bardzo wazne dla opuszczajacych Anglie

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by stawik » 8 Feb 2008, 15:54 bardzo wazne dla opuszczajacych Anglie

Kilku moich znajomych (z roznych panstw) twierdzi, ze opuszczajac Anglie mozna odzyskac 70% calego zaplaconego podatku. Konsekwencja tego jest brak pozwolenia na prace przez kolejne piec lat. Prosze o jakies szczegoly, jesli jest to wogole prawda. (ewentualnie jakies linki) dzieki pozdrowionka

stawik
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 8 Feb 2008, 15:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Beata » 10 Feb 2008, 20:01 Re: bardzo wazne dla opuszczajacych Anglie

Hi,

Wiesz nie orientuję się za bardzo, ale to co mówisz to chyba jakieś głupoty. Nie wiem, kto wspowadził Cię błąd. Choć może to ja nie jestem dobrze poinformowana.
:-)
Bela
User avatar
Beata
Stały Bywalec
 
 
Posts: 436
Age: 42
Joined: 30 Apr 2007, 09:55
Location: Erdington
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Adam » 11 Feb 2008, 11:47 Re: bardzo wazne dla opuszczajacych Anglie

Jesli odzyskasz podatek to bedziesz go musial zaplacic w Polsce. czyli tylko na tym stracisz.
User avatar
Adam
Administrator
 
 
Posts: 769
Joined: 12 Mar 2006, 18:45
Location: Birmingham
Reputation point: 33
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 11 Feb 2008, 22:38 Re: bardzo wazne dla opuszczajacych Anglie

stawik wrote:Kilku moich znajomych (z roznych panstw) twierdzi, ze opuszczajac Anglie mozna odzyskac 70% calego zaplaconego podatku. Konsekwencja tego jest brak pozwolenia na prace przez kolejne piec lat. Prosze o jakies szczegoly, jesli jest to wogole prawda. (ewentualnie jakies linki) dzieki pozdrowionka


Mysle ze jest to nie mozliwe ogolnie bzdury, poniewaz kazdy rok zamykany jest w kwietniu i nie ma mozliwosci wrocic sie do dwoch lat wstecz, tylko do poprzedniego.

Jesli odzyskasz podatek to bedziesz go musial zaplacic w Polsce. czyli tylko na tym stracisz.
_________________
http://www.getthemessage.net/index.php?id=MjA2NDkz


Jesli sie do tego przyznasz dobrowolnie, bo skarbowka angielska nic nie wysyla do poslkiej
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by reniatom » 13 Mar 2008, 13:04 Re: bardzo wazne dla opuszczajacych Anglie

tak, jest to mozliwe. moj brat przyjechal do mnie do angli w lutym i pracowal az do czerwca albo lipca-dokladnie nie pamietam.w lipcu wyjechal do polski na stale.ostatnio tez ktos mu powiedzila ze moze starac sie o zwrot podatku i podali mu jakis formularz z revenue inland, wypelnil to plus dodal tz.angielski ostatni pit i to mu zanioslam do biura w centrum, podobno wczoraj dostal w polsce jakis list w sprawie zwrotu podatku ze nalerzy mu sie ok800f. z tego co wiem jak juz oddadza ci ta kase to na pewno nie mozesz wrocic do pracy(ile czasu nie wiem) ale na pewno mozesz przyjechac do uk w celu odwiedzenia znajomych itp

reniatom
Początkujący
 
 
Posts: 21
Joined: 25 Jul 2006, 10:03
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 13 Mar 2008, 21:26 Re: bardzo wazne dla opuszczajacych Anglie

tak ale dostanie ten zwrot dlatego ze nie przepracowal calego roku podatkowego. Ja tez zaczolem prace od stycznia i po kwietniu dostalem zwrot za 4 miesiace cos ponad 750 funtow. Jak przepracujesz caly rok nic ci sie nie nalezy.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Anula82 » 22 Sep 2008, 09:33 Re: bardzo wazne dla opuszczajacych Anglie

Zwrot podatku przysluguje tylko z kwoty wolnej od podatku lub z nadplaconego podatku jezeli jestes na niewlasciwym kodzie podatkowym. I nie ma to nic wspolnego z niemoznoscia powrotu do Anglii do pracy - po prostu podatek jest wyrownywany w czasie trwania zatrudnienia.

Anula82
Początkujący
 
 
Posts: 15
Joined: 18 Sep 2008, 11:33
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE