Realizacja czeku przez kogoś innego

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

FemalePostNapisane by martaf5 » 19 Apr 2013, 11:31 Realizacja czeku przez kogoś innego

mam nadpłatę za council tax, choć juz nie przebywam w UK.
Kasy bezpośrednio na konto wpłacić mi nie mogą, choć posiadam konto w UK, zasugerowano mi by do znajomych którzy przebywają nadal w UK podać adres i council tax może tam przesłać czek. Tylko zastanawiam sie co z realizacją??? :?
Czy osoby trzecie mogą zrealizować czek który jest na moje nazwisko????
Czy ktoś z Was wie jaka jest procedura i czy jest taka możliwośc???
Dziękuję z góry za podpowiedzi :grin:

martaf5
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 23 Jul 2010, 21:55
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kasiulauk » 19 Apr 2013, 11:33 Re: Realizacja czeku przez kogoś innego

Hejka, osoby trzecie nie mogą zrealizować czeku, tylko ty po okazaniu dowodu osobistego. Pozdrawiam

Kasiulauk
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 3 Feb 2013, 11:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thorgal » 19 Apr 2013, 12:32 Re: Realizacja czeku przez kogoś innego

Jest na to latwe rozwiazanie. A nawet dwa. Twoi znajomi moga przyjsc z czekiem i wplacic go na twoje konto. Ale tylko w tym banku co masz konto. Bank nie powinien robic z tym problemow. Mozna pojsc sprobowac do kilku oddzialow jak sie w jednym nie uda.
A drugie to juz na pewno zadziala. Tylko musisz dac znajomym twoja karte debetowa i podac im PIN. Biora karte i czek. I wplacaja do bankomatu twojego banku. I po kilku dniach roboczych masz kase na koncie.
Pozdrawiam
Grzegorz

Thorgal
Początkujący
 
 
Posts: 32
Joined: 25 Mar 2011, 17:04
Location: Festung Breslau
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by userdefaul » 19 Apr 2013, 16:12 Re: Realizacja czeku przez kogoś innego

musi wziac twoj czek do konsilu i napisac list dlaczego chce wplacic go na swoje konto i podac dane z konta i to wszystko
czekasz do 2 miesiecy i kasa jest robilem tak z moim kolega

userdefaul
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 4 Nov 2007, 09:01
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by anirad » 19 Apr 2013, 16:50 Re: Realizacja czeku przez kogoś innego

Nie ma najmniejszego problemu z tym zeby dowolna osoba wplacila Twoj czek na Twoje konto. Problemem moze byc jesli juz nie masz konta w UK. Mozesz wplacic czek z UK na konto w Pl ale realizacja potrafi trwac do miesiaca czasu.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
User avatar
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 483
Age: 51
Joined: 14 Oct 2006, 18:39
Location: Ha'il Saudi Arabia
Reputation point: 76
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 19 Apr 2013, 17:20 Re: Realizacja czeku przez kogoś innego

znajomi biora czek..koperte w oddziale banku z napisem do depozytow wsadzasz czek wypelniasz dane na kopercie wrzucaja we wskazane miejssce w scianie koniec

opcja wplacenia twojego czeku na konto tez jest ok
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
1

FemalePostNapisane by martaf5 » 19 Apr 2013, 19:10 Re: Realizacja czeku przez kogoś innego

dziękuję Wam wszystkim za podpowiedzi :grin: ;srece: Rozumiem ze nie ma konieczności podróży do UK ani potwierdzania tożsamości w formie własnoręcznego podpisu czy dowodu??

martaf5
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 23 Jul 2010, 21:55
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 19 Apr 2013, 20:21 Re: Realizacja czeku przez kogoś innego

nie ma takiej potrzeby przynajmniej nigdy nie bylo moja maz wplacal czeki za mnie w natwescie w scianie zawsze dochodzily ;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by martaf5 » 19 Apr 2013, 20:49 Re: Realizacja czeku przez kogoś innego

dziękuję serdecznie za info!! Wiedziałam że na Was zawsze można liczyć!! Pozdrawiam Polonię w UK, 3 majcie się tam cieplutko :!: :grin:

martaf5
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 23 Jul 2010, 21:55
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE