Pay as you go

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

FemalePostNapisane by ezri » 10 Feb 2012, 10:50 Pay as you go

Hej,

Mam do Was wielką prośbę. Otóż; przyjechałam do Birmingham na pół roku, potrzebuję angielski numer telefonu a niestety nie pozbyłam się simlocka ze starego telefonu w polsce (ach ta skleroza... ;/) I teraz nie bardzo wiem co robić: mogę albo kupić jakiś stary odblokowany telefon (tylko nie bardzo wiem gdzie, nie znam jeszcze dobrze miasta) albo skorzystać z opcji pay as you go która znalazłam w internecie. Nie bardzo wiem czy ta opcja wiąże mnie w jakikolwiek sposób umową? Tzn musze doładowywać telefon przez np rok czy po prostu gdy wróce do Polski po tych 5 miesiacach będę mogła swobodnie wyrzucić tą angielską kartę sim?
Dlatego byłabym wdzięczna za jakiekolwiek rady; tzn np gdzie znajde komis z tanimi telefonami w okolicy centrum albo tej głównej handlowej ulicy nie pamiętam jej nazwy ;), ewentualnie czy skorzystac z opcji pay as you go i która sieć jest w miarę korzystna?
Dzięki wielkie :D

ezri
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 15 Nov 2011, 14:40
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by papuzkaara » 10 Feb 2012, 12:46 Re: Pay as you go

Mozesz np. pozbyc sie sim locka tutaj i kupic karte z angielskim numerem gdziekolwiek
Czasem trzeba powiedziec Nie , Aby uslyszec wielkie TAK

papuzkaara
Raczkujący
 
 
Posts: 90
Age: 39
Joined: 21 Jan 2009, 09:37
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ezri » 10 Feb 2012, 12:55 Re: Pay as you go

tak, tylko czy to sie oplaca? bo to naprawde stary telefon :D ile moze kosztowac takie sciagniecie simlocka? bo jak przegladalam te rozne oferty w pay as u go to telefony byly juz po 20-25 funtow. I gdzie w ogole moge sciagnac tutaj simlocka? jesli to nie problem prosilabym o adres albo chociaz ulice to juz sobie znajde. i ponawiam pytanie: czy w tej opcji pay as u go wiaze mnie jakas umowa?

ezri
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 15 Nov 2011, 14:40
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by papuzkaara » 10 Feb 2012, 14:48 Re: Pay as you go

w opcji pay as U go nie ma zadnej umowy, a sciagniecie sim locka to wydatek ok 5 funa
Czasem trzeba powiedziec Nie , Aby uslyszec wielkie TAK

papuzkaara
Raczkujący
 
 
Posts: 90
Age: 39
Joined: 21 Jan 2009, 09:37
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Albiorix » 10 Feb 2012, 15:37 Re: Pay as you go

Zdjęcie locka to 5 do nawet 40 zależnie od modelu. za moją nokie chcieli 25 co się nie opłacało. Prosty telefon kupisz za około 10 a do niego za 10 dostaniesz sim z 0
10 na rozmowy u właściwie każdego. ja kupiłem starter t-m za 30, telefon w cenie i 30 na rozmowy.

Ma to sens jeśli dzwoni sz w UK. Jeśli dzwonić chcesz dużo do Polski raczej lepiej wyjdziesz na sprzedawanych w polskich sklepach sumach sieci która się w tym specjalizuje. (są chyba 2 albo 3)
User avatar
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posts: 336
Age: 44
Joined: 6 Dec 2011, 12:43
Location: Bordesley Village
Reputation point: 68
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by ezri » 10 Feb 2012, 16:54 Re: Pay as you go

ok; kupilam telefon. dzieki za rady :)

ezri
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 15 Nov 2011, 14:40
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 10 Feb 2012, 17:04 Re: Pay as you go

Kup tani nowy telefon, np. w O2 http://shop.o2.co.uk/mobile_phones/Pay_ ... all_brands
Najtańszy Ł15. Do tego doładowujesz za Ł10 przy zakupie, więc nie zbankrutujesz. W każdym sklepiku O2 znajdziesz te telefony.
Pay as you go, czy jakakolwiek podobnie brzmiąca karta, to po prostu karta na doładowanie, czyli nie ma kontraktu. W większości sieci obecnie nie ma dodatkowych opłat za kartę.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0


Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA