implanty antykoncepcyjne

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

FemalePostNapisane by danonek » 18 Apr 2013, 16:52 Re: implanty antykoncepcyjne

hej dziewczyny nie otwieram nowego watku bo ma nadzieje ze mi tu odpiszecie
orjetuje sie ktos czy po zalozeniu spirali chodzi sie na kontrol i jak czesto? zapisana jestem na spirale miedziana ktora nie zawiera chormonów poniewaz u mnie zazywanie chormonow nie wchodzi w gre

danonek
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 12 Nov 2011, 22:13
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by atam » 19 Apr 2013, 15:15 Re: implanty antykoncepcyjne

Nie wiem, jak to praktycznie sie odbywa w UK, ale wiem z pewnoscia, ze w ciągu kilku pierwszych miesiecy stosowania wkładki istnieje zwiekszone ryzyko jej wypadniecia. Dlatego bardzo wazne jest, aby pod koniec kazdej menstruacji kobieta byla kontrolowana przez lekarza, czasem pielegniarke-polozna.

atam
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Joined: 28 Sep 2011, 16:19
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by danonek » 20 Apr 2013, 13:10 Re: implanty antykoncepcyjne

a orietuje sie ktoś czy samo założenie wkładki jest bolesne

danonek
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 12 Nov 2011, 22:13
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Justyna i Sławek » 14 Dec 2013, 02:13 Re: implanty antykoncepcyjne

Ja mam implant i trzeba wziasc pod uwage ze jest on szkodliwy w wielu przypadkach np.... oslabia znacznie wzrok i to juz w tydzien po umiejscowieniu. Poza tym kilka dni do ok tyg jest duzy bol reki az kark i bakr dretwieje ze ruszyc sie nie da.. co jeszcze. Hymmm moze to ze tyje sie strasznie. Blokuje calkowicie okres lub ma sie bardzo nieregularny. Zawroty glowy bole migrenowe. Ale przy zakladaniu implanta o tym wszystkim poinformuje sie pielegniarka. Mam go 3 tyg= mam probleny

Justyna i Sławek
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 23 Oct 2011, 11:15
Reputation point: -5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 14 Dec 2013, 17:52 Re: implanty antykoncepcyjne

kazdy majacy implant badz stosujacy inne srodki antykoncepcyjne bedzie reagowal na nie inaczej :roll:
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 33
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Anek » 14 Dec 2013, 19:34 Re: implanty antykoncepcyjne

Ja bylam bardzo bliska zalozeniu tego implantu jakies 2 tygodnie temu. Juz bylam umowiona na wizyte. Na stronie NHS jakos tak strasznie nie brzmialo. Cos mnie pokusilo i zaczelam czytac na polskich forach i sie rozmyslilam. Jeden z glownych powoduch to bylo tycie. Ciezko mi sie zrzuca po porodzie nie chciala bym jeszcze dowalic. Do tego te migreny czy np. nie regularne krwawienia ktore trzeba unormowac tebletkami antykoncepcyjnymi wiec jaki to ma sens teraz biore tabletki. Chcialam jakies wygodne rozwiazanie bo nie planuje wiecej dzieci a opcja brania tabletek kolejne kilkanascie lat srednio mnie pociesza ale jak trzeba bedzie to trudno. Oczywiscie lekarze namawiaja na spiralke jakos nie mam do tego przekonania, zwlaszcza ze slyszalam o przypadkach ciazy ze spiralka. Moze taka z uwalniajacymi sie hormonami? Ma ktos z tym jakies doswiadczenie?
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
User avatar
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1682
Age: 43
Joined: 15 Aug 2006, 19:58
Location: Sutton Coldfield
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by iwona38 » 14 Dec 2013, 20:32 Re: implanty antykoncepcyjne

Ja mam zalozona od maja spirale i jestem brdzo adowolona pierwsze 3-4 tygodnie byly ciezkie,glowa mnie bolala mialm uderzenie ciepla i humory,teraz jestok,nie przybieram na wadze,samo zalozenie nie nalezy do przyjemnych,ale trwa to ok.30 sek.

iwona38
Rozeznany
 
 
Posts: 267
Joined: 28 Apr 2008, 10:53
Location: Krakow/Pensnett
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Monaruss » 14 Dec 2013, 20:39 Re: implanty antykoncepcyjne

Mialam implant 2.5 roku, przed tym bralam zastrzyk depo provera 3 lata i nie miala w ciagu tych lat menstruacji.Teraz przed 2 miesiacami poszlam go wyjac i nikt mi nic nie twierdzil zeby tego nie robic ( czy ze musze czekac 3 lata do konca terminu).przeszlam na tabletki ze wzgledu na to ze to juz byl dlugi okres od momentu ostatnich tabletek i na rade ginekologa ktorego mam w rodzinie. Ona mowi ze zecYwiscie kazda osoba reaguje na antykoncepcje inaczej ale czy wasza waga sie podnosi czy spada to jest tylko kwestia pierwszych miesuecy, jezeli sie kontrolujecie to nie ma zadny wplyw.

Monaruss
Początkujący
 
 
Posts: 37
Joined: 8 Mar 2013, 08:18
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agnieszkaa » 24 Mar 2014, 11:14 Re: implanty antykoncepcyjne

Czesc kobietki :) slyszalam, ze plastry to jest bardzo dobre rozwiazanie... miala ktoras z was? Moze wiecie cos na ten temat?

agnieszkaa
Początkujący
 
 
Posts: 13
Joined: 3 Jun 2013, 20:34
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Justyna i Sławek » 24 Mar 2014, 17:25 Re: implanty antykoncepcyjne

Plastry sa fajne stosowałam przez 2 lata ale bardzo wypalają skóre pod nimi i nie ładnie wygladaja kazdy pytal sie mnie czy zakanczam z paleniem(niegdy nie palilam) i kazdy zwracal na nie uwage... ja mam implant i jest ok...

Justyna i Sławek
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 23 Oct 2011, 11:15
Reputation point: -5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agnieszkaa » 26 Mar 2014, 11:03 Re: implanty antykoncepcyjne

A jak to z tymi plastrami? Gdzie sie wglntakie rzeczy zalatwia? U midwife czy u lekarza? Moze dla was to pytanie okazac sie smieszne ale w tych sprawach nie jestem tutaj obeznana.

agnieszkaa
Początkujący
 
 
Posts: 13
Joined: 3 Jun 2013, 20:34
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 26 Mar 2014, 11:44 Re: implanty antykoncepcyjne

Family planning clinic albo gp , plastry mialam , szybko sie brudza wokol bo to klej , mi zdarzaly sie odklejac po 2-3 dniach
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 33
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET