Working Tax Credit

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by bodziodr » 24 Feb 2009, 14:32 Working Tax Credit

Witam, mam pytanie. Mam przyznany working tax credit na ten rok(do kwietnia) ale wyjechalem z anglii w czerwcu a dalej go dostaje. Bylem w urzedzie jak wyjezdzalem i powiedzialem ze opuszczam anglie ale moze wroce kiedys. Gosc mi odpowiedzial ze to nie ma wplywu na moj tax credit bo on jest przyznawany na caly rok podatkowy wiec go bede dostawal do kwietnia. Nie wiem co teraz robic ?Dostaje go caly czas, czy jakos po kwietniu oni to beda chcieli odzyskac? plus odsetki?

bodziodr
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 24 Feb 2009, 14:27
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by szaraczek » 24 Feb 2009, 19:07 Re: Working Tax Credit

Tego możesz Być pewien!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeżeli przestajesz pracować,Twoim obowiązkiem jest ich o tym powiadomić. W Twoim przypadku należało to zrobić jak najszybciej!!!!!!

szaraczek
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 31 Jul 2008, 14:24
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 25 Feb 2009, 07:59 Re: Working Tax Credit

moim zdaniem beda chceili zwrot. ja mialam przerwe miedzy stara a nowa praca 5 dni, zadzwonilam w ciagu 2 tygodni i od razu wszystko na nowo obliczyli, wstrzymali i gdyby nie to, ze juz mialam nowa prace to musialabym zwrocic nadplate.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by bodziodr » 25 Feb 2009, 09:54 Re: Working Tax Credit

Dlaczego mi tego nie zablokowali tylko mi ktos powiedzial ze bede dostawal do kwietnia?Czy te rozmowy telefoniczne sa nagrywane?(pytam jak by co:))

bodziodr
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 24 Feb 2009, 14:27
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 25 Feb 2009, 18:06 Re: Working Tax Credit

no niby mowia na poczatku, ze moga byc nagrywane ze wzgledow bezpieczenstwa :roll:
kurcze, jesli caly czas dostawales te pieniadze i co gorsze je wydales to ja juz bym na Twoim miejscu trzesla portkami :neutral: przypuszczam, ze beda zaciekle ubiegac sie o zwrot, nawet jak jestes w Polsce :wink:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 26 Feb 2009, 07:45 Re: Working Tax Credit

jesli masz system naliczania oparty na zeszlym roku podatkowym to jest to kasa ktora ci sie nalezy, jesli natomiast jest naliczana w oparciu o szacunkowe biezace zarobki to bedzie trzeba to oddac. zawsze kiedy mamy jakiekolwiek watpliwosci dzwonimy do nich nawet po kilka razy zeby sie upewnic.

pozdr

pe

KA i PE
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by eewula » 8 Mar 2009, 09:52 Re: Working Tax Credit

Bedziesz musial oddac te kase - to masz jak w banku.Working tax nalezy sie osobom,ktore pracuja i nisko zarabiaja.Powinienes jak najszybciej skontaktowac sie z Reveniu gdyz moga sprawe potraktowac jako wyludzenie i jeszcze dolozyc Ci kare,a kary maja bardzo bolesne.Nawet bedac w kraju nie unikniesz egzekucji.Z tego co wiem wielu polakow tak robilo i spotkala ich kara.Jak jeszcze masz te pieniadze na koncie to spoko bedziesz mial z czego odeslac gorzej jak ich nie masz.Przelicz ile na zlote polskie bedzie :( Ponadto sprawa i tak zaraz sie bedzie sama wyjasniac bo w kwietniu wysylaja RenewalPac czyli odnowienie tego zasilku.Jak ktos go odesle z twojego adresu z powrotem do Reveniu napewno zaraz sami wstrzymaja,jak ktos wyrzuci to Reweniu bedzie czekalo do lipca na twoje deklaracje.Jak nie dostanie dopiero wtedy wstrzymaja.Pomysl ile do tej pory narosnie ci.... Zadzwon poki jest teraz troche mniej inaczej bedziesz ugotowany do lipca.
........
User avatar
eewula
Rozeznany
 
 
Posts: 133
Joined: 19 Feb 2007, 10:10
Location: blisko
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by artur01 » 8 Mar 2009, 11:07 Re: Working Tax Credit

A ja mam pytanie kiedy trzeba odnowic work tax credyt gdyz u mnie jest bez zmian od roku tyle tylko ze corka skonczyla 16 lat ale dalej sie uczy .Czy musze wczesniej zeby mi niezawiesili narazie wpływa regularnie.?Pozdrawiam i dziekuje :grin:

artur01
Raczkujący
 
 
Posts: 86
Joined: 9 Apr 2008, 17:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by eewula » 9 Mar 2009, 10:47 Re: Working Tax Credit

Nie nie musisz,po 5 kwietnia przysla Ci dokumenty na odnowienie taxow /taka zielona ksiazka/ i tam bedzisz musial wpisac aktualne dochody i ewentualne zmiany.Musisz im to wyslac chyba do konca lipca.Pozdrawiam
........
User avatar
eewula
Rozeznany
 
 
Posts: 133
Joined: 19 Feb 2007, 10:10
Location: blisko
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE