Bootmgr is missing itd.

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MalePostNapisane by ziomeq18 » 30 Mar 2012, 00:21 Bootmgr is missing itd.

witam przedstawie moj problem:
jak wlaczam lapka wyskakuje blad ''bootmgr is missing press ctrl+alt+del to restart'' probowalem z plyta recovery vista i komendy w command prompt ( bootrec/fixboot , fixmbr, rebuildbcd) i nadal bez skutku a przy instalacji windows'a vista lub 7 wyskakuje blad instalacji dodam tez ze zrobilem format dysku i teraz mi go wcale nie czyta przy instalacji windowsa
moze ktos z was zna rozwiazanie mojego problemu

bede wdzieczny

ziomeq18
Początkujący
 
 
Posts: 37
Age: 31
Joined: 3 Oct 2010, 14:11
Location: B36
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Morfeusz22 » 30 Mar 2012, 13:24 Re: Bootmgr is missing itd.

Prawdopodobnie dysk do wymiany

Morfeusz22
Początkujący
 
 
Posts: 17
Age: 33
Joined: 16 Jan 2012, 20:33
Location: Polska-Kwidzyn/Birmingham-WestHam.
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lukzlo » 30 Mar 2012, 15:13 Re: Bootmgr is missing itd.

Morfeusz22 wrote:Prawdopodobnie dysk do wymiany

hahahahaha, a może lepiej powiesz że laptop do wymiany... ?? znasz się w ogóle na komputerach??

Dodano: -- 30 mar 2012, o 15:17 --

ziomeq18 wrote:ktos z was zna rozwiazanie mojego problemu

A jak robiłeś formata, to sformatowałeś może "recovery partition" ?? Jeśli nie to może jest szansa zrobić to na odległość... Napisz coś więcej o lapku, czyli jaki model i jaki miałeś wcześniej system i czy robiłeś już wcześniej formata?

lukzlo
Początkujący
 
 
Posts: 44
Joined: 4 Nov 2007, 20:50
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Sebool_uk » 30 Mar 2012, 15:54 Re: Bootmgr is missing itd.

Problem leży po stronie uszkodzonego sektora rozruchowego dysku twardego MBR. Spróbuj za pomocą instalatora Ubuntu skasować tablicę partycji i stworzyć nową, wtedy za pomocą instalatora Windows podzielić ją partycje. Powinno pomóc a jeżeli nic z tych wskazówek nie pomoże to możesz podrzucić do mnie lapka i wtedy zobaczymy co jest grane :-)
User avatar
Sebool_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 161
Age: 34
Joined: 3 Feb 2010, 23:48
Location: Newtown/B'ham
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by ziomeq18 » 30 Mar 2012, 18:37 Re: Bootmgr is missing itd.

laptop hp g70 212 em
3gb ram
250 hdd
mialem viste probowalem przez recovery vista ale nie dziala ile by kosztowala naprawa?

ziomeq18
Początkujący
 
 
Posts: 37
Age: 31
Joined: 3 Oct 2010, 14:11
Location: B36
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Sebool_uk » 30 Mar 2012, 18:54 Re: Bootmgr is missing itd.

Podrzuć do mnie lapka to spróbuje zdiagnozować przyczynę za to nie biorę opłaty. Potem spróbuje postawić system a co do ceny naprawy to się dogadamy, wszystko w rozsądnej cenie. Jakbyś był zainteresowany to napisz do mnie na PW. Pozdrawiam :)
Last edited by Sebool_uk on 30 Mar 2012, 21:17, edited 1 time in total.
User avatar
Sebool_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 161
Age: 34
Joined: 3 Feb 2010, 23:48
Location: Newtown/B'ham
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lukzlo » 30 Mar 2012, 20:01 Re: Bootmgr is missing itd.

Sebool_uk wrote: Ja nie serwis, żebym ludzi kasował pół wypłaty, wszystko w rozsądnej cenie

Aż żal człowieka ściska żeby tylko z kogoś wydusić "pensa" ::stop::
Sebool_uk wrote:Problem leży po stronie uszkodzonego sektora rozruchowego dysku twardego MBR

skąd Ty takie herezje wytrzasnąłeś ???

ziomeq18, zrób tak i nie słuchaj naciągaczy:
Prawdopodobnie niechcący ustawiłeś tą formatowaną partycję jako aktywną (bootującą).
Do prawidłowego ustawiania tzw. flag dobry jest program Gparted.
Ściągasz np. http://www.idg.pl/news/108498/GParted.na.LiveCD.html - wypalasz obraz, ładujesz program z płyty.
Zaznaczasz partycję z windowsem, PPM wybierasz Manage flags, zaznaczasz "boot" (nic więcej).
Zastosować zmiany, restart kompa i powinno pomóc.

To jest najprostszy sposób i na pewno dasz radę zrobić to sam, nic nie musisz diagnozować. W razie pytań pisz.

lukzlo
Początkujący
 
 
Posts: 44
Joined: 4 Nov 2007, 20:50
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Sebool_uk » 30 Mar 2012, 20:30 Re: Bootmgr is missing itd.

lukzlo wrote:Aż żal człowieka ściska żeby tylko z kogoś wydusić "pensa" ::stop::
Nie będę z Tobą człowieku dyskutował. Widzę, że znalazł się informatyk wszystko wiedzący i wie lepiej niż inni. Dlatego przemilczę tą dyskusje bo szkoda mi czasu na Ciebie :]

lukzlo wrote:skąd Ty takie herezje wytrzasnąłeś ???

To tylko moje przypuszczenia. Na odległość to można sobie gdybać a problem może tkwić gdzie indziej. Więc nie wiem po co się tak spinasz człowieku?! Wrzuć na luz bo tylko mnie rozśmieszasz pisząc "nie słuchaj się naciągaczy" ludzka głupota nie zna granic.

@ziomeq18 Sorry za spam w temacie no ale nie mogłem się powstrzymać :grin:
User avatar
Sebool_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 161
Age: 34
Joined: 3 Feb 2010, 23:48
Location: Newtown/B'ham
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 30 Mar 2012, 20:30 Re: Bootmgr is missing itd.

Po 1 panowie "specjaliści" przetłumaczcie sobie boot manager później diagnozujcie. Boot manager znajduje się w BIOS-ie i to tutaj należy szukać przyczyny. sprawdź ustawienia bootowania dysków twardych. to że wyrzuca Ci vistę i 7kę znaczy że system podrzędny jakim jest system plików nie rozpoznaje partycji lub nie znajduje dysku twardego. dzieje sie tak gdy: wyłączysz dysk twardy w Biosie, pominiesz go w bootowaniu, lub najgorsza opcja virus skasuje Ci MBR na dysku twardym czyli Master boot record. jeśli któreś z powyższych się wydarzy ściągnij sobie coś co się nazywa Hiren's boot cd i napraw MBR skanując sobie u kogoś ten dysk na obecność wirusów. jak nie możesz otworzyć obudowy lub masz problem ze znalezieniem kogoś kto udostępni swój komp do wykonania powyższej czynności ściągnij hiren'sa z antywirusem. mam nadzieję że te wskazówki pomogą. Napisz jeśli tak
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by lukzlo » 30 Mar 2012, 21:14 Re: Bootmgr is missing itd.

Sebool_uk wrote:Widzę, że znalazł się informatyk wszystko wiedzący i wie lepiej niż inni

No i tylko Ty widzisz,... bo ja siebie nie uważam za informatyka wszystko wiedzącego lepiej od innych, bo ta dziedzina nie zna granic i dlatego też nie kasuję za to pieniędzy...
Sebool_uk wrote:przemilczę tą dyskusje

no racja! przemilcz lepiej jeśli masz zamiar pisać o pomocy dla ludzi za pieniądze.

Ktoś wyskakuje z problemem, a Ty już od razu o pieniądzach myślisz, zamiast komuś pomóc. Ciekaw jestem jak Ty byś zareagował jakby Ci się auto rozkraczyło na środku drogi, a ktoś by się zatrzymał i powiedział Ci: pomogę Ci ale to będzie kosztowało.
Gdyby kolega nie szukał pomocy tylko uznał, że chce na naprawę wydać pieniądze to by nie pisał na forum i udał się do serwisu.

lukzlo
Początkujący
 
 
Posts: 44
Joined: 4 Nov 2007, 20:50
Reputation point: 4
Neutralny
Top
2

MalePostNapisane by Hunteros30 » 30 Mar 2012, 21:27 Re: Bootmgr is missing itd.

lukzlo wrote:
Sebool_uk wrote:Widzę, że znalazł się informatyk wszystko wiedzący i wie lepiej niż inni

No i tylko Ty widzisz,... bo ja siebie nie uważam za informatyka wszystko wiedzącego lepiej od innych, bo ta dziedzina nie zna granic i dlatego też nie kasuję za to pieniędzy...
Sebool_uk wrote:przemilczę tą dyskusje

no racja! przemilcz lepiej jeśli masz zamiar pisać o pomocy dla ludzi za pieniądze.

Ktoś wyskakuje z problemem, a Ty już od razu o pieniądzach myślisz, zamiast komuś pomóc. Ciekaw jestem jak Ty byś zareagował jakby Ci się auto rozkraczyło na środku drogi, a ktoś by się zatrzymał i powiedział Ci: pomogę Ci ale to będzie kosztowało.
Gdyby kolega nie szukał pomocy tylko uznał, że chce na naprawę wydać pieniądze to by nie pisał na forum i udał się do serwisu.



dokładnie. pazera nie zna granic. to forum a nie tablica ogłoszeń pomogę za kasę. a ten problem z kompem to jeden z wielu problemów którym można zaradzić radząc na forum. Popieram :)
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Sebool_uk » 30 Mar 2012, 21:29 Re: Bootmgr is missing itd.

Dobra dobra wiedział co powiedział a teraz ogarnij tą swoją krytykę i napisz coś modrego w temacie co pomoże autorowi tematu uporać się z usterką. Nie mam zamiaru robić dalej off topu jeżeli masz coś jeszcze do mnie to wal na PW 8)

PS. ziomeq18 jak idą pracę nad kompem? działasz coś? :)
PS1. Hunteros30 pazera mówisz hehe ja nie lecę na kasę tutaj się mylisz kolego, tylko w życiu napotkałem różnych ludzi i jeszcze byś się zdziwił jacy ludzie potrafią być pazerni. Dlatego działam na własną rękę i jeszcze do nikogo wyciągnąłem ręki o pomoc jeżeli mam problem z kompem sam sobie radzę :] a co do mojej osoby to nawet mnie nie znasz człowieku i pisząc, że jestem pazera to grubo się myślisz więc następnym razem pomyśl zanim coś napiszesz. Jeżeli was tak bardzo boli, że napisałem koledze, że pomogę mu naprawić kompa za drobną opłatą to wy już myślicie, że tygodniową wypłatę wezmę za wizytę. Za piwo byśmy się dogadali i tu byś się zdziwił kolego :]
User avatar
Sebool_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 161
Age: 34
Joined: 3 Feb 2010, 23:48
Location: Newtown/B'ham
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 30 Mar 2012, 21:53 Re: Bootmgr is missing itd.

Sebool_uk wrote:Dobra dobra wiedział co powiedział a teraz ogarnij tą swoją krytykę i napisz coś modrego w temacie co pomoże autorowi tematu uporać się z usterką. Nie mam zamiaru robić dalej off topu jeżeli masz coś jeszcze do mnie to wal na PW 8)

PS. ziomeq18 jak idą pracę nad kompem? działasz coś? :)
PS1. Hunteros30 pazera mówisz hehe ja nie lecę na kasę tutaj się mylisz kolego, tylko w życiu napotkałem różnych ludzi i jeszcze byś się zdziwił jacy ludzie potrafią być pazerni. Dlatego działam na własną rękę i jeszcze do nikogo wyciągnąłem ręki o pomoc jeżeli mam problem z kompem sam sobie radzę :] a co do mojej osoby to nawet mnie nie znasz człowieku i pisząc, że jestem pazera to grubo się myślisz więc następnym razem pomyśl zanim coś napiszesz. Jeżeli was tak bardzo boli, że napisałem koledze, że pomogę mu naprawić kompa za drobną opłatą to wy już myślicie, że tygodniową wypłatę wezmę za wizytę. Za piwo byśmy się dogadali i tu byś się zdziwił kolego :]



To dobrze że radzisz sobie ze swoim komputerkiem i nie wołasz nikogo do pomocy, to sie chwali, Jak przeczytasz moją wypowiedź jeszcze raz to zrozumiesz o co mi chodzi. Chodzi mi o to że nasz forumowy kolega nie zamieścił tematu "szukam specjalisty za pieniądze" tylko zamieścił prośbę o pomoc. Do oferowania pomocy za pieniążki jest dział OGŁOSZENIA i tym się kieruj następnym razem jeśli chcesz zarobić. Ja już od przeszło 15 lat naprawiam komputery i conieco mogę powiedzieć o pesudo specjalistach oferujących pomoc za kasę i nie piszę tu o Tobie tylko o domorosłych "komputerowcach" dla których reinstalacja win xp czy innego badziewia była szczytem osiągnięć. Każdy zarabia i chce zarobić więc drodzy panowie skończcie tę pustą dyskusję i skupmy się na temacie kolegi. A nawiasem mówiąc jak wyżej wymieniony pokonał problema? czekamy niecierpliwie za wiadomościami z frontu :) :mrgreen:
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by lukzlo » 30 Mar 2012, 21:54 Re: Bootmgr is missing itd.

Sebool_uk wrote:Za piwo byśmy się dogadali i tu byś się zdziwił kolego

no i tu trzymał bym Cię za słowo, bo teraz to kolega ziomeq18, chętnie może się wybrac do Ciebie, skoro taką przysłowiową opłatę proponujesz :grin:
Sebool_uk wrote:Dobra dobra wiedział co powiedział a teraz ogarnij tą swoją krytykę i napisz coś modrego w temacie co pomoże autorowi tematu uporać się z usterką

najpierw autor musi się zastosować przynajmniej do tych porad które mu udzieliliśmy, jeśli żadna mu nie pomoże to albo robi coś nie tak, albo problem leży głębiej, a przyczyn może być o wiele więcej.

Zresztą tak piszemy i piszemy a śmiał bym się jakby się dysk wypiął tylko. To jest laptop, a co za tym idzie jest przenoszony i narażony na wstrząsy, do tego w HP często lubią się wypinać dyski. Więc to też sprawdź zanim podejmiesz inne działania.

lukzlo
Początkujący
 
 
Posts: 44
Joined: 4 Nov 2007, 20:50
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 30 Mar 2012, 21:56 Re: Bootmgr is missing itd.

to kiedy i jakie to piwko? :mrgreen: :mrgreen:

co do hp to faktycznie mają problem z wypinaniem dysków. ale wciaz czekamy na newsy z 1 linii :)
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

Next

Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA