szampon/odzywka jaki/a polecacie jaki/a stosujecie

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...
Ja polecam markę Goldwell nie jestem pewna co do dostępności w UK bo zazwyczaj sprowadzam ja z PL ale jak dla mnie jest rewelacyjna. Szczególnie Goldwell Dualsenses Rich Repair seria regenerująca do włosów suchych i łamliwych. Najbardziej opłaca się kupić produkt przeznaczony do salonów fryzjerskich 1500 ml za ok 80 zł. Starcza na bardzo długo :)
http://www.expert-kosmetyki.pl/pozycja/ ... ioner-1500

A dla wszystkich "zakręconych" :wink: mają serię : Goldwell, Dual Senses, Curly Twist- osobiście nie stosowałam ale słyszałam, że jest bardzo dobra.
User avatar
korbobor
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 42
Joined: 23 May 2007, 19:26
Location: Sheldon, Łódź
Reputation point: 62
Poczciwy
Top
0

Codziennie zuzywam tony odzywki do wlosow, szukam czegos co nawilzyloby mi wlosy choc troche, wiecie moze co moglabym sprobowac?


Najlepiej jakbys nie używała szamponów zawierających Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate i w ogóle unikała ''sulfate'', bo to morderstwo na kręconych włosach. Regularnie stosowała oleje na włosy. A także bardzo popularny sposób dla kręconowłosych - mycie odżywką.

Masę informacji na temat pielęgnacji włosów kręconych znajdziesz w miejscach takich jak Wizaż, The Long Hair Community. To sa kopalnie wiedzy na te tematy.

Dodano: -- 16 maja 2011, o 09:53 --

Kitka wrote:Odnawiam temat :wink:
http://www.faithinnature.co.uk/Rosemary-Shampoo/PID/18 Fajny szampon do przetłuszczających się włosów. Jest do niego odżywka z tej samej serii.
Ogólnie na stronie dobre naturalne produkty.

Już się napaliłam a tu guzik, uczulający składnik w składzie :(
A muszę jakiś niepodrażniający szampon kupić, a nie mam jak się do PL dostać.
Musze do Spark Hill na łowy jechać.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

Luiza Który składnik Cię uczula? Dla mnie jest ten szampon jest rewelacyjny, włosy mniej się przetłuszczają i fajnie się układają?

Doczytałam trochę wątek i widzę, że Ty z olejami szalejesz hehe :wink: Ja mam zamiar właśnie w olej jakiś się zaopatrzyć. Z tej strony kupuje kosmetyki do twarzy, ale te oleje mnie korcą http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-hair.html

Może ktoś poleci dobry środek, który chroni włosy przy używaniu prostownicy.
Mam ten, ale czy ja wiem... :| http://www.boots.com/en/TRESemme-Heat-D ... 0ml_14150/
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

Pajacyki, ja mam krecone i baardzo suche,pprzestestowalam juz wszystko i jedyna maska ktora naprawde dziala to :Matrix Biolage Smoothing Conditioner jest rewelacyjna, zamawiam na ebayu starcza na baaardzo dlugo.http://cgi.ebay.co.uk/Biolage-Deep-Smoo ... 5194466c3c tylko ja mam duza 500 ml bardziej sie oplaca.
jest do tego szampon, ale ja go nie uzywam bo wygladzilby mnie za bardzo ;) aja chce sie krecic :P dlatego mam matrix curly hair szampon-zielona seria :)

Dodano: -- 16 maja 2011, o 12:25 --

bogini8, to ty jestes w avku?
Jesli tak to booooskie masz wloski.

dzieki :) :oops:
Codziennie zuzywam tony odzywki do wlosow,
pozatym przy suchych wlosach powinno sie myc je ja k najrzadziej i jak najmniej uzywac roznych srodkow, czasmai mniej znaczy lepiej. tona odzywek nawet nawilzajacych ktore uzywasz moze dzialac odwrotnie i wrecz wysuszac wlosy, tak samo jak jedwab, uzywany w nadmiarze przesusza wlosy bardziej;) do stylizacji polecam krem:
http://www.mysupermarket.co.uk/sainsbur ... 100ml.html pachnie super kokosami :)))ja kupuje go w sainsbury
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... K:MEWAX:IT - teg jeszcze nie uzywalam, polecila mi go przyjaciolka fryzjarka, ta sama krotra polecila mi maske z matrixa
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

Dziekuje dziewczyny, bede probowac i Matrix i Goldwell :)

Dodano: -- 17 maja 2011, 09:10 --

A zapomnialam sie zapytac, czy ktos moze uzywac marki Kerastase?

Pajacyki
Początkujący
 
 
Posts: 17
Joined: 11 May 2011, 10:43
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Pajacyki wrote:Dziekuje dziewczyny, bede probowac i Matrix i Goldwell :)

Dodano: -- 17 maja 2011, 09:10 --

A zapomnialam sie zapytac, czy ktos moze uzywac marki Kerastase?



no wlasnie ja w tej sprawie tu wrocilam

moje wlosy... to gumowate siano... ciagnie sie jak guma, lamie jak siano... zalezy od tragicznosci w tragizmie ;)

w kazdym razie pewna pani namowila mnie ostatnio na Kerastase Ciment

http://www.kerastase.co.uk/products/res ... -hair.aspx

mam do tego szmapon i odzywke, a potem wcieram to mleko- nastepnie OBOWIAZKOWO suszara i prostownica. bo ta magiczna wcierka dziala najlepiej pod wplywem ciepla.

w polsc ekobieta powiedziala ze moim wlosa brak cementu... i te srodki do wloso wlasnie to robia- cementuja mi wlosy :)

do tego uzywam witaminki INNEove na porost wlosow

i musze powiedziec ze nie dosyc ze nie ejstem juz lysa, wlosy mi nie wypadaja to jeszce zaczynaja wygladac na cos w stylu "ladne" :D

fakt faktem ze kase pakuja w nie okrutna- ale wlosy to taka moja mala obsesja, wiec zwyczajnie warto :D :D :D :D


a moja mama uzywala kerastase na wypadnaie wlosow i na lupiez (biala seria) i tez jej bardzo pomogla :)

Kitka wrote:
Może ktoś poleci dobry środek, który chroni włosy przy używaniu prostownicy.
Mam ten, ale czy ja wiem... :| http://www.boots.com/en/TRESemme-Heat-D ... 0ml_14150/


Kerastase Ciment- ogrzewanie wlosow jest wrecz wskazane ;)
ciotka dorotka klotka :D
User avatar
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posts: 1110
Age: 41
Joined: 11 Oct 2006, 15:09
Location: Great Barr
Reputation point: 143
SzanowanySzanowany
Top
0

Kitka wrote:Luiza Który składnik Cię uczula? Dla mnie jest ten szampon jest rewelacyjny, włosy mniej się przetłuszczają i fajnie się układają?

Doczytałam trochę wątek i widzę, że Ty z olejami szalejesz hehe :wink: Ja mam zamiar właśnie w olej jakiś się zaopatrzyć. Z tej strony kupuje kosmetyki do twarzy, ale te oleje mnie korcą http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-hair.html

Wybacz, jakimś cudem wieki tu nie zajrzałam.
Uczula mnie/podrażnia Ammonium Laureth Sulphate.

Za olejami rozejrzyj się w tutejszych azjatyckich sklepach . Zapłacisz wielokrotnie mniej niż w polskich sklepach.

dorotajab wrote:Kerastase Ciment- ogrzewanie wlosow jest wrecz wskazane ;)

Nie sadze żeby chodziło podgrzewanie do aż tak wysokiej temperatury jaką ma prostownica. Max to podgrzanie suszarką lub kompresem z gorącego ręcznika. Prostownicą jedynie usmażysz włosy.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

Kerastase Ciment z tego co pamiętam jest jednym z tych preparatów do prostowania włosów które jednocześnie ponoć poprawia ich kondycję i właśnie chodzi o wprasowywanie tego prostownicą
http://imageshack.us/photo/my-images/198/1000872t.jpg/
-Koko po co to fotografujesz?
-no stateczek chcę..
-eee.. myślałem, że to gniazda rj45

Toxic
Początkujący
 
 
Posts: 31
Joined: 11 Aug 2011, 10:31
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

tak tak :)

poszukam notki z obrazkami-(tzw instrukcja obslugi tego proeparatu) i tam jest napisana , ba nawet narysowane- ze najpierw suszymy na duza okragla aluminiowa szczote, a potem prostujemy prostownica. skladnik ciment wowczas sie uaktywnia i "wprasowuje" w strukture w wlosa.... ja mam jeszce taka suszarke jak szczota- wiec glownie susze na nia, a prostownice uzywam tylko jak sie nie musze spieszyc...czyli najwyzej w weekendy :) suszrko-szczotka jest firmy TRESemmé i wyglada jak zwykla fryzjerska okragla szczota - tyle ze jest suszarka ;)


wiedzialam ze Luiza bedzie miala watpliwosci :mrgreen: :grin: mi tez sie to wydawalo dziwne i nie bylam przekonana :idea: ale wlosy po raz pierwszy od lat nabraly blasku, moge je normalnie uczesac, nie ciagna mi sie na palcach, nie lamia pod grzebieniem, moge tez co bylo kiedys nie do pomyslenia rozczesac wlosy palcami kiedy sa mokre :D

te kosmetyki kosztuja ogromne piniadze- okolo £15 za tube "cementu" zdaje sie ze ona ma kolo 200 ml

mimo to maja wysoka renome i na niektorych dzialaja... moze jako placebo... ale czy to mozliwe w przypadku wlosow? nie wiem, wiem ze na moje wlosy dzialaja i mimo pustki w porfelu jestem szcesliwa ;)
ciotka dorotka klotka :D
User avatar
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posts: 1110
Age: 41
Joined: 11 Oct 2006, 15:09
Location: Great Barr
Reputation point: 143
SzanowanySzanowany
Top
0

Ja rozumiem co obiecuje producent i jaki złudny chwilowy efekt to daje.
na tym polegają kosmetyki profesjonalne.
A tak naprawdę nie ma na ziemi cudu, który poprawi kondycje białka (włosy sa zbudowane w 100% z białka) pod wpływem temperatury.
Ten kosmetyk nie poprawia kondycji włosów tylko zasłania to w jakiej naprawdę są kondycji.
Składa się w większości z silikonów i innych środków powłokotwórczych. Podczas używania tego kosmetyku, włosy wydają się piękne. Silikony wypełniają uszkodzenia i otaczają włos, nabłyszczają, zabezpieczają przed łamaniem i rozdwajaniem. Przez to włos nie ''oddycha'', nie wchłania zbawiennych składników z odżywek. Po usunięciu tej złudnej warstwy okazuje się, że włosy są wysuszonym sianem.
Odstaw ten cement na miesiąc i zobaczysz co naprawdę masz na głowie.

Kosmetyk sam w sobie nie jest taki zły, ale prostownica to piekielne ustrojstwo i nie ma na ziemi produktu, który naprawdę niweluje jej szkodliwe działanie. Temperatura nieodwracalnie zmienia strukturę białka i nie ma na to rady. To jest przyroda.
Prostownica to niszczenie włosów na własne życzenie. A środki ochronne są tylko po to żeby mieć złudzenie pielęgnacji.

Mogę śmiało powiedzieć, ze moje włosy są dowodem na to, że wiem co mówię. Kiedyś były farbowane, zniszczone i zaniedbane. Zaczęłam się zagłębiać we wszystko co dotyczy pielęgnacji włosów, jak najbardziej zbliżonej do naturalnej i włosy mi odpłaciły. Wiem co na nie nakładam, sięgając po kosmetyk wiem jakie będzie jego działanie, bo wiem co robią składniki, które w nim są. Może to zalatuje obsesją, ale nie żałuje. Wychodzę na ulicę i co chwila słyszę komplement na temat swoich włosów, więc warto było.

A teraz moją krucjatą jest nawracanie innych :mrgreen:
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

racja :( tez mam obsesje... a ze mam malo wlosow, a te ktore mam sa bardzo delikatne i cienkie do tego wygladaja jakbym przepuscila je przez niszczarke do papieru albo kosiare to sie ludze ze im wiecej zapalce tym lepszy bedzie efekt....

no dobra to powiedz mi czy jest jakas farba na swiecie, ktora mozna stosowac? czy jestem skazana na moj mysi kolor jezeli chce miec zdrowe wlosy? dodam ze interesuja mnie raczej blondy

w holland and barrett sa farby niby z naturalnych skladnikow- kiedys je uzywalam.

wiesz cos na ich temat? a moze polecilabys inne?
ciotka dorotka klotka :D
User avatar
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posts: 1110
Age: 41
Joined: 11 Oct 2006, 15:09
Location: Great Barr
Reputation point: 143
SzanowanySzanowany
Top
0

dorotajab wrote:delikatne i cienkie do tego wygladaja jakbym przepuscila je przez niszczarke do papieru albo kosiare

Bo przez coś takiego je przepuściłaś, czyli prostownice.
Bolesna prawda jest taka, że zniszczonych prostownicą nic nie uratuje. Troszeczkę można poprawić ich wygląd, ale jedyna rada to cięcie. Włosy się nie posklejają i nie odbudują. Nie ma takich cudów. Ja też moje włosy stopniowo ścinałam.

Jedyna rada to wyrzucić prostownice i hodować od nowa zdrowe włosy.

Jeśli chodzi o farby to jeśli rozjaśniasz to nie ma nieniszczącej farby. Jeśli przyciemniasz lub farbujesz włosy w tonacji podobnej do naturalnej to jest cała gama nieniszczących środków do wyboru. Henny, balsamy koloryzujące...
Ja farbuję czystą henną na rudo.

Farb z H&B nigdy nie używałam, więc niewiele o nich wiem. Jesli mają w ofercie blond (który rozjaśnia) to niszczy. Każde rozjaśnianie niszczy. Niezależnie od ceny, firmy i zapewnień producenta. We wszystkich farbach blond jest woda utleniona i we wszystkich farbach działa tak samo.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

nigdy nie uzywalam prostownicy, nie uzywalam tez suszarek

moje wlosy zniszczyl stres i choroba

teraz uzywam prostownice bo mi srodki i profesjonalisci to zasugerowali... a i tak nie mam czasu za czesto tego robic.... ale jak widac nie za naturualni ci profesjonalisci...

a henny blond? sa takie z tego co wiem...
ciotka dorotka klotka :D
User avatar
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posts: 1110
Age: 41
Joined: 11 Oct 2006, 15:09
Location: Great Barr
Reputation point: 143
SzanowanySzanowany
Top
0

A to zwracam honor.
To takie włosy łatwiej odratować.
Myślałam, ze masz zniszczone od prostowania. Wybacz :oops: .

Nie widziałam twoich włosów ale moim zdaniem najlepiej postawić na nawilżenie. Czyli oleje, naturalne maseczki.
Do naturalnej pielęgnacji trzeba niestety cierpliwości, bo takowa nie da natychmiastowego efektu.
na porost i wypadanie może spróbuj ampułek radical, czy szamponu z kofeiną Alpecin C1. Drożdże piwowarskie w tabletkach, picie pokrzywy (niestety może poprawić kondycję włosów nie tylko na głowie).

Z maseczek, możesz raz w tygodni nakładać pod czepek na pół godzinki żółtko z olejem rycynowym. Maseczka z awokado działa cudownie na włosy. Dojrzałe awokado przetrzeć przez sitko i taka papę dokładnie rozprowadzić na włosach, trzymać pod czepkiem pół godziny i zmyć. Do takiego awokado można dodać trochę oliwy,żeby się łatwiej rozprowadzało. Zarówno awokado jak i żółtko zawierają siarkę, która doskonale odżywia cebulki włosów. A taże wiele innych składników doskonałych dla włosów, jak biotyna, witamina PP, witaminy z grupy B.

Henny blond nie ma. Ta roślinka zwana henną blond to cassia. Jest odżywką do włosów a nie farbą. Nie nadaje koloru. Jedynie na bardzo jasnych włosach może dać złoty połysk.
Ogólnie nabłyszcza włosy i odżywia.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
3

Luiza wrote:A to zwracam honor.
To takie włosy łatwiej odratować.
Myślałam, ze masz zniszczone od prostowania. Wybacz :oops: .


nie ma problemu, skad masz wiedziec jak nie wiedzialas ani mnie ani wlosow ;) dzieki za pomoc :)

Luiza wrote:.
na porost i wypadanie może spróbuj ampułek radical, czy szamponu z kofeiną Alpecin C1. Drożdże piwowarskie w tabletkach, picie pokrzywy (niestety może poprawić kondycję włosów nie tylko na głowie).



to wiem :( inneova tez tak dziala... mam wyrabisty depilator, ktory powinien mnie wygladzic na kilka tygodni... a ja po dwoch dniach juz musze kosic na now :(


Luiza wrote:
Z maseczek, możesz raz w tygodni nakładać pod czepek na pół godzinki żółtko z olejem rycynowym. Maseczka z awokado działa cudownie na włosy. Dojrzałe awokado przetrzeć przez sitko i taka papę dokładnie rozprowadzić na włosach, trzymać pod czepkiem pół godziny i zmyć. Do takiego awokado można dodać trochę oliwy,żeby się łatwiej rozprowadzało. Zarówno awokado jak i żółtko zawierają siarkę, która doskonale odżywia cebulki włosów. A taże wiele innych składników doskonałych dla włosów, jak biotyna, witamina PP, witaminy z grupy B.


super dzieki :) w sobote jase na targ w takim razie :D :D :D :D
ciotka dorotka klotka :D
User avatar
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posts: 1110
Age: 41
Joined: 11 Oct 2006, 15:09
Location: Great Barr
Reputation point: 143
SzanowanySzanowany
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to ŚWIAT KOBIET

cron