rasizm na placu zabaw

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by niki7121 » 2 Apr 2008, 17:08 rasizm na placu zabaw

Jestem tu nowa,ale mam nadzieję że jednak ktoś odpisze :).Mam pewien kłopot,chodzi o przejaw rasizmu angielskich dzieci wobec dzieci polskich,czy ktoś już się z tym spotkał? jest mi strasznie przykro,bo moje dzieci wróciły dziś z parku zabaw pobite i rozżalone,okazało się że oberwały od rówieśników za to że są polakami.Jest mi tak strasznie ich żal...czy zetknęliście się może z podobną sytuacją? sama nie wiem jak reagować,co robić,czy zwrócić się do kogoś o pomoc.

niki7121
Początkujący
 
 
Posts: 12
Joined: 13 Dec 2007, 22:49
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 2 Apr 2008, 19:36 Re: rasizm na placu zabaw

rasism odnosi si edo roznic rasowych, a nie narodowosciowych. pozatym wielu zapomina, ze to nie polska i z dziecmi zwlaszcza tymi mlodszymi powinno sie wychodzic. przypuszczam, ze jakbys byla z nimi nic by sie nie stalo. dzieci, ktore atakuja, sa przewaznie z tej najnizszej warstwy spolecznej, gdzie rodzice nie maja pojecia o kulturze, o geografi niewspominajac.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by niki7121 » 3 Apr 2008, 14:10 Re: rasizm na placu zabaw

Wiesz,dzieci mam już spore,czy Twoim zdaniem z 10 i 12-latkiem powinnam chodzić za rękę na plac zabaw?,no nic,dziękuję za wsparcie duchowe,bardzo mi pomogłeś nie ma co.Jest mi po prostu przykro...nie dość doświadczeń z dziećmi,to jeszcze kop od nieznajomego-dziękuję serdecznie,mam nadzieję że podbudowałeś już swoje ego .

niki7121
Początkujący
 
 
Posts: 12
Joined: 13 Dec 2007, 22:49
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Bernii » 3 Apr 2008, 14:42 Re: rasizm na placu zabaw

Na stronie glownej znalazlem cos takiego :
http://bham.pl/content/view/220/135/lang,pl/

Code: Select all
Nie daj się dyskryminować

W związku z coraz większą liczbą imigrantów w Wielkiej Brytanii, napady i przestępstwa często mają charakter narodowościowy czy rasistowski. Także z takimi sprawami muszą zmierzyć się pracujący tu Polacy. Każde zachowanie, które obraża, dyskryminuje lub krzywdzi ciebie, twoje dzieci lub bliskich ze względu na rasę, narodowość, język czy przekonania, jest przestępstwem. Jeśli zostałeś z tych powodów napadnięty, pobity, obrzucony wyzwiskami, zastraszony, wyśmiany, czujesz się prześladowany czy ktoś cię obraża, możesz poprosić o pomoc instytucję o nazwie Commision for Racial Equality (Komisja ds. Równości Rasowej). Możesz to zrobić osobiście – adres najbliższej placówki (znajdują się one w całej Wielkiej Brytanii) znajdziesz na stronie www.cre.gov.pl – lub pod numerem (0044) 0207 939 0178.

To co cię kusi czego ci potrzeba
Zludne bezpieczenstwo, pigulka szczescia
Ja z dnia na dzien nabieram pewności
Nie ma szczescia bez odrobiny szalenstwa!!!
User avatar
Bernii
Rozeznany
 
 
Posts: 250
Age: 40
Joined: 16 May 2007, 09:09
Location: Rzeszow/Birmingham
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 3 Apr 2008, 14:53 Re: rasizm na placu zabaw

wlasnie, ostatnio jest prowadzony , taki program z ramienia councilu. pozatym wcale nie nie mam podbudowanego ego, bo nie ma naczym. tez mam dzieci i jesli to jest nowe srodowisko, to lepiej chyba sprawdzic , kto przebywa, na takim placu zabaw, nawet jesli to sa starsze dzieci, nie musisz isc z nimi za raczke. ale chyba lepiej wiedziec cos o okolicy. moi znajomi tez maja starsze dzieci, a mimo to, nie puszczaja ich na teren, o ktorym,albo nic nie wiedza, albo kreca sie tam jakies dziwne typy. ja nawet w polsce nie puscilabym dzieci , zeby ich nie widziec, to nie ten sam swiat co za naszej mlodosci.. moze to nie mile stwierdzenie, ale prawdziwe. przykre jest , to co sie stalo, ale nie mam wyzutow sumienia, ze tak napisalam.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 3 Apr 2008, 15:00 Re: rasizm na placu zabaw

A mój brat z kolegą został wczoraj w Polsce we własnym mieście napadnięty od tyłu i skopany po głowie przez pięciu gnojów.
Jak miło pomyśleć że jest jeszcze na Świecie miejsce, gdzie zawsze można dostać zdrowo w łeb bez żadnych rasistowskich podtekstów i bez żadnego powodu.
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by karjo » 4 Apr 2008, 21:41 Re: rasizm na placu zabaw

Bez urazy, to nie male miasteczko, gdzie wszyscy sie znaja. Dochodzi jeszcze bariera jezykowa . A 12 i 10-latek to naprawde jeszcze dzieci, a gdyby zaczepiliby ich dorosli mezczyzni...
Troche wyobrazni sie przyda... i moze lepsza, bezpieczniejsza dzielnica?
A formalnie chyba niewiele sieda zrobic, nie wiadomo kto pobil, jak wygladal itp. Pewnie policja przyjmie zgloszenie, ale nawet niewiele bedzie w stanie z tym zrobic.

karjo
Rozeznany
 
 
Posts: 269
Joined: 27 Feb 2008, 11:23
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by niki7121 » 5 Apr 2008, 07:59 Re: rasizm na placu zabaw

W swoim poście prosiłam o pomoc,szukałam ludzi którzy mieli podobne doświadczania,to co sę stało-już się stało i tego nie zmienię.Logując się do tego forum,liczyłam na przyjaznych ludzi,na wirtualną pomoc,a otrzymałam słowa potępienia.Widzę,że nic tu po mnie,Polak Polakowi wprost uwielbia dokopać-dziękuję,tego tylko teraz potrzebuję ,naprawdę,jeszcze mnie oplujcie,a co tam,taka ze mnie głupia matka nie?Faktycznie,pomoc warta polecenia.Nikomu nie życzę podobnych do moich przeżyć,ale proponuję,zastanówcie najpierw zanim dokopiecie.Słowa te kieruję do kik i karjo.Wbrew pozorom mam wyobrażnię karjo,naprawdę.Odchodzę stąd,możecie sobie poużywać bez wyrzutów sumienia,zresztą przecież i tak ich nie macie.

niki7121
Początkujący
 
 
Posts: 12
Joined: 13 Dec 2007, 22:49
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by mamuśka twins » 5 Apr 2008, 15:14 Re: rasizm na placu zabaw

No szkoda, ze zrzygnowalas z forum!
Tez nie lubie jak zadaje pytanie, a ktos ironicznie odpisuje lub cos odpisuje co wogole nie jest na temat.
Ja nie potepiam Ciebie, bo nawet najlepsza ochronka nieuchroni nasze dzieci od zlego. Pewnych sytuacji nie da sie przewidziec. Wogole to nikt nie ma prawa nas oceniac (najpierw niech spojrzy na siebie). Nie odzywalam sie, bo nie mialam podobnego problemu i nie znam tez nikogo kto mial z czyms podobnym do czynienia.
No coz jeszcze raz szkoda, ze zrezygnowalas. Na przyszlosc niech ten co nie wie na dany temat lepej niech sie wogóle nie odzywa.
User avatar
mamuśka twins
Stały Bywalec
 
 
Posts: 369
Age: 42
Joined: 19 Mar 2007, 19:23
Location: Birmingham
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 6 Apr 2008, 23:16 Re: rasizm na placu zabaw

kik1976 wrote:rasism odnosi si edo roznic rasowych, a nie narodowosciowych
tak sie sklada ze jestesmy innej rasy. Jestesmy slowianami tylko nie mamy innego koloru.

[ Dodano: Nie Kwi 06, 2008 23:27 ]
z takim problemem nalezaloby isc prosto na policje.
M aja psi obowiazek chronic nas i nasze dzieci.
polskie dziecko ma takie samo prawo bezpiecznie sie bawic jak i angielskie, afrykanskie czy azjatycki. Na tych ostatnich sie chucha i dmucha zeby nie urazic ich uczuc. polskie dzieci wszystkich G... obchodza. Nawet czasami sa przesladowane przez nauczycieli w szkolach.
Takie sytuacje nie powinny sie pojawiac i uchodzic bezkarnie.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by DjXeed » 8 Apr 2008, 05:23 Re: rasizm na placu zabaw

niki7121 wrote:Odchodzę stąd


Coz... Ja powiem tak. Odejscie z forum z tego typu fochem to jedno. Forum, szkole, miejsce pracy itd to miejsca publiczne, nie kazdy z kazdym sie musi lubic czy rozumiec. To, ze oni pokazali ci taki, a nie inny punkt widzenia, to nie znaczy ze cale forum nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Jak dla mnie nie zrobilas nic zlego, bo przeciez kto moze cos takiego przewidziec... Ja natomiast za drogim razem bym sie przeszedl z dzieciakami ( nikt nie mowi o braniu dzieci pod raczke ), tylko po to, aby pokazac wszystkim na tym placu zabaw, ze twoje dzieci jednak maja rodzicow. To odrazu zmienia punkt widzenia, bo przeciez widac, ze ktos sie jednak interesuje... Nawet jakis angielski gnojek to dostrzeze...

DjXeed
Rozeznany
 
 
Posts: 270
Age: 39
Joined: 11 Jan 2008, 15:56
Location: Londyn
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by FrankaZ » 16 Apr 2008, 22:30 Re: rasizm na placu zabaw

Polskie dzieci przesladowane w szkolach przez nauczycieli????
Jakies przyklady Luiza, ?
-----------------
jestem obca i nic co obce nie jest mi obce

FrankaZ
Początkujący
 
 
Posts: 39
Joined: 6 Aug 2007, 19:00
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 17 Apr 2008, 22:33 Re: rasizm na placu zabaw

Byla dosyc glosna sprawa w Reddich. Jakies 2 lata temu. Dzieci byly wyzywane od polskich nieukow itp
Wszystko zakonczylo sie polubownie gdy po skargach rodzicow dyrekcja zagrozila kilku nauczycielom zwolnieniem i sadem.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by FrankaZ » 17 Apr 2008, 22:51 Re: rasizm na placu zabaw

Luiza: Zartujesz? Zagrozili? To nie wywalili ich na starcie?
-----------------
jestem obca i nic co obce nie jest mi obce

FrankaZ
Początkujący
 
 
Posts: 39
Joined: 6 Aug 2007, 19:00
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 18 Apr 2008, 21:57 Re: rasizm na placu zabaw

No niestety nie.
Jakby polscy rodzice byli uparci to nawet odszkodowanie za straty moralne by im sie nalezalo.
Moze nie wiedzieli a moze nie znizyli sie do tego poziomu.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO