Konto

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MalePostNapisane by rondzik » 13 Oct 2006, 07:52 Re: Konto

John.Q wrote:Jasne, ze nie majatek ale po co placic jak mozna miec to samo w innym banku za darmo.


John, to napisz w koncu jaki bank polecasz :)

Ja mam konto select w Lloydsie i place 7,5 miesiecznie (prze pierwsze trzy bylo 3,5). W tym jest :
- mobile phone insurance
- AA Breakdown Cover and Accident Management
- Sentinel card protection
- 50 pounds interest-free overdraft
- Home shopping service
- 6,5% dicount on holidays
- CarSelect (up to 25% savings on new and selected cars)
i cos tam jeszcze

ogolnie interesuja mnie tylko pierwsze trzy, reszta to jakies smiecie.

Pozdrawiam
User avatar
rondzik
Rozeznany
 
 
Posts: 190
Joined: 31 May 2006, 11:26
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by John.Q » 13 Oct 2006, 23:10 Re: Konto

Witam

Powiem tak. To zalezy czy Ci sie to oplaca.Placisz 7,5 funta za te dodatki.Jesli z nich korzystasz, to pewnie mozesz cos tam zaoszczedzisz. To wszystko zalezy od indywidualnej sytuacji i kazdy niech sobie tam przeliczy swoje zyski i straty. Ja mam konto w Barclaysie (debetowka, czeki, overdraft, dostep przez internet). Wedlug mnie jak na konto bankowe to w zupelnosci wystarczy.Bez dodatkow, dla mnie idealne.Nie robie im tu reklamy ,poniewaz wiem ,ze kazdy bank wykreca czasami niezle numery, ale jestem z nich zadowolony.


Z powazaniem

John Q

John.Q
Raczkujący
 
 
Posts: 75
Joined: 18 Aug 2006, 21:10
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by maccumail » 16 Oct 2006, 20:50 Re: Konto

pewnie znizka 10% przy zakupie w Lloyds travel wycieczki badz wakacji jest strasznie kozystna przy 7,5 fanta za miesiac hehe :lol:
User avatar
maccumail
Rozeznany
 
 
Posts: 143
Joined: 28 May 2006, 02:28
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by mukaa » 17 Nov 2006, 12:04 Re: Konto

To ja się tak spytam co w takim razie polecacie??:>

sprawa wygląda tak : nie mam potwierdzenia adresu a bardzo by mi się przydało (a potwierdzieniem jest list z banku :D) więc wnioski nasuwają się same...

najlepiej jakby się dało bez opłat, niestety payslipy mam z zeszłego miesiąca (na razie nie pracuję) - będzie się dało założyć bez tych jakiś listów z agencji i innych bzdet?

będę bardzo wdzięczna za odpowiedź - bo zielona jestem jeśli chodzi o te całe wyspy :]

mukaa
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 17 Nov 2006, 09:49
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by John.Q » 17 Nov 2006, 16:21 Re: Konto

Witam

Kazdy bank ma swoje plusy i minusy.Proponuje wziazc paszport i dodatkowe dokumenty jakie masz (pay slipy, umowa najmu itp.) i przespacerowac sie po bankach i zobaczysz co na to powiedza. Mozesz probowac w roznych placowkach nawet tego samego banku, w kazdej inny manager, inne podejscie, inne wymagania. Powodzenia :mrgreen:

John.Q
Raczkujący
 
 
Posts: 75
Joined: 18 Aug 2006, 21:10
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by amerigo » 18 Nov 2006, 02:51 Re: Konto

Jednym z najprostszych do zalozenia kont jest step account oferowane przez NatWest. Aplikacje mozna wyslac online, odsylaja troche papierkow do podpisania. Dostaniesz karte debetowa SOLO, przydaje sie czasami, choc nie wszedzie akceptowana.

Kolejne raczej latwe do otwarcia /dobre do uzywania w Polsce/za granica to Flex Account z Nationwide BS. Mozna wyciagac pieniazki bez odsetek/oplat/itd. Wymagaja od klientow przynajmniej 3 lat pobytu w UK zanim dostaniesz cos wiecej niz basic bank account, ale jesli Ci to nie przeszkadza to reszta jest OK.

Coop tez chyba oferuje jakies podstawowe konto, ktore nie jest specjalnie trudne do dostania. Niestety nie mam wiecej informacji bo nigdy nie uzywalem.

Co do potrzebnej dokumentacji warto zrobic kilka rzeczy, bo ulatwiaja pozniej zycie:
- wymien prawko na angielskie (jesli posiadasz oczywiscie) - mozna uzywac jako proof of identity
- dostan sie na electoral roll (jezeli bedziesz chciec wiecej niz basic bank account/pozyczke/karte kredytowa jest to bardzo wazne, gdyz jest to pierwsze miejsce gdzie jest sie sprawdzanym)
- chodz od banku do banku gdyz kazdy bank inaczej podchodzi do klienta :)

Powodzenia!

amerigo
 
 
Top
0

MalePostNapisane by xularp10 » 25 Jul 2007, 08:50 Lloyds TSB po Polsku

Witam. Poszukuje nr . telefonu , lub maila do jakiegokolwiek Oddziału Lloyds TSB z polską obsługą. Będąc w Polsce zmieniłem hasło dostepu do usługi e-bankng i myslałem, że to wystarczy by dalej korzystać z e-banku Lloydsa już ze zmienionym hasłem. Okazało się, że jednak nie. Zablokowałęm sobie dostep do konta przez internet i otrzymałem info , ze muszę zadzwonić pod wskazany przez Lloyds numer i tam podac numer referencji jaki wygenerowal mi system zaraz po zmianie hasła. Poniewaz jest toi dosyć skomplikowane , jak mi sie wydaje, nie potrafiłem zrozumieć przez telefon o co chodzi.
W związku z powyzszym , proszę uprzejmie o pomoc.

xularp10
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 20 Jul 2007, 00:10
Location: Warszawa
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by dect » 25 Jul 2007, 14:40 Re: Lloyds TSB po Polsku

xularp10 wrote:Witam. Poszukuje nr . telefonu , lub maila do jakiegokolwiek Oddziału Lloyds TSB z polską obsługą. Będąc w Polsce zmieniłem hasło dostepu do usługi e-bankng i myslałem, że to wystarczy by dalej korzystać z e-banku Lloydsa już ze zmienionym hasłem. Okazało się, że jednak nie. Zablokowałęm sobie dostep do konta przez internet i otrzymałem info , ze muszę zadzwonić pod wskazany przez Lloyds numer i tam podac numer referencji jaki wygenerowal mi system zaraz po zmianie hasła. Poniewaz jest toi dosyć skomplikowane , jak mi sie wydaje, nie potrafiłem zrozumieć przez telefon o co chodzi.
W związku z powyzszym , proszę uprzejmie o pomoc.


http://bham.pl/forum/viewtopic.php?t=1889 - Bozena Adamczyk, zadzwon do niej i powiedz co i jak
User avatar
dect
Początkujący
 
 
Posts: 31
Joined: 6 Jul 2007, 08:57
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to FINANSE