Ile pieniędzy oszczędzacie średnio co miesiąc?

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;
Co tu dużo mówić - wielu Polaków pracujących za granicą odkłada co miesiąc większe lub mniejsze pieniądze. Niektórzy na mieszkanie, inni "na czarną godzinę", jeszcze inni na emeryturę. Czy należycie do tej grupy? Ile udaje wam się średnio zaoszczędzić każdego miesiąca? Jakie jest cel tego oszczędzania?

bukoli
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 2 May 2010, 10:25
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Może zacznij od siebie.
dołącz skan p60 dla potwierdzenia zarobkow.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

Witam ciebie ciekawski na forum.
Fajne wejście pierwszy twój post i od razu z butami nam do kieszeni włazić hehe
czy o większych wygranych w lottery tez informować czy tylko zarobione przez ciężką pracę dane wystarczą?

samotny
Rozeznany
 
 
Posts: 242
Joined: 21 Sep 2008, 17:17
Reputation point: 29
Pokojowy
Top
0

bukoli wrote:wielu Polaków pracujących za granicą odkłada co miesiąc większe lub mniejsze pieniądze

ja odkladam te wieksze kwoty(1 pound miesiecznie) :mrgreen: :!:
User avatar
hanoka77
Stały Bywalec
 
 
Posts: 314
Age: 47
Joined: 5 Feb 2009, 15:23
Location: Solihull
Reputation point: 20
Pokojowy
Top
0

a ja odkladam na debet
User avatar
boogi75
Początkujący
 
 
Posts: 24
Age: 49
Joined: 10 Oct 2008, 11:43
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Ja wydaje pieniadze ktorych nie mam na rzeczy ktorych nie potrzebuje :D


A tak serio ...co tydzien odkladam 200 £

mam juz kilka grantow to chyba norma dla wszytskich ?

jestem bialym bankierem klasy sredniej
User avatar
FX
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Age: 37
Joined: 20 Feb 2010, 23:49
Location: HOCKLEY
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Takie pytanie mnie nie dziwi akurat. Tez lubie wiedziec ile kasiory ma moja grupa docelowa, myslalem tez o zalozeniu kazyna, zakladu bukmacherskiego albopmonopolowego. ;) Pewnie sie myle, przepraszam.
Mnie mozesz tak czy siak skreslic, stary, ja tu zwyczajnie zyje i wydaje / oszczedzam jak mam akurat ochote.

jed
Stały Bywalec
 
 
Posts: 366
Joined: 20 Mar 2009, 14:58
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

ja nie oszczedzam nic a wrecz przeciewnie zawsze jestem na minuuuuuuuuuuuuuusie

schmittka222
Początkujący
 
 
Posts: 22
Joined: 17 Jun 2009, 16:18
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Pytanie troche dziwne,bo to tez zalezy od tego,jak tu sobie zyjesz,ile zarabiasz itp.
Jedni maja strasznie tloczno w domu,wiec wiadomo rachunki sa mniejsze i sa w stanie odlozyc jakies pieniadze (w sumie to tez zalezne jest od tego,czy masz dodatkowo jakies inne wydatki na glowie,czy tylko jeden cel-odlozenie pieniedzy na cos konkretnego).Inni wybieraja wlasne zacisze,co za tym idzie sa wieksze koszta-musza sami robic oplaty wiec tez inaczej wyglada takie oszczedzanie pieniedzy.
User avatar
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posts: 877
Age: 37
Joined: 28 Jun 2007, 22:48
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

Nie odkładam, staram się wydawać na bieżąco :)
Jak potrzebowałem zmodernizować kompa to udawało się do 200 tygodniowo.

Poza tym pytanie powinno być takie: "Ile wydajecie w miesiącu na życie?". Prawdopodobnie od 300 do 600 (zależy kto jak mieszka i jak żyje). "Nasze" zarobki to 950-1500 (są wyjątki), więc możemy odłożyć średnio 600 miesięcznie. Jeśli ktoś odkłada, to w 90% na mieszkanie.

Taką wiedzę ja posiadam. Dziękuję za uwagę.
Pozdrawiam.
Andrzej.
User avatar
Acid Drinker
Stały Bywalec
 
 
Posts: 420
Age: 41
Joined: 21 Dec 2009, 00:25
Location: Erdington/Radom
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

Potwierdzam. Zwykle odklada sie na tej ziemi, mlekiem i miodem plynacej, na remont pokoju/mieszkania lub kupno mieszkania/budowe domu lub samochod. Sa tacy co oszczedzaja bo lubia i potem zastanawiaja sie w co zainwestowac. Wtedy np kupuja zlotowki (4zl za 1 L) i sprzedaja po paru miesiacech (5 zl za 1 L), albo kupuja obligacje.

jed
Stały Bywalec
 
 
Posts: 366
Joined: 20 Mar 2009, 14:58
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

Ja tam oszczedzam od lutego na wakacje w Polsce w lipcu/sierpniu. W styczniu kupuje bilety dla całej trzódki, a od lutego można zaczać grosza na polskim koncie odkładać. Zazwyczaj 200 funtów na miesiac. Niby nic, ale na 3 tygodnie w PL wystarczy( jak sie ma u kogo przenocować i nakarmić) Nietety życie w Poslc jest tak pierunsko drogie, że czasami sie zastanawiam, co bym zrobiła, jakby trzeba było wracać...

21milka
Raczkujący
 
 
Posts: 58
Joined: 22 May 2007, 11:06
Location: Selly Oak
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

witam wszystkich rodakow. kazdy inaczej patrzy na to co zrobic z funtami. no ale jak Juz bukoli pytasz to oszczedzam jakies 30 000 funtow na rok i wszystko wydaje na wakacje, auto, przyjemnosci, mieszkanie itd.

pozmienia sie to wszystko dlatego ze zmienil sie moj stan cywilny i zona przylatuje wkrotce. pozdrawiam

mehow
Początkujący
 
 
Posts: 11
Joined: 6 Apr 2010, 11:25
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

mehow wrote:witam wszystkich rodakow. kazdy inaczej patrzy na to co zrobic z funtami. no ale jak Juz bukoli pytasz to oszczedzam jakies 30 000 funtow na rok i wszystko wydaje na wakacje, auto, przyjemnosci, mieszkanie itd.

pozmienia sie to wszystko dlatego ze zmienil sie moj stan cywilny i zona przylatuje wkrotce. pozdrawiam


Wow to musisz nieźle zarabiać albo być bardzo oszczędny. Jak żona dojedzie i pójdzie do pracy to jeszcze więcej dacie radę odłożyć - tylko pogratulować!

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posts: 122
Joined: 1 Jan 2010, 21:10
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

mehow, tylko pogratulowac:) mosisz miec strasznie dobra prace i zaraiac przynajmniej 3 tys na miesiac, tylko pozazdroscic.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE