implanty antykoncepcyjne

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

FemalePostNapisane by pinsleepe » 2 Jun 2010, 14:51 Re: implanty antykoncepcyjne

wsiaz wrote:NIE MAM NIC DO ANTYKONCEPCJI!!
JEDNA Z WAS NAPISAQLA TO CO ZAZNACZYLEM NA CZERWONO
ODPISALEM ZE SIE TRUJE Z LENISTWA, JEST TO NAJPROSTSZE ROZWIAZANIE DLA LUDZI, KTORZY NIE MUSZA PAMIETAC NP O CODZIENNYM BRANIU PIGUL LUB INNYCH RZECZY, TYLKO O TO MI CHODZILO, ZE JEST TO PEWNA FORMA LENISTWA, BO NIE MUSI NIC ROBIC ZEBY SIE ZABEZPIECZYC.
a WY MI TUU O ZCHNACH I RYDZYKACH OPANUJCIE SIE I NIE POWOLUJ SIE NA ADMINA, BO AKURAT TO CO WY ODPISALYSCIE W PIERWSZEJ KOLEJNOSCI BYM USUNAL.
PONIEMAJEM?


Wydaje mi sie, ze uzycie slowa "wygodne" zamiast "lenistwa" byloby bardziej na miejscu. Niestety uzycie przez ciebie slowa "lenistwo" na lenistwo mi wyglada, bo nie przemyslales swojej wypowiedzi.

A z tym nie robieniem niczego w/g ciebie jesli ma sie implant tez nie przemyslales, bo tego sie nie wdycha tylko to jest zabieg z igla i nawet krwi tam troche.

Co do stosowania duzych liter to musze cie zmartwic, ale wcale sie tego lepiej nie czyta.

Punkt 9 regulaminu odnosi sie do "jesli nie wiesz to nie pisz".

Poniemajem?
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 40
Joined: 6 Nov 2007, 19:55
Location: Manchester
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 2 Jun 2010, 14:56 Re: implanty antykoncepcyjne

pinsleepe wrote:

Punkt 9 regulaminu odnosi sie do "jesli nie wiesz to nie pisz".

Poniemajem?


Akurat wiem z czym to sie je, bo bylem z zona 2 lata temu podczas zalozenia tego cuda.
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 3 Jun 2010, 20:09 Re: implanty antykoncepcyjne

dziewczyny czy bralyscie kiedys tabletki: MICRONOR podczas karmienia piersia? lekarka przepisala mi je ale zastanawiam sie czy wystepuja po nch jakies skutki uboczne itd? nie chcialabym przytyc albo zeby urosly mi piersi!!:D bo to bedzie masakra!:D dzieki za odpowiedzi:)
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 3 Jun 2010, 22:11 Re: implanty antykoncepcyjne

oj wsiażu wsiażu, ty jak zwykle najmądrzejszy i najbardziej pojmujący blondyn wśród brunetów...
Dziewczyna napisała że "to my się trujemy" czyli zabezpieczamy się np. biorąc tabletki,( implantem się nie trujesz) po to by facet się nie musiał modlić " jak się spuścić żeby nie wpaść " . Więc twoja eureka na temat że trujemy się z lenistwa wynikała by że dziewczyny zażywają tabletki antykoncepcyjne z lenistwa co jest kompletną bzdurą z wiadomych powodów. Ponieważ faceci nie są zbyt chętni do tego by się samemu zabezpieczyć, więc my kobiety wybieramy najlepszy,najbezpieczniejszy i najwygodniejszy środek dla Nas i tu powstał własnie temat implantu.
A jeżeli pogubiłeś się w tym wszystkim to powiem Ci że, większość rezygnuje z tabletek nie tylko dlatego że boi się że zapomni o niej, ale dlatego że boi się o swoją wątrobę. Jak każde tabletki niestety ale zawsze mają negatywny wpływ na nią, stąd też rozważamy inne sposoby typu plastry spirale prezerwatywy kalendarzyki itd
Więc to nie my jesteśmy leniwe tylko Wy!
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 3 Jun 2010, 22:47 Re: implanty antykoncepcyjne

malaroksi - alleluja :!: :-D
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by Brokenheart_29 » 4 Jun 2010, 07:01 Re: implanty antykoncepcyjne

malaroksi tak z tym lenistwem to nie jest tak
zastanawilyscie sie czemu facet nie lubi kochac sie w opakowaniu(prezerwatywie)??????
ja uwazam ze gdy juz ide do lozka to musze dana kobiete znac i wiedziec ze jets ok a kochajac sie z nia nie zakladam prezerwatywy gdyz lubie czuc dana kobiete a nie gume itp.
Wy lubicie dotyk jego czy gumy???
wydaje mi sie ze musimy patrzec w dwie strony ale moim zdaniem jesli sie idzie z kims do lozka to tzreba byc pewnym tej osoby i................probowac na czuja ;) ahahahha

a tak na serio................zycie nam uklada scenariusz i co bedzie to bedzie.

Brokenheart_29
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 4 Jun 2010, 12:09 Re: implanty antykoncepcyjne

Brokenheart_29, kobiety tez nie lubia gumek(nie wszystkie-niektorym to nie przeszkadza) dlatego powinny byc tabletki anty dla facetow:)) a najlepiej zeby mieli pokretelka jak w kranikach , ktore sie zakraca i odkreca tylko w razie potrzeby ;PPP :twisted: :mrgreen:
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by kindzulinaa » 4 Jun 2010, 20:13 Re: implanty antykoncepcyjne

bogini8,ja biore tabletki Micronor.Troche przytylam po nich,bo wydaje mi sie ze wode zatrzymuja w organizmie,no ale wszystkie tabletki chyba to do siebie maja.Glowa mnie boli czesto,ale tu nie wiem czy to po tabletkach czy to przez pogode.Wloski szybko rosna,ale to na plus.No i chyba to wszystko,aa i przez jakis czas mnie zoladek bolal,ale to tez nie mam pewnoscie czy to po nich czy nie.Wiec jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz jak Twoj organizm zareaguje na nie :-) A no i slyszalam,ze organizm musi co najmniej 3 miesiace sie przyzwyczaic do wybranej metody antykoncepcyjnej-tabletki i inne.No a ja mam pytanko o plastrach Evra(bogini Ty chyba je stosowalas nie?) Napisz prosze jeszcze raz,bo nie wiem gdzie teraz mam szukac,jak Ty sie po nich czulas,czy jak przykleilas sobie plasterka to czy sie nie odklejal itp.??Z gory dzieki :-D i pozdrawiam :wink:
User avatar
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posts: 877
Age: 37
Joined: 28 Jun 2007, 22:48
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 4 Jun 2010, 22:08 Re: implanty antykoncepcyjne

kindzulinaa, dzieki :) odnosnie plastrowEvra uzywalam ich ponad 2 lata, nie mialam w sumie poza jedrniejszym biustem zadnych skutkow ,ubocznych, :P chodzilam a silownie, kapalam sie w wannie itd i sie nie odklejalo nic, czasem zdarzyl sie odklejony doslownie rozek albo sam brzeg ale nic sienie dzialo,no i nie trzeba pamietac codzienie tylko sa to 3 plastry w miesiacu.pierwszy przyklejasz 1 dnia okresu np w sobote i pozniej w nastgepna sobote odklejasz stary przyklejasz nowy (najlepiej w nowe miejsce zeby nie podrazniac skory) no i w 4 tygodniu w sobote odklejasz plasterek i nastepny jest az za tyudzien -( w tej przerwie wystepuje okres):) tak to w skrocie wyglada:) jak masz jakies pytania to pisz.
Ich zaleta jest to ze omijaja uklad pokarmowy.:) pozdrowka;)
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by asia.z » 7 Jun 2010, 14:43 Re: implanty antykoncepcyjne

Dziewczyny,czy ktoras z was borykala sie z wypadajacymi wlosami majac zalozony implant?Ja implant mam juz 2,5 miesiaca i chyba zaniedlugo zostane bez wlosow :cry:
Lepiej grzeszyc i zalowac niz zalowac ze sie nie zgrzeszylo

asia.z
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Age: 48
Joined: 16 Jan 2007, 16:37
Location: Erdington
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by martizzo » 14 Jul 2010, 17:23 NIN a implantyslcu

sluchajcie, mam pyt... czy do zalozenia implantow musze miec NIN??
wiem ze niektorym z was moze sie takie pytanie wydac smieszne, ale ..... coz... wszechwiedzaca nie jestem:D
User avatar
martizzo
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Age: 35
Joined: 18 Jun 2010, 18:16
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 14 Jul 2010, 22:55 Re: implanty antykoncepcyjne

zeby zalozyc implant musisz udac sie do placowki narodowej sluzby zdrowia (NHS), zeby wykonac jakikolwiek zabieg musisz sie zarejestrowac/wypelnic formularz, w ktory wpisujesz swoj numer ubezpieczenia spolecznego (NIN). wtedy Twoje leczenie/zebiegi pokrywa ubezpieczenie.
martizzo wrote:czy do zalozenia implantow

zaklada sie tylko jeden implant (jesli chodzi o antykoncepcyjny :wink: )
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by martizzo » 15 Jul 2010, 14:30 Re: implanty antykoncepcyjne

mój błąd-liczebnik nie ten co trzeba:D

a jak nie posiadam NIN? (jestem tutaj od 3 tygodni dopiero) to na wlasny koszt? (jaki?) ...... :)
User avatar
martizzo
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Age: 35
Joined: 18 Jun 2010, 18:16
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Galadriela » 15 Jul 2010, 16:28 Re: implanty antykoncepcyjne

Jeśli nie przyjechałaś tylko po implant, tylko zamierzasz tu zostać, to i tak musisz się zarejestrować w którejś przychodni lekarza rodzinnego (GP), żeby mieć prawo do bezpłatnej opieki. We wszystkich placówkach służby zdrowia podaje się u jakiego GP się jest zarejestrowanym bo jest to warunek korzystania z systemu.

Więc znajdź sobie GP i zapytaj jakie ma zasady rejestracji, może mogą poczekać na ten NIN - różne przychodnie mają różne wymagania. Jeśli Cię zarejestrują to nabędziesz prawa do bezpłatnej opieki i ten implant też dostaniesz - niektórzy GP robią to sami albo można po to pójść do przychodni planowania rodziny (Family Planning Clinic).

Zrobienie tego odpłatnie jest chyba trudniejsze - tu nie ma takiej ilości prywatnych lekarzy i przychodni jak w Polsce.
Ale jeśli Ci GP odmówi rejestracji to zapytaj gdzie się skierować po prywatną usługę - może sami zrobią albo pokierują.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by martizzo » 15 Jul 2010, 18:19 Re: implanty antykoncepcyjne

dzieki za info:)
ps. teraz tylko na 3 mce jestem tutaj, wracam zeby skonczyc ostatni rok studiów i raczej tutaj na stałe zagoszcze....:)
User avatar
martizzo
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Age: 35
Joined: 18 Jun 2010, 18:16
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET