Samsung galaxy s 2

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MalePostNapisane by Machina » 21 Nov 2012, 00:43 Samsung galaxy s 2

Witam, mam problem od kilku dni. Wyskakuje mi taki komunikat "Siec telefonii komorkowej niedostępna", telefon mam od roku nigdy czegos takeigo nie mialem. Możliwe ze nagrzebalem cos w opcjach. siec jest widoczna full. Moge grac, korzystac z neta ale nie moge dzwonic, sms wysylac. Ludzie do mnie rowniez nie moga! Czy ktos wie jak mi pomoc?

Machina
Początkujący
 
 
Posts: 39
Joined: 7 Mar 2011, 19:25
Reputation point: -2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 21 Nov 2012, 07:08 Re: Samsung galaxy s 2

W jakiej sieci jest telefon.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 21 Nov 2012, 07:29 Re: Samsung galaxy s 2

Brzmi całkiem jakby telefon był "blacklisted". Gdzie go kupiłeś? Ściągałeś z niego simlocka?
Próbowałeś restartować? Sprawdź jeszcze sima w innym telefonie oraz telefon na innym simie.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 21 Nov 2012, 14:06 Re: Samsung galaxy s 2

Proponuję wrócić do ustawień fabrycznych i zobaczyć czy to coś da, jeśli nie zgłoś się do operatora sieci, no chyba, że kom kupiłeś od kogoś to całkiem możliwe, że jest na czarnej liście i nic Ci nie pomoże, będzie działać tylko za granicą. Ja miałam S2, teraz S3 i jeszcze nie zdarzyło mi się takie coś. Pozdrawiam
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Machina » 21 Nov 2012, 15:18 Re: Samsung galaxy s 2

witam, fajnie ze tyle osob zainteresowalo sie problemem. siec to tesco mobile, tak inne karty sprawdzalem wystepuje ten sam problem. kupilem w komisie jakis rok temu. nie restartowalem go. kupilem go w anglii i tutaj wystepuje ten problem. tak chodzil w sieci "3", ale na miejscu sciagneli mi simlocka

Machina
Początkujący
 
 
Posts: 39
Joined: 7 Mar 2011, 19:25
Reputation point: -2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by adasiek99 » 21 Nov 2012, 16:05 Re: Samsung galaxy s 2

mialem to samo w htc ,kupilem na ebayu, mial byc nowy nie uzywany, i po roku dokladnie ten sam problem, zadzwonilem do htc, powiedzialem co jest podalem nr IMEI i okazalo sie ze telefon zostal zablokowany bo zostal zgloszony jako kradziony <??>do dzis lezy w polce nieuzywany;/ czasami ale rzadko korzystam z niego jako nawigacja..ogólnie lipa;/

adasiek99
Początkujący
 
 
Posts: 38
Joined: 13 Jun 2010, 20:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 21 Nov 2012, 17:28 Re: Samsung galaxy s 2

adasiek99 wrote:... podalem nr IMEI i okazalo sie ze telefon zostal zablokowany bo zostal zgloszony jako kradziony <??

Dokładnie o tym mowa. Możesz wypróbować w innych sieciach, albo innych krajach. Czarne listy są zgłaszane do operatorów przez policję, klienta albo producenta. Jeżeli nikt nie zgłosił do danego operatora to będzie działał.
Wątpię żebyś znalazł magika, który by to obszedł. Nie do zrobienia w przeciętnym sklepiku osiedlowym.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Machina » 22 Nov 2012, 00:10 Re: Samsung galaxy s 2

Mam jeszcze ten rachunek i tam mam napisane Imei, gdzie kupilem, cene etc. Ide do niego na weekend i mu powiem ze kupilem tu telefon ktory zostal zablokowany, ze zglaszam sprawe na Policje. Gwarancja byla dwu tygodniowa, ale to chyba nie ma znaczenia, jak kupilem legalnie w komisie kradziony telefon! Caly chodze :D Powrot do ustawien fabrycznych nic nie dal...Czytalem ze jest szansa aby ten telefon dzialla w Polsce, jak jest zablokowany w anglii, ale czy to prawda?

Jeszcze jedno. Tu jest link na ktorym mozna sprawdzac czy telefon jest kradziony http://www.numberingplans.com/?page=contact&sub=about

Wyskoczylo mi wszystko o moim telefonie i strzalka jest na zielonym czyli wskazuje ze nie jest kradziony. Moze faktycznie cos z softem? Na weekend sie przejde do jakiegos komisu i sprawdze.

Machina
Początkujący
 
 
Posts: 39
Joined: 7 Mar 2011, 19:25
Reputation point: -2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 22 Nov 2012, 05:44 Re: Samsung galaxy s 2

Sprawdzanie na jakiejś stronie nic nie potwierdza. Skontaktuj się z operatorem sieci (nie ze sprzedawcą w sklepie) i powinni Ci podać czy telefon jest zablokowany czy nie. Również Samsung powinien mieć takie informacje.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Machina » 22 Nov 2012, 18:36 Re: Samsung galaxy s 2

Kontaktowalem sie z Tesco Mobile, powiedzieli mi ze telefon nie jest kradziony. Podawalem nr telefonu, imei i nr karty sim. Poprawili mi humor na wieczor. Chyba faktycznie bede musial odwiedzic serwis.

Machina
Początkujący
 
 
Posts: 39
Joined: 7 Mar 2011, 19:25
Reputation point: -2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 22 Nov 2012, 19:30 Re: Samsung galaxy s 2

zanim odwiedzisz serwis spróbuj go zresetować do ustawień fabrycznych
Robi się to tak:
- wyjmujesz baterię na 10 sek, wkładasz baterię i wciskasz jednocześnie klawisze głośność w górę,ten prostokątny na wyświetlaczu i zasilania, przytrzymujesz
powinno się pokazać menu z którego wybierasz restore to manufacture settings. Jak to nie pomoże dopiero idź do serwisu. Pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Machina » 22 Nov 2012, 19:39 Re: Samsung galaxy s 2

Zaczne od tego, ze juz wczoraj w opcjach zresetowalem telefon powracajac do ustawien fabrycznych, nic nie dalo. Probowalem Twoja metoda i jak wciskalem jednoczesnie glosnosc up i klawisz zasilania wlaczal sie telefon. Chyba chodzi nam oto samo.

Machina
Początkujący
 
 
Posts: 39
Joined: 7 Mar 2011, 19:25
Reputation point: -2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 22 Nov 2012, 20:21 Re: Samsung galaxy s 2

telefon nie ma się włączyć w normalnym trybie. Wyskakuje coś na wzór wiersza poleceń w dosie. Jest tam kilka opcji. Mi chodzi o HARD RESET. Możesz też spróbować przez KIES jeśli zamiast przytrzymania klawisza głośności w górę przytrzymasz w dół. Wtedy z kiesa wybierz aktualizacja i inicjowanie oprogramowania systemowego. Spróbuj tych metod.
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Machina » 23 Nov 2012, 00:11 Re: Samsung galaxy s 2

Ehh, zrobilem jak kazales, znalazlem poradnik na yt rowniez na temat hard resetu.
http://www.youtube.com/watch?v=ksDiaKE6umk
Wnioski? Nic sie nie zmienilo, w sobote ide do komisu i robie wojne, nie obchodzi mnie ze kupilem go blisko rok temu!

Czuje ze moze wyjscie do sim card sie popsulo, mam zasieg widoczny, ale napisane ze tylko polaczenia alarmowe. Pierwszy raz sie z tym spotykam, dlatego nie wiem jakie sa objawy po blokowaniu kradzionego telefonu.
Dziekuje za pomoc wszystkim :)

Machina
Początkujący
 
 
Posts: 39
Joined: 7 Mar 2011, 19:25
Reputation point: -2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 23 Nov 2012, 08:56 Re: Samsung galaxy s 2

Wejście sim card nie ma nic do rzeczy. Jeżeli telefon nie jest na czarnej liście to wyraźnie jest uszkodzony. Obawiam się, że tylko autoryzowany serwis Ci to będzie w stanie naprawić.
Wyraźnie są problemy z certyfikatami (zabezpieczenia producenta) i serwis musi przywrócić oryginalne certyfikaty, o ile nie trzeba wcześniej usunąć usterki, która spowodowała niezgodność certyfikatów.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA