Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

FemalePostNapisane by agg » 27 Jun 2011, 17:51 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ja ostatnimi czasy jestem dosc czestym gosciem na A&E i to nie jako pracownik :roll:
i nie moge nic zlego napisac... oni robia to co jest w zakresie ich obowiazkow, a ze system niestety troche kuleje to trzeba by bylo petycje do pana Camerona napisac :roll:
Agadz27 wrote:Oni tak zawsze , juz nie pierwszy raz slysze ze jak sie pojedzie na emergency to kilka do kilkunastu godzin trzeba sie naczekac!!!

tu akurat ktos Ci bzdur naopowiadal, chyba ze ten ktos kilka godzin w sumie spedzil w szpitalu, ale na pewno nie czekal na przyjecie!!! :shock:
ustawa jasno mowi, ze pacjent musi zostac przyjety w ciagu 4 godzin, taka tez informacja wisi w kazdej poczekalni A&E.
kolejki niestety sie dluza czasami, bo ludzie lubia sobie z pierdolami jezdzic i traktuja A&E jak wieczornego lekarza. i czesto osoby, ktore na prawde potrzebuja pomocy musza czekac! wiec zanim sami tam pojedziemy musimy rozwazyc czy jest to na prawde konieczne.
niestety czesto lekarze i pielegniarki musza zdecydowac o priorytowosci przypadku i nie sa to latwe decyzje.
zdarzylo mi sie czekac z lejacym sie przez ramie dzieckiem w nocy, a i tez byc przyjeta niemal natychmiast...
a jesli chodzi o zaniedbania to wiadomo, wszedzie moga sie zdarzyc... ja jakis traumatycznych doswiadczen nie mam co nie znaczy, ze lekarze zawsze robia to czego oczekujemy :roll:

a teraz zagadka dla Was :)
kto najpierw zostanie przyjety?
-pacjent z otwartym zlamaniem np. nogi /np. piszczel
-pacjent z bolaca i swedzaca noga
-pacjent z bolem w klatce piersiowej
-dziecko z goraczka 39,5'c
podejmowanie wydawaloby sie blachych decyzji, to czesto sprawa zycia i smierci :roll:

i gdybym uwazala, ze faktycznie szpital czy lekarz dyzurujacy wykazal sie zaniedbaniem tez bym zlozyla skarge. po sadach pewnie nikogo bym nie ciagala, bo zwyczajnie nie mialabym na to kasy :wink:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by yoki » 27 Jun 2011, 20:36 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

pacjent z bolem w klatce piersiowej- ze tak sobie pozwole odpowiedziec.
Sama ostatnimi czasy tez bylam czestym gosciem na A&E, rowniez z takim bolem..

yoki
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jun 2008, 09:39
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Agadz27 » 27 Jun 2011, 21:02 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

agg wrote:tu akurat ktos Ci bzdur naopowiadal, chyba ze ten ktos kilka godzin w sumie spedzil w szpitalu, ale na pewno nie czekal na przyjecie!!!

Pewenie ludzie wyolbrzymiaja ale nawet 4 godziny to dla osoby czy to z bolem w klatce czy nogi to wiecznosc i wcale im sie nie dziwie.
User avatar
Agadz27
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 46
Joined: 27 Jun 2007, 14:29
Location: Ustroń/Bearwood
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 27 Jun 2011, 21:50 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

agg wrote:a teraz zagadka dla Was
kto najpierw zostanie przyjety?
-pacjent z otwartym zlamaniem np. nogi /np. piszczel
-pacjent z bolaca i swedzaca noga
-pacjent z bolem w klatce piersiowej
-dziecko z goraczka 39,5'c


bol w klatce, zlamana noga, goraczka, swedzaca noga- przynajmniej jakbym miala wybrac to przyjelabym pacjentow w takiej kolejnosci.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 28 Jun 2011, 12:23 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Zdarzalo mi sie byc 2 razy w szpitalu w Solihull i tez zostalam szybko przyjeta, niestety w Coventry w szpitalu Uniwersyteckim czekanie po kilka godz jest regula. W zeszlym tyg moja kolezanka miala wypadek samochodowy, na poczatku wygladalo to niegroznie ale wieczorem zle sie czula, miala nudnosci, zawroty glowy, mroczki przed oczami, byla blada jak sciana i belkotala, nie mogla utrzymac rownowagi wiec mąż odwizl ja do szpitala o godz 20 i czekala na lekarza do 1, ogolnie obejrzal ja powiedzial ze nic jej nie jest, odeslal ja do domu i kazal rano isc do GP po srodki przeciwbolowe :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by karen » 29 Jun 2011, 07:02 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Hej dziewczyny :) chcialam wam napisac, ze zostalam mama :D urodzilam w poniedzialek a termin mialam terlmin teraz na sobote. Synus zdrowy i kochany :))
Mam tylko problem z karmieniem piersia bo z jednej nic nie mam a z drugiej mam problem bo moj sutek jest plaski . Ale sie nie poddaje .. A moze ktoras z was mam moze mi doradzic co zrobic ? Kupilam te silikonowe kapturki na piersi ale one jakies takie dziwne hehe I pokarmu nie mam ax na tyle,zeby mi tak przez ten wielki smok lecialo :)

lece .. jak macie jakies rady co do karmienia to piszcie bede wdzieczna :D

karen
Rozeznany
 
 
Posts: 111
Joined: 10 Nov 2008, 17:46
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Agadz27 » 29 Jun 2011, 12:57 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

karen, Gratulacje !!! Wreszcie jakas pozytywna wiadomosc :)
Co do karmienia to nie zalamuj sie i nie martw ze dziecko malo je . Niestety to musi troche potrwac. Spokojnie przykladaj dziecko do piersi a zobaczysz ze z dnia na dzien bedzie coraz lepiej. Ja poczatkowo tuz przed karmieniem odciagalam troszke mleka zeby pobudzic laktacje a pozniej juz samo lecialo he he:)
Buziaki dla synusia, a jak ma na imie???
User avatar
Agadz27
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 46
Joined: 27 Jun 2007, 14:29
Location: Ustroń/Bearwood
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 29 Jun 2011, 18:41 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

A ja musze sie pochwalic ze dzis bylam u ginekologa i mialam usg, mialam robione zwykle, 4D i badanie Dopplerem, wszystko jest w porzadku, na 100% jest to dziewczynka :D :D :D Doktor powiedzial ze nie ma zadnych watpliwosci, z reszta my tez to widzielismy :)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Agadz27 » 29 Jun 2011, 18:53 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ewela119, Suuper!!! ucaluj brzusio od ..."cioci" :)
User avatar
Agadz27
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 46
Joined: 27 Jun 2007, 14:29
Location: Ustroń/Bearwood
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 29 Jun 2011, 21:18 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

karen, gratulacje Mamo! :grin:
ewela, no wiedzialam, no! :D gratki :) ma ktorego listopada masz termin?
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 29 Jun 2011, 21:40 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

karen, gratulacje, zglos sie do agg, on sie zna na karmieniu:)
ewela119, no to gratuluje Kazi :)))))
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 30 Jun 2011, 08:03 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Dzieki dziewczyny. Angole wyliczyli z usg na 6 listopada a moj doktor wczoraj na 8, ale niewazne, kiedy bedzie to bedzie :) Mam 2 zdjecia z usg 4D i normalnie napatrzec sie nie moge :P


karen, gratulacje, z karmieniem napewno bedzie coraz lepiej, zycze wytrwalosci i powodzenia :)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by asiencja20 » 30 Jun 2011, 12:30 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

karen wielkie gratuuulacje :)

ewela119 - to super,gratuluje;)


dziewczyny mam problem;/ moj maluszke jutro konczy trzy tygodnie a juz od tygodnia walcze z kolkami;/ nie jem ciezkiego jedzenia,nie pije napoi gazowanych. jednym slowem uwazam na to co jem. nie wiem jak mu pomoc. masazyk juz nie pomaga;/ pomagam mu czasami termometrem ale nie chce go przyzwyczajac;/ juz nie wiem co mam robic,bo zal mi strasznie mojego anioleczka;/ a wizyte mam dopiero na poniadzialek i mam nadzieje ze mi pomoga. zaparzylam mu rumianek,jak sie obudzi moze cos wypije i mu to pomoze...

pozdrawiam ;)

asiencja20
Początkujący
 
 
Posts: 43
Age: 33
Joined: 24 Feb 2011, 17:58
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 30 Jun 2011, 14:53 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

asiencja20, jak to pomagasz mu termometrem??....to chyba malo dobry pomysl...
probowalas podawac infacol i herbate z kopru wloskiego do picia? oklady z cieplej pieluszki na brzuch i wtedy masowac?
niestety kolki moga byc niezalezne od tego co jesz, i spowodowane moga byc np niedojrzaloscia ukladu pokarmowego.

Dodano: -- 30 cze 2011, o 14:56 --

asiencja20, i czopki hoeopatyczne Viburcol tez sa podobno dobre.

Dodano: -- 30 cze 2011, o 15:00 --

karmisz piersia? sprobuj odstwic produkty mleczne przez jakis czas, tez moga byc przyczyna.
,,U mam dzieci z kolkami należy z diety wyeliminować kofeinę, wzdymające warzywa, ostre przyprawy, orzechy, czekoladę i pokarmy zawierające białko krowie. Wśród dzieci karmionych piersią natężenie bólów kolkowych wyraźnie zmniejsza się po zaprzestaniu spożywania mleka i przetworów mlecznych przez matkę.
Bardzo ważnym zagadnieniem jest technika karmienia piersią, a zwłaszcza zwrócenie uwagi na dokładne opróżnienie przez dziecko jednej przed przystąpieniem do karmienia z drugiej. W pierwszej fazie karmienia wypływa tzw. mleko początkowe, niskokaloryczne, zawierające więcej białka i laktozy, natomiast w drugiej fazie wypływa tzw. mleko końcowe, bogate w tłuszcz, więc i wysokokaloryczne (1 g białka - 4 cal, 1 g tłuszczu - 11 cal). Przedwczesne przystawienie niemowlęcia do drugiej piersi (po około 10 min) pozbawia je wysokokalorycznego mleka końcowego doprowadzając do niedoboru kalorycznego. Dziecko spożywa pokarm uboższy kalorycznie, dochodzi do szybszego opróżniania żołądka, a niedostatecznie strawiona duża ilość laktozy ulega fermentacji bakteryjnej z wytworzeniem większej ilości gazów, przyspieszeniem pasażu jelitowego i bólami kolkowymi brzucha. Podawanie z piersi wyłącznie mleka początkowego może prowadzić do oznak głodu pod postacią płaczu i drażliwości, a w dalszym etapie do utraty łaknienia.,,
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by asiencja20 » 1 Jul 2011, 10:51 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

bogini8,moze i to nie jest zbyt dobry pomysl ale czasami mu pomaga. sluchaj,daje mu herbatke z kopru wloskiego (choc nie powinnam bo jest od 1 miesiaca zycia),robie mu masazyk,robilam oklady - nie pomagaly. infacol jest od pierwszego miesiaca zycia i sie troche boje. ale ze wzgeldu na to ze nie moge patrzec jak sie prezy dzisiaj kupie i mu podam,mam nadzieje ze mu pomoze. a jezeli chodzi o karmienie piersia. tak karmie piersia,nie jem produktow ktore podalas. a problem jest taki ze on bardzo ladnie przybiera na wadze ale bardzo krotko i rzadko je. Ale po piersi potrafi spac nawet z 3-4 godziny. i oproznia tylko jedna piers bo najdluzsze karmienie trwa 15 minut. nie wiem dlaczego. ;/ w ciagu dwoch tygodniu z 3420 do 4405. to chyba nie jest zle.? slyszalam ze dobre sa kropelki espumisan dla niemowlakow,ale nie wiem czy je tutaj dostane;/

asiencja20
Początkujący
 
 
Posts: 43
Age: 33
Joined: 24 Feb 2011, 17:58
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET