwyczajenie druga natura. Co wam przeszkadza w Windows8?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp
Moi klienci strasznie "jada" po Windows8.
Mowiac szczerze - jak sie tylko pojawil - z racji wykonywanej profesji, troche z ciekawosci i troche skuszony promocja na stronie Microsoftu kupilem sobie on-line upgrade. O ile nakladka na w7 okazala sie wielka pomylka, system chodzil jak ... , nie dzialaly niektore "kafelki" i bylem lekko rozczarowany, to po instalacji czystego systemu - moge powiedziec ze jestem naprawde zadowolonym uzytkownikiem W8.
Nie dzialaja starsze gry - ale mozna to obejsc.
Po za tym szybki, szybszy niz 7, stabilny, intuicyjny.

Taka fale niezadowolenia mielismy ostatnio chyba po ukazaniu sie Visty...

Poprosze o rozwiniecie - rzeczowe fakty, plusy i minusy.

Zapraszam do dyskusji:)
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

Windows 8 bez ekranu dotykowego, to pomyłka.
No i ktoś musi lubić siedzieć z nosem w 20-26" ekranie, to spoko.
Chyba, że mówisz o wyłaczeniu kafelków i tradycyjnym pulpicie.

Ja używam 7ki i nie mam zamiaru jej zmieniać przez najbliższe 5-10 lat :P Tak długo jak długo uzywałem xpka
Chyba, że wejdzie sprzęt i system 128 bitowy i trzeba będzie....

Pozdrawiam
PS. Ja jestem tradycjonalistą i nie bawią mnie "aplikacje w chmurze", "wirtualne dyski w necie" i takie tam pierdoły. Jak nie mam czegoś u siebie na dysku/ach to tego nie ma :P

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

:)Pewnie ze Kafelki bez touchscreena nie sa juz takie fajne. Ale biorac pod lupe system calosciowo - co moglbys na ten temat powiedziec?

Co do aplikacji w chmurze i dyskow w necie zmienil bys zdanie jak bys musial miec do tego w wielu miejscach ...i jako jeden z wielu:)

Ps. Jesli dobrze pamietam 7 - ka tez nie byles specjalnie zachwycony. Dlatego cenie twoj krtyczny realizm:)
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

co parzyta wersja Windowsa to zwykły szajs....5 dobra
Windows6 okropny windows 7 mam i nie zmienie windows 8 shit....
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

Dzieki za rzeczowa i poparta argumentami wypowiedz:)
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

Miałem xp i nie narzekałem.Visry nie instalowałem bo moi klienci narzekali na ten system a ja nigdy się nie śpieszyłem z nowymi wynalazkami Microsoftu.Jak wszedł win 7sp1 zdecydowałem sie na instalacje.Nie narzekam.Śmigając jest wygodny w obsłudze i dość stabilny jak na winde.Co do win8 to sie nie przekonam przez długi czas.Poza tym win8 ma sporo aplikacji których głównym zadaniem jest zbieranie danych o użytkowniku.Nie chce by mi ktoś w plikach mieszał.zwykłem nie ufać nowinkom.
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

Hunteros30 wrote:Poza tym win8 ma sporo aplikacji których głównym zadaniem jest zbieranie danych o użytkowniku.Nie chce by mi ktoś w plikach mieszał.zwykłem nie ufać nowinkom.


Konkretnie ktorych aplikacji?

Dodano: -- 1 mar 2013, o 19:06 --

Tak naprawde raczej chodzi o mechanizm ktory zbiera dane o zainstalowanym oprogramowaniu i wysyla do microsoftu. I to jest fakt. Tyle ze SmartScreen - bo zapewne o ta aplikacje ci chodzi mozna wylaczyc.

Jesli idzie o komentarz Microsoftu to:
"Microsoft postanowił uspokoić wszystkich i zapewnia, że nie zamierza zbudować bazy z historią wszystkich zainstalowanych kiedykolwiek aplikacji na każdym urządzeniu z nowym Windowsem. Adresy IP, z których pochodzą zgłoszenia, są niezbędne do wysłania komunikatu zwrotnego, ale okresowo zapisy są kasowane. Według rzecznika firmy z Redmond dane nie są wykorzystywane do identyfikacji osób, do kontaktów z klientami czy do wysyłania spersonalizowanych reklam ani nie są udostępniane podmiotom trzecim."

Druga strona medalu jest taka ze facebook tez cie sledzi:). Zostawiamy za soba ogon w internecie jak kometa :)
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

Obecnie na co dzień używam Ubuntu 10.04. Kiedy pojawił się update na 12.04 zainstalowałem. System ten na moim kompie był znacznie wolniejszy, miałem mniej możliwości ustawienia moich preferencji, etc. Byłem bardzo rozczarowany, wróciłem do 10.04. Obecnie dla mojego systemu nie ma już świeżych update'ów.

Osobiście nie pracowałem na Win 8, jedynie zajmowałem się konfiguracją. Bez wątpienia ten system jest bajerancki, dzieciaki go pokochają. Win 7 natomiast wielokrotnie dośwadczyłem i muszę przyznać, że sprawuje się znakomicie. Jest stabilny i szybki, w przeciwieństwie do Visty, która była chyba największą porażką Microsoftu.

Codzienni na rynku pojawia się nowszy, bardziej wydajny sprzęt więc i systemy budowane są z większym rozmachem, ale Win 8 nie będzie sprawnie chodził na starszym sprzęcie. Dla XP obecnie już nie ma update'ów dostępnych tak samo jak dla Ubuntu 10.04, za kilka lat nie będzie ich również dla Ósemki.

Podsumowując. Wybór systemu zależy przede wszystkim od jego zastosowania. Postępu technologicznego nie da się zatrzymać i za kilkanaście lat będziemy mieć temat "czy nam się podoba nowy Windows 18, czy jednak wolimy 17".
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

Dokladnie VA. 12.04 jest lipny jest przeladowany. Tez na drugim kompie mam 10.04 bo to jedna z lepszych edycji tego systemu. Ale ciezko przyczepic sie do wydajnosci Windows8. Tak wiec:
+ szybkosc
- zbiera dane i wysyla do microsoftu

Poprosze o wiecej rzeczowych opinii...
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

Hyper-v -majac 7warstw transmisji danych jedna jest uzywana odrobine zbyt czesto.poza tym inne informacje o zmianach w systemie dostarcza file history.Nalezy tez zauwazyc iz kazda aplikacja dzialajaca w chmurze jest lub tez moze byc obserwowana przez kogos w microsofcie i nie tylko.Akceptujac warunki uzytkowania systemu godzimy sie na to.od tyle,jakos sie nie przekonuje ;)
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

W zasadzie kupujac komputer z systemem mamy bardzo ograniczony wybor...

Dodano: -- 1 mar 2013, o 19:37 --

... a poza tym... wiekszosc ludzi nie zdaje sobie sprawy z takich faktow jak zbieranie informacji przez system. Wiec co? Zbyt daleko Microsoft odszedl od wzorca?

Dodano: -- 20 kwi 2013, o 13:28 --

Tak jeszcze z troche innej beczki....
Menu start za ktorym uzytkownicy tak tesknia da sie uruchomic za pomoca oprogramowania firm trzecich...

Ponadto na portalu legalne.pl pojawila sie informacja o poprawce do w8 ktora rzekomo ma dawac uzytkownikowi wybor czy chce kafelki czy klasyczne menu start...

Wiecej tutaj:
http://legalne.info.pl/3767/Menu-Start- ... indows-8-1
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

Windows 8 jest złem... nie tylko dlatego, że wprowadza zbyt drastycznie zmiany... ale tez dlatego, że wprowadza coś co na zwykłym PCie jest po prostu uciążliwe...

druga sprawa to stabilność...Co chwile miałem crashe explorera. Miałem pełną wersją z MSDNAA a padał jakby był w fazie ALFA.

po trzecie już, któryś raz spotkałem się z blokadą instalacji innego systemu niż windows 8. Mowa o blokadzie w UEFI... trzeba się nagimnastykować by wywalić ósemkę i zainstalować inny system.

Ja osobiscie ósemki używałem jakieś 3 miesiące...trudne 3 miesiące... po 3 miesiącach zainstalowałem na swoim ASUSie Mac OS X i od tamtej pory nie ruszam systemu bo wszystko chodzi tak jak tego oczekiwałem... i w sumie niedługo stuknie rok ;)
User avatar
nettmanek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 35
Joined: 8 Jun 2013, 12:07
Location: Wolverhampton
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

VA wrote:Obecnie na co dzień używam Ubuntu 10.04. Kiedy pojawił się update na 12.04 zainstalowałem. System ten na moim kompie był znacznie wolniejszy, miałem mniej możliwości ustawienia moich preferencji, etc. Byłem bardzo rozczarowany, wróciłem do 10.04. Obecnie dla mojego systemu nie ma już świeżych update'ów.


Na to jest bardzo dobre lekarstwo o nazwie Linux Mint. Po radykalnych zmianach w Ubuntu wielu rozczarowanych użytkowników przesiadło się na Linux Mint, który jest oparty na Ubuntu w jego dawnej, tradycyjnej postaci (szczególnie odmiana Mate, która jest kontynuacją Gnome) stabilnej z niezmienioną możliwością ustawiania wszelkich preferencji.

Magnus
Początkujący
 
 
Posts: 48
Joined: 12 Oct 2012, 14:17
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Prawde mowiac nie mialem jak do tej pory jakichkolwiek problemow ze stabilnoscia w8. Uzywam go bodajze od grudnia ubieglego roku na swoim laptopie. Jedyne co zrobilem z konfiguracja to doinstalowalem sobie klasyczne menu start.
Wiekszosc problemow ze stabilnoscia ma najczesciej podloze sprzetowe...
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

podłoże sprzętowe? ale ja nic nie robiłem w lapku od tamtego czasu a problemy zaczęły się po jakimś miesiącu od formata... nie niezainstalowałem żadnego badziewia... nie nie miałem wirusa :) uprzedam pytania ;)

Jak zainstalowałem Mac OS X 10.8 też nie było problemów i sprzęt hula do tej pory :)

Windows 8 to cios samobójczy w plecy... to co było ich największym atutem czyli, że ludzie nie widzieli alternatywy dla windowsa teraz sprawia, że ludzie zaczynają szukać alternatywy...

Żart o Windows 8:
"Windows 8 jest jak gorąca transwestytka... niby super a tu ch*j"
User avatar
nettmanek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 35
Joined: 8 Jun 2013, 12:07
Location: Wolverhampton
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA