Przejscie z piersi na butle

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

FemalePostNapisane by Anek » 30 Oct 2013, 17:58 Przejscie z piersi na butle

Hej Dziewczyny!
Szukam wszedzie w internecine cos na temat ktory mnie martwi i nie wiele moge znalezc. Pomyslalam ze moze ktoras cos mi doradzi bo chyba sie wykoncze psychicznie. Karmie moja 2 miesieczna coreczke piersia ale to jest dla mnie horror. Jak skonczyla 3 tygodnie to okazalo sie ze moze ma alergie na nabial, wiec zmienilam swoja diete. Troszke sie poprawilo ale nie na dlugo. Ogolnie je malutko i krotko od urodzenia i ciezko ja zmusic. Przybierala minimum jaki moze przybrac dziecko na piersi. Ostatnie 2 tygodnie to juz istny koszmar robi sobie bardziej przekask. Ostatnie dwa tygodnie przybrala 120 gram (strasznie malo ) zaczyna mi pomalu spadac z 50 centyli. Ma w tej chwili 4.760. Probuje ja przestawic na butle ale to jest jeszcze ciezsze. Sama juz nie wiem co zrobic. Probowalam dac jej piers i dokarmic potem butla. Mleka mam teraz strasznie malo. Wiadomo jaki popyt taka podaz. Jedynie w nocy ciagnie troche lepiej chyba dzieki temu jakos funkcjonuje. Jak probowalam odciagac to nic nie pomoglo o dziwo. Sama nie wiem czy przestawic ja radykalnie i przeglodzic az chwyci butle. Chyba tak bym nie potrafila. Poza tym nie wiadomo jak zareaguje na sztuczne mleko jak rzeczywiscie ma ta alergie :( Kubilam nawet nuki smoczki w polsce. Te slikonowe aventu sa twarde. Synka karmilam 6 miesiecy i pieknie mi przybieral, teraz to mam koszmar. Moze ktoras z Was mam lub miala problem z przestawieniem na butle. Z synkiem tez mialam ciezko ale on mial wtedy 6 miesiecy i jakos nam sie udalo bo byl glodomorkiem. Coreczka nie czuje tak glodu.
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
User avatar
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1682
Age: 43
Joined: 15 Aug 2006, 19:58
Location: Sutton Coldfield
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by nikctom » 30 Oct 2013, 18:34 Re: Przejscie z piersi na butle

powiem Ci z własnego doświadczenia, moja Rozala ( pierwsze i jedyne dziecko) też miała "niby" alergie , byłam u lekarza a on stwierdził że nie ma czegoś takiego jak alergia u dziecka na pokarm spożywany przez matkę, no cóż, mała cała wysypana , drapie się, mało je, a mnie zaczyna brakować pokarmu z tego całego stresu, ktoś kiedyś mi doradził smoczki i butle firmy Tommee Tippee , podobno zaprojektowane tak, aby naśladowały naturalną elastyczność, delikatność i ruchy matczynej piersi i dlatego maluszki tak łatwo je przyswajają , poczytałam na forach o podobnych problemach i większość mamusiek polecała właśnie tą firmę, moja Mała od razu na szczęście załapała ,mleko modyfikowane oczywiście dla alergików bo później się okazało że jednak ma skazę
pozdrawiam

nikctom
Początkujący
 
 
Posts: 48
Joined: 23 Feb 2007, 12:27
Location: Erdington
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anek » 30 Oct 2013, 18:43 Re: Przejscie z piersi na butle

Mam 2 butle tej firmy po synku. Jemu nie pomogly jedynie te kauczukowe z polski. Moze sprobuje, wygladaja jak piers ale tez sa twarde i slikonowe. Sprawdze dzieki.
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
User avatar
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1682
Age: 43
Joined: 15 Aug 2006, 19:58
Location: Sutton Coldfield
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by pro single mama » 30 Oct 2013, 19:05 Re: Przejscie z piersi na butle

Anek wrote:Hej Dziewczyny!
Szukam wszedzie w internecine cos na temat ktory mnie martwi i nie wiele moge znalezc. Pomyslalam ze moze ktoras cos mi doradzi bo chyba sie wykoncze psychicznie. Karmie moja 2 miesieczna coreczke piersia ale to jest dla mnie horror. Jak skonczyla 3 tygodnie to okazalo sie ze moze ma alergie na nabial, wiec zmienilam swoja diete. Troszke sie poprawilo ale nie na dlugo. Ogolnie je malutko i krotko od urodzenia i ciezko ja zmusic. Przybierala minimum jaki moze przybrac dziecko na piersi. Ostatnie 2 tygodnie to juz istny koszmar robi sobie bardziej przekask. Ostatnie dwa tygodnie przybrala 120 gram (strasznie malo ) zaczyna mi pomalu spadac z 50 centyli. Ma w tej chwili 4.760. Probuje ja przestawic na butle ale to jest jeszcze ciezsze. Sama juz nie wiem co zrobic. Probowalam dac jej piers i dokarmic potem butla. Mleka mam teraz strasznie malo. Wiadomo jaki popyt taka podaz. Jedynie w nocy ciagnie troche lepiej chyba dzieki temu jakos funkcjonuje. Jak probowalam odciagac to nic nie pomoglo o dziwo. Sama nie wiem czy przestawic ja radykalnie i przeglodzic az chwyci butle. Chyba tak bym nie potrafila. Poza tym nie wiadomo jak zareaguje na sztuczne mleko jak rzeczywiscie ma ta alergie :( Kubilam nawet nuki smoczki w polsce. Te slikonowe aventu sa twarde. Synka karmilam 6 miesiecy i pieknie mi przybieral, teraz to mam koszmar. Moze ktoras z Was mam lub miala problem z przestawieniem na butle. Z synkiem tez mialam ciezko ale on mial wtedy 6 miesiecy i jakos nam sie udalo bo byl glodomorkiem. Coreczka nie czuje tak glodu.
Hej ja bym nie radzila szukac informacji w necie,gdzie czesto jedna teoria jest sprzeczna z druga tylko najlepiej isc zapytac lekarza/ poloznej. Ja ciebie podziwiam,bo ja przerzucilam sie na butelke,ale z wlasnego wyboru po prostu nie chcialam karmic naturalnie. Karmilam piersia tylko 2 tyg po porodzie. Pamietaj tez,ze im im dziecko starsze tym trudniej je odzwyczaic od piersi-dlatego lepiej teraz sie przemeczyc niz pozniej

pro single mama
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 30 Oct 2013, 18:52
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anek » 30 Oct 2013, 19:33 Re: Przejscie z piersi na butle

Zapomnialam dodac ze juz sie doradzalam lekarza, poloznej i nawet HV. Oni patrza tylko na tabele. Jak jest jeszcze w normie to nie ma czym sie martwic. Wiem ten bol bo mialam problem z synkiem jak skonczylam go karmic w wieku 6 miesiecy piersia. On chociaz dobrze jadl.
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
User avatar
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1682
Age: 43
Joined: 15 Aug 2006, 19:58
Location: Sutton Coldfield
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by oreno55 » 30 Oct 2013, 20:58 Re: Przejscie z piersi na butle

Hi,moja corka (3mies)tez jest niejadkiem.Juz od pierwszych tyg dba o linie:)choc nie powinna.W ciagu ostatnich 2 tyg przytyla niecale 500g.Wazy 5,2 kg majac 3 miesiace.Tez mnie to niepokoi........Bez zadnych widocznych objawow przeszla z piersi na butelke Tommee Tippee.Probowalam roznych metod by ssala moja piers ale byla zbyt leniwa lub zloscia pokazywala ze musze cos zmienic,.wiec pompuje swoje mleko do buteleczek.Mozliwe ze Twoja corka polubi butelke,ktora plynie regularnie,bez zbednego wysilku mleczny pokarm.Codzienny spacerz jest niezbedny,po ktorych moze nabrac apetytu..Wychodze nawet w siarczysty deszcz,by dotlenila sie ,co moze byc dobre dla mamy-by spalic kalorie po ciazy i bobasa-by nabralo apetytu...
Powodzenia

oreno55
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 31 May 2013, 11:14
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 31 Oct 2013, 07:40

Nasze tez mialo mialo spora wysypke na mleku aptamil. Gp stwierdził ze to normalne ze dziecko ma wysypke i przepisal jakis smieszny krem do smarowania. Jak zapytalem sie czemu leczy objawy a nie przyczyne to powiedzial ze dzieci tak maja.
Tutaj w uk jest ciemnogrog wsrod lekarzy gp. Jedz do coventry tam przyjmuje polski pediatra ona ustali czy to nie czasami skaza bialkowa. Wowczas powiesz swojemu gp zeby przepisal ci specjalnie mleko dla alergikow.
A swoja droga moze masz malo pokarmu wiec powinnas dokarmiać sztucznym mlekiem.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Anek » 31 Oct 2013, 09:23 Re: Przejscie z piersi na butle

Czuje ze mam za malo pokarmu. Musze cos zrobic jak najszybciej. Ona najada sie 2 razy w nocy a w dzien to juz tylko przekaski. Piersi czuje ze sie juz nie napelniaja dobrze. Ktos mi zasugerowal przeglodzenie i juz nie podawac piersi, z nia nie da sie stopniowo przechodzic. Ona zaspokoi sie troszke piersia i to jej wystarczy proby podawania butli koncza sie godzinami wrzasku. Boje sie tylko ze mogla bym ja odwodnic. Chce je podac to mleko modyfikowane i wtedy bede obserwowac czy ma czy nie ma alergi. Tak naprawde nikt tu nie robi testow tylko konczy sie na przypuszczeniach. Dzieki za rady. Jutro szykuje sie od rana na przejscie na butle, serce mi sie kraje ale juz nie mam wyboru.
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
User avatar
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1682
Age: 43
Joined: 15 Aug 2006, 19:58
Location: Sutton Coldfield
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by sylwio70 » 31 Oct 2013, 15:09 Re: Przejscie z piersi na butle

Hej ja też tak miałam z moją córcią Julką. Karmiłam ją piersią od urodzenia ale pojawiła się na jej ciele bardzo swędząca wysypka pod kolanami na łokciach i buzi. Poszłam do lekarza i ten powiedział mi żebym nie jadła mleka bo może mieć nietolerancję (nie uczulenie) na laktozę. Tak samo jak u ciebie ja miałam mało mleka i w sumie córkę karmiłam co pół godziny. Wreszcie mądra lekarka podpowiedziała mi abym wypróbowała mieszanki dostępne w sklepach. Niestety po nich była gorsza wysypka i mała całą noc nie spała bo się drapała ciałkiem o materac łóżeczka. więc ta sama pani doktor powiedziała mi że szkoda moich nerwów i dziecko się stresuję i przepisała mi receptę na Aptamil pepti. Jest to mleko które ma rozbite na mniejsze cząsteczki laktozę i jest lepiej tolerowana. Rzeczywiście moja córka jest na nim od 7 czy 8 miesięcy i nie ma śladu po wysypce i bardzo dobrze przybiera na wadze. Ma obecnie półtora roczku i jest super dzieckiem. A testy tutaj robią tylko to jeszcze za małe dzieciaczki są i nie wychodzą prawidłowo. Dopiero po 5 czy 6 roku zycia, ale nietolerancja na laktozę trwa do ok 3 roku życia wic mam nadzieję że odpuści moją Julcię. Dodam jeszcze tylko że jak dostaniesz mleko na receptę to nie będziesz za nie płaciła. Normalnie jest bardzo drogie ok Ł20 puszka. Poproś o taką receptę żebyś mogła co 4 tygodnie iść do apteki i odebrać mleko bez potrzeby chodzenia co miesiąc do lekarza.

sylwio70
Początkujący
 
 
Posts: 41
Joined: 21 Jul 2009, 10:26
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anek » 31 Oct 2013, 17:40 Re: Przejscie z piersi na butle

Dzieki za rade, bede miala to na uwadze. Narazie to musze ja odstawic od piersi a to nie jest proste. Ona jest takim niejadkiem ze obawiam sie ze jak bedzie na butli nie wiele sie to zmieni, ale chociaz bede miala nad tym jakas kontrole. Probuje od kilku dni jej podawac butle ale konczy sie na tym ze musze jej podac piers na koniec. Niby jest pokarm ale ona troche wypije i jest zadowolona. Ogolnie o dziwo jest pogodnym dzieckiem, spi dosc ladnie i nie placze duzo. Tak jak by nie odczowala glodu :?
Sylwio70 ile miala Twoja mala jak ja przestawilas z piersi na butle i czy mialas z tym jakis problem?
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
User avatar
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1682
Age: 43
Joined: 15 Aug 2006, 19:58
Location: Sutton Coldfield
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 31 Oct 2013, 20:00 Re: Przejscie z piersi na butle

Anek kup mleko Aptamil bo po nim dzieci maja naj mniej problemow z kolkami.
Nie cuduj z innymi a szczególnie specjalnymi dla alergików jesli nie ma potrzeby.
Karm małego na noc. Jeśli w ciągu dnia nie bardzo chce jest to my mieliśmy taki sposób ze usypialiśmy go i jak tylko zaczynał przysypiać to dawaliśmy butle, wtedy dziecko ma taki odruch ssania przy zasypianiu. Spróbuj może to pomoże.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 31 Oct 2013, 20:00 Re: Przejscie z piersi na butle

Anek kup mleko Aptamil bo po nim dzieci maja naj mniej problemow z kolkami.
Nie cuduj z innymi a szczególnie specjalnymi dla alergików jesli nie ma potrzeby.
Karm małego na noc. Jeśli w ciągu dnia nie bardzo chce jest to my mieliśmy taki sposób ze usypialiśmy go i jak tylko zaczynał przysypiać to dawaliśmy butle, wtedy dziecko ma taki odruch ssania przy zasypianiu. Spróbuj może to pomoże.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 31 Oct 2013, 21:54 Re: Przejscie z piersi na butle

Anek Bierzesz pod uwagę możliwość tego, że małej tyle co zje z piersi po prostu wystarcza? Nie wszystkie dzieci muszą wisieć na cycku i jeść długo, żeby się najeść. Co do jej wagi, to może będzie drobniutkim dzieckiem. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia, ale widzę, że takiej opcji nie brałaś pod uwagę. Niby dziecko nie da się zagłodzić...
Moich dwóch synków dość szybko jadło, jakby tylko pili, a nie jedli. Z przestawieniem na butle nie było problemów, TT u nas się sprawdziły.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 31 Oct 2013, 22:36 Re: Przejscie z piersi na butle

Zgadzam sie z Kitka! Ja tez bylam takim drobnym dzieckiem, co malo jadlo :/
Mala ssie w nocy, bo wtedy wlasnie najwiecej produkujemy pokarmu, wiec wie kiedy sie podczepic ;)
Nie zapedzalabym sie z tym przejsciem na butle, ale to Twoj wybor.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by bianka83 » 31 Oct 2013, 23:12 Re: Przejscie z piersi na butle

Witaj Anek! Moze rzeczywiscie twoja coreczka bedzie drobnym dzieckiem. Wiadomo, ze kazde dziecko jest inne i inaczej przybiera na wadze, ma inny apetyt itd.
Mysle, ze najwazniejsza rzecza jak na razie jest ilosc mokrych pieluszek. Jesli jest ich duzo to spokojnie i stopniowo staraj sie podac butelke ( Tommee Tippee sa najlepsze jak rowniez smoczki tej firmy). Ja dokarmialam synka Aptamilem ale jesli mala ma uczulenie to chocby nie wiem na jakie mleko chcialabys ja przestawic to pamietaj aby dac najpierw troszke i zobaczyc czy jej nie zesypie, czy nie opuchnie itd.
Moge ci doradzic silikonowe nakladki na piersi rowniez Tommee Tippee. Jesli corcia lepiej ciagnie na noc to moze warto ja wlasnie w taki sposob przyzwyczaic do czegos nowego.
I tak jak ktos wspomnial wczesniej spaceruj duzo w miare mozliwosci i sie nie stresuj bo na pewno w koncu mala da sie przekonac do butelki :)
Zycze powodzenia :)

bianka83
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 1 Apr 2012, 18:32
Location: Erdington
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET