Konto bankowe w UK jesli juz nie mieszkamy w nim

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

FemalePostNapisane by martaf5 » 23 Jun 2012, 22:02 Konto bankowe w UK jesli juz nie mieszkamy w nim

mieszkałam 4 lata w UK , obecnie przebywam w ojczyznie. Czy ktoś z Was wie może czy mogę nadal miec otwarte konto bankowe jesli juz tam nie mieszkam, czy są jakieś prawne przeciwwskazania ???Bardzo proszę o porade jesli ktoś z Was posiada wiedzę na ten temat....Serdecznie dziekuje..... :)

martaf5
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 23 Jul 2010, 21:55
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

Niema zadnych zakazow tylko ze bedzie rosl Ci debet za koszty zwiazane z utrzymaniem konta. Wiem to z pewnego zrodla poniewaz moj brat zjechal z GB jakies 7 lat temu a do dzis przychodza do Polski ponaglenia. I to juz urosla calkiem spora kwota.

BATORY
Początkujący
 
 
Posts: 22
Joined: 29 Jan 2010, 23:10
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

teoretycznie konto jest bezpłatne i środki nadal na nim mam i bieżący wgląd przez neta, wiec mnie zaskoczyłeś bo nie wiem o czym mowisz...

martaf5
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 23 Jul 2010, 21:55
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

Są też płatne konta, jeśli masz bezpłatne, to sobie trzymaj. Ja dwa lata żyłem poza UK i wróciłem, i konta nie musiałem zakładać, bo nie likwidowałem przy wyjeździe :) Nic się z nim nie stało, tylko limit na karcie kredytowej obniżyli mi o jakieś 80%..
Gdy wyjeżdżałem z UK to w swoim banku zmieniłem adres na adres polski. Więc bank wiedział że będę mieszkał zagranicą i nie widział przeciwwskazań (chociaż sugerował zamknięcie).
Image

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posts: 156
Joined: 23 Jan 2008, 20:09
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

Przeciwwskazania? Żadnych! Gdyby tak było, to nikt nie mógłby mieć konta na Kajmanach :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Nam kiedys mila pani w Lloyds'ie na Acocks Green powiedziala ze kazdy moze otworzyc sobie bezplatne konto aczkolwiek jesli na takim koncie nie ma rotacji jakiejs tam kwoty, juz nie pamietam jakiej to bank takie konto automatycznie zamyka. Nie wiem jak to dokladnie wyglada.
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

wydaje mi się, ze nie powinni zamykać, że jeśli na koncie są jakieś środki. Bo niby co z nimi zrobią? wezmą sobie? Nie mogą :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

I wzajemnie !!! dzięki za zainteresowanie!

martaf5
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 23 Jul 2010, 21:55
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

"wydaje mi się, ze nie powinni zamykać, że jeśli na koncie są jakieś środki. Bo niby co z nimi zrobią? wezmą sobie? Nie mogą :)"

Oj ja miałem kiedyś taką sytuację, że zamykałem konto bankowe w jednym z większych banków w Polsce. Ale miałem tam jakieś środki przelane jeszcze w dniu zamykania konta - o czym sam nie wiedziałem. Bo jak to u nich działało?
Pani w okienku wysyłała zlecenie zamknięcia konta, które zamykane było wieczorem i ..... w miedzy czasie przyszedł przelew.
Dostałem pismo o banku że mam u nich 10 PLN. Ale nie pojechałem tego odebrać. Po roku dostałem pismo że to był ich błąd i że konto bankowe jest zamknięte... właśnie musze sie do nich przejechać upewnić się że konto zostało zamknięte bo jeszcze gotowi są mi odsetki naliczać.

bolekilolek329
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 26 Apr 2015, 17:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE