Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.
bogini u nas Helenka bylaby tez po babci meza,a franio po dziadku :)
ehh no zobaczymy kiedy w koncu Torpedka bedzie miala rodzenstwo..
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
User avatar
Steinik
Stały Bywalec
 
 
Posts: 456
Age: 40
Joined: 16 Jan 2011, 09:50
Location: Walsall/Bydgoszcz
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

mieszane pary to inna bajka jakbym ja byla w takiej sytuacji to nazwisko dalabym partnera a nie swoje, jak ktos ma zamiar tu zostac to tez zaden dla mnie argument, ja tez nie planuje wracac do pl ale jakos moje dziecko ma polskie imie, nie robie z niej na sile angielki bo nia nie jest i nigdy nie bedzie nawet jak bedzie w przyszlosci miala meza anglika to bedzie polka. W polsce tez znajduja sie takie dziwne osoby dajace obce imiona
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
User avatar
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posts: 306
Age: 34
Joined: 21 Nov 2011, 10:38
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 10 Aug 2012, 21:58 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

jo14189, chyba nie rozumiesz, albo nie chcesz zrozumiec co czesc z nas probuje powiedziec :wink: dla Ciebie wlasnie Jessica Nowak brzmi tragicznie...
a wiesz, ze dla zdecydowanej wiekszosci ludzi w tym kraju takie polaczenia nie przeszkadzaja? dlaczego? bo sa tolerancyjni i nie zwracaja na takie rzeczy uwagi!

spotkalam sie z paroma starszymi osobami, ktore osiedlily sie w uk w czasach II wojny swiatowej. ze zwiazkow par polskich i mieszanych uroszily sie dzieci. maja rozne imiona i nazwiska i nikomu ze znajomych mi osob, to nie przeszkadza. nikt sie nie smieje, nie kpi. Pani Janina, byla Pania Dzanina ;) Pani Wladyslawa jest Lydia itd. kiedy po raz pierwszy poznalam pania Barbare z bardzo polskim nazwiskiem, myslalam ze jest polka... nie, Pani Barbara jest angielka, a nazwisko miala meza polaka... Anglikom jak widac mieszanka nie przeszkadza... tragiczne jest zostac kaleka, a nie fakt, ze komus nie podoba sie czyjes imie i nazwisko ;)

ciekawostka: w uk bardzo powrzechne jest uzywanie "ksywek". Np. pani Hilda nie chce byc nazywana Hilda tylko Jessie... i tak tez na nia wszyscy wolaja. Nikt nie zastanawia sie dlaczego, a po co, przeciez ma ladne imie. Po prostu. Jest to akceptowane w urzedach i innych publicznych placowkach. Nie wiem czy ktos kiedys zwrocil uwage, ze czesto w roznych formularzach jest zapytanie, "pod jakim innym imieniem jestes znany".

Nie wiem czy planujesz zostac w uk, jesli tak to nie zycze Tobie by Twoje dziecko zostalo kiedys wysmiane w "tragiczny" sposob z powodu swojego nazwiska, tak jak czynisz to Ty :roll:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

nie smieje sie z nazwisk tylko z imion do nich w zaden sposob nie pasujacych a to jest roznica. Widac ty nie rozumiesz o czym mowie. I podkreslilam jasno ze dla mnie dawanie obcych imion polskim dziecia jest smieszne ludzie i tak beda je dawac z czego bede miala wciaz ubaw. Mamy tyle pieknych imion ale widac lepiej dac emily a nizeli emilia, glupota wielka

Dodano: -- 10 sie 2012, 22:22 --

anglika nic nie przeszkadza bo i tak jest tu wiele narodowosci i wiele roznych dziwnych imion, a tego nie wiesz czy dziecko zostanie w uk czy wroci do pl. Polak powinien miec polskie imie takie jest moje zdanie. Dziwie sie ze rejestruja w pl te dziwne imiona
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
User avatar
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posts: 306
Age: 34
Joined: 21 Nov 2011, 10:38
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

a moze Milenka?

Dodano: -- 10 sie 2012, o 22:34 --

a moze Milenka?

Dodano: -- 10 sie 2012, o 22:34 --

a moze Milenka?

marzenka72
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 10 Dec 2010, 18:26
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

jo14189 wrote:nie smieje sie z nazwisk tylko z imion do nich w zaden sposob nie pasujacych a to jest roznica. Widac ty nie rozumiesz o czym mowie. I podkreslilam jasno ze dla mnie dawanie obcych imion polskim dziecia jest smieszne ludzie i tak beda je dawac z czego bede miala wciaz ubaw. Mamy tyle pieknych imion ale widac lepiej dac emily a nizeli emilia, glupota wielka

Dodano: -- 10 sie 2012, 22:22 --

anglika nic nie przeszkadza bo i tak jest tu wiele narodowosci i wiele roznych dziwnych imion, a tego nie wiesz czy dziecko zostanie w uk czy wroci do pl. Polak powinien miec polskie imie takie jest moje zdanie. Dziwie sie ze rejestruja w pl te dziwne imiona


Ja mysle ze wyrazilas raz swoje zdanie i chyba wystarczy? Nie musisz w kolko grzmiec o tym samym ze Tobie sie nie podoba. Ma prawo Ci sie nie podobac, a innym ma prawo nie przeszkadzac wiec odpusc juz sobie. Kazdy i tak zrobi po swojemu. Ja np na troche na przekor mlodsza corke nazwalam Hannah, niby po Polsku ale nie do konca. I wiesz co? Guzik mnie interesuje co o tym mysla inni. To moje dziecko i moja sprawa. A zmiana imienia czy nazwiska jak komus nie pasuje to wcale nie jest az tak skomplikowana sprawa, za 18 lat pewnie bedzie jeszcze latwiej i jesli ktorekolwiek dziecko poczuje sie skrzywdzone moze sobie zmienic swoje personalia na takie jakie bedzie mialo ochote
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

ewela119 wrote:Ja mysle ze wyrazilas raz swoje zdanie i chyba wystarczy? Nie musisz w kolko grzmiec o tym samym ze Tobie sie nie podoba.


niestety jak ktos bajdurzy na moj temat musze to zdementowac. jak kolezance nie odpowiada moja opinia to probuje pokazac ze smieje sie z ludzkich nazwisk a smieje sie z czegos innego...
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
User avatar
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posts: 306
Age: 34
Joined: 21 Nov 2011, 10:38
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

To i ja się dołączę i powiem że mam Julię :D i nie żałuję, w obu krajach nie sprawia problemów w pisowni i wymowie, jest śliczne choć ostatnio bardzo popularne :) ale mi to nie przeszkadza :)
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posts: 189
Age: 39
Joined: 30 Oct 2007, 08:47
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

ja mam Martyne i rowniez nie maja z tym imieniem anglicy problemow. Julia piekne imie. Jak bede miala kolejna corke to prawdopodobnie bedzie miala na imie karolina

Dodano: -- 11 sie 2012, 07:57 --

lub milena ale to jeszce daleko do kolejnego maluszka wiec zdanie moge jeszcze 10 razy zmienic :)
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
User avatar
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posts: 306
Age: 34
Joined: 21 Nov 2011, 10:38
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by -eMPe- » 11 Aug 2012, 08:54 Re: Mało populane imie w pl i uk dla dziewczynki

To ja jeszcze wtrącę, bo tak piszecie o Jessice. Otóż ja nigdy bym tak swojego dziecka nie nazwał. Dlatego że moja siostra nazwała tak swoją suczkę border collie. Przy wyborze imienia, trzeba moim zdaniem uważać na te imiona psie i kocie. Imiona typu Lena, Lili, Nina, Jessie, Filip są psie. Kocie to Bonifacy, Kacper, Melchior, Tadeusz itd.
;)
Image

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posts: 156
Joined: 23 Jan 2008, 20:09
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

teraz to juz sama nie wiem ... mam jak narazie 1000 pomyslów na minute... bardzo dużo imion występuje i w pl i uk .... teraz to pojecia nie mam

danonek
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 12 Nov 2011, 22:13
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

jo14189 wrote:lub milena ale to jeszce daleko

A moze melina? Piekne i nietypowe imie dla dziewczynki ;)
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

tak z ciekawosci zaczelam szukac imion ktore sa takie same w obu jezykach i natchnelam sie na to:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Odpowiedni ... 4%99zykach

Dodano: -- 11 sie 2012, 09:21 --

krisbrumm, twoje zosliwe docinki mnie nie ruszaja. musisz sie bardziej postarac
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
User avatar
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posts: 306
Age: 34
Joined: 21 Nov 2011, 10:38
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

ja juz chyba te wszystkie strony znam na pamieć i już sama nie wiem a niechce przekombinować.... chociaż narazie caly czas mówimy do niej Lilka :)

danonek
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 12 Nov 2011, 22:13
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

U mnie od poczatku miala byc Miriam gdy sie mala urodzila to palnelam poloznej ze ma na imie Sarah :D bardzo podoba mi sie imie Nadia
I hate two faced people. It's hard to decide which face to slap first.
User avatar
Mean Girl
Raczkujący
 
 
Posts: 85
Joined: 18 May 2012, 09:08
Reputation point: -15
Wyśmiewca
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO