Sure Start Maternity Grant - Becikowe

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

MalePostNapisane by jarek8372 » 18 Oct 2012, 18:17 Sure Start Maternity Grant - Becikowe

Witam, chcę złożyć papiery na angielskie becikowe, żona z dzieckiem jest w PL, gdyż tam rodziła, zostanie tam do Bożego Narodzenia. W formie na Sure Start Maternity Grant jest taka klauzula, dziwna troszke dla mnie "Health profesionall statment, czy to oznacza że jak złożymy ten wniosek to maleństwo przyjdzie, ew. My bedziemy jechać na jakieś "oględziny" badanie? Mała się urodziął 11tego września i do świąt bedzie w polsce także narazie raczej nie będzie jej tutaj żeby można było tego typu operacje przeprowadzać. Nasze zarobki w sumie nie przekroczą 19tys. więc myślę że w sumie powinniśmy sie załapać, tylko ta jedna klauzula mnie zastanawia.

jarek8372
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 5 Dec 2011, 19:15
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Czarna123 » 18 Oct 2012, 18:25 Re: Sure Start Maternity Grant - Becikowe

to oznacza ze polozona ktora tutaj prowadzila ciaze zony musi podpisac ta aplikacja i wpisac date porodu :)

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posts: 191
Joined: 31 May 2012, 17:52
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by jarek8372 » 18 Oct 2012, 18:45 Re: Sure Start Maternity Grant - Becikowe

aha, no to chyba da się ogarnąć temat, bo chodziliśmy do sierpnia do midwife'owej to może podpisze taki wniosek...

jarek8372
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 5 Dec 2011, 19:15
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 18 Oct 2012, 21:26 Re: Sure Start Maternity Grant - Becikowe

jak sie orientuje bo tlumaczylam kobietce to ona potrzebowala jakies zaswiadczenie z polski kiedy sie dziecko urodzilo itd i wyslac to z aplikacja czy cos
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 33
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 19 Oct 2012, 16:56 Re: Sure Start Maternity Grant - Becikowe

Żeby sie zakwalifikować na becikowe musicie spełniać warunki wymienione tutaj

https://www.gov.uk/sure-start-maternity ... ligibility

Rozumiem, ze £19k to dochód z tytułu zatrudnienia bądź samozatrudnienia
Jeśli tak to potencjalnie moglibyscie sie kwalifikowac sie na becikowe tylko jeśli pracująca osoba jest niepełnosprawna

Generalnie tutejsze becikowe adresowane jest jedynie do naprawde najbiedniejszej części społeczeństwa i zwykle tylko przy pierwszym dziecku.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by jarek8372 » 19 Oct 2012, 17:41 Re: Sure Start Maternity Grant - Becikowe

"ktosienka" tam jest napisane jeden z poniższych zasiłków, bazuję na tym że przyznanie mi będzie child tax credit, w innym razie nie drążył bym tematu. child tax klasyfikuje się rodzina z jednym dzieckiem przy dochodzie do 26K, więc powinienem dostać pozytywną odpowiedź, jeżeli tak bedzie to powinno być też podstawą do otrzymania becikowego... ale bede jeszcze się dowiadywać

jarek8372
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 5 Dec 2011, 19:15
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 19 Oct 2012, 18:17 Re: Sure Start Maternity Grant - Becikowe

Tak ale masz 3 miesiace of narodzenie dziecka na zlozenie wniosku, minelo Ci juz przeszlo miesiac. I o child tax credits mozesz sie starac jedynie jesli dziecko mieszka z Toba a teraz nie mieszka. I musisz spelnic warunek wiekszosciowy elementów TC.
Poza tym w wypadku polskiego aktu urodzenia pewno I tak nie dostaniesz decyzji zbyt szybko. Nie wiem czy masz teraz wtc ( chocby zerowy bez wyplat), rozumiem ze to Twoje pierwsze dziecko i ze nie masz ChTC. To mogloby odrobine przyspieszyc, niemniej procedura z polskim aktem urodzenia zwykle jest tak czy siak duzo dluzsza


Na pewno jednak warto to jeszcze sprawdzic, moze zaakceptuja Twoje podanie o becikowe I beda czekac na decyzje z tc.

Daj znac jak Ci poszlo.

niestety z limitem £26k nie do końca masz racje.
Kilka wątków niżej była dyskusja na ten temat.
Niemniej na dochód rzędu £19k rocznie nie będzie ta informacja miała wpływu.


Gratuluje corki!

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 19 Oct 2012, 19:15 Re: Sure Start Maternity Grant - Becikowe

jarek8372, a nie mogl bys o te wszystkie benefity i te sprawy zwiazane z dzieckiem napisac w jednym temacie? Np "mlode mamusie, czyli ciezarowki po rozpakowaniu". Bo to juz ktorys temat z kolei i niepotrzebne zasmiecanie forum. Wydaje mi sie ze lepiej byloby wszystkie najwazniejsze informacje zawrzec w jednym temacie a nie skakac po 10 oddzielnych skoro wszystkie dotycza tego samego-benefitow
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO