Realizacja czeku

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by Seb20 » 14 Dec 2012, 12:33 Realizacja czeku

Witam serdecznie. Mam takie pytanie. Od Pani X miałem dostać przelew w wysokości 1300 funtów, Pani zadzwoniła że wystawiła czek i zostanie zrealizowany w ciągu 3 dni. Nie rozumiem jak wygląda taka procedura, bo wydawało mi się że najprościej wysłać przelewem. Minęły w sumie 4 dni a właśnie czytałem że kwoty poniżej 1000 funtów na czeku mogą być realizowane nawet 30 dni. Czy ktoś potrafi się wypowiedzieć na ten temat? z góry dziękuje!
User avatar
Seb20
Początkujący
 
 
Posts: 24
Age: 33
Joined: 5 Jul 2011, 20:57
Location: Erdington
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 14 Dec 2012, 13:41 Re: Realizacja czeku

Dowiedz sie to czy ona wystawiła Ci czek (powinieneś go fizycznie otrzymać i samodzielnie zanieść do swojego banku , czy tez przelała pieniądze (ang Baks transfer)

Co do terminów realizacji przelewów to wiem ze był temat na poziomie EU dyskutowany.
Moze sie zdarzyc, ze banki bezprawnie obrażają naszymi pieniędzmi kazac nam na nie czekać
Termin ktory podales jest jednak przesadzony, praktyczne doświadczenie podpowiada mi ze to kwestia max 2-3 dni roboczych.
Większość pracujących ludzi w tym kraju otrzymuje wiecej niż £1k miesięcznie przelewem.

Jeśli bank stwierdzi ze transakcja potencjalnie mogła naruszyć bezpieczeństwo którejś ze stron lub być przedmiotem przestępstwa zawsze może taka transakcje i /lub konta jednej lub obu stron zablokować.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Seb20 » 14 Dec 2012, 14:17 Re: Realizacja czeku

Dziękuje pięknie za odpowiedź.
Z tego co zrozumiałem to ta Pani wystawiła czek, pojechała do banku i w okienku podała mój numer konta do realizacji. Jeśli chodziłoby o przelew to bym nie widział problemu, bo przelewy do mnie dochodzą zazwyczaj w ten sam dzień
User avatar
Seb20
Początkujący
 
 
Posts: 24
Age: 33
Joined: 5 Jul 2011, 20:57
Location: Erdington
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 14 Dec 2012, 14:23 Re: Realizacja czeku

skoro pani wystawila czek i zaniosla go do banku to powinienes czekac na realizacje do 5 ciu dni roboczych...jesli masz konto w lloyds kwota czeku bedzie widoczna na koncie ale nei bedzies zmógł jej uzyc...powinna wskoczyc za 2 dni nie wiem jak to z innymi kontami jest ;)
uwazam z epani postapila tak jak bylo jej wygodnie...nie ma jeszcze pieniedzy na koncie wiec wystawia czek bo z akilka dni pieniedze bedzie miala..gdyby zrobila przelew od razu by jej sciagneło..ale pewnie konto puste wiec? dla mnie proste nie cierpie jak mi ktos czekami placi
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Seb20 » 14 Dec 2012, 18:16 Re: Realizacja czeku

Mam konto w Lloydsie i nie mam tej kwoty widocznej :( tzn że ta pani pewnie coś kręci, bo nie jest zbyt zbyt zaufaną osobą :roll:
User avatar
Seb20
Początkujący
 
 
Posts: 24
Age: 33
Joined: 5 Jul 2011, 20:57
Location: Erdington
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 14 Dec 2012, 19:38 Re: Realizacja czeku

dzisiaj jest sobota..kwoty widoczne tylko w dni robocze chyba ze juz byly te 2 robocze dni
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Seb20 » 14 Dec 2012, 21:12 Re: Realizacja czeku

Tak jak napisałem w temacie, ta Pani deklarowała się już w poniedziałek, że czek został zrealizowany. Tak więc minęły już 4 dni robocze, bo dzisiaj piątek, a nie sobota - jeśli moge Cie poprawić :) dziękuje za pomoc
User avatar
Seb20
Początkujący
 
 
Posts: 24
Age: 33
Joined: 5 Jul 2011, 20:57
Location: Erdington
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Dj T » 15 Dec 2012, 13:02 Re: Realizacja czeku

Witam.
Termin realizacji czeku wynosi 5 dni roboczych od dnia wplacenia . Jesli czek zostal wplacony po 16 danego dnia - pieniazki bedziesz mial na koncie dopiero w Poniedzialek .
W ciagu 5 minut mozesz sie dowiedziec czy byly jakies wplaty na konto - dzwonisz pod ten numer
i w ciagu 5 minut masz wszystkie potrzebne info bez czekania i stresowania sie .

http://www.lloydstsb.com/ways_to_bank_w ... HPwtbPhone

Pozdrawiam serdecznie .
Healing process complete . Keep Moving
User avatar
Dj T
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 43
Joined: 14 Aug 2011, 18:30
Location: Edgbaston
Reputation point: 77
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 15 Dec 2012, 17:25 Re: Realizacja czeku

a sorka zgubilam jeden dzien hehe faktycznie sobota dopiero dzisiaj ;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by stillinback » 18 Jan 2013, 15:16 Re: Realizacja czeku

Witam. Ja mialam problem z realizacja czeku. Agencja ma podpisana umowe z Barclays'em i tam tez kazano mi zrealizowac czek. Poszlam wiec i probuje sie porozumiec z kobieta, ktora mi uparcie powtarza, ze nie ma szans na zrealizowanie takiego czeku u nich w banku i koniec. Na czeku rowniez widnieje logo Barclays, ale kompletnie nie chcieli mnie sluchac. Pytam sie wiec co mam teraz zrobic. Kazali mi skonsultowac to z agencja. Ta, jednak ciagle odsylala mnie do Barclays. Czy oni naprawde nie moga miedzy soba sie porozumiec? Tylko zwykly, szary czlowiek musi sie denerwowac... Koniec koncem poszlam do Money Shop i zrealizowalam czek. Co za kraj :) zeby placic czekami ;p
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE