New Tax Reference, pomoc

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by beneeeeek » 13 Dec 2013, 13:13 New Tax Reference, pomoc

Witam, w UK jestem od niedawna i od niedawna też tutaj pracuje, ale pod koniec listopada dostałem new tax reference numer i dokładnie dzisiaj dostałem identyczny list tylko, że numery już są inne.
Pracowałem przez jeden dzień przez agencje pracy X, a teraz pracuje już przez inna Y i to może dlatego ??
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź dlaczego dostałem ten 2 list od HMRC.
Z góry dzięki za pomoc :)

beneeeeek
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 13 Dec 2013, 13:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 13 Dec 2013, 13:21 Re: New Tax Reference, pomoc

Został Ci zmieniony tax cod.Napisz może jaki miałeś a jaki masz.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by beneeeeek » 13 Dec 2013, 13:24 Re: New Tax Reference, pomoc

W tym pierwszym miałem 3 cyfry łamane na 2 litery i pięć cyfr, a teraz są tylko 3 cyfry łamane przez P1.

beneeeeek
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 13 Dec 2013, 13:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by ludzik50 » 13 Dec 2013, 18:22 Re: New Tax Reference, pomoc

beneeeeek- no ale.... co z tego??? Przecież to tylko informacja :) -ważniejsze to jest dla księgowej niż dla Ciebie...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by beneeeeek » 13 Dec 2013, 19:33 Re: New Tax Reference, pomoc

No niby tak, ale dostaje tyle korespondencji ze powoli się w tym gubie więc wole wiedzieć co do czego się ma :)

beneeeeek
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 13 Dec 2013, 13:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 13 Dec 2013, 22:56 Re: New Tax Reference, pomoc

podaj pelne kody, na pewno ktos wyjasni.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
1

FemalePostNapisane by Mirella21 » 14 Dec 2013, 12:28 Re: New Tax Reference, pomoc

ktosienka, nie namawiaj beneeeeek, do podawania cyfr i liter ze swojego tax reference number. wiadomo, ze na ich podstawie moglibysmy sie dowiedziec wiele o jego zyciu osobistym, a tego by nie chcial :shock:

beneeeeek, dobrze zrobiles, ze zakodowales swoj tax reference number w poscie. jestes chroniony :D

pozdrawiam

Mirella21
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 3 May 2012, 22:53
Reputation point: 24
Pokojowy
Top
8

MalePostNapisane by Darwas » 14 Dec 2013, 14:48 Re: New Tax Reference, pomoc

Mirella21 wrote:ktosienka, nie namawiaj beneeeeek, do podawania cyfr i liter ze swojego tax reference number. wiadomo, ze na ich podstawie moglibysmy sie dowiedziec wiele o jego zyciu osobistym, a tego by nie chcial :shock:

beneeeeek, dobrze zrobiles, ze zakodowales swoj tax reference number w poscie. jestes chroniony :D

pozdrawiam


Czy ty wiesz o czym tu się pisze,chodzi o to czy mu nie zmienili cod tax.Jeżeli masz takie pojęcie że można się coś dowiedzieć po podaniu cod tax to dowiedz się coś na mój temat podaje ci mój tax cod 944L.Nie chodzi o numer referencyjny tylko czy nie został zmieniony tax cod np z 944L na BR.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Mirella21 » 14 Dec 2013, 16:08 Re: New Tax Reference, pomoc

Darwas, nie sadzilam, ze tak powaznie przyjmiesz moja wypowiedz...

jak mozemy pomoc beneeeeek, skoro on ''zakodowal'' swoj tax code piszac :W tym pierwszym miałem 3 cyfry łamane na 2 litery i pięć cyfr, a teraz są tylko 3 cyfry łamane przez P1 :idea:
z twoich cyferek wynika, ze twoja kwota wolna od podatku w tym roku to Ł9440

pozdrawiam

Mirella21
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 3 May 2012, 22:53
Reputation point: 24
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 14 Dec 2013, 17:15 Re: New Tax Reference, pomoc

Świetne poczucie humoru;)
Mirella21 wrote:z twoich cyferek wynika, ze twoja kwota wolna od podatku w tym roku to Ł9440


Ale to niekoniecznie musi byc tak jak piszesz.
Wszystko zależy od tego co pod tymi trzema cyframi sie kryje;)

Nawet wróżki potrzebują fusów lub szklanej kuli do swojej pracy,

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
1

FemalePostNapisane by Mirella21 » 14 Dec 2013, 18:58 Re: New Tax Reference, pomoc

ktosienka, ja podobnie jak Ty nie umiem korzystac ze szklanej kuli, a ten przyklad ktory podalam dotyczy cyferek Darwas, , on nie zaszyfrowal swoich numerkow.
mam nadzieje, ze w jego przypadku sie nie myle 8)

pozdrawiam

Mirella21
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 3 May 2012, 22:53
Reputation point: 24
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by beneeeeek » 15 Dec 2013, 14:35 Re: New Tax Reference, pomoc

Wiadomo, że nie chciałem podawać dokładnych danych które otrzymałem w listach. Czytałem już o kodach podatkowych i ich znaczeniu. Nie wiem w którym miejscu znajduję się on na tym liście, ale z tego co patrze to BR nigdzie nie widać. Może to ten: P217(T) ?

beneeeeek
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 13 Dec 2013, 13:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 15 Dec 2013, 14:50 Re: New Tax Reference, pomoc

User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 15 Dec 2013, 14:58 Re: New Tax Reference, pomoc

beneeeek,
Mirella21 zazartowala, calkiem poytywnie w moim odczuciu zreszta.
Kod podatkowy jest nadawany przez Urzad skarbowy i pomaga w prawidlowym odciagnieciu podatku. Znaczna czesc spoleczenstwa ma w tym roku podatkowym 944L, Czesto zdarzaja sie BR. Niemniej to nie wszystkie opcje.
Kod podatkowy choc powiazany z informacjami o Twoich dochodach, tak naprawde niewiele mowi o Tobie i raczej nie jest jedna z tych informacji, ktorych trzeba strzec jak oka w glowie.
P217(T) to raczej nie kod podatkowy, to jedynie symbol listu, ktory zostal do Ciebie wyslany. Tak na wypadek gdybys kontaktowal sie z call centre, ten kod ulatwi rozmowe.
Twoj kod podatkowy w liscie powinien byc okreslony jako.....tax code:) ewentualnie tax reference, z ewentualna informacja czy jest rozliczany na zasadzie Week1/month1.

Thorgal, dzieki za odzew na moj post. Moze pokusisz sie o komentarz odrobine dluzszy niz 3 litery i dajacy mi choc mala podpowiedz czym Ci sie tak bardzo narazilam?

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by beneeeeek » 15 Dec 2013, 15:20 Re: New Tax Reference, pomoc

No tak widnieje cały tax reference, ale mi nic konkretnego nie mówi.
W dalszym ciągu się zastanawiam czy ten drugi list z nowym numerem nie dostałem dlatego, że zmieniłem prace.
U pewnego forumowicza czytałem, że to normalne ze kod ten się zmienia jak zmienia się prace. Szukalem tylko potwierdzenia tych informacji albo wyjaśnienia.

beneeeeek
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 13 Dec 2013, 13:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE